WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Vengence 20 lip 2015, 11:37
artur1978 napisał(a):
emilk napisał(a):
artur1978 napisał(a):re emil
odstawiac trzeba powoli gdzies o 17mg na kilka dni, a sama koncowke jeszcze wolniej

Jej to odstawianie musialo by trwac bardzo dlugo,ale poki co nie odstawiam na razie.Dzisiaj moje samopoczucie jest bardzo depresyjne...

-- 20 lip 2015, 10:37 --

inez3 napisał(a):Niestety, wróciłam z pracy. Tak mnie koszmarnie mdlilo, że w jakimś sensie się wystraszylam. 6 dzień na 150, ogólnie jest lepiej.

Inez musimy jakos przejsc przez to pieklo.

To co ja proponuje to jest szybko, generalnie zaleca sie nawet taka redukcje na tydzien albo nawet na miesiac jesli ktos jest wrazliwy.
Zly lek do rzucania z buta sobie wybrales :pirate:

Dokladnie, najgorszy z mozliwych wyborow, mi sie zaczyna ladnie w glowie robic, najlepsze jest to, ze skonczylo mi sie benzo. :mrgreen:

-- 20 lip 2015, 11:38 --

Trzeba bedzie dorzucic chyba kilka kulek z kapsuly, ale zobaczymy. :pirate:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez marka 20 lip 2015, 12:36
inez3 napisał(a):Niestety, wróciłam z pracy. Tak mnie koszmarnie mdlilo, że w jakimś sensie się wystraszylam. 6 dzień na 150, ogólnie jest lepiej.

O kurczę ...czyli na Ciebie tak działa ta podniesiona dawka :( ....
Ja też kiepsko się czuję na tej 150 mg .. w piatek byłam u lekarza kazał mi jednak utrzymac te 150 mg ale dodał mi na noc triticco ...wiec mam jak chyba dobrze pamiętam taki zestaw jak Ty :-).
Ale ta dawka jest dla mnie chyba za silna( albo organizm sie przyzwyczaja ??!!!) . Mam zdecydowanie mniej sił, nie chciało mi sie w weekend zwlec z łózka, dopiero popołudniu .Nastrój kiepski, zero uczyć , jakbym była wyłączona...a najgorszy jest ten puls miałam grubo ponad 100. Myslałąm ,że mi serce wyskoczy , a przez to silne poddenerwowanie mam, napięcie ,takie podk....iwenie . Masakra. W sobote wieczorem byłam z mężem na dyżuze weekendowym , bo myślałam ze mam zejście. Cisnienie w normie ale tetno zdecydowanie za wysokie powiedział lekarz. Dał mi tabletki na obniżenie , ale to tez obniza ciśnienie , wiec jestem śnięta jeszcze bardziej.
Musze sie chyba skonsultowac z lekarzem czy to tak długo będzie trwac jeśli to tylko adaptacja do nowej dawki.... bo na dłyzsza mete eksploduję chyba. Jaspokojniej sie czułam na dawce 75 mg. Mam wrażenie ,ze lekarz za szybko podjął decyzje o zwiększeniu.

przez Vengence 20 lip 2015, 12:54
marka, Ile czas jestes na dawce 150mg??
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marka 20 lip 2015, 12:54
agusiaww napisał(a):inez marka jak tam po wiekszych dawkach wenli?

czuję sie póki co gorzej , własnie powyżej pisałam ....
najgorsze to napięcie ... miałam je tylko bardzo nasilone na wchodzenie na lek przy 37,5 a potem znianie na 75 mg , wejscie na 112,5 mg było bez zmian ,a na 150 juz pojawiło sie zamulenie senność, rozdrażnienie , napięcie i brak apetytu. Może to za silna dawka dla mnie.

przez emilk 20 lip 2015, 13:02
Marka bo tak jest przez jakis czas na zwiększonej dawce,mi tez puls poleciał w gore z 70 na 90,wiec nie martw sie bo to sie ustabilizuje po tygodniu moze dwoch ;)

-- 20 lip 2015, 13:04 --

Tylko zastanawia mnie dlaczego lek ktory ma aktywizować zamula i senność powoduje,wiem ze działa na serotonine ale w dawce większej niż 150mg powinien juz działać bardziej na noradrenaline i dopamine a tu lipa.
emilk

przez Vengence 20 lip 2015, 13:09
emilk napisał(a):Marka bo tak jest przez jakis czas na zwiększonej dawce,mi tez puls poleciał w gore z 70 na 90,wiec nie martw sie bo to sie ustabilizuje po tygodniu moze dwoch ;)

-- 20 lip 2015, 13:04 --

Tylko zastanawia mnie dlaczego lek ktory ma aktywizować zamula i senność powoduje,wiem ze działa na serotonine ale w dawce większej niż 150mg powinien juz działać bardziej na noradrenaline i dopamine a tu lipa.

Bo dzialanie serotoninowe, jest silniejsze i na tym leku nigdy nie poczujesz dopaminy, bo serotonina przekresla tutaj szanse na cokolowiek.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez emilk 20 lip 2015, 13:15
No i tutaj właśnie jest duży minus dla tego leku,ludzie biorą go głównie z mysla ze bedzie Power,jest ale bardzo krótko.Biore wenle głównie teraz na poprawę motywacji i senność ale nie spełnia ona moich oczekiwań,teraz sobie mysle ze jak mam ja odstawiać kiedys to ciarki mnie przechodzą i myśl ze będę cierpiał.

-- 20 lip 2015, 13:15 --

Vengace a jaka dawkę bierzesz wenli ?
emilk

przez Vengence 20 lip 2015, 13:16
emilk napisał(a):No i tutaj właśnie jest duży minus dla tego leku,ludzie biorą go głównie z mysla ze bedzie Power,jest ale bardzo krótko.Biore wenle głównie teraz na poprawę motywacji i senność ale nie spełnia ona moich oczekiwań,teraz sobie mysle ze jak mam ja odstawiać kiedys to ciarki mnie przechodzą i myśl ze będę cierpiał.

Ja odstawiam aktualnie i tragedii nie ma, troche zawrotow glowy, ale zero trzaskow w glowie, takze luzik, ja jestem niczym terminator. :mrgreen:

-- 20 lip 2015, 13:17 --

emilk napisał(a):No i tutaj właśnie jest duży minus dla tego leku,ludzie biorą go głównie z mysla ze bedzie Power,jest ale bardzo krótko.Biore wenle głównie teraz na poprawę motywacji i senność ale nie spełnia ona moich oczekiwań,teraz sobie mysle ze jak mam ja odstawiać kiedys to ciarki mnie przechodzą i myśl ze będę cierpiał.

-- 20 lip 2015, 13:15 --

Vengace a jaka dawkę bierzesz wenli ?
225mg w 3 dni zlazlem na 37,5mg, wczoraj wieczorem wzialem ostatnia dawke.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez inez3 20 lip 2015, 13:18
A ja wróciłam do pracy jednak :).

przez emilk 20 lip 2015, 13:20
Vengace jak Ty to zrobiles ? To ja zeszlem z 180mg na 150 i objawy jak przy grypie plus wymioty masakra.
emilk

przez Vengence 20 lip 2015, 13:21
inez3 napisał(a):A ja wróciłam do pracy jednak :).
Ale ty masz wkrety z ta robota. :roll:

-- 20 lip 2015, 13:22 --

emilk napisał(a):Vengace jak Ty to zrobiles ? To ja zeszlem z 180mg na 150 i objawy jak przy grypie plus wymioty masakra.

Normalnie, ja mam taki organizm, nie trzepie mnie ostro ten lek po prostu, nawet sniadanie zjadlem ze smakiem. :D

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez emilk 20 lip 2015, 13:22
Inez to fajnie ;) ja leze na wyze i nic mi się nie chce.Najchetniej to bym zasnal ale cóż nie mogę zycia przespać.

-- 20 lip 2015, 13:23 --

Vengace jestes hardcorem,bo ja po kawie i fajce zaraz musiałem zwymiotować,poty mnie zalewaly i myślałem ze zemdleje.

-- 20 lip 2015, 13:24 --

Do tego temperatura podwyzszona 37,5C to byl teksas z pila mechaniczna :P
emilk

przez Vengence 20 lip 2015, 13:28
emilk, Ale ty w koncu schodzisz z tego leku, czy nie?? :twisted:

-- 20 lip 2015, 13:33 --

emilk, Jesli chcesz zejsc z tego leku, to zalatw sobie paczke fluoksetyny i zejdziesz bez problemu z tego gowna. :pirate:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez emilk 20 lip 2015, 13:38
Nie chce obecnie,zmienilem zdanie :P a co mi fluoksetyna pomoze w tym ? Wzielem kiedys 1 tabletkw fluo i dostałem takiej psychozy myślałem ze oszaleje.

-- 20 lip 2015, 13:40 --

Tylko wtedy jeszcze moje leki byly bardzo silne nie wiem jak teraz by podzialalo.

-- 20 lip 2015, 13:41 --

W piatek mam wizytę u Pani doktor i zobaczymy co powie,zaważą sie moje dalsze losy :P
emilk

Sortuj wg