WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Patryk29 06 lip 2015, 10:23
marka napisał(a):biorę teraz Velaxin 150 mg ale bardziej mnie zamula niz 75 mg... a dostałam większa dawkę aby mnie zaktywizował :why: .
Dodatkowo zrobiłam się strasznie senna w ciągu dnia i cały czas ziewam dlaczego ??? tak raczej nie było na 75 ???
no i ciśnienie , któte na początku strasznie poszło do góry teraz sie unormowało za to puls mam caly czas ok 85-95 ??? czy to normalne ??/

Serotoninowa zamulka cie dopadla, albo przejdzie, albo tak juz zostanie, czyli zmula, sennosc, a to wszystko spowoduje, brak motywacji, checi itd.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez emilk 06 lip 2015, 10:27
Dziwnie dziala ta wenla,powinna nas pobudzac a nie usypiac,ja tez senny jestem caly czas prawie,nie czuje juz takiego pobudzenia.Nie wiadomo co robic zeby pozbyc sie tej sennosci.
emilk

przez Patryk29 06 lip 2015, 10:27
MalaMi1001 napisał(a):
Psychopharm napisał(a):A jak śpisz? Może śpisz ale to nie jest głęboki regenerujący sen i stąd taka senność. Próbowałaś kiedyś dla odmiany brać leki które poprawiają sen, np. mirtazapinę?

Brałam mianserynę, ale cały dzień chodziłam przymulona. Ogólnie sypiam nieźle, ostatnio gorzej, bo mam trochę problemów no i zrobiłam się strasznie wrażliwa na dźwięki, wybudzam się pomimo, że łykam zolpidem.

Patryk29 napisał(a):MalaMi1001, Nie wyszukuj sobie nie wiadomo czego, to ze jak jestes mocno senna i pol przytomna i nie pamietasz dokladnie o czym z kims rozmawialas to dla mnie jest jak najbardziej ok, balbym sie gdyby bylo odwrotnie, gdybys wszystko pamietala, pomysl sobie co sie dzieje jak mozg jest senny, jak sie czujesz przez pierwsze 15 minut z rana po wstaniu ?? bo ja nie kontaktuje zupelnie stary zawsze do mnie cos gada z rana a ja wogole nie pamietam co on do mnie mowil, to jest normalne to nie jest zadna choroba, malo tego jak czlowieke ledwo trzyma sie na nogach to nawet za bardzo nie chce nic sluchac i swiadomie nawet tego nie zapisuje, bo masz to po prostu w dupie w danej chwili ty masz sie polozyc i przespac, jak czlowiek nie spi dlugo to moze nawet umrzec, wiec pomysl sobie co to jest sen dla mozgu.

Słuchaj wszystko fajnie, ale kiedy to się pojawia kiedy się nie wyśpisz przez jakiś czas, kiedy masz duży stres, coś się w życiu dzieje takiego, że czujesz zmęczenie. Ja zmęczona, bez życia i senna czuję się całe życie, nie ważne czy biorę leki czy nie. Kiedyś miałam to gdzieś i zwyczajnie kładłam się spać olewając wszystko i wszystkich, teraz jednak czuję, że mogłabym robić tyle fajnych rzeczy gdyby nie to, że od urodzenia w zasadzie muszę sypiać po kilkanaście godzin na dobę żeby w ogóle funkcjonować, skupić się w pracy, prowadzić samochód, zrobić obiad i ogólnie żyć. To zatem nie są moje wymysły i szukanie na siłę choroby. Chciałabym tylko, żeby ktoś wysilił się na wyjaśnienie co mi jest i zaordynował jakieś skuteczne leczenie, bo mam już prawie 30 lat, a w ciągu dnia śpię jak niemowlę, a kiedy z tym próbuję walczyć mam takie jazdy jak opisałam powyżej. Kiedy nie mam napadów senności nawet jak mnie zupełnie nie interesuje co ktoś do mnie mówi pamiętam to, a nie po jakimś czasie orientuję się, że mam dziurę w pamięci. W pracy można sobie narobić niezłego syfu przez coś takiego. Ja mam zwyczajnie tego dosyć, chcę żyć normalnie a nie z dnia na dzień od drzemki do drzemki.

W takim wypadku to to nie jest normalne, jezeli ty tak masz od zawsze.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez emilk 06 lip 2015, 10:28
Malami pierwsze co przyszlo mi do glowy to narkolepsja,ale stres tez moze nas bardzo meczyc i daltego jestesmy senni.

-- 06 lip 2015, 10:32 --

Praktycznie juz nie czuje dzialania wenli.
emilk

przez MalaMi1001 06 lip 2015, 10:32
No też ja wiem, że to nie jest normalne i moje zaburzenia psychiczne nie mają tutaj kluczowego znaczenia. Ale dam jeszcze szansę moje nowej pani doktor, jak ona mi nie pomoże widząc, że brałam już prawie wszystko co niby ma pobudzać wracam do starego doktorka. On przynajmniej w miarę rozumiał, że senność zabija powoli życie. Wenla jest jednak niewypałem, uratowała mi kiedyś życie, ale nigdy nie działała na ten objaw, a w miarę zwiększania dawek było tylko gorzej. Dlatego teraz nie zamierzam zwiększać, szkoda kasy i ogólnie męczarni z ubokami.

przez Patryk29 06 lip 2015, 10:34
emilk, A ile czasu bierzesz??

przez emilk 06 lip 2015, 10:37
Patryk29 napisał(a):emilk, A ile czasu bierzesz??

No juz bedzie ponad 2 miechy

-- 06 lip 2015, 10:39 --

24 lipca mam wizyte u lekarza i prawdopodobne zwiekszenie dawki do 225mg jak nie bedzie lęków.

-- 06 lip 2015, 10:39 --

Ale czuje ze z lekami troszke sie poprawilo tylko brakuje mi tej aktywizacji.

-- 06 lip 2015, 10:40 --

Pramolan bralem tylko raz dobrze poprawia nastroj ale jestem jeszcze bardziej senny.
emilk

przez ill234 06 lip 2015, 10:48
Czesc,
brałam caly czas Effectin, ale chcialabym kupic teraz Alvente bo jest tansza.
Czy moge tak po prostu zmienic?

przez Patryk29 06 lip 2015, 10:52
ill234 napisał(a):Czesc,
brałam caly czas Effectin, ale chcialabym kupic teraz Alvente bo jest tansza.
Czy moge tak po prostu zmienic?

Ja bym nie zamienial, nie chodzi o to ktory jest lepszy, ale jest bardzo mozliwe, ze jak zamienisz znowu powroca skutki uboczne leku, ja tak mialem, ludzie czesto tak maja przy zmianie, jak sie bierze jeden, to najlepiej brac caly czas ten sam, albo alventa caly czas albo efetcin.

przez marka 06 lip 2015, 10:58
No właśnie to zamulenie i senność..... :(
Lęki mi przeszły w zasadzie ... przynajmniej tak było na 75 i 112,5, a jak weszłam na 150 to czasem pojawia sie niepokój , no i ta ciagła senność i ziewanie.
Lekarz co prawda mi mówil ze wenla rozkreca sie wolno ale to dobry lek.
Nie wiem czy dam rade czy wróce jeszcze do 75 i zobacze jak bedzie . Przeciez nie mogę w pracy byc nieprzytoma i 8 godzin ziewac :D .
Faktycznie dziwnie działa ta wenla

a biorę ja juz od 9.04

przez Patryk29 06 lip 2015, 11:04
marka, To zmulenie nie mija nigdy, ja tak mialem caly czas na 150 mg jak bralem w zeszlym roku w sumie nie wiem po co wrocilem do tego leku, chyba tylko dlatego, ze chcialem sprawdzic duze dawki tego leku, na 225 mg jest podobnie jak na 150 mg, nie wiem moze trzeba wjechac na 300 mg :D

przez artur1978 06 lip 2015, 11:10
MalaMi1001 napisał(a):No też ja wiem, że to nie jest normalne i moje zaburzenia psychiczne nie mają tutaj kluczowego znaczenia. Ale dam jeszcze szansę moje nowej pani doktor, jak ona mi nie pomoże widząc, że brałam już prawie wszystko co niby ma pobudzać wracam do starego doktorka. On przynajmniej w miarę rozumiał, że senność zabija powoli życie. Wenla jest jednak niewypałem, uratowała mi kiedyś życie, ale nigdy nie działała na ten objaw, a w miarę zwiększania dawek było tylko gorzej. Dlatego teraz nie zamierzam zwiększać, szkoda kasy i ogólnie męczarni z ubokami.

Narkolepsje jest latwo zdiagnozowac w klinice badania snu ale nie mozesz brac lekow zadnych bo wenla na przyklad wplywa na strukture snu.

Mi sennosc przeszla zupelnie po dodaniu najpierw agomelatyny a pozniej mirty (zmulenie na mircie pierwsze 2 dni tylko)

przez inez3 06 lip 2015, 11:28
Ja na wenli nie jestem póki co senna. Czuję się normalnie. Pamiętam, że z czasem senność popołudniowa się pojawia i trzeba się kimnąć godzinę, dwie.
MalaMi1001, narkolepsja to jest chyba wtedy kiedy zasypia się nawet idąc, więc to chyba nie to. Kurcze, szkoda, że nikt nie wie co to.
Co do zamiennikow, ja nigdy nie odczuwałam nic, więc to nie jest regułą. Substancja główna jest ta sama.

przez marka 06 lip 2015, 12:22
inez3 napisał(a):Ja na wenli nie jestem póki co senna. Czuję się normalnie. Pamiętam, że z czasem senność popołudniowa się pojawia i trzeba się kimnąć godzinę, dwie.
MalaMi1001, narkolepsja to jest chyba wtedy kiedy zasypia się nawet idąc, więc to chyba nie to. Kurcze, szkoda, że nikt nie wie co to.
Co do zamiennikow, ja nigdy nie odczuwałam nic, więc to nie jest regułą. Substancja główna jest ta sama.

a ile tej wenli bierzesz obecnie ???
ja mam wrazenie ze na 75 było tak samo albo lepiej . Nie było większej motywacji ale i nie było takiej senności . Wiec po co sie truc podwójna dawką jesli to i tak nic za bardzo nie daje. A te 75 g wystarcza mi na moje lęki.
no zobaczymy, jeszcze troche pobiore a jak nie to wróce do 75 i może lekarz coś mi ewent. dorzuci. Lekarza mam fajnego , wiec nie bedzie mnie na silę katował czymś co nie daje efektów :-)

Sortuj wg