WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez inez3 19 lip 2015, 22:09
agusiaww, pewnie, że idę. Ja już w zeszłym tygodniu byłam. Jest coraz lepiej. Apetyt znow jest, w weekend spałam dobrze. Troche napięcia jest, ale to już zupełnie co innego :).

przez artur1978 19 lip 2015, 22:18
novymivo napisał(a):o boshe tianeptyna 3 miechy sie rozkreca, no to niezle. Powodzenia

Zalezy u kogo i na co. Motywacji i napedu jest wiecej od razu

przez Vengence 19 lip 2015, 22:22
artur1978 napisał(a):
novymivo napisał(a):o boshe tianeptyna 3 miechy sie rozkreca, no to niezle. Powodzenia

Poki co nie ma ani motywacji ani energii, wiecej, raczej zmeczenie, ale to moze byc wina jeszcze wenli, bo wczoraj wzialem ostatnia dawke. :pirate:

-- 19 lip 2015, 22:24 --

Licze na ta tianeptyne!, jak nie zadziala, to nie mam pojecia co bede bral, chyba dam sobie spokoj z lekami, na jakis czas. :roll:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez artur1978 19 lip 2015, 22:34
Vengence napisał(a):
artur1978 napisał(a):

Poki co nie ma ani motywacji ani energii, wiecej, raczej zmeczenie, ale to moze byc wina jeszcze wenli, bo wczoraj wzialem ostatnia dawke. :pirate:

-- 19 lip 2015, 22:24 --

Licze na ta tianeptyne!, jak nie zadziala, to nie mam pojecia co bede bral, chyba dam sobie spokoj z lekami, na jakis czas. :roll:

Nie mam pojecia jak dziala z wenla, na mnie ten lek dzialal swietnie solo i nie bylo potrzeby dokladek.
Ja zaczalem wenle troche szybciej odstawiac juz nie moge tego plaskiego nastroju zniesc

przez Vengence 19 lip 2015, 22:39
artur1978, Nie mam pojecia jak dziala z wenla, na mnie ten lek dzialal swietnie solo i nie bylo potrzeby dokladek.
Ja zaczalem wenle troche szybciej odstawiac juz nie moge tego plaskiego nastroju zniesc

Bardzo dziwnie dziala w polaczeniu, po wzieciu rano tianeptyny, czuje oszolomienie, takie jakies otepienie, mija po kilku godzinach, moze to wynika z tego ze przez 14 dni jakos tam tianeptyna znosi dzialanie serotoninowcow, tak to przynajmniej wyglada, ja to tak czuje, w kazdym razie ja tez mam dosc lekow dzialajacych na serotonine, to jest po prostu masakra, to sa swietne leki na silna depresje, zeby sie odlaczyc od swiata, zebrac mysli, zniosa zle mysli i niepokój, ale kariery to na nich, sie nie zrobi.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez tormen 20 lip 2015, 01:30
Witajcie, może Wy mi coś doradzicie, bo już nie wiem gdzie szukać pomocy. Od równo 15 lat choruje na nerwice/depresje/derealizacje. 15 lat temu w szpitalu dali mi efectin 150mg i po wielu miesiącach, powoli doszedłem do siebie. Po 5 latach lekarz zmienił mi efectin na paroksetyne i kolejne lata był spokój. Niestety od 2 lat jest mega nawrót. Próbowałem z lekarzem przejście na fluo, ale było tylko gorzej. Efekt jest taki, że jadę na paro juz z 10 lat, kiedyś było wszystko ok, ale teraz mimo zmian dawek-zero poprawy.
Praktycznie nie wstaje z łóżka. Jem na sile, straciłem pracę, przyjaciół, nadzieje. Nie wychodzę z domu, nie mogę nic zrobić, zero ochoty na cokolwiek. Mam tylko marzenie, aby wróciła dawna normalność. Byłem rozesmianym, pewnym siebie facetem. Ostatnie 2 lata to koszmar. Może ktoś z Was doradzi w którym kierunku iść z lekami? Ponownie efectin? Może bupropion? Doradźcie cokolwiek... z góry dzięki.

przez emilk 20 lip 2015, 07:47
No witajcie jestem jestem ;) powiem tak musialem powrocic do 180 mg bo pojawily sie wymioty,bole glowy,uderzenia goraca,poty masakryczne ze zalewalem sie caly w sekundzie.Bardzo ciezko mi bedzie zejsc z tego leku ;/ No ale chyba jeszcze przy nim zostane.
emilk

przez agusiaww 20 lip 2015, 09:12
emilk, wiedziałam ze wrocisz. Coz zycie, bioenergoterapuci to sciema. Lepiej bierz wenle i sie nie mecz.

-- 20 lip 2015, 08:13 --

inez3 napisał(a):agusiaww, pewnie, że idę. Ja już w zeszłym tygodniu byłam. Jest coraz lepiej. Apetyt znow jest, w weekend spałam dobrze. Troche napięcia jest, ale to już zupełnie co innego :).
:great:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez emilk 20 lip 2015, 09:23
agusiaww napisał(a):emilk, wiedziałam ze wrocisz. Coz zycie, bioenergoterapuci to sciema. Lepiej bierz wenle i sie nie mecz.

-- 20 lip 2015, 08:13 --

inez3 napisał(a):agusiaww, pewnie, że idę. Ja już w zeszłym tygodniu byłam. Jest coraz lepiej. Apetyt znow jest, w weekend spałam dobrze. Troche napięcia jest, ale to już zupełnie co innego :).
:great:

Ehh no nie wiem jak to okreslic,wczoraj i przedwczoraj wieczorem znowu mialem lęki.

-- 20 lip 2015, 09:24 --

dzisiaj czuje sie taki wypalony ;(

-- 20 lip 2015, 09:26 --

Przepraszam was wszystkich,za te moje glupie gadanie o tym ze lekow nie trzeba brac,jest mi bardzo glupio...

-- 20 lip 2015, 09:27 --

Chyba sobie tylko wkrecilem ze nie potrzebne sa leki,a tak na prawde to bez lekow nie bedzie lepiej.

-- 20 lip 2015, 09:39 --

Wczoraj wieczorem myslalem ze mam zawal serca,tak mnie zaczelo bolec w lewej lopatcce ze zaraz mialem czarne scenariusze.
emilk

przez artur1978 20 lip 2015, 10:07
re emil
odstawiac trzeba powoli gdzies o 17mg na kilka dni, a sama koncowke jeszcze wolniej

przez inez3 20 lip 2015, 10:25
Niestety, wróciłam z pracy. Tak mnie koszmarnie mdlilo, że w jakimś sensie się wystraszylam. 6 dzień na 150, ogólnie jest lepiej.

przez emilk 20 lip 2015, 10:37
artur1978 napisał(a):re emil
odstawiac trzeba powoli gdzies o 17mg na kilka dni, a sama koncowke jeszcze wolniej

Jej to odstawianie musialo by trwac bardzo dlugo,ale poki co nie odstawiam na razie.Dzisiaj moje samopoczucie jest bardzo depresyjne...

-- 20 lip 2015, 10:37 --

inez3 napisał(a):Niestety, wróciłam z pracy. Tak mnie koszmarnie mdlilo, że w jakimś sensie się wystraszylam. 6 dzień na 150, ogólnie jest lepiej.

Inez musimy jakos przejsc przez to pieklo.
emilk

przez Vengence 20 lip 2015, 11:08
emilk napisał(a):No witajcie jestem jestem ;) powiem tak musialem powrocic do 180 mg bo pojawily sie wymioty,bole glowy,uderzenia goraca,poty masakryczne ze zalewalem sie caly w sekundzie.Bardzo ciezko mi bedzie zejsc z tego leku ;/ No ale chyba jeszcze przy nim zostane.

A nie mówilem, dawalem ci 2 tygodnie, a tu chyba nawet tygodnia nie bylo. :mrgreen:
Ja mam dzisiaj zawroty glowy, od tej wenli, lipa. :pirate:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez artur1978 20 lip 2015, 11:32
emilk napisał(a):
artur1978 napisał(a):re emil

Jej to odstawianie musialo by trwac bardzo dlugo,ale poki co nie odstawiam na razie.Dzisiaj moje samopoczucie jest bardzo depresyjne...

-- 20 lip 2015, 10:37 --

inez3 napisał(a):Niestety, wróciłam z pracy. Tak mnie koszmarnie mdlilo, że w jakimś sensie się wystraszylam. 6 dzień na 150, ogólnie jest lepiej.

Inez musimy jakos przejsc przez to pieklo.

To co ja proponuje to jest szybko, generalnie zaleca sie nawet taka redukcje na tydzien albo nawet na miesiac jesli ktos jest wrazliwy.
Zly lek do rzucania z buta sobie wybrales :pirate:

Sortuj wg