WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

Re: Efectin cz. II

przez agusiaww 13 maja 2009, 20:25
Jasne ze normalne ze poszukujemy wiedzy, przeciez informacje mozna przefiltrowac, czy chce sie niektore przyjac do wiadomosci czy nie. Najwazniejsze jest to ze nie przerwalas leczenia, to bardzo duzo i wazne jest to ze sie nie poddajesz :)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez hanca84 13 maja 2009, 20:41
Ale myślisz, ze mogę tak stopniowo zwiększać dawkę? To nie zaszkodzi, prawda?
"Pan jest moim Pasterzem, niczego mi nie zabraknie...
Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną..."

przez agusiaww 13 maja 2009, 20:54
Mozesz, ja tez tak robilam i bylo ok.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Alventa

przez Donkey 13 maja 2009, 21:02
Czyli ostatnie dni nic-nie-robienia przed Tobą :)

przez agusiaww 13 maja 2009, 21:16
Korzystam spiac do 12 w dzien :D

przez Donkey 13 maja 2009, 21:20
Ja do końca maja mam taki luz :) lecz niestety budzę sie o 7 i ze spania dalej nici !

przez agusiaww 14 maja 2009, 18:28
Ja bym chciala spac do 7 niestety mimo ze sie klade spac w miare wczesnie to sie budze w nocy i nie moge spac, dlatego pozniej odsypiam, u mnie Alventa zaburza sen.

przez hanca84 14 maja 2009, 19:07
Mogę ten Efectin (na razie jeszcze Velafax) bezpiecznie łączyć z lekami przeciwbólowymi? Poza ibuprofenem oczywiscie, ale chodzi mi o leki dosyc silne jak Aulin i Pyralgina w czopku (musze brać przez 2 dni na bolesne miesiaczki).
Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną..."

przez agusiaww 14 maja 2009, 19:34
Raczej tak.

przez Donkey 14 maja 2009, 19:38
To spróbuj może na noc brać Zolpic- zasypiasz natychmiastowo i dluuugo śpisz!

przez Katarzynka35 14 maja 2009, 20:38
Witaj Hanca84!
Współczuje strasznie, że masz takie skutki uboczne. Ja biore efectin 75 er od lipca zeszłego roku i powoli latem mam go zacząć odstawiać.
Mój dr od razu zapisał mi efectin, twierdząc, że to oryginalny lek i jednak większośc jego pacjentów czuję się [o nim lepiej niz po velafaxie... mówił, ze teoretycznie skład jest taki sam, ale jednak pacjenci lepiej znoszą efectin i szybciej po efectinie maja lepsze samopoczucie.
ja jestem chyba jednym z tych nielicznych szczęsliwców, co to skutków ubocznych zbyt wielkich nie miałam... naczytawsze się jakie mogą być, bałam się, że napewno wszytsko to u mnie się pojawi... były poty, troche kłopotów z jedzeniem, ale w porównaniu z innymi to nie powinnam narzekac...
Co do velafaxu. Mój znajomy dostał velafax 150, brał kilka miesięcy,po czym lek zniknął z aptek na kilka dni, recepty nie mógł zrealizować i farmaceuci dali mu efectin 150 er. I wziął... skoro był już przyzwyczajony do velafaxu i niby skoro to to samo, to dlaczego miał przed dwa dni miał skutki uboczne? Inna sprawa, ze po 2 tygodniach brania efectinu poczuł się lepiej niz po 3 miesiącach brania velafaxu... więc efectin jest jednak jakkiś "mocniejszy"...
Trzymaj się dzielnie!!!!
pozdrawiam
PS. Agusiu ww a co u Ciebie? Jak się czujesz? zawroty minęły?
buziaki
Katarzynka35

przez hanca84 14 maja 2009, 21:59
Wiesz mój psychiatra twierdzi, ze jestem jego pierwszą pacjentką, która na ten lek reaguje sennoscią, wszyscy dotad byli pobudzeni. A ja mam na codzień niskie ciśnienie, wiec często jestem senna, a teraz to już w ogóle.

Na chwile obecną żałuję że podjęłam leczenie farmakologiczne, odkąd biorę leki czuję się bardzo nieswojo. Kilka tygodni temu miałam "napady" robiło mi się słabo, jakieś bóle itp. ale kilka osób, w tym lekarz i zaprzyjaźniona osoba chorujaca na nerwice wytłumaczyły mi, że to tylko nerwica i wiecie powtarzałam sobie tak i mi przeszło.

Jeszcze 2 tygodnie temu jeździłam sama autem do obcego miasta, chodziłam po sklepach itp. Leki wywołały u mnie powrót lęków, czuję się po nich nieswojo, raz senność, raz słabość.

Biorę od 3 dni bardzo mała dawkę połówkę 37,5, więc to nic, a dzis jak jechałam autem to poczułam w pewnym momencie jakbym traciła kontakt z rzeczywistością, niby prowadziłam samochód, ale strasznie mechanicznie, boję się, że w końcu gdzieś wjadę. No i mam straszny lęk przed tym by zostać samą, iść gdzieś, pojechać autem bo czuję się jakaś zamulona. Dzisiaj jeszcze musiałam połaczyć Velafax z lekami przeciwbólowymi i w ogóle czuje sie jakbym nieźle przyćpała.

Wiem, ze pewnie jestem przerważliwiona, bo mam nerwicę, ale póki chodziło tylko o moje schizy potrafiłam sobie to wytłumaczyć i czułam sie ok. A te skutki uboczne są fatalne!

przez agusiaww 14 maja 2009, 22:21
Katarzynka minely, jezeli je mam to bardzo rzadko i krótko trwaja, jakos teraz przejrzysciej wszystko widze, i jest lepiej mniej placze, co prawda jeszcze ze snem mam lekkie problemy ale to juz nic po tym co bylo :) ide teraz w poniedzialek do pracy, zwolnienie mi sie konczy zobacze jak sie sprawdi Alventa pod wplywem duzego stresu, mam nadzieje ze podolam.
A Ty Katarzynka juz sie przyzywczailas do mysli o odstawieniu czy jeszcze o tym za bardzo nie myslisz, pozdrawiam i buziaczki :) :smile:

Hanca ja na poczatku tez mialam zwiekszenie lęków ejszcze do tej pory tak mam ze mi serce przyspiesza i szybko bije, ze mam nagłe lęki czego wczesniej nie bylo, tak bywa na poczatku ze ten lek zwiększa nasze lęki i niestety ale powoduje pogorszenie nastroju, rozne skutki uboczne po ktorych gorzej reagujemy, ale pozniej bedzie lepiej, najwazniejsze to sie nie poddawaj i kontynuuj leczenie, u mnie dopiero po 2 tygodniach skutki uboczne ustapily na tyle ze moge normalnie fukcjonowac, niestety tak niektorzy maja ze gorzej reaguja na te leki. A ze jestes senna po leku to powinno wkrotce przejsc :)

przez miko84 14 maja 2009, 22:31
No, jak po 2 tyg będziesz miała dalej takie zjazdy to odstaw to w cholere i poproś lekarza o inny lek.

[Dodane po edycji:]

Nie wiem czy wenlafaksyna na nerwice to dobre wyjście?
miko84

Sortuj wg