WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez emilk 27 lip 2015, 09:39
Czesc ;) dzisiaj fajny dzien sie zapowiada,wyspalem sie ladnie ;) czuje sie w końcu wyspany ;) chyba 225mg robi swoje ;) Nie poddawajmy sie bo mamy dla kogo zyc ;)
emilk

przez artur1978 27 lip 2015, 10:19
Psychopharm napisał(a):Ja ciągle narzekałem na SSRI, że nie działają tak jak powinny u mnie - i to jest prawda, nie dają za wiele motywacji, nie leczą całkowicie anhedonii, nie poprawiają jakoś wyraźnie nastroju u mnie, ale jak spojrzę z dystansem na czas gdy byłem po parę miesięcy na paroksetynie (najpierw około 7 miesięcy - 3 na 20 mg i 4 na 40 mg, później 5,5 miesiąca na 40 mg), to sporo zrobiłem jeśli chodzi o moją pracę - lek całkowicie załagodził mój ZOK i mogłem się mocniej skupić na pracy. SSRI (paro działało najlepiej) nazwałbym lekiem który pozwala w miarę normalnie funkcjonować (zakochałem się wtedy nawet, więc jest to możliwe) - nie leczy mojej depresji, ale da się żyć z dnia na dzień. Wiem, że tak działa i to jest pewne moje poczucie bezpieczeństwa - wiem, że jak ZOK czy życie da mi mocno w kość to wrócę do paro i wrócę do w miarę normalnego funkcjonowania.

Narzekamy na SSRI i mamy rację, bo są to leki ułomne - ale wiele ludzi z ciężkimi ZOK i innymi problemami nie dałoby rady bez nich funkcjonować z dnia na dzień.

Ja uwazam ze wlasnie w OCD i zaburzeniach lekowych SSRI blyszcza i tutaj nie maja raczej na razie konkurencji.

Za to wiekszosc chorob psychicznych to zaburzenia nastroju i tutaj w szczegolnosci w zaburzeniach z anhedonia skutecznosc jest co najmniej watpliwa.
Ale te leki juz swoje zarobily wiec jest szansa ze idzie nowa generacja zupelnie nowych lekow z innymi mechanizmami.
Warto tez zwrocic uwage ze firmom farmaceutycznym czesto bardzije oplaca sie LECZYC niz WYLECZYC;)

przez emilk 27 lip 2015, 10:22
artur1978 napisał(a):
Psychopharm napisał(a):Ja ciągle narzekałem na SSRI, że nie działają tak jak powinny u mnie - i to jest prawda, nie dają za wiele motywacji, nie leczą całkowicie anhedonii, nie poprawiają jakoś wyraźnie nastroju u mnie, ale jak spojrzę z dystansem na czas gdy byłem po parę miesięcy na paroksetynie (najpierw około 7 miesięcy - 3 na 20 mg i 4 na 40 mg, później 5,5 miesiąca na 40 mg), to sporo zrobiłem jeśli chodzi o moją pracę - lek całkowicie załagodził mój ZOK i mogłem się mocniej skupić na pracy. SSRI (paro działało najlepiej) nazwałbym lekiem który pozwala w miarę normalnie funkcjonować (zakochałem się wtedy nawet, więc jest to możliwe) - nie leczy mojej depresji, ale da się żyć z dnia na dzień. Wiem, że tak działa i to jest pewne moje poczucie bezpieczeństwa - wiem, że jak ZOK czy życie da mi mocno w kość to wrócę do paro i wrócę do w miarę normalnego funkcjonowania.

Narzekamy na SSRI i mamy rację, bo są to leki ułomne - ale wiele ludzi z ciężkimi ZOK i innymi problemami nie dałoby rady bez nich funkcjonować z dnia na dzień.

Ja uwazam ze wlasnie w OCD i zaburzeniach lekowych SSRI blyszcza i tutaj nie maja raczej na razie konkurencji.

Za to wiekszosc chorob psychicznych to zaburzenia nastroju i tutaj w szczegolnosci w zaburzeniach z anhedonia skutecznosc jest co najmniej watpliwa.
Ale te leki juz swoje zarobily wiec jest szansa ze idzie nowa generacja zupelnie nowych lekow z innymi mechanizmami.
Warto tez zwrocic uwage ze firmom farmaceutycznym czesto bardzije oplaca sie LECZYC niz WYLECZYC;)

Bo o to im chodzi zeby biznes sie krecil ;) dlatego pojawiaja sie tez rozne choroby,coraz to nowsze i nowe leki to jest ich interes.

-- 27 lip 2015, 10:23 --

No przeciez nie bede sie dlugo czul tak jak dzis,bo by im sie to nie oplacalo :P
emilk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez artur1978 27 lip 2015, 10:29
emilk napisał(a):
artur1978 napisał(a):

Bo o to im chodzi zeby biznes sie krecil ;) dlatego pojawiaja sie tez rozne choroby,coraz to nowsze i nowe leki to jest ich interes.

No przeciez nie bede sie dlugo czul tak jak dzis,bo by im sie to nie oplacalo :P

Ty to masz tendencje do cpania z tego co widze i pamietam z tymi dopalaczami;)
Ja tez lubie ten "dreszczyk" ale na dluzsza mete nie da sie ciagle byc na bombie

przez emilk 27 lip 2015, 10:31
Warto tez zwrocic uwage ze firmom farmaceutycznym czesto bardzije oplaca sie LECZYC niz WYLECZYC;)[/quote]

No przeciez nie bede sie dlugo czul tak jak dzis,bo by im sie to nie oplacalo :P[/quote]

Ty to masz tendencje do cpania z tego co widze i pamietam z tymi dopalaczami;)
Ja tez lubie ten "dreszczyk" ale na dluzsza mete nie da sie ciagle byc na bombie[/quote]

Ja kocham ten stan haju wenlowego,ale nie trwa dlugo ;) dopalacze tez byly kiedys,wtedy czulem sie jak Bog :D
emilk

przez artur1978 27 lip 2015, 10:37
Ja dzisiaj juz zszedlem na 132,5mg na razie czuje sie swietnie, po dostawieniu mirty i zredukowaniu spie tylko z 5 godzin za to energii mam 4 razy wiecej.
Niedlugo sie schody zaczna bo ponizej 150 sert jzu sie mocno odblokowuje

przez agusiaww 27 lip 2015, 10:47
Ja nie narzekam na leki, mnie podniosły z barłogu (depresji) i z bóli 24 godzinnych (nerwica). Jezeli chodzi o stan euforii to nigdy takiego nie czułam i nie czułam bedac na lekach. Pozwalaja dobrze funkcjonowac i to juz sporo.

-- 27 lip 2015, 09:48 --

artur1978, to po co z tego schodzisz, jak w miare dobrze funkcjonujesz na lekach?
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez emilk 27 lip 2015, 10:48
artur1978 napisał(a):Ja dzisiaj juz zszedlem na 132,5mg na razie czuje sie swietnie, po dostawieniu mirty i zredukowaniu spie tylko z 5 godzin za to energii mam 4 razy wiecej.
Niedlugo sie schody zaczna bo ponizej 150 sert jzu sie mocno odblokowuje

Serotoninka wskoczy na wysoki poziom i bedzie bagno,ja tam na razie ide do przodu z dawkami,co ma byc to bedzie ;) Jestem pozytywnie nastawiony ;)

-- 27 lip 2015, 10:50 --

agusiaww napisał(a):Ja nie narzekam na leki, mnie podniosły z barłogu (depresji) i z bóli 24 godzinnych (nerwica). Jezeli chodzi o stan euforii to nigdy takiego nie czułam i nie czułam bedac na lekach. Pozwalaja dobrze funkcjonowac i to juz sporo.

artur1978, to po co z tego schodzisz, jak w miare dobrze funkcjonujesz na lekach?

Euforia to cos pieknego Agus :D Jakbys poleciala w kosmos i spadala z predkoscia swiatla :D
emilk

przez agusiaww 27 lip 2015, 10:57
emilk, ja lubie szara rzeczywistosc :mrgreen: Nigdy mnie nie kreciły tego tpu rzeczy, stapam twardo po ziemi i dlatego wole leki-przynajmniej jako tako sa przebadane, a w dopalaczach jak czytałam to np. jest trutka na szczury :shock:

przez emilk 27 lip 2015, 11:00
agusiaww napisał(a):emilk, ja lubie szara rzeczywistosc :mrgreen: Nigdy mnie nie kreciły tego tpu rzeczy, stapam twardo po ziemi i dlatego wole leki-przynajmniej jako tako sa przebadane, a w dopalaczach jak czytałam to np. jest trutka na szczury :shock:

Mi chodzi o wenle a nie dopalacze :P a tak w nawiasie kiedys nie bylo zadnych trutek w dopalaczach ok 2010 roku ;) Byla pelna kontrola nad soba,tylko troszke ciezki zjazd podobny jak na psychotropach.
emilk

przez agusiaww 27 lip 2015, 11:07
emilk, to ja widocznie za male dawki wenli brałam. :mrgreen: :mhm:

przez artur1978 27 lip 2015, 11:15
agusiaww napisał(a):Ja nie narzekam na leki, mnie podniosły z barłogu (depresji) i z bóli 24 godzinnych (nerwica). Jezeli chodzi o stan euforii to nigdy takiego nie czułam i nie czułam bedac na lekach. Pozwalaja dobrze funkcjonowac i to juz sporo.

Bo bez lekow tez dobrze funkcjonuje?

przez emilk 27 lip 2015, 11:19
agusiaww napisał(a):emilk, to ja widocznie za male dawki wenli brałam. :mrgreen: :mhm:

No przeciez gdzie taka kobitka jak Ty by weszla na wieksza dawke niz 75mg :D

-- 27 lip 2015, 11:20 --

Ja jestem potezny i dawki mniej niz 200mg nie robia na mnie wrazenia,chlop 100kg to dawka musi byc konska :P

-- 27 lip 2015, 11:21 --

artur1978 napisał(a):

Artur to jest chyba marzenie kazdego,zeby dobrze funkcjonowac besz lekow,mozesz byc z siebie dumny ;)
emilk

przez Vengence 27 lip 2015, 11:54
artur1978 napisał(a):

Piszesz do emilka, ze lubi faze i euforie, a sam bierzesz psychotropy by wywolac stan hipomanii, troche to nie powazne, jak na osobe w twoim wieku i majaca dobre zycie, zle ci? ze musisz miec hipomanie, nie rozumiem na /cenzura/ brac to po to by ciagle czuc sie jak na extasie, znaczy rozumiem. :mrgreen: , ale nie jest to odpowiedzialne zachowanie, ale /cenzura/ tam to nie moja sprawa, ja sie dzisiaj czuje masakrycznie, mam wrazenie jakbym mial zaraz zemdlec albo zapasci dostac, przyszla paczuszka z tianeptyna, bardzo szybko przyszla, jestem az w szoku. :shock:

-- 27 lip 2015, 12:16 --

emilk, Jesli chcesz sie czuc, zajebiscie to polecam ci tianeptyne+moclobemid + ewentualnie jakiegos solidengo nootropa i kawe, bedzie tak o :twisted: :P
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Sortuj wg