WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez Stefanos 04 sie 2015, 15:13
Rocky2, ja choruję właśnie od lutego-marca tego roku. Na początku dostałem Sympramol+Mirtor 30. Potem przeszedłem na Mirtor 45. Potem zmiana Sympramolu na Wellbutrin 150, potem zwiększenie do 300. No i teraz jestem właśnie na Wellbutrinie 300 + Mirtorze 45. Stan akceptowalny (mogę normalnie funkcjonować, pracować, a nie leżeć w nerwach), ale doskwiera mi poczucie niemocy i niewykonalności, utrata zainteresowań i zmniejszona zdolność do radowania się.

PS. Liczę na to, że terapia mnie jakoś z tego bagna wyciągnie. Jeszcze miesiąc do pierwszej wizyty (taka kolejka do tej terapeutki). Dwa poprzednie podejścia zakończone przerwaniem po 4 wizytach.

przez Psychopharm 04 sie 2015, 15:15
Myślałem, że ma to jakiś związek z tą przegłosowaną ustawą o zmianie płci.. ale na szczęście nie :) No to w tak dobrym stanie Cię jeszcze na forum nie "widziałem". Oby to się utrzymało jak najdłużej. Jeśli to efekt odbloku po SSRI to szkoda, bo jak wiesz przejdzie. Ale może to efekt moklo? Długo już go bierzesz? Witamina D u mnie nie miała żadnego działania na depresję a biorę ją już 3 miesiące w wysokich dawkach.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez artur1978 04 sie 2015, 15:21
Depresje mozna leczyc skutecznie, w taki sposob ze nie trzeba brac ciagle lekow ale trzeba miec swiadomosc ze moga byc nawroty.
W wielu przypadkach ludzie maja depresje jzu wyleczona ale biora leki dalej bo myla skutki uboczne SSRI z sama choroba.
Jak komus juz przeszly mysli samobojcze, poczucie winy i pesymizm a zostal brak motywacji, energii i poczucie pustki to znaczy ze juz nei depresja a same leki sa problemem.
Niestety wiekszosc psychiatrow nie zdaje sobie z tego sprawy i woli pacjenta wiecznie trzymac na lekach, zeby nie bylo problemow jak jednak strzeli samoboja.

-- 04 sie 2015, 14:22 --

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengeance 04 sie 2015, 15:45
artur1978 napisał(a):Depresje mozna leczyc skutecznie, w taki sposob ze nie trzeba brac ciagle lekow ale trzeba miec swiadomosc ze moga byc nawroty.
W wielu przypadkach ludzie maja depresje jzu wyleczona ale biora leki dalej bo myla skutki uboczne SSRI z sama choroba.
Jak komus juz przeszly mysli samobojcze, poczucie winy i pesymizm a zostal brak motywacji, energii i poczucie pustki to znaczy ze juz nei depresja a same leki sa problemem.
Niestety wiekszosc psychiatrow nie zdaje sobie z tego sprawy i woli pacjenta wiecznie trzymac na lekach, zeby nie bylo problemow jak jednak strzeli samoboja.

-- 04 sie 2015, 14:22 --

Zgadzam się w 100%, kiedy mina złe myśli i nastrój nie jest obniżony odstawić ssri, a nie brac to latami, nie wiem po co, aha to ja stary poczciwy Patryk29. :angel:
Hasta la vista, baby

przez popiol 04 sie 2015, 15:47
Miko hihi.

Moklo zacząłem brać równo z odstawieniem paro, niecałe 2 tyg temu więc ciężko coś powiedzieć. Zobaczymy z czasem jak to się potoczy.

To nawet po stylu pisania widać, że jest lepiej Jeeah! W ogóle, to rozgadany sie jakiś zrobilem i bardziej otwarty. Niby lęk się zwiekszyl, ale zwiększyła się też ochota na socjalizowanie się i przyjemność z z kontaktów / rrozmów więc lęk paradoksalnie się zmniejszył, zwłaszcza ten społeczny.
popiol

przez Vengeance 04 sie 2015, 15:48
Ewentualnie zjechać na jak najmniejszą dawkę podtrzymującą jak ktoś się boi zejść całkowicie.

-- 04 sie 2015, 16:04 --

popiol, Mi też muza wchodzi świetnie, ciary są i jest jakiś odbiór nie to co na ssri, nawet jak mi wróci depresja, to będę już chyba walczył sam na sam bez esseraj, to dla was kochane esseraj - :tel:
Hasta la vista, baby

przez depresyjny098 04 sie 2015, 21:02
Mam pytanie kochani. Mam bardzo silne natrectwa, oraz napiecie. Wenlafaksyna dziala swietnie na depresje ale zle na... wlasnie nie wiem na co psychoze? Pomaga tylko masturbacja, czasowo. Ale nie chce tego robic. Jestem stary chlop. To bardzo slabe rozwiazanie. Wrecz uwlaczajace. Bo nie chce tego robic. Robie to na sile w celu wyeliminowania napiecia, a tak naprawde mam do tego obrzydzenie. Ale lepsze to niz rozpedzenie sie i uderzenie glowa w sciane. Teraz ktos pomysli sobie. No wariat miał o cos pytac, a pisze o samogwałcie. Widzicie, jestem szystkiego swiadomy, co robie, pisze, co ktos moze sobie w danej chwilii pomysleć :-) Ale przechodzac do sedna sprawy. Lekarz na ostatniej wizycie mowil mi co moze mi przepisac do wenli, a ja odpowiadalem czy bralem, czy nie i jak w przeszlosci na mnie dzialalo. Przepisal mi seronil, ktoru pogarsza sprawe. Uboki, sennosc. Ogolnie przykra sprawa. Nastepnym lekiem ktory probowalem bylo trittico. Dolaczone do wenly powodowalo duzy bol w czole. Wspominal rowniez o depakinie na ktora sie ostatecznie nie zdecydowalem, ale mam ją w domu. Wiec pytanie, kto brał i w jakiej dawce. Od jakiej dawki moge zacząć?

przez Vengeance 04 sie 2015, 21:19
depresyjny098 napisał(a):Mam pytanie kochani. Mam bardzo silne natrectwa, oraz napiecie. Wenlafaksyna dziala swietnie na depresje ale zle na... wlasnie nie wiem na co psychoze? Pomaga tylko masturbacja, czasowo. Ale nie chce tego robic. Jestem stary chlop. To bardzo slabe rozwiazanie. Wrecz uwlaczajace. Bo nie chce tego robic. Robie to na sile w celu wyeliminowania napiecia, a tak naprawde mam do tego obrzydzenie. Ale lepsze to niz rozpedzenie sie i uderzenie glowa w sciane. Teraz ktos pomysli sobie. No wariat miał o cos pytac, a pisze o samogwałcie. Widzicie, jestem szystkiego swiadomy, co robie, pisze, co ktos moze sobie w danej chwilii pomysleć :-) Ale przechodzac do sedna sprawy. Lekarz na ostatniej wizycie mowil mi co moze mi przepisac do wenli, a ja odpowiadalem czy bralem, czy nie i jak w przeszlosci na mnie dzialalo. Przepisal mi seronil, ktoru pogarsza sprawe. Uboki, sennosc. Ogolnie przykra sprawa. Nastepnym lekiem ktory probowalem bylo trittico. Dolaczone do wenly powodowalo duzy bol w czole. Wspominal rowniez o depakinie na ktora sie ostatecznie nie zdecydowalem, ale mam ją w domu. Wiec pytanie, kto brał i w jakiej dawce. Od jakiej dawki moge zacząć?

A w czym ta depakina ma ci pomóc?
Hasta la vista, baby

przez depresyjny098 04 sie 2015, 21:42
Vengeance. Nie ma potencjalu zeby wyeliminiwac te natrectwa, wkręty? Jak nie to sobie ją odpuszcze. Nie orienrujesz sie co może pomóc?

przez Vengeance 04 sie 2015, 21:51
depresyjny098 napisał(a):Vengeance. Nie ma potencjalu zeby wyeliminiwac te natrectwa, wkręty? Jak nie to sobie ją odpuszcze. Nie orienrujesz sie co może pomóc?

Na natręctwa to tylko ssri, paroksetyna, albo silna klomipramina, depakina to raczej ci nie pomoże.
Hasta la vista, baby

przez depresyjny098 04 sie 2015, 22:11
Klopramine bralem. Za duzo ubokow. Czyli zmiana leku mnie czeka. Ajajaj. Pierdykne.

przez agusiaww 05 sie 2015, 02:39
Stefanos napisał(a):Rocky2, ja choruję właśnie od lutego-marca tego roku. Na początku dostałem Sympramol+Mirtor 30. Potem przeszedłem na Mirtor 45. Potem zmiana Sympramolu na Wellbutrin 150, potem zwiększenie do 300. No i teraz jestem właśnie na Wellbutrinie 300 + Mirtorze 45. Stan akceptowalny (mogę normalnie funkcjonować, pracować, a nie leżeć w nerwach), ale doskwiera mi poczucie niemocy i niewykonalności, utrata zainteresowań i zmniejszona zdolność do radowania się.

PS. Liczę na to, że terapia mnie jakoś z tego bagna wyciągnie. Jeszcze miesiąc do pierwszej wizyty (taka kolejka do tej terapeutki). Dwa poprzednie podejścia zakończone przerwaniem po 4 wizytach.

niestety tak jest po lekach, musza byc pewne skutki bo inaczej to lek byłby cudowny.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Psychopharm 05 sie 2015, 08:37
Również polecam paroksetynę na natręctwa - ma na pewno mniej uboków niż klomipramina.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Stefanos 05 sie 2015, 10:23
agusiaww napisał(a):
Stefanos napisał(a):Rocky2, ja choruję właśnie od lutego-marca tego roku. Na początku dostałem Sympramol+Mirtor 30. Potem przeszedłem na Mirtor 45. Potem zmiana Sympramolu na Wellbutrin 150, potem zwiększenie do 300. No i teraz jestem właśnie na Wellbutrinie 300 + Mirtorze 45. Stan akceptowalny (mogę normalnie funkcjonować, pracować, a nie leżeć w nerwach), ale doskwiera mi poczucie niemocy i niewykonalności, utrata zainteresowań i zmniejszona zdolność do radowania się.

niestety tak jest po lekach, musza byc pewne skutki bo inaczej to lek byłby cudowny.

Czyli rozumiem, że to całkiem normalne, że leki nie wyeliminowały u mnie wszystkich objawów depresji, tak? Powinienem się cieszyć obecnym stanem, czy dalej szukać jakiegoś leku, który pozbawiłby mnie choćby tej cholernej niemocy i widzenia we wszystkim trudności?

Sortuj wg