WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Vengence 29 lip 2015, 20:08
agusiaww napisał(a):artur1978, ja biore wenle kilka lat i jest ok. Nawet badania mam lepsze niz bez wenli. Rozumujac jak Ty rozumujesz to zadnych leków nie nalezy brac bo ibuprom tez np. nie ma najlepszych opinii ;) nie mowiac juz o lekach nasercowych, tarczycowych i innych.

Jemu chodzi o mózg a nie organizm ogólnie, poza tym z tym ze masz lepsze wyniki ogólne z wenla niz bez niej, to rozumiem mialbyc, byl zart?? :mhm:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez agusiaww 29 lip 2015, 20:15
Vengence napisał(a):
agusiaww napisał(a):artur1978, ja biore wenle kilka lat i jest ok. Nawet badania mam lepsze niz bez wenli. Rozumujac jak Ty rozumujesz to zadnych leków nie nalezy brac bo ibuprom tez np. nie ma najlepszych opinii ;) nie mowiac juz o lekach nasercowych, tarczycowych i innych.

Jemu chodzi o mózg a nie organizm ogólnie, poza tym z tym ze masz lepsze wyniki ogólne z wenla niz bez niej, to rozumiem mialbyc byl zart?? :mhm:

takie, ze jak biore wenle to np. mam lepsze wyniki krwi. Ja gdybym miała podchodzic ze leki to zło to bym nie brała. Co jest w ogole w dzisiejszych czasach nieszkodliwe? Nawet owoce sa napakowane chemia, a niby zdrowe i co z tego -czlowiek tez je i nie umiera i mozna podac mnostwo takich przykładów. Zreszta schizofrenicy tez sadza ze leki sa szkodliwe a poznej laduja w pasach w szpitalach.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Vengence 29 lip 2015, 20:21
Jemu chodzi o mózg a nie organizm ogólnie, poza tym z tym ze masz lepsze wyniki ogólne z wenla niz bez niej, to rozumiem mialbyc byl zart?? :mhm:[/quote]
takie, ze jak biore wenle to np. mam lepsze wyniki krwi. Ja gdybym miała podchodzic ze leki to zło to bym nie brała. Co jest w ogole w dzisiejszych czasach nieszkodliwe? Nawet owoce sa napakowane chemia, a niby zdrowe i co z tego -czlowiek tez je i nie umiera i mozna podac mnostwo takich przykładów. Zreszta schizofrenicy tez sadza ze leki sa szkodliwe a poznej laduja w pasach w szpitalach.[/quote]

No bo neuroleptyki sa bardzo szkodliwe!! co to za argument, ze owoce i warzywa sa napakowane chemia, jakie owoce i warzywa, które konkretnie, wszystkie, nie wszystkie, przestan pierdoly opowiadac, nie slyszalem by ktos sie przekrecil po pomidorach albo jablkach a po antydepresantach jak najbardziej!?
Takie jak ty masz podejscie to znaczy, ze mozna robic wszystko bo i tak umrzemy, to po co wogóle zyc, lepiej isc sie nacpac i nachlac wódki zjesc golonke i miec w dupie co bedzie jutro!? takie przeslanie bije z twojego postu, poza tym jak mozna miec lepsze wyniki biorac lek przeciwdepresyjny wogóle jakikolwiek lek na recepte, nawet suplementy diety sa szkodlwe a ty piszesz ze masz lepsze wyniki po psychotropie, skad ty wogóle bierzesz takie pomysly to ja pojecia nie mam, moze jednak wenla ci zaszkodzila! :mrgreen:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez inez3 29 lip 2015, 20:45
Co do szkodliwości antydepr to póki co chyba nie ma aż tak wielu informacji (mówię o ssri itp.). To że coś moga poprawić tzn. wyniki krwi to raczej mało prawdopodobne.
Oddychanie też jest szkodliwe :P.

przez Vengence 29 lip 2015, 20:48
inez3 napisał(a):Co do szkodliwości antydepr to póki co chyba nie ma aż tak wielu informacji (mówię o ssri itp.). To że coś moga poprawić tzn. wyniki krwi to raczej mało prawdopodobne.
Oddychanie też jest szkodliwe :P.

Ta wstrzymajmy wszyscy oddech. :mrgreen:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez ala1983 29 lip 2015, 20:51
Vengence, Moga byc lepsze, mniej jest napiecia w organizmie i stres troche stonowany przy lekach wiec i poziom kortyzolu spada. Mi sie swego czasu cykl miesieczny unormowal, na poczatku brania moze nie, bo prolaktyna skacze ale po kilku miesiacach bylo lepiej.
Poprawa funkcjonowania przeklada sie na lepsze wyniki badan.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez Vengence 29 lip 2015, 20:52
inez3, To ze nie ma wielu informacji o szkodliwosci ssri, to wcale nie oznacza, ze nie sa one szkodliwe,koncerny nad tym pracuja by jak najmniej wyszlo na swiat dzienny info na temat tych leków, slynne klopoty Eli lily z prozakiem, rózne kary, ukrywanie badan, kupa pozwów, z reszta co ja bede daleko szukal zobaczcie w ulotke i pomyslcie jak sie na nich czujecie, czuliscie w czasie ich brania i macie odpowiedz.

Sa szkodliwe tak sa jak kazdy lek, ale nie wiadomo jak bardzo szkodliwe.

-- 29 lip 2015, 20:54 --

ala1983 napisał(a):Vengence, Moga byc lepsze, mniej jest napiecia w organizmie i stres troche stonowany przy lekach wiec i poziom kortyzolu spada. Mi sie swego czasu cykl miesieczny unormowal, na poczatku brania moze nie, bo prolaktyna skacze ale po kilku miesiacach bylo lepiej.
Poprawa funkcjonowania przeklada sie na lepsze wyniki badan.

Prosze cie :) badania krwie ma lepsze?
Alkoholik tez ma lepsze próby watrobowe!? w czasie i po piciu, jaja chyba sobie robicie.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Mooon 29 lip 2015, 21:04
A propos watroby to czy wenla strasznie ryje watrobe ogolnie czy leki ssri niszcza watroba czy sa jakies ktore bardziej ryja napewno paro a inne np mniej nigdy nie robilem prob watrobowych a bedzie juz z 6 lat :/:/:/ teraz chce przejsc na serte i ciekawi mnie czy to jakis wyjatkowo toksyczny ssri czy raczej nie

przez Vengence 29 lip 2015, 21:15
Z ulotki efectinu:

Ze względu na możliwe działanie kardiotoksyczne preparatu, przed rozpoczęciem leczenia należy wykonać badanie EKG oraz pomiar ciśnienia krwi. Badania te należy regularnie powtarzać w czasie leczenia. W razie wystąpienia ostrego i niekontrolowanego nadciśnienia, lekarz prawdopodobnie zaleci przerwanie stosowania preparatu.
Ze względu na możliwe zwiększenie stężenia cholesterolu podczas leczenia, lekarz może zalecić regularne badania kontrolne jego poziomu. :time:

http://www.psychiatriapolska.pl/uploads ... 6_2011.pdf

Efekty uboczne:
Bardzo często: zawroty głowy, ból głowy, nudności, suchość w ustach, nadmierne pocenie się (w tym poty nocne). Często: zmniejszenie apetytu, stan splątania, depersonalizacja, brak orgazmu, obniżone libido, nerwowość, bezsenność, nieprawidłowe sny, senność, drżenie, parestezje, hipertonia, osłabienie widzenia (w tym niewyraźne widzenie), rozszerzenie źrenic, zaburzenia akomodacji, szum w uszach, kołatanie serca, nadciśnienie tętnicze, rozszerzenie naczyń (głównie nagłe zaczerwienienie), ziewanie, wymioty, biegunka, zaparcia, dyzuria (głównie słaby strumień moczu), częstomocz, zaburzenia krwawienia miesiączkowego związane z nasileniem krwawienia lub nieregularnym krwawieniem (np. krwotok miesiączkowy, krwotok maciczny), zaburzenia ejakulacji, zaburzenia erekcji, astenia, osłabienie, dreszcze, zwiększenie stężenia cholesterolu we krwi. Niezbyt często: omamy, uczucie oderwania (lub oddzielenia) od rzeczywistości, pobudzenie, zaburzenia orgazmu (kobiety), apatia, hipomania, bruksizm, akatyzja, omdlenia, skurcze miokloniczne mięśni, nieprawidłowa koordynacja, zaburzenia równowagi, zaburzenia smaku, tachykardia, niedociśnienie ortostatyczne, krwawienie z przewodu pokarmowego, obrzęk naczynioruchowy, reakcje nadwrażliwości na światło, siniaki, wysypka, łysienie, zatrzymanie moczu, zwiększenie masy ciała, zmniejszenie masy ciała. Rzadko: mania, drgawki, nietrzymanie moczu. Częstość nieznana: trombocytopenia, zaburzenia krwi (w tym agranulocytoza, niedokrwistość aplastyczna, neutropenia, pancytopenia), reakcje anafilaktyczne, zespół nieprawidłowego wydzielania hormonu antydiuretycznego (SIADH), hiponatremia, myśli i zachowania samobójcze, majaczenie (delirium), agresja, złośliwy zespół neuroleptyczny, zespół serotoninowy, zaburzenia pozapiramidowe (w tym dystonia i dyskineza), dyskineza późna, jaskra z zamkniętym kątem przesączania, zawroty głowy pochodzenia błędnikowego, migotanie komór, częstoskurcz komorowy (w tym torsade de pointes), niedociśnienie tętnicze, krwawienia (krwawienie z błon śluzowych), eozynofilia płucna, zapalenie trzustki, zapalenie wątroby, nieprawidłowe wyniki testów czynnościowych wątroby, zespół Stevensa- Johnsona, rumień wielopostaciowy, martwica toksyczno- rozpływna naskórka, świąd, pokrzywka, rabdomioliza, wydłużenie odstępu QT, wydłużony czas krwawienia, zwiększone stężenie prolaktyny we krwi. Przerwanie leczenia (zwłaszcza nagłe) często prowadzi do wystąpienia objawów odstawienia: zawroty głowy, zaburzenia czucia (w tym parestezje), zaburzenia snu (w tym bezsenność i intensywne sny), pobudzenie lub lęk, nudności i (lub) wymioty, drgawki, zawroty głowy pochodzenia błędnikowego, ból głowy i objawy grypopodobne. Profil działań niepożądanych obserwowany u dzieci i młodzieży (w wieku 6-17 lat) był ogólnie podobny do profilu występującego u pacjentów dorosłych. Podobnie jak u dorosłych obserwowano zmniejszenie apetytu, zmniejszenie masy ciała, zwiększenie ciśnienia krwi i zwiększenie stężenia cholesterolu we krwi. W badaniach klinicznych u dzieci obserwowano wystąpienie myśli samobójczych, zwiększoną liczbę zgłoszeń o występowaniu wrogości oraz, zwłaszcza w przypadku zaburzeń depresyjnych, samookaleczenia się. U dzieci w szczególności obserwowano następujące działania niepożądane: ból brzucha, pobudzenie, niestrawność, wybroczyny, krwawienie z nosa, bóle mięśni.

Nie wiem cos jeszcze dodac czy wystarczy!

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez artur1978 29 lip 2015, 22:41

Zalezy w jakich ilosciach i jak dlugo.
Jaki ma sens porownywanie sporadycznego przyjmowania ibupromu do brania mocnego leku psychotropowego przez wiele lat.
Uzyw
Leki nasercowe maja konkretna wymierzalan skutecznosc i znany mechanizm dzialania podobnie leki na tarczyce, ale i tak kazdy chory wolalby ich nie brac czyz nie?
Wiekszosc lekow przeciwdepresyjnych wykazuje skutecznosc tylko nieco lepsza niz placebo, tylko czesciowa skutecznosc u sporej grupy pacjentow.

To czy masz wyniki badan lepsze to skad wiesz jakie bys miala nie biorac zadnych lekow?Juz nie mwoiac o tym, ze podstawowe badania krwi praktycznie o niczym nie mowie za wyjatkiem anemii albo bialaczki.
Mozesz miec raka mozgu i wyniki z krwi dobre do samego konca, znowu nie widze zwiazku.

Widocznie z natury nie jestes osoba zbyt empatyczna i emocjonalna wiec odczlowieczajace dzialanie wenli nie jest dla Ciebei problemem, albo u Ciebie nie ma takiego wplywu ale pisalem do novego a nie do Ciebie wiec tez nie wiem jaki to ma zwiazek z toba czy kimkolwiek innym na lekach procz novego.

-- 29 lip 2015, 21:50 --

agusiaww napisał(a):
Vengence napisał(a):

Jemu chodzi o mózg a nie organizm ogólnie, poza tym z tym ze masz lepsze wyniki ogólne z wenla niz bez niej, to rozumiem mialbyc byl zart?? :mhm:

takie, ze jak biore wenle to np. mam lepsze wyniki krwi. Ja gdybym miała podchodzic ze leki to zło to bym nie brała. Co jest w ogole w dzisiejszych czasach nieszkodliwe? Nawet owoce sa napakowane chemia, a niby zdrowe i co z tego -czlowiek tez je i nie umiera i mozna podac mnostwo takich przykładów. Zreszta schizofrenicy tez sadza ze leki sa szkodliwe a poznej laduja w pasach w szpitalach.

Podaj jakies dowody na to ze owoce sa naszpikowane chemia.
I schizofrenicy maja racje, leki przeciwpsychotyczne wcale im na dluzsza mete nie pomagaja a daja mase ubokow.
http://psychcentral.com/news/2012/11/28 ... 48286.html
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3756791/

Widze ze uzywasz wielu roznych racjonalizacji.
W sumie jakbym slyszal wiele osob uzaleznionych, ktore znam
Dlaczego pijesz skoro jest to szkodliwe?
Odpowiedz "A co dzisiaj nie jest szkodliwe"
"Od czegos trzeba umrzec"
"I tak wszedzie dodaja chemie co to za roznica"

Roznica jest i to spora.

przez agusiaww 30 lip 2015, 06:45
Akurat co do watroby mam tez dobre wyniki :) Najlepiej to zwalic na leki a nie na własne picie ;) itd. Skoro dla niektorych leki sa takie straszne: macie wybor -nie brac i po problemie. :mrgreen:

inez oddychanie tez szkodliwe ile spalin -rany zaraz wszyscy umrzemy!!! i to nie od leków ;) :mrgreen: :brawo:

ala oczywiscie ze poprawia :)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Mooon 30 lip 2015, 07:25
Ja redukuje i od 17 mam zamiar przejsc na serte

przez aga85 30 lip 2015, 08:13
Odechciewa mi się tego całego leczenia :(
F41.0
Baby blues...

przez novymivo 30 lip 2015, 08:17
inez3 napisał(a):No tak, najlepiej "leczyć" się czymś co sztucznie podbija nastrój. Dla mnie to już w ogóle bez sensu. Nigdy nie wpadlabym na ro żeby z nerwicą/depresją sięgać po jakieś narkotyki i inne narkotykopodobne substancje.

A dla mnie bez sensu jest to co mowisz. Sama dokladnie robisz to samo. Przeciez swojej choroby nie wyleczysz lekami, o czym sama sie juz raz przekonalas. Sztucznie podbijasz sobie nastroj i oszukujesz sama siebie biorac codziennie wenle. Problem jest w tobie i zaden lek tobie nie pomoze , co najwyzej zamaskuje objawy. Przez takich ludzi jak ty masa naturalnych lekow nie jest dopuszczona do obrotu. Jednoczesnie sama cpasz cukier, kawe, herbate,alkohol, nikotyne i inne narkotyki , ktore jak wiesz szkodza. Kratom ma wiele zdrowotnych wlasciwosci ale takim ludziom jak ty nawet nie warto tego tlumaczyc bo i tak nie zrozumieja. Zanim nastepnym razem ocenisz cokolwiek, najpierw sie czegos dowiedz, bo przez takich ludzi jak ty doprowadzimy ze marihuana dalej nie bedzie stosowana w leczeniu roznego typu chorob, jednoczesnie kupujac skrzynke wodki i karton fajek calkowicie legalnie.
pzdr

zapomnialem dodac ze cukier, kawa, herbata, alkohol,nikotyna tez podbija tobie nastroj sztucznie, wiec przestan to cpac bo nie dosyc ze oszukujesz organizm to jeszcze go niszczysz.
Ostatnio edytowano 30 lip 2015, 08:20 przez novymivo, łącznie edytowano 2 razy

Sortuj wg