WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

Re: Alventa

przez Donkey 03 maja 2009, 19:26
a jak długo bierzesz już to lekarstwo?

przez agusiaww 03 maja 2009, 19:42
3 tygodnie
tutaj masz link do wiecej postów o Alvencie alventa-t11405-20.html
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez agusiaww 03 maja 2009, 19:45
Sebastoan Alventa moim zdaniem swietna przy depresji, mniej placzesz, mniej negatywnych nastrojów, ogólnie bardzo dobrze działa na depresję, mniej na nerwicę i lęki. Spać po niej nie mozna póxniej juz jest w miarę dobrze ale sie człowiek wybudza, w nocy co najmniej raz dlatego lepiej ja brac z jakims usypiaczem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Katarzynka35 03 maja 2009, 19:50
Ja biore efectin ponad 9 miesięcy i zadziałał na mnie rewelacyjnie. Efecton to odpowiednik Alventy.
Mi pod kilku dniach zlikwidował koszmarne zawroty glowy, panike, strach, lęki.
jets ok, ale juz sie nie moge doczekac odstawienia, bo mnie za mocno znieczulił emocjonalnie - libido minusowe, emocje kiepskie, radości przeżywane płytko.. taki tumiwisizm:)

pozdr.

przez agusiaww 03 maja 2009, 20:51
Moje libido po ALvencie tez minusowe, niestety.

przez aldara.35 03 maja 2009, 20:56
Alventa to to samo co Efectin,Velafax itp(Venlafaxina)Wielu z Nas postawił na nogi.Więcej o tym przeczytasz w dziale o lekach.Ja biore Velafax i dopiero teraz odczułam poprawe po kilku latach wegetacji.

Re: Wenlafaksyna - przekroczenie max dawki

przez Anonim_5555 03 maja 2009, 21:11
musisz uważać z tymi wysokimi dawkami żeby nie wyszedł z tego "Zespół Serotoninowy" poradz sie lekarza
Wszystkie choroby są źródłem stresu.
z każdym dniem udoskonalam siebie i swoje życie ...

przez Donkey 03 maja 2009, 21:36
Dziekuje za linka! Wczesniej tego nie dostrzeglam ! Mam nadzieje ze pomoże, chce wreszcie normalnie żyć bez tego okropnego lęku który tylko wszystko niszczy.!

przez Katarzynka35 03 maja 2009, 22:58
Witaj Agusiuww!
A jak Ty się czujesz???
Jets troszkę lepiej, czy znacznie lepiej? czy to jednak nie ten lek?
Moim zdaniem z kolei, to nie jest świetny lek na depresję, moim zdaniem - jak go przynajmniej biore na lęki - i przy mojej nerwocy i nerwicowych zawrotach glowy pomógł świetnie... nie miałam depresji, natomiast zażywając efectin czuję sie z nieczulona i zobojetniona, tak jakby biorąc efectin nabawiłabym się lekkiej depresji...
pozdrawiam:)

Re: Wenlafaksyna - przekroczenie max dawki

przez isj 04 maja 2009, 01:19
Już by dawno dostał zespołu serotoninowego...
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

przez agusiaww 04 maja 2009, 10:54
Katarzynka jest lepiej, zawroty mam bardzo rzadko, jezeli sa w ogole, natomiast na depresje u mnie bo ja mam zaburzenie depresyjno - lękowe zadziałał poki co swietnie, mniej płacze, mniej jestem smutna więcej sie usmiecham. Tez to fakt ze jestem jakby bardziej przytłumiona ale moim zdaniem to efekt uspokajajacy, i dlatego sie tak dzieje. Biore go dopiero trzeci tydzien wiec moim zdaniem jeszcze byc moze za wczesnie na efekty, poza tym uwazam ze leki to tylko srodek do zmiany zycia, a nie ze on zmieni za nas wiele rzeczy, a jak u Ciebie idzie z odstawianiem Katarzynka? Juz odstawiasz efectin?

przez Katarzynka35 04 maja 2009, 19:41
Witaj Agusiuww!
Cieszę się, że masz sie lepiej:) No i że wstretne, wredne zawroty też są zdecydowanie rzadziej!
No ja biorę 9 miesiąc efectin - od lipca 2008 - dr mówił od samego poczatku, ze musze bra ć koło roku... już mu się ze trzy razy pytałam kiedy bedziemy odstawiać i On cały czas sugeruje, że koło lipca sierpnia, ze musze brać pełen rok...
Już bym chciała odstawić, chociaż sie piekielnie boje czy nie bedzie znowu gorzej i zawroty nie wrócą, ale mam już dosyć owego przytłumienia - uspokojenia, jest to zdecydowanie dobre by czlowiek po cięzkich stresach mógł się uspokoić, wyciszyć, ale na dłużśza mete to tez nie jest dobre, bo ten niższy pulap emocji mnie denerwuje...
życie intymne w stanie fatalnym i to od wielu miesięcy, bo ochoty nie mam żadnej, wszytsko mniej cieszy, nie żebym była smutna, ale taki tumiwisizm... niby ok, bo przedtem każda bzdurą się przejmowałam jakby miał byc koniec świata, ale taki przechył w drugą strone, że nic mnie nie rusza też jest dziwny... to też "jakby nie ja"...
Ale wiem, wiem, że te leki to nie są cudowne srodki i maja tylko nas wyciszyć i 'zebrać do kupy" byśmy mogli sie pozbierać i stawić czoła nerwicy czy depresji a raczej problemom, ktore je powoduja....
pozdrawiam serdecznie, trzymaj sie cieplutko!!!!!!!!!!!!!!!!!!
papa

przez Donkey 06 maja 2009, 10:15
Mam pytanko - bierzence rano czy wieczorem lekarstwo?

przez sebastian86 06 maja 2009, 10:50
ja biore rano:) narazie po jednej tabletce.Jeszcze skutkow ubocznych nie odczulem.ale na pewno mnie to nie ominie:)
We Are The Champions 2016(L)

Sortuj wg