WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez kulas6 13 lip 2015, 20:17
agusiaww napisał(a):kulas6, nie sadze ze kazdy psychiatra ma na celu tylko przepisanie leku i odwal pacjenta. Sa tacy ze naprawde sie interesuja i sadze ze dobieraja kombinacje na zasadzie: dobra pacjenta. Takze jak lekarz przepisze taka kombinacje to mozna sprobowac, takie leki jak wenla itd. to nie sa leki jak ibuprom i nikt nie wie nawet psychiatra jak lek czy kombinacja leków podziała na pacjenta dopoki on tego nie zazyje.

Robia tak jak nie maja pomyslu na leczenie, jak nie zadziala ssri/snri to robia jakies kiepskie eksperymenty na czuja, ktore nie maja zadnego sensu i z glowy robia ci poligon, o to chodzi, po pewnym czasie, czlowiek juz nie wie czy to nadal jest depresja czy to wina lekow, a jak pojdziesz do lekarza, to ten zawsze mowi, ze to wina choroby a nie lekow, bo wedlug niego skutkow ubocznych juz byc nie powinno, co wiemy wszyscy nie zawsze jest prawda, bo niektore skutki uboczne sa pomimo dlugotrwalego brania leku przeciwdepresyjnego, lekarz tego nie bral wiec wie tylko tyle ile przeczytal.

przez Nicholas1981 13 lip 2015, 20:17
agusiaww napisał(a): Pamietam jak ktos kiedys napisał ze na forach chyba amerykanskich przeczytał, ze lekarze przepisuja dawki wenli do 450 mg czy powyzej a w Pl podobno do 300 mg, ciekawe czym sie rozni takie podejscie do pacjenta, bo przeciez skoro w jednym kraju taka dawka dopuszczalna to dlaczego w innym nie?

Pewnie to dlatego, że pacjenci różnią się wagowo. Jeden Amerykanin to jak 3-4 naszych...
Nicholas1981

przez agusiaww 13 lip 2015, 20:23
kulas6, bo niestety ale to tak jak z hormonami lekarze dobieraja na chybił trafił. Złotego srodka nie bedzie dopoki medycyna bardziej nie pozna struktury mozgu. I dlatego uwazam ze powinna byc m.in terapia, jak jest dobry psycholog to potrafi ocenic na ile na pacjenta działaja leki a na ile faktycznie dana choroba/zaburzenie. Do psychologa pacjent powinien chodzic przynajmniej raz na dwa tygodnie, a do psychiatry idzie raz na 3 m-ce po recepte.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kulas6 13 lip 2015, 20:23
Waga, nie ma tu zadnego znaczenia, po prostu w USA ida z duchem czasu i wiedza, ze taki lek jak wenlafaksyna najskuteczniejszy jest w wysokich dawkach, stad proby zwiekszania i wyciskania z danej substancji jak najwiecej, ale wedlug mnie ten lek w dawkach rzedu 300-375 mg zaczyna sie robic niebezbieczny dla chocby cisnienia i tetna. Inna kwestia jest, ze Polska jest po prostu zacofana praktycznie w kazdej kwestii i tutaj lekarz boi sie nawet zapisac 300 mg do domu, a nie daj boze dorzucic trazadon w dawce 25-50 mg bo moze wystapic ryzyko zs.

przez emilk 13 lip 2015, 20:25
Nicholas1981 napisał(a):
agusiaww napisał(a): Pamietam jak ktos kiedys napisał ze na forach chyba amerykanskich przeczytał, ze lekarze przepisuja dawki wenli do 450 mg czy powyzej a w Pl podobno do 300 mg, ciekawe czym sie rozni takie podejscie do pacjenta, bo przeciez skoro w jednym kraju taka dawka dopuszczalna to dlaczego w innym nie?

Pewnie to dlatego, że pacjenci różnią się wagowo. Jeden Amerykanin to jak 3-4 naszych...

Jeden amerykanin to jeden ja :D

-- 13 lip 2015, 20:25 --

agusiaww napisał(a):emilk, ja tu zostaje bo mnie nie interesuja rozmowy z osobami bez kultury ;) emilk, zawsze mozesz do wenli neuroleptyk dołozyc :)

Aha ja tez jestem bez kultury ? :P
emilk

przez agusiaww 13 lip 2015, 20:26
Nicholas1981 napisał(a):

:mrgreen: ale pewnie maja takie wytyczne...zreszta niby w Ameryce co druga osoba choruje na depresje, moze dla nich to juz zwyczajny lek.

przez kulas6 13 lip 2015, 20:27
Amerykanom wystarczy zamknac Mcdolanda i juz i wskaznik depresji spadnie bardzo szybko, jebane tuczniki. :mrgreen:

przez agusiaww 13 lip 2015, 20:28
emilk, nie, ale mnie interesuje rozmowa na temat leku a nie jakies wcinki bezsensowne :) dlatego nie widze potrzeby tam klikac :)

przez emilk 13 lip 2015, 20:29
Gdzies ostatnio czytalem ze Schizofrenie lecza juz operacyjnie ;)
emilk

przez agusiaww 13 lip 2015, 20:30
emilk, kiedys depresje leczyli elektrowstrzasami to juz wole wenle :shock:

przez kulas6 13 lip 2015, 20:30
emilk napisał(a):Gdzies ostatnio czytalem ze Schizofrenie lecza juz operacyjnie ;)
:mrgreen:

przez emilk 13 lip 2015, 20:30
agusiaww napisał(a):emilk, nie, ale mnie interesuje rozmowa na temat leku a nie jakies wcinki bezsensowne :) dlatego nie widze potrzeby tam klikac :)

Ale bedzie tam nasza ekipa najlepsza Novy,Ty,Patryk,Inez,Malami,i inni nasi dobrzy przyjaciele ;)
emilk

przez Nicholas1981 13 lip 2015, 20:31
emilk napisał(a): Jeden amerykanin to jeden ja :D

Nie wiedziałem, że jesteś wagi ciężkiej. Ja obecnie ważę 76 kg, sądzę więc, że własnie wagowo jak jedna czwarta Amerykanina. A leki dobiera się naprawdę wagowo trochę, co chyba jest zrozumiałe. Poza tym jak ktoś bierze przez długi czas jakiś lek, to on przestaje działać i trzeba zwiększać dawki.
Nicholas1981

przez emilk 13 lip 2015, 20:31
agusiaww napisał(a):emilk, kiedys depresje leczyli elektrowstrzasami to juz wole wenle :shock:

Ale ta metoda operacyjna jest nowa i weszla nie dawno ;)
emilk

Sortuj wg