WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez emilk 13 lip 2015, 12:19
Bianka78 napisał(a):
agusiaww napisał(a):Bianka78, nie wiem czy wyzdrowiejesz czy nie, ale sam lek bez terapii niewiele pomoze, to pewne :) Poza tym rozumiem czyjes przewrazliwienie, ale akurat jak idziesz na terapie to nikt po głowce nie głaszcze, rola terapeuty jest motywacja chorej osoby do zmiany swojego postepowania i spojrzenia poza swoj punkt widzenia. Polecam przeczytac o terapii. O ile np. wenla pomaga na problemy somatyczne badz tez stricte nerwicowe, np. lęk, depresje to na pewno nie pomoze w zmianie swojej sytuacji bo bez chceci to nic sie nie poprawi. Akurat polecam poczytac reakcje ludzi na forum na posty eksperta - są uwagi ze nie wspolczuje, jak ktos chce wspolczucia to zamiast do psychoterapeuty moze isc do ksiedza. A zdanie swoje kazdy moze miec, byle kulturalne :) i zadna choroba nie tłumaczy chamstwa. Ale widze ze wg Ciebie lepsze chamstwo i psuedouzalanie sie niz realna ocena sytuacji :mrgreen:

Aaa, więc to na terapii nauczyłaś się kpić z innych. No to faktycznie muszę iść.

A kto tutaj z kogo kpi ja sie pytam ?

-- 13 lip 2015, 12:21 --

agusiaww napisał(a):Bianka78, akurat jak przeczytasz wyzej posty niektorych osob, to polecam spojrzec w google co to jest drwina i czego dotyczy :) ja prowadze dyskusje, moge tez napisac ze teraz drwisz i to jest tylko moje subiektywne odczucie niekoniecznie prawdziwe ;)

novymivo, obys tak dalej sie czuł na wenli :) do przodu :great:

Cytat z opisu wenli: wenlafaksyna moze zwiekszac cisnienie krwi...Jak z tym u Was? Bo u mnie zawsze było niskie.

Powiem ze u mnie cisnienia nie zwieksza,mam tak 120/80 tylko puls czasem do gory idzie ok 80 ;)
emilk

przez agusiaww 13 lip 2015, 12:25
emilk, u mnie po wenli mam zapisane: 110/80 bo na mnie własnie wenla działa usypiajaco :zzz: A ty masz idealne cisnienie na wenli-ksiazkowe :brawo:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez emilk 13 lip 2015, 13:10
agusiaww napisał(a):emilk, u mnie po wenli mam zapisane: 110/80 bo na mnie własnie wenla działa usypiajaco :zzz: A ty masz idealne cisnienie na wenli-ksiazkowe :brawo:

Agus zalezy od dawki,jaka bralas najwieksza ? ;)
emilk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Wiola* 13 lip 2015, 13:23
Przypominam tytuł wątku , piszcie na temat , bez zbednych przepychanek , bo posypią się ostrzeżenia.
Moderator

przez inez3 13 lip 2015, 13:30
Hej, a u mnie ciut lepiej. Dziś był pierwszy dzień w pracy. Oczywiście pobudka bladym świtem, ale myślałam, że będzie duzo gorzej. Wenla musi działać, bo pojechałam do pracy bez wspomagacza dopiero na miejscu wzięłam połowę 0.25 afobamu. Fakt, wyszłam z pracy 3h wcześniej, ale to i tak osiągnięcie.

-- Pn lip 13, 2015 1:31 pm --

U mnie ciśnienie na wenli ok też jakieś 120/80, tętno ponad 80, ale ja palę fajki to raz, a dwa nie jest to już 100.

przez emilk 13 lip 2015, 13:42
inez3 napisał(a):Hej, a u mnie ciut lepiej. Dziś był pierwszy dzień w pracy. Oczywiście pobudka bladym świtem, ale myślałam, że będzie duzo gorzej. Wenla musi działać, bo pojechałam do pracy bez wspomagacza dopiero na miejscu wzięłam połowę 0.25 afobamu. Fakt, wyszłam z pracy 3h wcześniej, ale to i tak osiągnięcie.

U mnie ciśnienie na wenli ok też jakieś 120/80, tętno ponad 80, ale ja palę fajki to raz, a dwa nie jest to już 100.

No hej Inez,to bardzo fajnie ze dalas rade ;) oby tak dalej ;)
emilk

przez inez3 13 lip 2015, 13:44
Innej opcji nie widzę. Jeszcze się pewnie pomecze zanim dawka się ustabilizuje, ale szczerze mówiąc i tak jestem z siebie dumna. O ile pamiętam to u ciebie lęki nie minęły tak od ręki. Trochę też to trwało.

przez agusiaww 13 lip 2015, 14:07
emilk napisał(a):
agusiaww napisał(a):emilk, u mnie po wenli mam zapisane: 110/80 bo na mnie własnie wenla działa usypiajaco :zzz: A ty masz idealne cisnienie na wenli-ksiazkowe :brawo:

Agus zalezy od dawki,jaka bralas najwieksza ? ;)

75 mg ja nie zwiekszam bo nie uwazam ze wieksza dawka mi w czyms pomoze, praca nad soba i lek to podstawa :great: Akurat moja lekarka to samo mowi, wiec sie z nia zgadzam :mrgreen: W ogole juz o tym pisałam ze zazwyczaj wysokie dawki wenli biora faceci, moze to zalezy od wagi, im wieksza dawka tym szybsza przyswajalnosc itd. albo indywidualny organizm.

-- 13 lip 2015, 13:09 --

inez3, na pełny efekt trzeba poczekac, zreszta ze swoich doswiadczen nie uwazam ze wenla działa cały czas tak samo, sa spadki i to jest normalne. A cisnienie tez masz dobre :great: :great:

przez marka 13 lip 2015, 14:21
inez3 napisał(a):Hej, a u mnie ciut lepiej. Dziś był pierwszy dzień w pracy. Oczywiście pobudka bladym świtem, ale myślałam, że będzie duzo gorzej. Wenla musi działać, bo pojechałam do pracy bez wspomagacza dopiero na miejscu wzięłam połowę 0.25 afobamu. Fakt, wyszłam z pracy 3h wcześniej, ale to i tak osiągnięcie.

a czy wenla bardzo podnosi puls????
bo mi ciśnienie teraz po 3 miesiącach sie unormowało i mam 120-130/70-80 wiec, ok ale puls mam cały czas 80-95 i nie wiem czy to normalne.
Może ktoś podpytywał lekarza czy przy tym leku to dopuszczalne ???

no i tez sie zastanawiam nad powrotem do 75 .... bo przy wiekszych dawkach co jakiś czas czuję niepokój, wiec nie wiem czy one mi pomagają czy bardziej szkodzą. No ale nie zwiekszam sama , bo zawsze decyduje o tym lekarz

przez inez3 13 lip 2015, 14:24
agusiaww, wiesz, ja nie wymagam jakiegoś hiper nastroju tylko braku tych irracjonalnych lęków i co za tym idzie poprawy funkcjonowania. Druga sprawa to, że sama muszę się wziąć do pracy. Uważam, że dziś osiągnęłam sukces, bo jeszcze 3 dni temu nie wierzyłam, że w ogóle pójdę do pracy w poniedziałek. Oczywiście, że wolałabym wysiedzieć tam cały dzień, ale może jutro się uda. Co do dawki, mój lekarz też póki co nic nie chce zwiększać, każe jeszcze poczekać, a tak jak pisałam już kilka razy "falowanie" na wenli jest normalne ponoć na początku. Tak też może byc podczas zwiększenia dawki. Lekko nie jest, ale kto powiedział, że będzie.

przez agusiaww 13 lip 2015, 14:26
marka, mi sie wydaje ze normalne, bo skoro w obajwach napisane ze podnosi cisnienie to i moze podnosic sam puls. Zawsze mozesz sie zapytac swojego lekarza :) A jaka dawke teraz masz?

przez inez3 13 lip 2015, 14:26
marka, podwyższone tętno na wenli się zdarza, więc nie ma się czym martwić. Faktycznie masz troche wyższe, ale ja też tak mam :).

przez agusiaww 13 lip 2015, 14:28
inez3 napisał(a):agusiaww, wiesz, ja nie wymagam jakiegoś hiper nastroju tylko braku tych irracjonalnych lęków i co za tym idzie poprawy funkcjonowania. Druga sprawa to, że sama muszę się wziąć do pracy. Uważam, że dziś osiągnęłam sukces, bo jeszcze 3 dni temu nie wierzyłam, że w ogóle pójdę do pracy w poniedziałek. Oczywiście, że wolałabym wysiedzieć tam cały dzień, ale może jutro się uda. Co do dawki, mój lekarz też póki co nic nie chce zwiększać, każe jeszcze poczekać, a tak jak pisałam już kilka razy "falowanie" na wenli jest normalne ponoć na początku. Tak też może byc podczas zwiększenia dawki. Lekko nie jest, ale kto powiedział, że będzie.

to własnie dlatego lek jedno a praca indywidualna to drugie. Mnie to cieszy ze jest stabilizacja na wenli, z kolei uwazam ze lęki sa na wenli szczegolnie w poczatkowej fazie leczenia ale przynajmniej u mnie to mineło.

przez inez3 13 lip 2015, 14:31
agusiaww, a po jakim czasie? Miesiąc? U mnie miesiąc już minął i nie do końca wszystko minęło.

Sortuj wg