WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez popiol 17 lip 2015, 18:33
Anhedonia jest najtrudniejsza do leczenia. Z tego co obserwuję tu od kilku lat, to wiekszość osób wypowiadających sie tutaj, zmaga się najczesciej z nerwicą, zaburzeniami lękowymi, ZOKiem, fobią społeczną czy depresją atypową niż z depresją endogenną przebiegającą właśnie z silną anhedonią. Te osoby z depresją endogenną najbardziej skarżą się na niską skuteczność leków, zaś ci pierwsi są często zadowoleni.

Miko a zastanawiałeś sie nad elektrowstrząsami? Ja sam tracę nadzieję w leki bo ileż można.
popiol

przez artur1978 17 lip 2015, 18:36
Psychopharm napisał(a):artur1978 a jednak znaleziono sposób na opatentowanie GHB na narkolepsję. Z solami amfy też nie mieli problemu na ADHD, mimo iż to bardziej się kojarzy z narkotykami niż GHB. Pomyśl, gdyby to było tak skuteczne to mielibyśmy setki pozytywnych opinii na forach czy innych stronkach, a jakaś firma znalazłaby sposób by to opatentować. Gdyby to był dobry trop to tam prowadziłyby nowe badania, poszukiwane leki itd. Jakoś ketaminę, która też nie ma zbyt pochlebnej opinii i jest stosowana jako narkotyk udaje się podawać off-labelowo w klinikach w USA (mimo toksyczności o której wspominałeś).

Ja nie zachwalałem ketaminy, nikomu jej nie proponowałem, pisałem tylko o istniejącym boomie i ew. przełomie w leczeniu depresji (prawie wszystkie leki w fazach testów to leki działające na glutaminian, które kopiują działanie ketaminy) - to można nazwać przełomem w leczeniu depresji, a przynajmniej powstanie parę leków z całkowicie nowym mechanizmem działania. Spróbowałem ketaminy - zrobiłem dwa 40 minutowe wlewy - w klinikach też nie podaje się leku dalej gdy nie ma reakcji po dwóch wlewach - akurat tutaj zrobiłem wszystko jak trzeba. Podzieliłem się tym na forum bo pewnie niejednego ciekawi nowy boom ketaminowy w leczeniu depresji.

Widzisz, gdyby amfa była legalna to pewnie niejeden by ją brał. Sam bym spróbował Adderallu gdyby był dostępny w Polsce. Obecna sytuacja prawna nie bierze się znikąd, podałem Ci link do przypadków śmierci z przedawkowania - to już samo w sobie przekreśla tą substancję w leczeniu depresji - popularność SSRI nie wzięła się znikąd ale także z tego, że ludzie w depresji truli się TLPD.

To opatentowanie to tak naprawde dopuszczenie do obrotu w okreslonym przypadku dla konkretnej firmy z czego amerykanie slyna. GHB jest substancja naturalna, a prawo USA jednoznacznie mowi o tym, ze nie wolno patentowac substancji, ktore wystepuja naturalnie. Stad taka wolta najpierw substancji sie zakazuje a pozniej zezwala stosowac z marza rzedu milionow procent.

Nie oszukujmy sie, nikomu nie zalezy na badaniach substancji, ktorych nie da sie opatentowac, bo w obecnym systemie produkcji fabryki z Chin moga miec to samo za marne grosze.
Gdybym chcial to pisze maila do Chin i jutro wysylaja do mnie kuriera z kilogramem tianeptyny albo agomelatyny (tam nikt sie patentami nie przejmuje).

Czasami firmy robia rozne lamance prawne i patentuja "nowe zastosowanie leku" stad taka presja na stosowanie neuroleptykow w depresji.

Co do trucia sie, to coz jak ktos chce popelnic samobojstwo to i tak je popelni, ale chyba lepiej jak substancja dziala szybko na poprawe nastroju nzi pozniej. Po TPLD na poczatku wiekszosc ludzi czuje sie jak gowno i raczej im to nie pomaga.
Ale to i tak offtop, wiec nie ma sensu tego ciagnac.

Na pewno wszystkie SSRI i SSNRI sa na maksa niedoskonale, to troche jak proba rzezbienia w marmurze mlotem mechanicznym

-- 17 lip 2015, 17:40 --

popiol napisał(a):Anhedonia jest najtrudniejsza do leczenia. Z tego co obserwuję tu od kilku lat, to wiekszość osób wypowiadających sie tutaj, zmaga się najczesciej z nerwicą, zaburzeniami lękowymi, ZOKiem, fobią społeczną czy depresją atypową niż z depresją endogenną przebiegającą właśnie z silną anhedonią. Te osoby z depresją endogenną najbardziej skarżą się na niską skuteczność leków, zaś ci pierwsi są często zadowoleni.

Miko a zastanawiałeś sie nad elektrowstrząsami? Ja sam tracę nadzieję w leki bo ileż można.

Oprocz agomelatyny nei ma praktycznie lekow ukierunkowanych na anhedonie. Naturalne wydawalyby sie stymulanty(adderal i inne) lub leki posrednio dzialajace na uklad dopaminergiczny (nieszcze GHB na przyklad albo jakis inny agonista receptora GHB bez wplywu na GABA).
Generklanie niestety takie leki maja odium "narkotykow" albo "lekow dla cpunow", sam fakt ze w Polsce concerta jest na rozowa recepte o tym swiadczy

przez depresyjny098 17 lip 2015, 18:52
Witam drodzy forumowicze. Zacząłem tak dosyć optymistycznie, ale tak naprawde towarzyszy mi depresja endogenna z silnym obnizeniem nastroju, wiec jak popiol zauwazyl, nie za fajnie. Biore venlafaksyne 200 mg, wyższa dawka już mnie drażni, zaś po tej czuje sie bez życia. Lekarz zalecił połączenie wenly z seratliną, z tym że zasugerował serte na wieczór. I powiem wam ze strasznie rozbija mi sen już nawet ćwiartka serty czyli 12,5.Ale uważam ze polączenie ma potencjał bo raz zauważyłem ze mimo płytkiego snu bylo wiecej koncentracji, takiej naturalności. Jednak którys tam raz płytki sen z rzędu sprawił że zaczęło się robić nie za fajnie i odstawiłem kosztem spadku nastroju. Wiec mam pytanie. Czy mogę brać oba leki z jednej kupki rano? Stosuje ktoś takie połączenie?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MalaMi1001 17 lip 2015, 18:59
Ja sobie biorę cały czas 75mg wenli i generalnie po ponad pół roku brania odczuwam co następuje:

plusy:
- jestem pozbawiona uczuć wyższych - w zasadzie to na wszystko i wszystkich mam wyyebane

minusy:
- gdyby nie laktuloza zatwardzenia pewnie miałabym po 2 tygodnie albo i więcej
- seks może nie istnieć
- nic mi się nie chce, na nic nie mam ochoty, jestem o 50% bardziej senna i fizycznie zmęczona niż bez leków
- w nocy pocę się jak prosiak i bez znaczenia jest temperatura otoczenia.

Ale znoszę to wszystko kurva byle tylko nie czuć myślowego kołowrotka. Nie liczę na to, że znajdzie się lek, który mnie zacznie pobudzać , zniesie anhedonię, nabiorę motywacji żeby wstawać z łóżka i że generalnie życie bedzie mi sprawiało jako taką przyjemność. Nie odczuwam radości, więc nie liczę też na to, że jakikolwiek lek pozwoli mi tego uczucia doznać (nawet na esctasy było fajnie, ale jak ludzie mówią, że czują radość nie do opisania z byle gówna otwieram tylko ze zdziwienia japę). Fakt, ze nie brałam wszystkich leków dostępnych na rynku, ale w tej chwili największą ulgę przynosi mi fakt, że emocjonalnie jestem skałą.

A poza tym właśnie rozpoczęłam urlop i mam nadzieję, że odpoczynek od wysiadywania dupogodzin naładuje mi trochę ten niedorozwinięty akumulator.

przez depresyjny098 17 lip 2015, 19:14
Zainteresuj sie dodaniem serty. Mysle ze to jest dobre. Sam sie interesuje :-) ja teraz zrezygnowalemz pracy w ktorej wysiadywalem dupogodziny. Masakryczna praca. 10 m cy sie meczyłem.

przez Vengence 17 lip 2015, 19:19
Nie widze zadnego sensu w dodawaniu do jednego nie dzialajace leku, drugiego leku z podobnej grupy, lepiej odstawic wenle jak gowno daje i sprobowac sertraline, ewentualnie dodac mirte albo mianseryne, badz trittico.
Ja bralem kiedys 2 ssri i to jest tragedia, zamula x2, wenla to niby snri, ale ona tez muli masakrycznie. :pirate:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Psychopharm 17 lip 2015, 19:27
popiol myślałem nad tym, ale się nie zgodzę, nigdy. Mam zbyt duży opór, a poza tym wcale to nie jest takie skuteczne - wiadomo, ostatnia deska ratunku, ale czytałem o przypadkach gdzie jeden taki "zabieg" nie pomaga i trzeba go powtarzać. Jest parę leków w badaniach, ALKS-5461 wydaje się bardzo obiecujący, działa na opioidy. Te leki na glutaminian też wkrótce się pojawią. Nie wiem jak Ty, ja mam za duże opory przez ECT. Ale Tobie nie odradzam, jeśli lekarz to proponuje. W sumie mi też ostatnio to proponował...

ALKS-5461 (czyli buprenorfina bez potencjału uzależniającego) ma być w 2016 roku. Wiem, że bardzo ciężko tak się czeka latami.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez cytrynka84 17 lip 2015, 19:41
depresyjny098, możesz brać oba leki rano.Lekarze są dziwni,jak można dać sertre na
noc?!Bezsenność prawie pewna.Mnie tez kiedyś dano Sertre na noc,KOSZMAR.Balabym się zs przy takim combo,ale ja to ostatnio wszystkiego się boje :(
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez depresyjny098 17 lip 2015, 19:50
Ja to doswiadczony zawodnik to wiesz. I tak jest gówno. Wychodze z zalozenia ze gorzej nie bedzie. Bez venli bym wogole nie spal, wiec nie mow wegence ze nic nie daje. Venla i serta kazde z osobna slabe, ale razem kto wie. Nie mow tak pewnie vegence. Powiedz czego mozna byc pewnym w tej branży?

przez cytrynka84 17 lip 2015, 19:52
ALKS-5461 (czyli buprenorfina bez potencjału uzależniającego) ma być w 2016 roku. Wiem, że bardzo ciężko tak się czeka latami.[/quote]
Warto czekać to nie tak długo znowu ;) Najgorsza jest jak zwykle cena owego specyfiku,dostępność.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Vengence 17 lip 2015, 19:54
depresyjny098 napisał(a):Ja to doswiadczony zawodnik to wiesz. I tak jest gówno. Wychodze z zalozenia ze gorzej nie bedzie. Bez venli bym wogole nie spal, wiec nie mow wegence ze nic nie daje. Venla i serta kazde z osobna slabe, ale razem kto wie. Nie mow tak pewnie vegence. Powiedz czego mozna byc pewnym w tej branży?

Rob jak uwazasz, nie moja sprawa.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez artur1978 17 lip 2015, 20:07
depresyjny098 napisał(a):Witam drodzy forumowicze. Zacząłem tak dosyć optymistycznie, ale tak naprawde towarzyszy mi depresja endogenna z silnym obnizeniem nastroju, wiec jak popiol zauwazyl, nie za fajnie. Biore venlafaksyne 200 mg, wyższa dawka już mnie drażni, zaś po tej czuje sie bez życia. Lekarz zalecił połączenie wenly z seratliną, z tym że zasugerował serte na wieczór. I powiem wam ze strasznie rozbija mi sen już nawet ćwiartka serty czyli 12,5.Ale uważam ze polączenie ma potencjał bo raz zauważyłem ze mimo płytkiego snu bylo wiecej koncentracji, takiej naturalności. Jednak którys tam raz płytki sen z rzędu sprawił że zaczęło się robić nie za fajnie i odstawiłem kosztem spadku nastroju. Wiec mam pytanie. Czy mogę brać oba leki z jednej kupki rano? Stosuje ktoś takie połączenie?

Moim zdaniem takie polaczenie nie ma sensu.
Branie setraliny wieczorem tez nie ma wiekszego sensu bo to chyba najbardziej stymulujacy SSRI procz fluoksetyny.

Jedynym sensownym wyjsciem WEDLUG MNIE (nie jestem lekarzem i nie jest to porada medyczna) byloby wlasnei zwiekszanie wenli ze wzgledu na fakt ze dopiero gdzies od 225 zaczyna sie powazna inhibicja NET.200 wenli to taka najgorsza w sumie dawka.
Jak augmentowac to mianseryna,mirtazapina,bupropion,agomelatyna ale nie drugi SSRI bez sensu w ogole i tak juz wiekszosc SERT blokowana jest, dojda tylko dodatkowe uboki a sertralina nie jest wcale taka lajtowa jesli o to chodzi.

przez Vengence 17 lip 2015, 20:30
artur1978, Jak tam Artur z energia i nastrojem na wenli dzisiaj??

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez MalaMi1001 17 lip 2015, 20:34
artur1978, to chyba zleży od człowieka. Ja brałam solo i fluoksetynę i sertralinę i żadna z tych substancji nie działała na mnie sposób pożądany, wręcz przeciwnie. Fluoksetyna powodowała mega senność (spałam w pracy), a jak nie spałam byłam strasznie agresywna. Sertralina doprowadziła mnie do próby S i pobytu w szpitalu po paru miesiącach jej zażywania. Za to i fluo i sertra brane razem były super miksem gdyby nie potrójna senność (również spałam w pracy). Spokój, wyluzowanie, no miodzio. Ale jak widać coś za coś. Moklobemid jest zayebistym lekiem, ale mnie po nim doopa urosła, więc odstawiłam bojąc się, że stanę się toczącą, metrową kulką. Senność w ciągu dnia była opanowana, nie byłam emocjonalnym zombie, wszystko było bardzo wyważone.

Sortuj wg