WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez lunatic 05 lip 2015, 14:38
nic byś nie przegadał bo to który lek jest oryginalny a który generyczny nie ma nic do rzeczy, jest zapisana wenlafaksyna pod konkretną nazwą handlową i na zniżke nie można jej wydać pod postacią droższego preparatu, bez względu na to czy droższy jest oryginał czy jakikolwiek inny generyk

przez emilk 05 lip 2015, 14:54
Siemanko ;) ja tam nigdy nie mialem problemu z zamiennikami,mowie ze chce zmiennik efectinu i mi dają zawsze njtanszy;) upal straszny,wczoraj jeziorko i dzisiaj zaraz tez :D Jest nie zle ;)

-- 05 lip 2015, 14:55 --

Nawet mój lekarz rodzinny przepisuje mi leki jakie chce bez żadnych zaświadczeń :P

-- 05 lip 2015, 14:56 --

Ostatnio za 150mg wenli placilem 9 zl :P
emilk

przez Dark Knight 05 lip 2015, 16:47
feniksx, wlasnie to jest w clonie ,,najgorsze" ze jest po nim.tak przyjemnie mozna sie to spodobac wtedy bedzie nie ciekawie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 05 lip 2015, 17:37
lunatic napisał(a):nic byś nie przegadał bo to który lek jest oryginalny a który generyczny nie ma nic do rzeczy, jest zapisana wenlafaksyna pod konkretną nazwą handlową i na zniżke nie można jej wydać pod postacią droższego preparatu, bez względu na to czy droższy jest oryginał czy jakikolwiek inny generyk

Ty bys nie przegadal ja tak!! nie mam zamiaru udowadniac swojej racji, bo wiem ze ja po prostu mam a ty nie musisz sie z tym zgaddzac.
Nie obchodzi mnie nazwa leku na recepcie, wedlug zapisu, nie moze wydac leku tanszego od tego co jest na recepcie, ale tyczy sie ty tylko leków generycznych, a efectin jest oryginalem, rozumiesz czy nie?
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez feniksx 05 lip 2015, 17:42
Dark Knight postaram sie do tego nei dopuscic....
zastanawia mnie jedno dlaczego go nie wolno podawac w zaburzeniach oddychania....
bo powiedzmy że takowe zaburzenia mam.... fakt twierdza wszyscy ze spowodowwane nerwami ale dlaczego nie ?? w alprazolamie o tym nie wspominali....

-- 05 lip 2015, 17:44 --

ponadto ja mam objawy ze sie boje leków.... wieć z regóły je biore jak już mam atak lub naprawde nie moge wytrzymać....
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez lunatic 05 lip 2015, 18:59
Patryk29 napisał(a):nie mam zamiaru udowadniac swojej racji, bo wiem ze ja po prostu mam

nie byłbyś w stanie tego i tak zrobić
nie wiem po co piszesz o czyms jak nie wiesz o co chodzi, nie musisz wiedziec ale nie wiem po co chcesz komus wmowic ze wiesz i to lepiej od innych

przez Patryk29 05 lip 2015, 19:02
lunatic napisał(a):
Patryk29 napisał(a):nie mam zamiaru udowadniac swojej racji, bo wiem ze ja po prostu mam

nie byłbyś w stanie tego i tak zrobić
nie wiem po co piszesz o czyms jak nie wiesz o co chodzi, nie musisz wiedziec ale nie wiem po co chcesz komus wmowic ze wiesz i to lepiej od innych

Ty nie wiesz o co chodzi czlowieku Efectin jest lekiem oryginalnym który zawiera wenlafaksyne nie jest lekiem odtwórczym znaczy to ze ten zapis nie tyczy sie tego produktu, pomysl najpierw, /cenzura/ troche.

przez lunatic 05 lip 2015, 19:07
nie tyczy się według Twojego rozumowania, NFZ refunduje leki wg swoich przepisów a nie Twojego rozumowania

przez wisnia80 05 lip 2015, 19:07
A co to za różnica? Generyki to to samo co oryginały. Kropka. :-)

przez inez3 05 lip 2015, 19:15
Ja ostatnio musiałam kupić droższy zamiennik, ale wtedy nie ma refundacji.

-- N lip 05, 2015 7:16 pm --

A w ogóle to cześć w ten koszmarnie gorący dzień...

przez Patryk29 05 lip 2015, 19:16
lunatic napisał(a):nie tyczy się według Twojego rozumowania, NFZ refunduje leki wg swoich przepisów a nie Twojego rozumowania

Nfz huja do tego ma, bo wedlug tego zapisu nie maja mi prawa odmówic efectinu rozumiesz to czy nie, czy mam ci to narysowac, albo jest cos biale albo czarne, efectin jest lekim oryginalnym i /cenzura/, reszta to jebane generyki, nawet zul spod sklepu ma prawo wenle zrobic i ja sprzedawac jesli bedzie dzialala, chodzi o to, ze efectin nie jest generykiem, nfz refunduje równiez efectin, ale wedlug prawa ten lek jest oryginalny a nie np symfaxin czy velafax, w aptece maja prawa odmówic ci generyku drozszego, ale efectinu wedlug tego zapisu nie maja ci prawa odmowic chocby /cenzura/ na huju stanal i hujem sie podpieral.

przez lunatic 05 lip 2015, 19:22
nie musisz niczego rysowac, wystarczy ze pokazasz mi zapis który o czyms takim mowi, bo narazie to napisales cos wyssane z nie wiadomo czego

przez Veikko 05 lip 2015, 19:25
Za cholerę nie idzie za Wami nadążyć z tymi wszystkimi postami.
F42.0, wenlafaksyna 225 mg

przez Patryk29 05 lip 2015, 19:28
lunatic napisał(a):nie musisz niczego rysowac, wystarczy ze pokazasz mi zapis który o czyms takim mowi, bo narazie to napisales cos wyssane z nie wiadomo czego

Ja nie musze ci niczego pokazywac, od poczatku pisalem tej dziewczynie, ze wedlug tego zapisu ktory przytoczyla, nie powinni byli jej odmowic sprzedania efectinu, poniewaz Efectin nie jest ani zamiennikiem ani lekiem generycznym, czyli to prawo i ten zapis nie dotyczy tego leku pod tytylem Efectin, zaznaczylem w poprzednich postach, ze byc moze istnieje jeszcze jakis zapis tyczacy sie lekow oryginalnych i nie wykluczalem tego, opieralem sie tylko i wylacznie na tym co to bylo napisane, szczerze mowiac to watpie by prawo to regulowalo bo prawo polskie jest tak spierdolone pok prawie kazdym wzgledem, ze mozna nieraz niezle rzeczy wykminic dzieki temu, jak dla mnie jest to koniec dyskusji, chcesz to sobie poszukaj w necie, ja wiem jedno Efectin nie jest zamiennikiem wenli ani tym bardziej generykiem!!

Sortuj wg