WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Vengence 31 lip 2015, 13:28
inez3 napisał(a):Vegence, nie, że jest słaby przeciwlekowo. Ktoś pisał, że leki działające na noradrenaline nie są najlepsze dla lękowców.
Co do opinii, tylu ludzi ile opinii. Ci, którym lek i praca nad sobą pomogła już raczej tu ni zaglądają. Ja się nie zgadzam z tym, że działanie wenli się osłabia. Jak ja brałam poprzednim razem nic takiego się nie działo i byłam cały czas na tej samej dawce.

Sadzisz, ze kogos interesuje, ze ty uwazasz, ze dzialanie leku sie nie oslabia.lol :mrgreen: , dobre w /cenzura/ dziewczyno. :great:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez marka 31 lip 2015, 13:42
marka, oczywiście, że mam lęki, ale nie są już takie jak kiedyś. Ja uważam, że lekarz dobrze robi, że Cię próbuje "przetrzymać" jeszcze, mój też taki jest. Cały czas twierdzi, że różne jazdy mogą być, pogorszenia, polepszenia aż się ustabilizuje. Skoro nie ma jakiejś tragedii i możesz funkcjonować w miarę normalnie to się nie poddawaj. Co do tętna - jak nie będziesz się na tym skupiać to nie będziesz tego zauważać. Mój lekarz mowi, że jak poziom lęku opadnie to i tętno się uspokoi. Ja już tak często tego nie czuję.[/quote]

no to juz jestem spokojniejsza :smile:
Inez3 tragedii nie ma w porównaniu z tym co było( leki takie ,że sama przed soba chciałam uciekac ), ale bardzo męczy mnie to napięcie , takie... jakby mi miało połowe wnętrzności na zewnątrz sie wydrzeć. No i znowu pojawia sie gonitwa mysli ..... staram sie z nia walczyc , zajmując myśli czyms innym ale czasem z marnym skutkiem... strasznie jestem psychicznie tym wszystkim wymęczona.
A śpię po 1/3 Trittico od 22 co 5:30 ( czasem z 1-2 wybudzeniami , ale zasypiam zaraz )

przez Stefanos 31 lip 2015, 13:48
Na razie dostałem zalecenie od lekarza, by jeszcze 2 razy spróbować wziąć Efevelon SR. Jak będzie nadal słabo to wracam do Mirtoru (mirtazapina). Zamulacz z niego ogromny, ale to chyba jego jedyna wada.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 31 lip 2015, 13:50
Stefanos napisał(a):Na razie dostałem zalecenie od lekarza, by jeszcze 2 razy spróbować wziąć Efevelon SR. Jak będzie nadal słabo to wracam do Mirtoru (mirtazapina). Zamulacz z niego ogromny, ale to chyba jego jedyna wada.

Znaczy jak 2 razy, wziasc go 2 dni?? :D

-- 31 lip 2015, 13:52 --

Inez3 tragedii nie ma w porównaniu z tym co było( leki takie ,że sama przed soba chciałam uciekac ), ale bardzo męczy mnie to napięcie , takie... jakby mi miało połowe wnętrzności na zewnątrz sie wydrzeć. No i znowu pojawia sie gonitwa mysli ..... staram sie z nia walczyc , zajmując myśli czyms innym ale czasem z marnym skutkiem... strasznie jestem psychicznie tym wszystkim wymęczona.
A śpię po 1/3 Trittico od 22 co 5:30 ( czasem z 1-2 wybudzeniami , ale zasypiam zaraz )[/quote]

Miewalas gonitwe mysli przed braniem wenli ??
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez depresyjny098 31 lip 2015, 13:58
Walcze, jak najbardziej. Silownia 4 razy w tygodniu, wczesniej 3. Z bieganiem juz gorzej. Mam cos takiego ze jade rowerem i nagle dopada mnie takie uczucie ze nie dojade, musze sie zatrzymać. Tak jakby uklad nerwowy sie zblokowal. Na pewno jest to zwiazane z lękiem. I wlasnie taka przemozna potrzeba polozenia sie, natomiast trening silowy mi bardziej przypada do gustu niz aerobowy. Postaram sie zmniejszyc do 150, chociaz wiem ze moze mi to zaszkodzic.

przez Vengence 31 lip 2015, 14:08
[quote="inez3"]Vegence, ale przecież wenla to głównie na depresje jest. Nawet tutaj ktoś pisał, że dla lękowców to kiepski lek (niby). Ja wiem, że jesteś rozczarowany, że ci nie pomógł tak jak chciałeś.

Ja kiedys pisalem, ze dla lękowców to moze byc kiepski pomysl, ale tu chodzi o dawke, dawka 75-150mg dziala w zasadzie wylacznie na serotonine w jakims tam stopniu dziala na noradrenaline, ale nie poczujesz jej ze wzgledu na silne dzialanie transportu serotoniny w stosunku do noradrenaliny, w teorii wieksze dawki powinny dzialac super na depresje, ale wszyscy wiemy ze teoria a praktyka to 2 rózne rzeczy ja bralem przez okolo 6 tygodni dawke 225mg i tak na prawde z dnia na dzien bylo coraz gorzej, bylem coraz bardziej zmeczony, wkurwiony i senny i tak ma wielu ludzi na tym leku.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez marka 31 lip 2015, 14:08
-- 31 lip 2015, 13:52 --

A śpię po 1/3 Trittico od 22 co 5:30 ( czasem z 1-2 wybudzeniami , ale zasypiam zaraz )[/quote]

Miewalas gonitwe mysli przed braniem wenli ??[/quote]

no skoro napisałam ,że znowu .... to miewałam.
miałam na początku jak pojawił sie ogromny lęk, i ta gonitwa myśli .... nawet pytałam lekarza na izbie przyjęć czy nie zwariowałam , bo miałam takie wrażenie.
ale jak weszłam na 75 mg ..... trak po miesiącu wszystko sie unormowało

przez Vengence 31 lip 2015, 14:11
depresyjny098 napisał(a):Walcze, jak najbardziej. Silownia 4 razy w tygodniu, wczesniej 3. Z bieganiem juz gorzej. Mam cos takiego ze jade rowerem i nagle dopada mnie takie uczucie ze nie dojade, musze sie zatrzymać. Tak jakby uklad nerwowy sie zblokowal. Na pewno jest to zwiazane z lękiem. I wlasnie taka przemozna potrzeba polozenia sie, natomiast trening silowy mi bardziej przypada do gustu niz aerobowy. Postaram sie zmniejszyc do 150, chociaz wiem ze moze mi to zaszkodzic.

To dobrze, ze sie starasz i chociaz trenujesz. :great:
Dobrze by bylo wplec jeszcze jakies zajecia dodatkowe, moze ci wydac to smieszne, ale mozesz sie zapisac do wolantariatu gdzies i pomóc jakims starym, bardzo chorym ludziom, czesto jest tak, ze jak zobaczymy w jakim stanie znajduja sie inni, to wtedy rosnie nam troche samoocena i widziemy, ze inni maja jeszcze gorzej niz my a mimo wszystko zyja i to calkiem niezle, mozesz spróbowac, efekty, moga przerosnac twoje oczekiwania. :shock:

-- 31 lip 2015, 14:13 --

marka napisał(a):-- 31 lip 2015, 13:52 --

A śpię po 1/3 Trittico od 22 co 5:30 ( czasem z 1-2 wybudzeniami , ale zasypiam zaraz )

Miewalas gonitwe mysli przed braniem wenli ??[/quote]

no skoro napisałam ,że znowu .... to miewałam.
miałam na początku jak pojawił sie ogromny lęk, i ta gonitwa myśli .... nawet pytałam lekarza na izbie przyjęć czy nie zwariowałam , bo miałam takie wrażenie.
ale jak weszłam na 75 mg ..... trak po miesiącu wszystko sie unormowało[/quote]

Ale ja sie pytam czy bez leków mialas tak wczesniej, bo tutaj tego nie ma, chyba ze ja jestem slepy. :pirate:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez marka 31 lip 2015, 14:21
nie , bez leków tzn jak byłam zdrowa to tego nie miałam .
gonitwa pojawiła się razem z lękiem .
a dlaczego pytasz o to ???

a teraz przeczytałam cos takiego ;-)
http://nauka.newsweek.pl/fobia-spoleczn ... 464,1.html

przez Vengence 31 lip 2015, 14:22
marka napisał(a):nie , bez leków tzn jak byłam zdrowa to tego nie miałam .

No bo to istotne! znaczy ze lek wywoluje taki stan, który jest niebezpieczny. :roll:

-- 31 lip 2015, 14:24 --

a teraz przeczytałam cos takiego ;-)
http://nauka.newsweek.pl/fobia-spoleczn ... 464,1.html[/quote]

Czytalem o tym kiedys, to wlasnie pokazuje jak malo wiemy na temat mózgu, za fobie spoleczna najprawdopodoniej odpowiada, zla prace recptorów dopaminowych, glównie D2, bardzo mozliwe jest to, ze leki serotoninowe posrednio lecza fobie i inne choroby,nie dzieki serotoninie tylko dzieki inny mechanizmom, które serotonina uruchamia.
Ostatnio edytowano 31 lip 2015, 14:28 przez Vengence, łącznie edytowano 1 raz

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez marka 31 lip 2015, 14:26
Vengence napisał(a):

No bo to istotne! znaczy ze lek wywoluje taki stan, który jest niebezpieczny. :roll:

ale po miesiącu na dawce 75 mg mi ustąpiły i lęki i ta gonitwa , byłam spokojna , tyle ze bardziej objawy depresyjne sie pojawiły.
natomiast jak weszłam na wyzsze dawki to lęki i ta gonitwa pojawiły sie znowu , moze nie tak natezone ....
Lekarz mówi ze to sie ustabilizuje jak organiz znowu sie przyzwyczai do dawki . daję mu jeszcze 1-2 tydz. ( wtedy bedzie m-c od brania wiekszej dawki ).
co to znaczy ,że jest niebezpieczny ???

przez Vengence 31 lip 2015, 14:29
marka napisał(a):
Vengence napisał(a):

ale po miesiącu na dawce 75 mg mi ustąpiły i lęki i ta gonitwa , byłam spokojna , tyle ze bardziej objawy depresyjne sie pojawiły.
natomiast jak weszłam na wyzsze dawki to lęki i ta gonitwa pojawiły sie znowu , moze nie tak natezone ....
Lekarz mówi ze to sie ustabilizuje jak organiz znowu sie przyzwyczai do dawki . daję mu jeszcze 1-2 tydz. ( wtedy bedzie m-c od brania wiekszej dawki ).
co to znaczy ,że jest niebezpieczny ???

A jak sadzisz, dlaczego, moze to byc niebezpieczne?

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez marka 31 lip 2015, 14:35
nie mam pojęcia , wiec zapytałam Ciebie.

u mnie az tak tragicznie nie jest , jakos przy tym wszystkim poki co funkcjonuję>
od studiów ( co prawda zaocznych ) mam wakacje, ale wróciłam do pracy , w domu tez nie najgorzej funkcjonuję , przy 2 dzieci ;-)

przez Vengence 31 lip 2015, 14:41
marka napisał(a):nie mam pojęcia , wiec zapytałam Ciebie.

u mnie az tak tragicznie nie jest , jakos przy tym wszystkim poki co funkcjonuję>
od studiów ( co prawda zaocznych ) mam wakacje, ale wróciłam do pracy , w domu tez nie najgorzej funkcjonuję , przy 2 dzieci ;-)
'

To moze nie bede ci mówil czemu, w sumie po co, dobrze ze jakos funkconujesz. :great:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Sortuj wg