WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez inez3 23 lip 2015, 14:06
emilk, ale po co ty co chwilę dawki zmieniasz? Na jednej trzeba ze 4 tygodnie posiedzieć.

przez emilk 23 lip 2015, 14:08
No bo skoro czuje zamule to raczej nie bedzie nagle super Powera po tych 4 tygodniach co ?

-- 23 lip 2015, 14:09 --

Nobchyba ze jestem głupi i cos robię zle.
emilk

przez inez3 23 lip 2015, 14:11
Mój lekarz powtarza mi cały czas, że po tygodniu to nie ma co oceniać zmiany dawki. Przynajmniej 3-4 tygodnie.

-- Cz lip 23, 2015 2:13 pm --

Ty mam wrażenie chciałbyś się czuć jak w jakiejś euforii, ale leki czegoś takiego nie zrobią. Oczywiście, że nie powinieneś byc ciągle zamulony, ale mega power to też nie to.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez emilk 23 lip 2015, 14:19
No go jak powinienem sie czuć ?,chciałbym sie chociaż tak czuć ze mógłby cos normalnie robic bez zmuszania sie tylko z uśmiechem na twarzy.
emilk

przez inez3 23 lip 2015, 14:28
O rany, przed chorobą zawsze robiłeś wszystko z uśmiechem na twarzy? Ja nie i czasami też mi się czegoś nie chciało. Jak powinieneś się czuć? Moge powiedzieć na swoim przykładzie: normalnie, raz mi się coś chce, raz nie, w poniedziałek nie chce mi się iść do pracy jak większości, jestem w stanie zrobić sobie normalnie obiad, iść do restauracji bez stresu itd.

przez Vengence 23 lip 2015, 14:37
inez3 napisał(a):O rany, przed chorobą zawsze robiłeś wszystko z uśmiechem na twarzy? Ja nie i czasami też mi się czegoś nie chciało. Jak powinieneś się czuć? Moge powiedzieć na swoim przykładzie: normalnie, raz mi się coś chce, raz nie, w poniedziałek nie chce mi się iść do pracy jak większości, jestem w stanie zrobić sobie normalnie obiad, iść do restauracji bez stresu itd.

Sadze, ze on to zle napisal, jemu, chodzi o takie zamulenie umyslu i zmeczenie, ze nawet ciezko jest isc sniadanie zrobic, jestes glodny, ale nie masz zbyt sily by isc to wykonac, poza tym przychodza mysli typu, pojde zrobie to na sile, ale za chwile nie bede mial sily na cos innego i zaczyna sie siedzenie po kilkanascie godzin na forum i patrzenie w monitor, niestety emilk, ale to sie nie zmieni juz na tym leku, ciagle bedzie tak samo, wiem bo bralem wenle kiedys blisko rok czasu.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez emilk 23 lip 2015, 14:37
No tak rozumiem,czasem wydaje mi się ze chce być idealny,a przeciez kazdy człowiek czuje sie czasem zle i ngdy wspaniale.
emilk

przez Vengence 23 lip 2015, 14:43
emilk, Ja ci polecam, zapisac, sie na silownie i na basen, silownia, 3 razy w tygodniu + basen 1 lub 2 razy w tygodniu i zajmij sie czyms, pojedz gdzies i nie siedz tylko w domu, bo tak to sie nigdy nic nie zmieni, zeby miec taki stan jak ty chcesz uzyskac, czyli kupa energii i swietny nastroj, trzeba by stymulanty brac rozsadnie. :pirate:

Ale z twoim usposobieniem branie tego typu lekow, zle by sie dla ciebie skonczylo, nie pisze tego po zlosci czy cos, jestes spoko koles. :mrgreen:

Jezeli, chcesz sprobowac to obczaj w necie etylofenidat, poczytaj i przemysl, sadze, ze na to co chcesz uzyskac to ta substancja by ci pomogla.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez emilk 23 lip 2015, 14:47
Vengace powiem tak śniadanie sobie robie normalnie kawę tez,tylko pozniej myśl co ja będę dzisiaj robil,gdy juz jest cos do zrobienia ciezko mi się za to zabrac i wszystko przeciągam.Konfycja moja daje dużo do życzenia,czasem spacer daje mi zadyszkę po 500m.

-- 23 lip 2015, 14:51 --

pare lat temu,to bylem bardzo aktywny fizycznie,biegalem,jezdzilem na zawody sportowe,jezdzilem na rowerze,dzisiaj jak sobie pomysle o tym,to czuje ze jest to nie mozliwe dla mnie.
emilk

przez inez3 23 lip 2015, 14:53
emilk napisał(a):Vengace powiem tak śniadanie sobie robie normalnie kawę tez,tylko pozniej myśl co ja będę dzisiaj robil,gdy juz jest cos do zrobienia ciezko mi się za to zabrac i wszystko przeciągam.Konfycja moja daje dużo do życzenia,czasem spacer daje mi zadyszkę po 500m.

pare lat temu,to bylem bardzo aktywny fizycznie,biegalem,jezdzilem na zawody sportowe,jezdzilem na rowerze,dzisiaj jak sobie pomysle o tym,to czuje ze jest to nie mozliwe dla mnie.

tobie brakuje codziennego wstawiania i chodzenia do pracy. Jestes po prostu znudzony tym nicnierobieniem.

przez emilk 23 lip 2015, 14:54
Vengence, Etylofenidat to jest dopalacz przeciez :P no lekarz na pewno mi go nie przepisze :P
emilk

przez Vengence 23 lip 2015, 14:54
emilk napisał(a):Vengace powiem tak śniadanie sobie robie normalnie kawę tez,tylko pozniej myśl co ja będę dzisiaj robil,gdy juz jest cos do zrobienia ciezko mi się za to zabrac i wszystko przeciągam.Konfycja moja daje dużo do życzenia,czasem spacer daje mi zadyszkę po 500m.

Rozumiem o co ci chodzi, ale staram ci sie przekazac, ze siedzenie na chacie przed kompem nie zmieni twojej sytuacji, a wrecz sytuacja, bedzie sie pogarszac, musisz zaczac robic cokolwiek, ustal sobie np. diete i zapisz sie na silownie i staraj sie tym zyc, spadkiem wagi, zwiekszeniem masy miesniowej, posrednio poprawi ci sie rowniez samopoczucie, nitk tego za ciebie nie zrobi.

Mozesz sprobowac reboksetyny, albo wellbutrinu, nie wiem, moze selegilina tez, troche stymulowac.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez emilk 23 lip 2015, 14:54
inez3 napisał(a):

tobie brakuje codziennego wstawiania i chodzenia do pracy. Jestes po prostu znudzony tym nicnierobieniem.

Inez chyba masz racje jestem rozleniwiony.

-- 23 lip 2015, 14:55 --

Vengence, No zastanawialem sie nad reboksetyna ale pewnie nie mozna tego laczyc z wenla,a zejscie z wenli bedzie dla mnie koszmarne.
emilk

przez Vengence 23 lip 2015, 15:09
emilk napisał(a):
inez3 napisał(a):

Inez chyba masz racje jestem rozleniwiony.

-- 23 lip 2015, 14:55 --

Vengence, No zastanawialem sie nad reboksetyna ale pewnie nie mozna tego laczyc z wenla,a zejscie z wenli bedzie dla mnie koszmarne.

Mozna laczyc, wenle zmniejszyc na dawke 75mg max 150mg i dolaczyc rebo w dawce np. 2-4mg i powinno cie zaktywizowac.
Ale, moga tez pojawic sie leki i niepokoj, ty jestes nerwicowcem, to w sumie /cenzura/ wie jak to bedzie na ciebie dzialalo, pogadaj z lekarzem, moze ci cos doradzi, w koncu to on konczyl studia i pracuj w zawodzie. :pirate:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Sortuj wg