WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez inez3 06 lip 2015, 12:30
Biorę 75 mg. W czwartek miną dopiero 4 tyg.

przez emilk 06 lip 2015, 13:00
inez3 napisał(a):Ja na wenli nie jestem póki co senna. Czuję się normalnie. Pamiętam, że z czasem senność popołudniowa się pojawia i trzeba się kimnąć godzinę, dwie.
MalaMi1001, narkolepsja to jest chyba wtedy kiedy zasypia się nawet idąc, więc to chyba nie to. Kurcze, szkoda, że nikt nie wie co to.
Co do zamiennikow, ja nigdy nie odczuwałam nic, więc to nie jest regułą. Substancja główna jest ta sama.

Jak ogolnie sie czujesz,czy odczuwasz jeszcze lęk ?
emilk

przez marka 06 lip 2015, 13:03
no własnie ja na 75 mg tez nie byłam senna , wróciłam do żywych ale bez fajerwerków, no i lekarz stwierdził ze ja podkrecimy zeby było zupełnie dobrze a jak widac chyba jest gorzej
no i najważniejsze ze na tej dawce co [prawda po ponad miesiącu ale zniknęły lęki w zasadzie całkowicie, tak ze po 1,5 m-cu mogłam wrócic do pracy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 06 lip 2015, 13:11
marka, Ty chorujesz tylko na zaburzenia lękowe??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez emilk 06 lip 2015, 13:17
marka napisał(a):no własnie ja na 75 mg tez nie byłam senna , wróciłam do żywych ale bez fajerwerków, no i lekarz stwierdził ze ja podkrecimy zeby było zupełnie dobrze a jak widac chyba jest gorzej
no i najważniejsze ze na tej dawce co [prawda po ponad miesiącu ale zniknęły lęki w zasadzie całkowicie, tak ze po 1,5 m-cu mogłam wrócic do pracy

To szybko Ci lęki zniknely,ale to tez zalezy w jakim stadium byla Twoja nerwica.

-- 06 lip 2015, 13:19 --

Mi dopiero po ponad 2 miesiacach lęki zmniejszaja sie,ale czuje ze nastroj mi spada.
emilk

przez marka 06 lip 2015, 13:47
emilk napisał(a):
marka napisał(a):no własnie ja na 75 mg tez nie byłam senna , wróciłam do żywych ale bez fajerwerków, no i lekarz stwierdził ze ja podkrecimy zeby było zupełnie dobrze a jak widac chyba jest gorzej

To szybko Ci lęki zniknely,ale to tez zalezy w jakim stadium byla Twoja nerwica.

-- 06 lip 2015, 13:19 --

Mi dopiero po ponad 2 miesiacach lęki zmniejszaja sie,ale czuje ze nastroj mi spada.

od 16 lat walcze z obnizonym nastrojem przechodzącym w depresje....ale to oczywiście nie cały czas, sa lata lepsze i gorsze. Ale teraz w kwietniu pojawiły sie przy tym wszystkim tak nasilone objawy lękowe, ze nie mogłam nic jeść , nie spałam i bałam sie własnego cienia. Jak to teraz wspominam to jest to dla mnie abstrakcja, az nierealna. teraz jest Ok jesli chodzi o lęki a jak zaczęłam brac w kwierniu najpierw triticco a potem zamiana na wenlę to miałam takie lęki ,że codziennie mąż mnie wiozł do szpilala . Bo oczywiście nikt z lekarzy w szpitalu ( bo tam na izbie przyjęć zamieniono mi lek na wenlę ) nie powiedział mi ze moge miec wieksze lękina początku.... no i oczywiście nikt do tego pakietu nie dodał benzo.

dopiero po 3-4 tygodniach zaczęłam w miare funkcjonować , tzn robic jakies obiady , odbierac dziecko ze szkoły. No i musiałam sie jakoś pozbierać . W dodatku jeszcze robir mgr zacznie i sesja teraz była ....z poslizgami ale jakoś do przodu . Wiec nie jest chyba najgorzej ;-)

-- 06 lip 2015, 13:50 --

Patryk29 napisał(a):marka, Ty chorujesz tylko na zaburzenia lękowe??

nie ..... głównie to chyba stany depresyjne a lekowe to "efekty specjalne" ;-), towarzyszące. Ale pierwszy raz tak mi dały popalic

przez emilk 06 lip 2015, 13:53
No tak niektorzy lekarze nie mowia ze moga byc leki,standardowo powinni przepisac na start jakies benzo,zwlaszcza przy wenli.Wiem co to znaczy silny lęk szpital pogotowie,przez 3 lata staly pacjent Soru.Dopiero paro postawila mnie na nogi jesli chodzi o leki,ale niestety po 2 latach zaczelo narastac zmeczenie i sennosc,wenla ma to zmienic,ale jak na razie z mizernym skutkiem.

-- 06 lip 2015, 13:54 --

Marka podziwiam Cie ja chyba teraz nie dal rady bym sie uczyc ;)

-- 06 lip 2015, 13:55 --

Nerwica strzasznie mi zniszczyla zycie,ze nawet szkoly sredniej nie moge ukonczyc....
emilk

przez marka 06 lip 2015, 14:13
emilk ...współczuję... nie chciałabym tych lęków znowu przechodzić , myślałam ,że zwariowałam... i ze to ostatnie moje dni. Nie miałam siły wstac z łóżka.
Moze w miarę szybko doszłam do siebie bo wenla to mocny lek, wcześniej brałam pramolan, doxeoinę, coaxil, triticco.......
Inna sprawa ,że mam dwójkę dzieci wiec trzeba było sie pozbierac i wykrzesac choc troszkę siły by wrócic do normalności chociaż dla nich , by na to wszystko nie patrzyły. Szczególnie młodszy był przerażony moim stanem....
a szkoła tez myślałam ze nie dam rady.Prócz leków chodze do psychologa i kobieta jest super ...strasznie mnie motywuje i to dzięki niej i swojej upartości wróciłam . :L-)
Niestety czasami przy tych chorobach trzeba robi coś wbrew tamu jak sie czujemy i co podpowiadaja myśli i przec do przodu . Łatwo nie jest ale próbowac trzeba.

-- 06 lip 2015, 14:18 --

Emilk nie wiem czy lubisz czytac .... może czytałes to Potega-podswiadomosci Joseph-Murphy .....
wróciłam do tej ksiązki właśnie jak troszkę uspokoiły sie lęki i ona dużo mi daje.... choc do konca nie mogę sie jeszcze przełamac aby w to wszystko wierzyc. Ale coś w tym jest , bo jak stosuje sie do niektorych wskazówek , to sama widze ze jest lepiej

przez novymivo 06 lip 2015, 14:43
hej wszystkim.
U mnie nastroj bardzo sie ustabilizowal, jest milo. Fobia tez pomalu odchodzi w zapomnienie, chyba jednak zostane przy tym leku, ew cos dodam jak lekarz cos zaproponuje. pzdr
UmIeSz LiCzYc LiCz Na SiEbiE
kratom i tona innych supli
wenla35 mg
X

przez emilk 06 lip 2015, 14:52
marka napisał(a):emilk ...współczuję... nie chciałabym tych lęków znowu przechodzić , myślałam ,że zwariowałam... i ze to ostatnie moje dni. Nie miałam siły wstac z łóżka.
Moze w miarę szybko doszłam do siebie bo wenla to mocny lek, wcześniej brałam pramolan, doxeoinę, coaxil, triticco.......
Inna sprawa ,że mam dwójkę dzieci wiec trzeba było sie pozbierac i wykrzesac choc troszkę siły by wrócic do normalności chociaż dla nich , by na to wszystko nie patrzyły. Szczególnie młodszy był przerażony moim stanem....
a szkoła tez myślałam ze nie dam rady.Prócz leków chodze do psychologa i kobieta jest super ...strasznie mnie motywuje i to dzięki niej i swojej upartości wróciłam . :L-)
Niestety czasami przy tych chorobach trzeba robi coś wbrew tamu jak sie czujemy i co podpowiadaja myśli i przec do przodu . Łatwo nie jest ale próbowac trzeba.

-- 06 lip 2015, 14:18 --

Emilk nie wiem czy lubisz czytac .... może czytałes to Potega-podswiadomosci Joseph-Murphy .....
wróciłam do tej ksiązki właśnie jak troszkę uspokoiły sie lęki i ona dużo mi daje.... choc do konca nie mogę sie jeszcze przełamac aby w to wszystko wierzyc. Ale coś w tym jest , bo jak stosuje sie do niektorych wskazówek , to sama widze ze jest lepiej

No dzieci bardzo motywuja,lęk jest bardzo okropnym uczuciem chyba gorszym od smutku.Nie czytam za bardzo ale jak jest warte przeczytania to czemu nie ;)

-- 06 lip 2015, 14:53 --

novymivo napisał(a):hej wszystkim.
U mnie nastroj bardzo sie ustabilizowal, jest milo. Fobia tez pomalu odchodzi w zapomnienie, chyba jednak zostane przy tym leku, ew cos dodam jak lekarz cos zaproponuje. pzdr

No czesc ;) to super novy,bo u mnie nastroj ostro polecial w dol,ale lęku juz praktycznie nie ma.
emilk

przez inez3 06 lip 2015, 15:02
emilk, lęków nie odczuwam już w zasadzie w ogóle. Ogólnie od kilku dni czuje się ją prawdę nieźle, tzn. taka normalność wraca.

przez emilk 06 lip 2015, 15:05
inez3 napisał(a):emilk, lęków nie odczuwam już w zasadzie w ogóle. Ogólnie od kilku dni czuje się ją prawdę nieźle, tzn. taka normalność wraca.

No to super oby tak dalej ;) u mnie tez lęk zanika,ale chcialbym byc bardziej aktywny.
emilk

przez Patryk29 06 lip 2015, 15:13
marka, ja czytalem ta ksiazke potega podswiadomosci mam ja nawet w domu
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Kalebx3 06 lip 2015, 15:30
marka, ja czytalem ta ksiazke potega podswiadomosci mam ja nawet w domu

czytałem , wręcz chłonąłem tę książkę. Tezy w niej zawarte są mocno przesadzone , ubranko szyte na słonia , którym nigdy nikt z nas nie będzie.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Sortuj wg