WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez Vengence 17 lip 2015, 20:38
MalaMi1001 napisał(a):artur1978, to chyba zleży od człowieka. Ja brałam solo i fluoksetynę i sertralinę i żadna z tych substancji nie działała na mnie sposób pożądany, wręcz przeciwnie. Fluoksetyna powodowała mega senność (spałam w pracy), a jak nie spałam byłam strasznie agresywna. Sertralina doprowadziła mnie do próby S i pobytu w szpitalu po paru miesiącach jej zażywania. Za to i fluo i sertra brane razem były super miksem gdyby nie potrójna senność (również spałam w pracy). Spokój, wyluzowanie, no miodzio. Ale jak widać coś za coś. Moklobemid jest zayebistym lekiem, ale mnie po nim doopa urosła, więc odstawiłam bojąc się, że stanę się toczącą, metrową kulką. Senność w ciągu dnia była opanowana, nie byłam emocjonalnym zombie, wszystko było bardzo wyważone.

Ja mialem podobnie po fluo i po sertralinie, w pierwszy dzien po fluo mialem euforie, a potem przez prawie 4 miesiace zero dzialania,
sertraline bralem na noc bo mnie zamulala, zaluje troche, ze moze sertraline za krotko bralem, ale ciezkie mialem uboki po niej.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Ricah 17 lip 2015, 20:55
Psychopharm, z ciekawosci dlaczego az tak bronisz sie przed ECT? Podobno aktualnie w miare to bezpieczne, a wplywa pozytywnie na uklad dopaminergiczny (przy negatywnym na adrenergiczny), co jak wiele razy podkreslales, mialo by sens w Twojej sytuacji? Chwilowa utrata pamieci (choc i to niepewne) nie jest az tak tragicznym skutkiem ubocznym.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez agusiaww 17 lip 2015, 21:04
depresyjny098 napisał(a):Ja to doswiadczony zawodnik to wiesz. I tak jest gówno. Wychodze z zalozenia ze gorzej nie bedzie. Bez venli bym wogole nie spal, wiec nie mow wegence ze nic nie daje. Venla i serta kazde z osobna slabe, ale razem kto wie. Nie mow tak pewnie vegence. Powiedz czego mozna byc pewnym w tej branży?

A ja zeby spac po wenli musze brac usypiacz.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depresyjny098 17 lip 2015, 21:41
Próbowałem zwiększać, jak najbardziej. Ale powyzej 200 napiecie i somatyka sie podkreca.

przez Psychopharm 18 lip 2015, 09:24
Ricah mam opory psychiczne i ciężko byłoby to przełamać. Wiem, że to raczej daremne ale mam do sprawdzenia jeszcze parę leków, a może w międzyczasie pojawi się coś z nowych.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez popiol 18 lip 2015, 13:41
Psychopharm, też mam lekkie opory ale ja już chyba nie mam nic do stracenia. 30 lat na karku, a ja z łóżka nie wychodzę, nie jestem w stanie podjąć pracy, nie rozwijam sie, straciłem wszyskie zainteresowania i hobby, nie słucham muzyki, nie oglądam filmów, nie czytam, nie ruszam się.
Co do ECT, to czytałem też opinie osób które po zabiegu uważają, że nie jest to takie straszne jak się może wydawać. Cały zabieg jest przeprowadzany pod narkozą, a niektorzy nie obserwują nawet żadnych problemów z pamięcią. No ale wiadomo, ja też się tego obawiam i ewentualnych negatywnych skutków tego zabiegu.
popiol

przez kalikali1 18 lip 2015, 14:04
popiol, A próbowałes może metylofenidatu z jakimś SSRI ?

przez popiol 18 lip 2015, 14:19
kalikali1, nie próbowałem metylo, nie mam go nawet jak zdobyć chociaż na upartego wszystko można zdobyć w sieci. U mnie leczenie komplikuje dodatkowo silny lęk uogólniony, ssri lęk łagodzą ale nie leczą apatii i anhedonii, a gdy lęk ustepuje nawet nasilają te objawy, które przypominają te negatywne przy schizofrenii.
popiol

przez kalikali1 18 lip 2015, 14:27
popiol, Anhedonie/apatie niestety tez miałem na ssri a obecnie na anafranilu,moim zdaniem na anhedonie najlepszy bylby metylofenidat,albo baclofen,coś co podbija dopamine,ale znowu lęki sie wzmacniają i koło sie zamyka.W kazdym razie ja chyba będe celował w paro+metylo i ewentulanie jakieś benzo do tego.W 2018r wejdą zamienniki/generyki pregabaliny a to już będzie duży krok do leczenia nerwic/fobii/lęków.
Metylo zdobędziesz jak pujdziesz do prywatnego psychiatry i powiesz mu że leki ci się skończyly a bierzesz metylo,

przez Psychopharm 18 lip 2015, 16:00
Nie chce Cię popiół zniechęcać do metylo ale ja go brałem i u mnie była kiszka, w dodatku nasilał nerwicę i zok. Co do ETC to jeśli Ci to ktoś proponuje to może by było warto. Ja mam zbyt duże opory, dla mnie to jakieś takie niehumanitarne, wiem, że to lęk i obawy, moje wyobrażenia. Dzisiaj to ponoć wszystko super, nic nie boli itd. Ale ja nie wierzę w takie jakieś jednorazowe wyleczenie, tak jak myślałem o ketaminie - pewnie musiałbym to powtarzać a wtedy z tą pamięcią mogą być problemy :/
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez agusiaww 18 lip 2015, 18:35
inez marka jak tam po wiekszych dawkach wenli?
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez inez3 18 lip 2015, 21:01
U mnie dobrze, lęków raczej nie mam. Jestem bardziej może rozdygotana, ale wiem, że to przejdzie. Lekkie zawroty głowy, ale nic strasznego. Gorsze było zwiększenie z 37.5 na 75. Teraz to już lajcik :)

przez lunatic 18 lip 2015, 21:21
popiol napisał(a):Psychopharm, też mam lekkie opory ale ja już chyba nie mam nic do stracenia. 30 lat na karku, a ja z łóżka nie wychodzę, nie jestem w stanie podjąć pracy, nie rozwijam sie, straciłem wszyskie zainteresowania i hobby, nie słucham muzyki, nie oglądam filmów, nie czytam, nie ruszam się.
Co do ECT, to czytałem też opinie osób które po zabiegu uważają, że nie jest to takie straszne jak się może wydawać. Cały zabieg jest przeprowadzany pod narkozą, a niektorzy nie obserwują nawet żadnych problemów z pamięcią. No ale wiadomo, ja też się tego obawiam i ewentualnych negatywnych skutków tego zabiegu.

reboksetyna?
tylko trzeba uwazac na mozliwe wahania samopoczucia po niej

przez aga85 18 lip 2015, 23:29
inez3 napisał(a):U mnie dobrze, lęków raczej nie mam. Jestem bardziej może rozdygotana, ale wiem, że to przejdzie. Lekkie zawroty głowy, ale nic strasznego. Gorsze było zwiększenie z 37.5 na 75. Teraz to już lajcik :)

Ja od jutra zwiększam z 37,5 na 75. Zobaczymy jak to będzie :)

Sortuj wg