WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez ala1983 04 lip 2015, 23:00
rdzaa napisał(a):Dostałam receptę na lafactin, ale wolę efectin. Mam wizytę u lekarza rodzinny/ ogólnego i nie wiem, czy może mi przepisać receptę, tak żeby był tam efectin a nie lafactin?
I czy wciąż zostanie zachowana refundacja na takiej przepisanej recepcie ?
Czy raczej wrócić się do psychiatry ?

Ja mialam problemy z zamiana zamiennika na oryginal.. nie pamietam czemu.

-- 04 lip 2015, 22:01 --

agusiaww napisał(a):
rdzaa napisał(a):Czy np lekarz rodzinny może mi przepisać receptę, żeby był tam efectin a nie lafactin?
I czy wciąż zostanie zachowana refundacja na takiej przepisanej recepcie ?
Czy raczej wrócić się do psychiatry ?

jedno opakowanie moze przepisac internista. Po nastepne trzeba isc do psychiatry. Jak jestes ubezp, to masz prawo do refundacji w zaleznosci od % leku.

Mozna wziac zaswiadczenie od psychiatry, ze bierze sie dany lek dlugoterminowo. Wtedy internista moze przepisywac. Zaswiadczenie jest wazne 6 miesiecy.
Chyba, ze od tego roku cos sie zmienilo.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez rdzaa 05 lip 2015, 01:27
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Problem z zamianą na efectin jest taki, że podobno wg prawa (??) nie mogę wymienić na droższy zamiennik, a tylko i wyłącznie na tańszy... W jednej aptece w ogóle odmówiono zamiany, a w drugiej zgodzono się ale tylko pod warunkiem 100 % odpłatności.

przez Psychopharm 05 lip 2015, 07:53
To prawda, chodzi chyba o to, że państwo do droższych zamienników musi więcej dopłacać.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agusiaww 05 lip 2015, 09:54
rdzaa napisał(a):Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Problem z zamianą na efectin jest taki, że podobno wg prawa (??) nie mogę wymienić na droższy zamiennik, a tylko i wyłącznie na tańszy... W jednej aptece w ogóle odmówiono zamiany, a w drugiej zgodzono się ale tylko pod warunkiem 100 % odpłatności.

no to jak napisałam zrob albo ala :)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Patryk29 05 lip 2015, 10:18
rdzaa napisał(a):Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Problem z zamianą na efectin jest taki,że podobno wg prawa (??) nie mogę wymienić na droższy zamiennik a tylko i wyłącznie na tańszy... W jednej aptece w ogóle odmówiono zamiany, a w drugiej zgodzono się ale tylko pod warunkiem 100 % odpłatności.

Gdybym byl bardzo dociekliwy i upierdliwy i trzymal sie prawa to mozna by bylo z tym dyskutowac, bo Efectin nie jest zamiennikiem, tylko lekiem oryginalnym, zamiennik to ty masz wypisany na recepcie. :mrgreen:
no chyba, ze ten zapis brzmi inaczej a ty napisalas inaczej.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Psychopharm 05 lip 2015, 10:57
Zamieniasz ten co masz na inny, więc jest zamiennikiem :P Chodziło Ci o leki generyczne vs oryginały. Nie znam dokładnie tego zapisu, ale wszystko co jest droższe odpada - nie ważne czy to lek oryginalny czy generyk.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Patryk29 05 lip 2015, 11:19
Psychopharm napisał(a):Zamieniasz ten co masz na inny, więc jest zamiennikiem :P Chodziło Ci o leki generyczne vs oryginały. Nie znam dokładnie tego zapisu, ale wszystko co jest droższe odpada - nie ważne czy to lek oryginalny czy generyk.

No tak tak po chlopsku zamieniam cos na cos to to i to jest zamiennikiem, no ale efectin jest jednak lekiem oryginalnym, a pozostale sa lekami generycznymi, jak dla mnie prawnie to wyglada tak jak, mówie, dlatego napisalem, ze gdybym sie uparl to bym awanture zrobil w aptece, najlepiej jesli ktos ma po prostu efectin na recepcie i tyle, ale lekarz zawsze wpisuje swój lek, z którego czerpie jakies korzysci, co dla mnie jest oczywiste i na tym kase robi i nic mi do tego.

przez cytrynka84 05 lip 2015, 11:30
Ogólny może nie wypisać refundacji ,bo musi mieć zaśw tak jak Ala napisała. Chyba,że Cię zna dobrze i jest w porządku, a nie jakiś sluzbista. Kiedyś jak nie chciałam Venlabaxu (teraz już nie ma tego generyka nawet,lub jest pod inną nazwa)To mi się spytała czy chce Efectin, ale wtedy jeszcze E. był droższy. Tak jest jak napisał Psychopharm, i inni możesz kupić tańszy, ale droższego nie,bo NFZ musiałby więcej doplacic.

-- 05 lip 2015, 10:32 --

Patryk29, zgadzam się w 100%
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez wisnia80 05 lip 2015, 11:39
Jest tu ktoś kto kiedyś brał tiane, a obecnie bierze wenlę? I chciałbym się swoimi spostrzeżeniami podzielić.

przez lunatic 05 lip 2015, 11:49
Patryk29 napisał(a): gdybym sie uparl to bym awanture zrobil w aptece

o co?

przez Patryk29 05 lip 2015, 12:05
lunatic napisał(a):
Patryk29 napisał(a): gdybym sie uparl to bym awanture zrobil w aptece

o co?

O nic, wywiaze, sie znowu jakas bezsensowna dyskusja, trzeba by przytoczyc dokladny zapis wydawania leków generycznych w stosunku do oryginalu, pewnie zapis bedzie zawily jak polskie prawo.

przez lunatic 05 lip 2015, 12:22
akurat zapis w tym przypadku jest prosty, nie można wydać na zniżke droższego zamiennika i tyle, ale na życzenie pacjenta można taki droższy lek wydać na 100%

przez cytrynka84 05 lip 2015, 12:43
rdzaa, A nie możesz raz kupić tego Lafactinu i po kłopocie ;) Następnym razem poprosisz psych o E.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Patryk29 05 lip 2015, 13:36
lunatic napisał(a):akurat zapis w tym przypadku jest prosty, nie można wydać na zniżke droższego zamiennika i tyle, ale na życzenie pacjenta można taki droższy lek wydać na 100%

Efectin nie jest zamiennikiem ani lekiem generycznym tylko oryginalnym lekiem z substancja w tym wypadku wenlafaksyna, dlatego zapis nie jest do konca jasny, jasne jest tylko to ze nie mozna wydac drozeszego zamiennika z wenlafaksyna niz tego co na recepcie, ale tak jak juz napisalem jest lekiem oryginalnym, nie jest lekiem generycznym ani zamiennkiem, dlatego napisalem, ze gdybym sie uparl to bym przegadal babke z apteki i mialbym racje.

Sortuj wg