WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Patryk29 06 lip 2015, 09:14
W zaden sposob, ten lek nie pobudza mnie do zycia, nie aktywizuje nic kompletnie, jestem oslabiony senny i zmeczony dawka 225 mg leci 4 tydzien, nie wiem czy czekac jeszcze czy spróbowac zwiekszyc na 300 mg, ale trzeba bedzie chyba jednak pozegnac sie z tym, lekiem waga, tez jednak idzie w góre wolno, ale idzie, nie moge sobie na to pozwolic, nie wiem co tu /cenzura/ robic, nie ma juz za bardzo co brac, do ssri nie wróce nie ma huja. :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez MalaMi1001 06 lip 2015, 09:17
A pierdziu jak gorąco. Ale nie martwcie się, w centrum PL ma być w piątek 13 stopni :D Ten kraj nawet pogodę ma zyebaną :D
Ja się czuję fatalnie. Ale nie zwiększę wenli, nie ma takiej opcji, bo wtedy będę spać całą dobę. Wczoraj zmusiłam się wszelkimi siłami żeby nie spać w dzień. Siedziałam z mamą i rozmawiałyśmy, nagle poczułam nieprawdopodobną ciężkość powiek i jej głos zaczął brzmieć tak, jakby gadała do mnie z wody. Jej stwierdzenie "znowu chce ci się spać" mnie rozwaliło :D No znowu, ale przez lata ludzie przywykli, że przychodzi moment kiedy muszę się położyć i już. Wczoraj jednak postanowiłam z tym walczyć i mimo, że stojąc miałam wrażenie, że zaraz zemdleję i głos co chwila brzmiał jak z wody twardo trzymałam się na nogach i nie poszłam spać. Ciekawe jak długo mój organizm to wytrzyma. Generalnie coraz częściej zdarzają się momenty kiedy właśnie ogarnia mnie senność i później nie mogę sobie przypomnieć o czym z kimś gadałam. Dziura w głowie. Kiedyś zwyczajnie opadałam z sił, nie byłam w stanie ustać na nogach, teraz dołączają do tego dziury w pamięci. Fajnie.

-- 06 lip 2015, 09:19 --

Patryk29 napisał(a):nie ma juz za bardzo co brac, do ssri nie wróce nie ma huja. :pirate:

Mam podobny problem.

przez Psychopharm 06 lip 2015, 09:20
Może to jakaś narkolepsja czy coś? Próbowałaś kiedyś modafinilu?

Co od siebie mogę polecić to ew. jeśli masz kasę to wortioksetyna u mnie powodowała wzmożenie czujności, ten lek zwiększa histaminę i może przez to jest pobudzający (chociaż ma w swoim działaniu SRI więc może być jak zwykle przy SSRI).
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MalaMi1001 06 lip 2015, 09:38
Psychopharm, nie mam pojęcia co to jest. W każdym razie lekarze to kompletnie bagatelizują, jakby zupełnie miało nie utrudniać życia. Dostaję leki, które powinny wg nich aktywizować, a u mnie działają one zupełnie odwrotnie. Teraz jak będę miała urlop załatwię sobie tą dokumentację medyczną i dam babce, u której byłam ostatnio jeszcze jedną szansę. W sumie brałam wszystkie SSRI, więc skoro nie działały może wymyśli coś innego. A jak nie wrócę do swojego poprzedniego lekarza choć będę musiała dojeżdżać 70km do niego.

Modafinilu nie brałam, ale on jest zdaje się niedostępny w Polsce od jakiegoś czasu? Wartio mogłabym spróbować choć bardziej celuję w wellbutrin jak już mam wydawac kilka stów w miesiącu na leczenie. Albo tianeptynę ostatnio ktoś polecał, sama już nie wiem. W każdym razie walczę z tą sennością, zobaczymy jak długo mi się uda.

przez artur1978 06 lip 2015, 09:39
To sa po prpstu uboki od wenli a nie narkolepsja

przez Patryk29 06 lip 2015, 09:41
artur1978 napisał(a):To sa po prpstu uboki od wenli a nie narkolepsja

Hehe dokladnie, nie wiem skad ten pomysl :mrgreen:

przez Psychopharm 06 lip 2015, 09:42
Taka senność, że nie pamiętasz o czym gadałeś z kimś przed chwilą wydaje Wam się ubokiem wenli? No dobra...
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Patryk29 06 lip 2015, 09:43
Ja wejde chyba jeszce na 300mg jak bedzie to samo, to zaczynam brac tianeptyne i dorzuce agomelatyne nie bralem tego leku nigdy a tiane tylko 2,5 tygodnia zaluje ze przestalem i dalem sie namowic na fluoksetyny prawie 4 miechy bralem i zero reakcji, co za nie fart, jak to powiedzial Bodek. :pirate:

-- 06 lip 2015, 09:45 --

Psychopharm napisał(a):Taka senność, że nie pamiętasz o czym gadałeś z kimś przed chwilą wydaje Wam się ubokiem wenli? No dobra...

Sennosc jak najbardziej po wenli jest bo ja mam to samo, malami przeciagnela nie spanie i to dlatego, no ale jezeli ma tak na codzien mimo snu to nie wiem, a jak bylo bez wenli nie bylo tej mega sennosci malami ??

przez MalaMi1001 06 lip 2015, 09:47
artur1978 napisał(a):To sa po prpstu uboki od wenli a nie narkolepsja

Psychopharm napisał(a):Taka senność, że nie pamiętasz o czym gadałeś z kimś przed chwilą wydaje Wam się ubokiem wenli? No dobra...

Dokładnie, to nie są uboki po wenli bo bez leków, zupełnie na czysto mam dokładnie tak samo. Dlatego między innymi biorę leki i głównie na podstawie podobnych objawów mam zdiagnozowaną dystymię (chroniczne zmęczenie, senność, brak sił, brak motywacji są jednymi z objawów)

przez Psychopharm 06 lip 2015, 09:51
A jak śpisz? Może śpisz ale to nie jest głęboki regenerujący sen i stąd taka senność. Próbowałaś kiedyś dla odmiany brać leki które poprawiają sen, np. mirtazapinę?

przez Patryk29 06 lip 2015, 09:55
MalaMi1001, Nie wyszukuj sobie nie wiadomo czego, to ze jak jestes mocno senna i pol przytomna i nie pamietasz dokladnie o czym z kims rozmawialas to dla mnie jest jak najbardziej ok, balbym sie gdyby bylo odwrotnie, gdybys wszystko pamietala, pomysl sobie co sie dzieje jak mozg jest senny, jak sie czujesz przez pierwsze 15 minut z rana po wstaniu ?? bo ja nie kontaktuje zupelnie stary zawsze do mnie cos gada z rana a ja wogole nie pamietam co on do mnie mowil, to jest normalne to nie jest zadna choroba, malo tego jak czlowieke ledwo trzyma sie na nogach to nawet za bardzo nie chce nic sluchac i swiadomie nawet tego nie zapisuje, bo masz to po prostu w dupie w danej chwili ty masz sie polozyc i przespac, jak czlowiek nie spi dlugo to moze nawet umrzec, wiec pomysl sobie co to jest sen dla mozgu.

przez MalaMi1001 06 lip 2015, 10:06
Psychopharm napisał(a):A jak śpisz? Może śpisz ale to nie jest głęboki regenerujący sen i stąd taka senność. Próbowałaś kiedyś dla odmiany brać leki które poprawiają sen, np. mirtazapinę?

Brałam mianserynę, ale cały dzień chodziłam przymulona. Ogólnie sypiam nieźle, ostatnio gorzej, bo mam trochę problemów no i zrobiłam się strasznie wrażliwa na dźwięki, wybudzam się pomimo, że łykam zolpidem.

Patryk29 napisał(a):MalaMi1001, Nie wyszukuj sobie nie wiadomo czego, to ze jak jestes mocno senna i pol przytomna i nie pamietasz dokladnie o czym z kims rozmawialas to dla mnie jest jak najbardziej ok, balbym sie gdyby bylo odwrotnie, gdybys wszystko pamietala, pomysl sobie co sie dzieje jak mozg jest senny, jak sie czujesz przez pierwsze 15 minut z rana po wstaniu ?? bo ja nie kontaktuje zupelnie stary zawsze do mnie cos gada z rana a ja wogole nie pamietam co on do mnie mowil, to jest normalne to nie jest zadna choroba, malo tego jak czlowieke ledwo trzyma sie na nogach to nawet za bardzo nie chce nic sluchac i swiadomie nawet tego nie zapisuje, bo masz to po prostu w dupie w danej chwili ty masz sie polozyc i przespac, jak czlowiek nie spi dlugo to moze nawet umrzec, wiec pomysl sobie co to jest sen dla mozgu.

Słuchaj wszystko fajnie, ale kiedy to się pojawia kiedy się nie wyśpisz przez jakiś czas, kiedy masz duży stres, coś się w życiu dzieje takiego, że czujesz zmęczenie. Ja zmęczona, bez życia i senna czuję się całe życie, nie ważne czy biorę leki czy nie. Kiedyś miałam to gdzieś i zwyczajnie kładłam się spać olewając wszystko i wszystkich, teraz jednak czuję, że mogłabym robić tyle fajnych rzeczy gdyby nie to, że od urodzenia w zasadzie muszę sypiać po kilkanaście godzin na dobę żeby w ogóle funkcjonować, skupić się w pracy, prowadzić samochód, zrobić obiad i ogólnie żyć. To zatem nie są moje wymysły i szukanie na siłę choroby. Chciałabym tylko, żeby ktoś wysilił się na wyjaśnienie co mi jest i zaordynował jakieś skuteczne leczenie, bo mam już prawie 30 lat, a w ciągu dnia śpię jak niemowlę, a kiedy z tym próbuję walczyć mam takie jazdy jak opisałam powyżej. Kiedy nie mam napadów senności nawet jak mnie zupełnie nie interesuje co ktoś do mnie mówi pamiętam to, a nie po jakimś czasie orientuję się, że mam dziurę w pamięci. W pracy można sobie narobić niezłego syfu przez coś takiego. Ja mam zwyczajnie tego dosyć, chcę żyć normalnie a nie z dnia na dzień od drzemki do drzemki.

przez agusiaww 06 lip 2015, 10:10
MalaMi1001 napisał(a):A pierdziu jak gorąco. Ale nie martwcie się, w centrum PL ma być w piątek 13 stopni :D Ten kraj nawet pogodę ma zyebaną :D

w koncu :yeah:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez marka 06 lip 2015, 10:15
biorę teraz Velaxin 150 mg ale bardziej mnie zamula niz 75 mg... a dostałam większa dawkę aby mnie zaktywizował :why: .
Dodatkowo zrobiłam się strasznie senna w ciągu dnia i cały czas ziewam dlaczego ??? tak raczej nie było na 75 ???
no i ciśnienie , któte na początku strasznie poszło do góry teraz sie unormowało za to puls mam caly czas ok 85-95 ??? czy to normalne ??/

Sortuj wg