WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez lunatic 05 lip 2015, 19:38
bo przytoczyła nieprecyzyjnie zapis, nie znałeś oryginalnego i go źle zinterpretowałeś
Ustawa z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych
nigdzie nie ma użytego słowa zamiennik
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

przez Patryk29 05 lip 2015, 19:40
inez3, Czesc
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez novymivo 05 lip 2015, 19:40
Hej wszystkim. Zauwazylem ze w weekend malo ludzi tu zaglada, jaki z tego moral ? W Weekend JESTESMY ZDROWI
Od dzisiaj mamy tylko weekendy , a pon-pt spimy.
pzdr do nastepnej soboty.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 05 lip 2015, 19:54
Jezeli ten zapis nadal jest aktualny, to faktycznie nie mogli jej wydac efectinu na refundacje, ale to zalezy od ceny zamiennika bo np velafax wychodzi w tej chwili chyba nawet drozej niz efectin, ale nie jestem pewien, /cenzura/ gdyby aptekarka byla troche wyrozumiala to by jej dala ten efectin nawet na znizke, przeciez wielu ludzi zostawia np recepte a po lek sie nie zglasza i aptekarka moze komus innemu go sprzedac nawet jak ktos przyjdzie bez recepty.

przez lunatic 05 lip 2015, 19:59
no to jeżeli komuś zależy na konkretnym leku to załatwia to z lekarzem, tam się nagle wszyscy boją cokolwiek odezwać? a potem jest ze winni są w aptece

przez MalaMi1001 05 lip 2015, 20:08
Ja teraz jem efectin, wcześniej szamałam zamienniki, przeszłam przez chyba wszystkie na rynku i nigdy nie miałam w sumie problemu z dostaniem w aptece leku tańszego z tą samą substancją. Inna sprawa ma się z lekami droższymi od tego co jest przepisany na recepcie - jeśli jest refundowany i mamy wpisaną zniżkę droższego nie wydadzą. Tutaj mi się zdarzyło, że aptekarz odmówił wydania leku droższego i czekałam do następnego dnia aż przywiozą ten wypisany na recepcie. Wkurza mnie natomiast, że nie wolno robić odpisów leków psychiatrycznych :?

przez jetodik 05 lip 2015, 20:17
można kiedyś dostałem odpis na akineton.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez agusiaww 05 lip 2015, 20:25
Patryk29 napisał(a):Jezeli ten zapis nadal jest aktualny, to faktycznie nie mogli jej wydac efectinu na refundacje, ale to zalezy od ceny zamiennika bo np velafax wychodzi w tej chwili chyba nawet drozej niz efectin, ale nie jestem pewien, /cenzura/ gdyby aptekarka byla troche wyrozumiala to by jej dala ten efectin nawet na znizke, przeciez wielu ludzi zostawia np recepte a po lek sie nie zglasza i aptekarka moze komus innemu go sprzedac nawet jak ktos przyjdzie bez recepty.

bez recepty lek od psychiatry daja? :mrgreen: Gdzie takie cuda... :mrgreen:

-- 05 lip 2015, 19:26 --

novymivo napisał(a):Hej wszystkim. Zauwazylem ze w weekend malo ludzi tu zaglada, jaki z tego moral ? W Weekend JESTESMY ZDROWI
Od dzisiaj mamy tylko weekendy , a pon-pt spimy.
pzdr do nastepnej soboty.

moze odsypiaja własnie 8)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Patryk29 05 lip 2015, 20:41
agusiaww napisał(a):
Patryk29 napisał(a):Jezeli ten zapis nadal jest aktualny, to faktycznie nie mogli jej wydac efectinu na refundacje, ale to zalezy od ceny zamiennika bo np velafax wychodzi w tej chwili chyba nawet drozej niz efectin, ale nie jestem pewien, /cenzura/ gdyby aptekarka byla troche wyrozumiala to by jej dala ten efectin nawet na znizke, przeciez wielu ludzi zostawia np recepte a po lek sie nie zglasza i aptekarka moze komus innemu go sprzedac nawet jak ktos przyjdzie bez recepty.

bez recepty lek od psychiatry daja? :mrgreen: Gdzie takie cuda... :mrgreen:

To nie sa zadne cuda, tylko na koniec miesiaca, robia zawsze rozliczenia, gdzie maja roznice pomiedzy stanem a wydaniem np, niektorzy pacjenci zostawili recepte a np. na 2 dzien nie zglosili sie po zamowiony lek, lub inne sytuacje, wtedy apteka, moze sprzedac to komus bez recepty i nie widze w tym nic nadzwyczajnego, ja wiele razy tak bralem, choc nie mialem recepty, albo bralem i donosilem recepte, wszystko jest zalezne od pani za lada i od elastycznosci i podejscia danej apteki, no ale jak ktos sie boi zapytac to ja nic na to nie poradze.

-- 05 lip 2015, 20:48 --

agusiaww, Ty chyba nie wiesz co to znacza prawdziwe cuda dziewczyno. :mrgreen:

przez agusiaww 05 lip 2015, 21:07
Patryk29, no to w moim miescie leków bez recepty nie daja ;) W sumie dziwne ze w jakiejkolwiek aptece daja komus lek na recepte bez recepty :mrgreen: :lol:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez feniksx 05 lip 2015, 21:37
dokładnie bardzo dziwne bo w moim miescie tez tak nie dają....
jedyne co to jak mnie zna bo ciagle u nich kupuje i ma w systemie co kupuje to farmaceuta moze wypisac jedna recepte.... ale nie wiem na jakich zasadach to jest.... ale zdarzylo mi sie ze drukowala przy mnie jakis tak kwitek....
a tak poza tym jebliscie offtopic :P heheh
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez Patryk29 05 lip 2015, 21:56
Ale ja nie twierdze, ze to robia wszyscy w aptekach nagminnie i ze tak mozna przeciez, bardziej, ze tak na po legal powiedzmy, jak to wszystko w Polsce prawie. :mrgreen:

przez crayzyalexxx 06 lip 2015, 01:10
Dzien Dobry Wszystkim :) jest 1 w nocy to juz nowy dzien hehe ja niedawno wróciłam z pleneru weekendowego. Buzka brazowa, rączki i nóżki tez :) ale za to dupencja czerwona jak rak :( no i brzuszek tez. Faktycznie mniej nas na weekend :):):) to tylko na plus bo widocznie kazdemu z nas dooooobrze na słonku :) trzeba korzystać z życia ile sie da :):):) a jak sie korzysta to jest lepiej. Ja Wam powiem, ze rok temu to jeszcze aż tak nie korzystalam a teraz jest o niebo lepiej :) wszystko malymi kroczkami no i nie poddawać sie :) życie jest piękne :) a takie krótkie......pozdro :):):):):)
W życiu piękne są tylko chwile

przez emilk 06 lip 2015, 07:40
Czesc wam ;) weekend super spędzony z kobieta :D przed chwila odwozilem ja na pkp :P efectin jest najdroższy z calej wenli,lekarze przepisują go najczęściej bo maja z tego korzyści,ale nie ma nigdy problemu żeby dostac tańszy zamiennik ;)
emilk

Sortuj wg