WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Bianka78 09 lip 2015, 08:41
lunatic napisał(a):jak się poprawia nastrój to i lęki znikają

Jeszcze niedawno kłóciłabym się do upadłego że u typowych lękowców jest dokładnie odwrotnie - musi minąć lęk żeby nastrój poszedł do góry. Teraz na trittico przeczę temu poglądowi - nastrój i napęd super mimo że lęk na dawnym poziomie. Nie potrafię logicznie wytłumaczyć tego fenomenu.
Bianka78

przez emilk 09 lip 2015, 09:13
inez3 napisał(a):Uff, okazało się, że ostatnie wczesne pobudki to był wypadek przy pracy i dziś już było ok. Wenla działa, wczoraj latałam po mieście, byłam nawet u fryzjera (ostatnia wizyta była okropna, a wczoraj ok). Dokucza mi poddenerwowanie dziś i jakoś mnie nosi. Dziś mija równo 4 tyg i zdecydowanie czuje się lepiej. Zawroty głowy i inne atrakcje przeszły. Jeszcze trochę i będzie git.
Co do schodzenia z wenli to ja nie wspominam tego jakoś koszmarnie. Pamiętam jedynie zawroty głowy, ale takie do wytrzymania.

agusiaww, jak tam poranne mdłości? Lepiej coś?

Pewnie Twoj facet Cie budzil :P no to fajnie ze dobrze sie czujesz,oby tak dalej ;) Mnie sennosc zabija...

-- 09 lip 2015, 09:15 --

agusiaww napisał(a):inez3, nie, nadal sa i nie tylko poranne a całodzienne -dzis o 4 zaliczyłam prawie miske :shock: Taka radocha i to na zywca, bez leków zadnych... :mrgreen: :mrgreen:

Jej ale pozytywnie bo nie od lekow ;)

-- 09 lip 2015, 09:16 --

Bianka78 napisał(a):

Jeszcze niedawno kłóciłabym się do upadłego że u typowych lękowców jest dokładnie odwrotnie - musi minąć lęk żeby nastrój poszedł do góry. Teraz na trittico przeczę temu poglądowi - nastrój i napęd super mimo że lęk na dawnym poziomie. Nie potrafię logicznie wytłumaczyć tego fenomenu.

Nie zgadze sie z tym bo ja nie mam lękow od jakiegos czasu ale nastroj mi nie idzie do gory,wrecz leci w dol i do tego sennosc zabojcza.
emilk

przez artur1978 09 lip 2015, 09:24
Bianka78 napisał(a):

Czasami lek to tylko objaw ale czesto zaburzenia lekowe to zupelnie inna jednostka chorobowa.
Lek jest tez czestszy przy chorobie dwubiegunowej.

update
MI libido zmalalo do zera po dwoch miesiacach na wenli, za to dodanie mirty spowodowalo ze nie mam juz takiej anhedonii i nie ma tego cholernego zmeczenia w ciagu dnia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Bianka78 09 lip 2015, 09:46
artur1978, jasne, ale u mnie kłopoty z nastrojem wynikają bezapelacyjnie z NL, więc jestem lekko zdezorientowana obecnym stanem. Nie żebym narzekała, cieszę się, ale to po prostu...dziwne :bezradny:
Bianka78

przez emilk 09 lip 2015, 09:53
artur1978 napisał(a):
Bianka78 napisał(a):

Czasami lek to tylko objaw ale czesto zaburzenia lekowe to zupelnie inna jednostka chorobowa.

update
MI libido zmalalo do zera po dwoch miesiacach na wenli, za to dodanie mirty spowodowalo ze nie mam juz takiej anhedonii i nie ma tego cholernego zmeczenia w ciagu dnia.

Moje libido jest zajebiste po wenli ;) no ta mirta brzmi ciekawie.
emilk

przez Patryk29 09 lip 2015, 09:57
Jeszcze niedawno kłóciłabym się do upadłego że u typowych lękowców jest dokładnie odwrotnie - musi minąć lęk żeby nastrój poszedł do góry. Teraz na trittico przeczę temu poglądowi - nastrój i napęd super mimo że lęk na dawnym poziomie. Nie potrafię logicznie wytłumaczyć tego fenomenu.[/quote]

update
MI libido zmalalo do zera po dwoch miesiacach na wenli, za to dodanie mirty spowodowalo ze nie mam juz takiej anhedonii i nie ma tego cholernego zmeczenia w ciagu dnia.[/quote]

Moje libido jest zajebiste po wenli ;) no ta mirta brzmi ciekawie.[/quote]
Mirta brzmi ciekawie jak chcesz przytyc ze 20kg w 2-3 miechy :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez emilk 09 lip 2015, 10:00
Patryk29 napisał(a):Jeszcze niedawno kłóciłabym się do upadłego że u typowych lękowców jest dokładnie odwrotnie - musi minąć lęk żeby nastrój poszedł do góry. Teraz na trittico przeczę temu poglądowi - nastrój i napęd super mimo że lęk na dawnym poziomie. Nie potrafię logicznie wytłumaczyć tego fenomenu.

update
MI libido zmalalo do zera po dwoch miesiacach na wenli, za to dodanie mirty spowodowalo ze nie mam juz takiej anhedonii i nie ma tego cholernego zmeczenia w ciagu dnia.[/quote]

Moje libido jest zajebiste po wenli ;) no ta mirta brzmi ciekawie.[/quote]
Mirta brzmi ciekawie jak chcesz przytyc ze 20kg w 2-3 miechy :mrgreen:[/quote]

O nie nie wystarczy ze na paro w 6 miesiecy 30 kg przytylem :P

-- 09 lip 2015, 10:01 --

Patryk jak tam sie czujesz ? ;)
emilk

przez MalaMi1001 09 lip 2015, 10:16
Miansa brzmi podobnie, powinni go podawać anorektyczkom, po tym tłuszcz chłonie się z powietrza.

Ja się czuję mega do doopy. Wczoraj również nie spałam, za to poranek miałam przezajebisty. Ciężka głowa, ból głowy, szczypiące oczy i inne atrakcje. Dzisiaj chyba się prześpię po pracy, pieprzę to. Każdy kolejny jest gorszy od poprzedniego, kurva mać :why:

przez Patryk29 09 lip 2015, 10:31
emilk, caly czas podobnie, lekka zamula, kompletnie brak ochoty na cokolwiek i wieczne zmeczenie.

przez emilk 09 lip 2015, 10:37
MalaMi1001 napisał(a):Miansa brzmi podobnie, powinni go podawać anorektyczkom, po tym tłuszcz chłonie się z powietrza.

Ja się czuję mega do doopy. Wczoraj również nie spałam, za to poranek miałam przezajebisty. Ciężka głowa, ból głowy, szczypiące oczy i inne atrakcje. Dzisiaj chyba się prześpię po pracy, pieprzę to. Każdy kolejny jest gorszy od poprzedniego, kurva mać :why:

Mala mi nie jestes sama ja od paru dni jestem senny jak skurwesyn,oczy tez mnie pieka.

-- 09 lip 2015, 10:39 --

Patryk29 napisał(a):emilk, caly czas podobnie, lekka zamula, kompletnie brak ochoty na cokolwiek i wieczne zmeczenie.

Ja tak samo,nie wspomne o sennosci juz.Odstawilem Loratadyne zobaczymy czy sennosc chociaz troszke sie zmniejszy.

-- 09 lip 2015, 10:40 --

Ogolnie moja kondycja fizyczne jest do banii.

-- 09 lip 2015, 10:41 --

Co z tego ze lęki minely jak samopoczucie mam jak po paro.
emilk

przez Patryk29 09 lip 2015, 10:43
A jak u was z waga na wenli, chudniecie, tyjecie, waga stoi w miejscu??

przez artur1978 09 lip 2015, 10:44
MI jakos nie rosnie apetyt zbytnio po mircie, niby wieczorem jest troche wiecej checi na jedzenie ale nic nad czym nie moglbym zapanowac.
Cudow nie ma ilosc kalorri ktora wchodzi musi byc taka sama jak ta ktora wchodzi wtedy nie ma przyrostu wagi.
Dlatego zawsze jak ktos z otyloscia sie pyta jak schudnac to odpowiadam "MNIEJ ZREC ALBO WIECEJ KARDIO ZAPIERDALAC" oczywiscie pozniej jest obraza ze nie znam zadnych pigulek ktore od razu dadza taki efekt.
W sumie leki przeciw otylosci tez daja to samo, albo zmniejszaja laknienie (pochdone amfetaminy) albo zwiekszaja ilsoc wydatkowanej energii (efedryna+aspiryna) tak czy inaczej mechanizm jest prosty.

przez Patryk29 09 lip 2015, 10:48
artur1978, Nie wiem nie probowalem tak zrec mocno restrykcyjnie i raczej nie chce tak robic, trenuja na silowni i potrzebuje zjesc, wiadomo, ze mam diete ustawiona i nie wpierdalam chipsow i zapijam browarem, ale czytalem, ze w zasadzie niemozliwe, jest
by nie przytyc na tym leku, moze nie 20kg, ale przytyjesz 10kg a to i tak jest w /cenzura/ duzo, fakt, ze duza czesc to woda, ale ten lek pierdoli metabolizm, spowalnia go masakrycznie, no i kolejna sprawa, gastro jest tak silne na poczatku, ze dla kogos z depresja, ciezko bedzie sie oprzec takiej pokusie, co innego jak ktos juz jakos ogarniety w miare to moze sprobowac to wszystko kontrolowac, tak poza tym mirta to dobry lek.

-- 09 lip 2015, 10:51 --

W sumie od mirty, to gorsza jest, tylko mianseryna :roll:

-- 09 lip 2015, 11:17 --

Na stracona milosc, najlepsze jest druga milosc, a najlepsze to jest pól litra wódki ogórki i konserwa z biedronki, wiem co mówie :pirate:

-- 09 lip 2015, 11:17 --

[quote="Patryk29"]artur1978, Nie wiem nie probowalem tak zrec mocno restrykcyjnie i raczej nie chce tak robic, trenuja na silowni i potrzebuje zjesc, wiadomo, ze mam diete ustawiona i nie wpierdalam chipsow i zapijam browarem, ale czytalem, ze w zasadzie niemozliwe, jest
by nie przytyc na tym leku, moze nie 20kg, ale przytyjesz 10kg a to i tak jest w /cenzura/ duzo, fakt, ze duza czesc to woda, ale ten lek pierdoli metabolizm, spowalnia go masakrycznie, no i kolejna sprawa, gastro jest tak silne na poczatku, ze dla kogos z depresja, ciezko bedzie sie oprzec takiej pokusie, co innego jak ktos juz jakos ogarniety w miare to moze sprobowac to wszystko kontrolowac, tak poza tym mirta to dobry lek.

-- 09 lip 2015, 10:51 --

W sumie od mirty, to gorsza jest, tylko mianseryna :roll:

przez emilk 09 lip 2015, 11:20
Dokladnie ja tez dużo nie wpierdalalem po paro a przytylem jak slon,metabolizm porazka.

-- 09 lip 2015, 11:21 --

Po wenli waga u mnie stoi albo lekko przytylem,musze wagę nowa kupic i sprawdzę :P

-- 09 lip 2015, 11:22 --

Bo skali zabrakło heh

-- 09 lip 2015, 11:23 --

Albo pójdę na wagę,do ważenia zlomu.:P

-- 09 lip 2015, 11:24 --

Bylo 190 kg ale mam do 200kg wagę wiec lipa sie zważyć :P
emilk

Sortuj wg