WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez marka 14 lip 2015, 14:54
inez3 napisał(a):Jak się dziś macie? Ja mam dziś dodatkową wizytę u lekarza. Pewnie będzie chciał mnie znów wysłać na zwolnienie. Dziś znów był rano lęk i nie poszłam do pracy. Już nie wiem co z tą wenlą. Czy ktoś miał tak silne lęki po prawie 5 tyg brania?

no dzisiaj mam totalny zjazd.....
byłam pewna ze jest juz w miarę stabilnie ,ale od -2-3 dni było gorzej a dzisiaj od rana lęk, niepokoj, pobudzenie jakieś dziwne .......moze nie tak intensywnie jak kiedys, ale czuję sie koszmarnie. Może pogoda ????
A ja sie zaraz nakręcam i generuje sie najgorsze ,co może byc czyli lęk przed lękiem . No i koszmarna senność dzisiaj, a spałam w miare normalnie.
Mam załamkę.... kiedy to sie skończy.

Inez3 .... miałam bardzo bardzo silne leki.... ale tak ok 3-4 tyg. potem mniejsze a po 1,5 miesiąca było ok.... do wczoraj ....:-((

przez agusiaww 14 lip 2015, 15:10
inez3 ja chyba juz wczesniej o tym pisałam, ze praca jest dla Ciebie czynnikiem stresujacym, ale wenla to powinna minimalizowac. Moze nalezy jeszcze poczekac, w tych badaniach ktore wczoraj wkleiłam przy lęku było ze reakcja do 8 tygodni, z kolei moze wenla na Ciebie słabiej działa? Zapytaj sie lekarza co mysli o zwiekszaniu moze dawki o jakies 37.5? Moze to pomoze?
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez inez3 14 lip 2015, 15:21
agusiaww, tylko jak wczoraj byłam to nie było tak strasznie. Rano bez problemu dojechalam. W pracy po 3h wzięłam połowę 0.25 afobamu. Wyszłam wcześniej, bo stwierdziłam, że sobie udowodniłam, że mogę. Co do wenli, mi też lekarz mówił, że do 8 tygodni takie dziwne jazdy moga być. Ja już wenle brałam kiedyś. Niestety nie pamiętam jaką dawka. Poprawa była i teraz, ale sobie poszła. Co do zwiększenia to lekarz nie chciał,bo żeby ocenić to jeszcze trzeba poczekać. Dziś ide na dodatkową wizytę. Zobaczymy co powie. Mam jeszcze tak, że jestem zmęczona, oczy mi się kleja, ale przez napięcie i zdenerwowanie nie moge usnąć. Wieczorem ok, mam trittico tylko ostatnio znow się budzę wcześniej.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marka 14 lip 2015, 16:08
inez3 napisał(a):agusiaww, tylko jak wczoraj byłam to nie było tak strasznie. Rano bez problemu dojechalam. W pracy po 3h wzięłam połowę 0.25 afobamu. Wyszłam wcześniej, bo stwierdziłam, że sobie udowodniłam, że mogę. Co do wenli, mi też lekarz mówił, że do 8 tygodni takie dziwne jazdy moga być. Ja już wenle brałam kiedyś. Niestety nie pamiętam jaką dawka. Poprawa była i teraz, ale sobie poszła. Co do zwiększenia to lekarz nie chciał,bo żeby ocenić to jeszcze trzeba poczekać. Dziś ide na dodatkową wizytę. Zobaczymy co powie. Mam jeszcze tak, że jestem zmęczona, oczy mi się kleja, ale przez napięcie i zdenerwowanie nie moge usnąć. Wieczorem ok, mam trittico tylko ostatnio znow się budzę wcześniej.

no właśnie coś z tą wenlą jest.... ja tez mimo ze nawet nie było juz lęków to jestem cały czas zmęczona ,żyję na siłę , do wiekszości rzeczy się zmuszam..... no i to ziewanie ciągłe , senność , bez 3 filiżanek kawy w ciągu dnia nie dałabym rady. A od wczoraj znowu mam gule w gardle i dziwny niepokój i pobudzenie.
Kiedyś na noc miałam Ketrel dobrze mnie usypiał ...po 10 min juz mogłam kimać. Ale potem zamulał mnie w ciągu dnia . Jak mi sie sen unormował to go odstawiłam. A teraz jak zasypiam to po 2-3 godz. sie budze, no i potem rano tez budze sie wcześnie .
Ciekawa jestem co Ci dzisiaj lekarz zaradz??? czy zmieni ci dawkowanie czy coś dołoży do tej wenli??!!
Odezwij sie jak już będziesz po :--)

Ja mam wizytę dopiero 31.07...... i tez nie wiem czy dam radę czy będzie dodatkowa :-(.
:why:

przez inez3 14 lip 2015, 16:23
marka, ok, dam znać co powie. Z tym spaniem mogłoby byc lepiej i tym ciągłym zdenerwowaniem.
Nie wiem czy mi coś dołoży, wenla, trittico i jeszcze coś? Kurcze ile można prochów brać.
Co do ciebie to może to tylko chwilowy zjazd i przejdzie?

przez marka 14 lip 2015, 16:45
Ja triticco miałam przed wenlą, ale nie tolerowałam go dobrze, wcale nie działał na sen, a leki miałam większe. No cóż jak widać leki działają na każdego inaczej.
No mój mąż tez mnie pociesza, ze to może chwilowe pogorszenie.... oby wszyscy mieli rację.
Nie chce tego przechodzić od początku.
Jeśli choci o Ciebie to faktycznie wenla i triticco...... zwłaszcza ,że triticco działa dobrze na ciebie, przynajmniej śpisz.
No a na afobamie nie dajesz rady pracować ????? Ja jak brałam połówkę Lorafenu i to na wieczor to odpadałam po min i nie kumałam co si ze mną dzieje. A nast dzien to byłam oaza spokoju. No ale po
tyg, jak wenla troche zaczęła działać to ograniczyłam prawie do zera , bo bałam sie uzależnienia. I do tej pory nie wracalam do niego.
Staram sie nie nakręcać ,pozytywnie myśleć ...... no i właśnie wróciłam do pracy by sie czymś zajmować . Na początku było ciężko ale teraz juz jest w miare ok.
Wiec trzymam za Ciebie kciuki ... mam nadzieje że i u Ciebie sie rozkreci tak byś mogła wrócić do "normalności" :-)

przez Psychopharm 14 lip 2015, 17:06
artur1978 na pewno spróbuję tego połączenia jak mirta solo nie wypali.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez aga85 14 lip 2015, 18:13
jetodik napisał(a):obecnie biorę wenlaflaksyna 37,5mg plus 2,5mg olanzapiny, bardzo dobry zestaw, nie jestem zamulony ani podrajcowany, apetyt, sen, żywotność, wszystko okej.

Ja też mam ten zestaw, tylko na razie olanzapiny nie biorę, bo nie muszę. Dostałam ją na sen. Także diazepam doraźnie.
Olanzapinę wzięłam raz. Spałam jak zabita, a potem chodziłam pół dnia zamulona.

agusiaww tak, to neuroleptyk.

przez Maxiu 14 lip 2015, 18:28
Witam
Mija ponad 1.5 miesiąca
wszystkie skutki uboczne zmalały znacznie
oprócz zawrotów głowy a nie idzie z tym żyć
nie wiem czy pójść się spróbować wcisnąć do lekarza
co o tym sądzicie ???

przez agusiaww 14 lip 2015, 18:41
Maxiu, a byłes przebadany neurologicznie? Po 1.5 mies to juz powinny skutki uboczne minac.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez novymivo 14 lip 2015, 18:51
Hej
Moze mi ktos napisac jak dla laika jak wenla tak naprawde dziala, co robi takiego ze niby pomaga ?
Tak i zgadzam sie z tym ze wenla robi cos z poziomem cukru i insuliny, dlatego jestescie ospali , tutaj bym szukal zrodla problemu koledzy i kolezanki. Macie aparat to mierzcie sobie poziom cukru we krwi.
ps- szanujcie adminow, ja przyznaje im racje, gdyby nie ten brak szacunku ktory wczesniej mial miejsce , napewno nie byli by tak stanowczy w przestrzeganiu regulaminu. Dzieki nim moglismy sie poznac, docencie to , a jak nie rozumiecie - trudno.
pzdr serdecznie.
Ostatnio edytowano 14 lip 2015, 18:52 przez novymivo, łącznie edytowano 1 raz

przez emilk 14 lip 2015, 18:52
Odstawcie leki powoli i wszystko bedzie dobrze ;)
emilk

przez novymivo 14 lip 2015, 18:55
emilk napisał(a):Odstawcie leki powoli i wszystko bedzie dobrze ;)

a Ty odstawiles ?

przez emilk 14 lip 2015, 18:57
novymivo napisał(a):
emilk napisał(a):Odstawcie leki powoli i wszystko bedzie dobrze ;)

a Ty odstawiles ?

Ja zjezdzam powoli z dawki,dzisiaj 150 mg wzielem ;) jesli sami nie uwierzycie w to ze mozecie byc zdrowi i bardzo tego nie bedziecie pragnac,to te leki zniszcza wam tylko zdrowie i nic wiecej,najwazniejsza jest wiara ;)

-- 14 lip 2015, 18:57 --

Co 2 tygodnie bede zmniejszal dawki ;)
emilk

Sortuj wg