WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Vengence 28 lip 2015, 11:58
emilk, Co do benzo, to nie chce, za bardzo brac ich bo one zmiejszala wydzielanie neuroprzekazników i wogóle robia ci z glowy kisiel, sa to bardzo skuteczne leki, ale kurewsko niebezpieczne, trzeba miec do nich respekt. :twisted:

-- 28 lip 2015, 12:00 --

emilk napisał(a):Patryk no przewaznie kazdy ma bardziej lub mniej ubokow przy odstawianiu.Mnie od rana trzyma zlosc ze AZ mnie rozsadza...
Ja takie akcje mialem kiedys na tianeptynie, moze to i lepiej ze szybko z tej wenli zszedlem, bo im dluzej to bierzesz tym gorzej, poza tym nie odczuwam podkurwienie po tianeptynie, tylko oslabienie po wenli, /cenzura/ ale to wszystko jest chore, psychiatria to na prawde jest dobry zart. :pirate:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez marka 28 lip 2015, 12:54
Inez3 pojawiasz się ??? jak tam samopoczucie ???
bo u mnie na 150 mg raczej kiepsko . Było troszkę lepiej ale od piatku mam zjazd. Zamuła totalna , senność brak motywacji . Jestem w pracy , ale ledwo funkcjonuję .Tak długo nie pociągnę, nie wiem czy wrócic do 112,5 mg czy jeszcze przetrwać . Ale nie ogarniam juz :-(

Aga85 a Ty na jakiej dawce jesteś ???

przez artur1978 28 lip 2015, 14:17
Ja odstawiam dosc szybko ale redukujac dawke i jest ok.
Troche mnie tylko chwilami chwyta taka smutna zaduma nad losem ludzkosci, jaka krucha jest nasza cywilizacja - wystarczy zle wcisniety guzik nuklearny w Moskwie lub Waszyngtonie,erupcja super wulkanu lub nawet wielka kometa i wszystko zniknie.
Takie jakies rzewne wspolczucie polaczone z milsocia do swiata czuje, u mnie to typowe na odstawce SSRI.
Albo patrze na kota i wzrusza mnie az do lez jak Matka Natura mogla stworzyc takie piekne stworzenie :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 28 lip 2015, 16:09
artur1978 napisał(a):Ja odstawiam dosc szybko ale redukujac dawke i jest ok.
Troche mnie tylko chwilami chwyta taka smutna zaduma nad losem ludzkosci, jaka krucha jest nasza cywilizacja - wystarczy zle wcisniety guzik nuklearny w Moskwie lub Waszyngtonie,erupcja super wulkanu lub nawet wielka kometa i wszystko zniknie.
Takie jakies rzewne wspolczucie polaczone z milsocia do swiata czuje, u mnie to typowe na odstawce SSRI.
Albo patrze na kota i wzrusza mnie az do lez jak Matka Natura mogla stworzyc takie piekne stworzenie :D

Obrazek
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez aga85 28 lip 2015, 16:14
marka napisał(a):Aga85 a Ty na jakiej dawce jesteś ???

Ja dopiero na 75 mg.

-- 28 lip 2015, 15:15 --

artur1978 napisał(a):Ja odstawiam dosc szybko ale redukujac dawke i jest ok.

:105:

przez Vengence 28 lip 2015, 16:16
aga85 napisał(a):
marka napisał(a):Aga85 a Ty na jakiej dawce jesteś ???

Ja dopiero na 75 mg.

Trzymaj sie tej dawki, to jest chyba najlepsza dawka, ja im wiecej bralem tym gorzej sie czulem co w sumie nie ma sensu, ale tak bylo, poza tym wielu ludzi pisalo podobnie.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez aga85 28 lip 2015, 16:19
Vengence napisał(a):
Trzymaj sie tej dawki, to jest chyba najlepsza dawka, ja im wiecej bralem tym gorzej sie czulem co w sumie nie ma sensu, ale tak bylo, poza tym wielu ludzi pisalo podobnie.

Mam nadzieję, że na niej zostanę. Jak na razie jest lepiej. Lęków mam mniej, myśli samobójczych prawie wcale... Dokuczają mi jeszcze co parę dni objawy somatyczne, ale biorę Relanium i przechodzą.

przez Vengence 28 lip 2015, 16:23
aga85 napisał(a):
Vengence napisał(a):

Mam nadzieję, że na niej zostanę. Jak na razie jest lepiej. Lęków mam mniej, myśli samobójczych prawie wcale... Dokuczają mi jeszcze co parę dni objawy somatyczne, ale biorę Relanium i przechodzą.

To super, znaczy, ze lek dziala,a nastrój ogólnie i checi do codzeinnych obowiazków, przyjemnosci??

-- 28 lip 2015, 16:25 --

Ja dzisiaj bylem na silowni i cos mi sie wkrecilo, zeby pobic swój rekord na klate, /cenzura/ no pobilem, ale sztanga mnie prawie przygniotla a nikogo nie bylo ze mna, ostatni raz takie akcje robie. :roll: :mrgreen:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez aga85 28 lip 2015, 16:35
Z codziennymi obowiązkami nie jest najgorzej, ale mogłoby być lepiej. Myślę, że się po prostu rozleniwiłam. Tak, przyjemności jak najbardziej w postaci słodyczy i chipsów.
Polubiłam spacerować co mnie dziwi.
Do znajomych nie wychodzę, bo mnie wkurwiają.

Dobrze,że Cię nie przygniotła...musiałbyś wołać o pomoc. Pewnie ktoś był na recepcji.
Ostatnio edytowano 28 lip 2015, 16:38 przez aga85, łącznie edytowano 1 raz

przez inez3 28 lip 2015, 16:36
marka, zaglądam :). U mnie różnie, czekam aż lek zacznie działać. Codziennie walczę że swoją nerwicą. Dziś miałam sukces, bo chciałam wyjść z pracy, ale przetrzymłam. Ja nie mam senności ani nic takiego. Czuję się czasem przytłumiona i słaba, ale dla mnie to do wytrzymania.
Ja nie jestem lekarzem, więc nie wiem czy masz redukować dawkę. Mój lekarz twierdzi, że jeszcze trzeba poczekać (jeśli chodzi o mnie).

przez Replay 28 lip 2015, 16:44
Witajcie czy pomaga wam Wenlafaksyna ?
Replay

przez Vengence 28 lip 2015, 16:46
Replay napisał(a):Witajcie czy pomaga wam Wenlafaksyna ?
No pomaga tak jak widzisz, niektóry pomaga inny wrecz przeciwnie, jak z kazdym antydepresantem!!
Ile czasu bierzez lek i na co sie leczysz, deprecha!??

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez jazzowa 28 lip 2015, 16:47
kochani, wyjaśnijcie mi

biorę 150 mg od 2 lat jakoś, z chwilą przerwy ( co okazało się pomyłką )
było raczej spoko, ale od paru miesięcy dno, zamuła, senność, apatia, brak motywacji, myśli samobójcze

co robić, zmienić lek, czy co ?
terapię zaczynam, ale jeśli wyjadę za miesiąc do UK to /cenzura/ z terapią, musze jakoś to ogarnąć
help

przez Replay 28 lip 2015, 16:48
Vengence napisał(a):
Replay napisał(a):Witajcie czy pomaga wam Wenlafaksyna ?
No pomaga tak jak widzisz, niektóry pomaga inny wrecz przeciwnie, jak z kazdym antydepresantem!!
Ile czasu bierzez lek i na co sie leczysz, deprecha!??

Biore 3 miesiace od 2 dni jestem na dawce 225mg,nerwica lękowa i stany depresyjne.
Replay

Sortuj wg