WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez depresyjny098 03 lip 2015, 14:48
Witam. 3 tbl venly 75 mg rano vs 2,5 rano plus 0,5 po poludniu. Która opcja korzystniejsza na skutki uboczne ? Pozdrawiam

przez Patryk29 03 lip 2015, 14:48
emilk napisał(a):Patryk tak a co ? :P
Nie nic hahah :D
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez emilk 03 lip 2015, 14:50
Raczej ta druga opcja,ale nie bal bym sie zaryzykować tej pierwszej.
emilk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez novymivo 03 lip 2015, 14:53
1 opcja lepsza bo w dzien bedzie petarda a w nocy lulu, chociaz ja na 150 mg malo spie, duzo za malo max 4-4.5 godziny na dobe ....
Hej emilk, ucaluj ode mnie twoja zabcie :P
Pramolanu nigdy nie probowalem ale duzo negatywnych opinii jest o nim,
ps- ja dzisiaj na phenibucie, jest mily blogostan , jest oki :)

przez Patryk29 03 lip 2015, 14:54
depresyjny098 napisał(a):Witam. 3 tbl venly 75 mg rano vs 2,5 rano plus 0,5 po poludniu. Która opcja korzystniejsza na skutki uboczne ? Pozdrawiam

3 rano ja tak biore i tak jest najlepiej w koncu to ER
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez novymivo 03 lip 2015, 14:55
dzien bez ujebania dniem straconym, ja szukam dobrego dostawcy kava-kava teraz :), kiedys probowalem, chyba wroce aby na zmiane z kratomem sobie umilac czas :D

przez MalaMi1001 03 lip 2015, 14:58
artur1978 napisał(a):Tianeptyna nie ma nic wspolnego z serotonina.To zupelnie inny lek nie majacy nic wspolnego z SSRI,SNRI.TLPD etc. Prawdopodobnie moduluje aktywnosc receptorow glutaminowych i dopaminergicznych.Posrednio tianeptyna nawet obniza poziom serotoniny w plazmie co poprawia objawy astmy,alergii i stanow zapalnych.
Jest osobny watek na forum o tym gdzie wklejalem mase linkow na ten temat. Tianeptyna jest pozbawiona dzialan ubocznych typowych dla SSRI m.in. nie zamula,nie obniza libido (czasami podwyzsza), poprawia pamiec i koncentracje ALE czasami powoduje zwiekszoan nerwowosc i stymulacje szczegolnie na poczatku leczenia.

Hmm, myślisz, że dodanie jej do wenli dałoby coś w kwestii anhedonii? Opis brzmi super, ciekawe jak z działaniem w takim połączeniu. W wenli podoba mi się emocjonalne spłycenie, dlatego nie chciałabym jej odstawiać ale zaczynają mi się znowu moje kosmo-jazdy w głowie i zaczynam wpadać w permanentny dół, a to w moim wypadku nic dobrego. Chociaż ja nie wiem czy to dół, to takie totalne zobojętnienie + analiza, analiza i jeszcze raz analiza.

przez inez3 03 lip 2015, 15:23
Nie ma co dyskutować o pracy. Mnie też wkurza jak siedzę bezproduktywnie, ale jak nerwica wraca to siedzę i nic nie moge ogarnąć. Wtedy wolałabym nic nie robić. Bez pracy też byłam, bo mnie wykopali, a mam kredyt mieszkaniowy. Nie można mierzyć wszystkich jedna miarą, a zwłaszcza ludzi z zaburzeniami. Jednego boli to, drugiego co innego. Ja staram się wszystkich zrozumieć.
A ja sobie spiekłam plecy i będę chyba spać dziś na stojąco ;).

przez cytrynka84 03 lip 2015, 15:42
MalaMi1001, Do wenli i żadnych leków serotoninowych nie dodaje się tianeptyny,bo ona obniża sero.a wenla podwyzsza Leki działają przeciwstawne. Brałam Tiane poprawia pamięć i koncentrację trochę. Czuć tez dopamine czasem. Na nastrój u mnie nie działała prawie.Bralam ja solo.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez artur1978 03 lip 2015, 15:48
MalaMi1001 napisał(a):
artur1978 napisał(a):Tianeptyna nie ma nic wspolnego z serotonina.To zupelnie inny lek nie majacy nic wspolnego z SSRI,SNRI.TLPD etc. Prawdopodobnie moduluje aktywnosc receptorow glutaminowych i dopaminergicznych.Posrednio tianeptyna nawet obniza poziom serotoniny w plazmie co poprawia objawy astmy,alergii i stanow zapalnych.
Jest osobny watek na forum o tym gdzie wklejalem mase linkow na ten temat. Tianeptyna jest pozbawiona dzialan ubocznych typowych dla SSRI m.in. nie zamula,nie obniza libido (czasami podwyzsza), poprawia pamiec i koncentracje ALE czasami powoduje zwiekszoan nerwowosc i stymulacje szczegolnie na poczatku leczenia.

Hmm, myślisz, że dodanie jej do wenli dałoby coś w kwestii anhedonii? Opis brzmi super, ciekawe jak z działaniem w takim połączeniu. W wenli podoba mi się emocjonalne spłycenie, dlatego nie chciałabym jej odstawiać ale zaczynają mi się znowu moje kosmo-jazdy w głowie i zaczynam wpadać w permanentny dół, a to w moim wypadku nic dobrego. Chociaż ja nie wiem czy to dół, to takie totalne zobojętnienie + analiza, analiza i jeszcze raz analiza.

Mysle ze nic by nie dalo na anhedonie bo wszystkie leki ktore dzialaja na transporter SERT powoduja agonizowanie recepeptorow z rodziny 5ht2 (a i c glownie) a to powoduje zmniejszone uwalnianei dopaminy. Stad splycona motywacja i afekt oraz brak energii.
jako dodatek ewentualnie bupropion (drogi), albi mianseryna i mirtazapina (moga tuczyc i powodowac sennosc poczatkowo) lub agomelatyna (nie na kazdego dziala).
Sa jeszcze inne opcje ale nie w POlsce

Niestety SSRI i SNRI wzmacniaja anhedonie i ciezko sobie z tym poardzic

-- 03 lip 2015, 15:01 --

cytrynka84 napisał(a):MalaMi1001, Do wenli i żadnych leków serotoninowych nie dodaje się tianeptyny,bo ona obniża sero.a wenla podwyzsza Leki działają przeciwstawne. Brałam Tiane poprawia pamięć i koncentrację trochę. Czuć tez dopamine czasem. Na nastrój u mnie nie działała prawie.Bralam ja solo.

Nie dzialaja przeciwstawnie ale 100 raz nie bede juz tlumaczyl

przez cytrynka84 03 lip 2015, 16:35
artur1978, Dobra,sorry jeśli się pomyliłam...
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez novymivo 03 lip 2015, 17:11
Zgodze sie z Wami, na wenli jest anhedonia, tzn ja mam energie do robienia czegos, ale dalej nie mam planu na ruszenie z miejsca, baaaa teraz mi sie nawet to podoba i w sumie jestem zadowolony z tego co mam itp itd, czyli jednym slowem wenla ostro zaburza postrzeganie rzeczywistosci, lub tez leczy i aktualna moja rzeczywistosc jest jednak oki, sam nie wiem.... Jeden plus- na pewno juz sie tak psychicznie nie mecze jak wczesniej, jestem duzo bardziej zadowolony z mojego szarego zycia ...
Artur - polecisz mi cos do wenli, lub wenle odstawie i wezme zupelnie co innego ? Widze piszesz ze nie ma wyboru i nic nie dziala , ale lipa ....
UmIeSz LiCzYc LiCz Na SiEbiE
kratom i tona innych supli
wenla35 mg
X

przez emilk 03 lip 2015, 17:28
novymivo napisał(a):1 opcja lepsza bo w dzien bedzie petarda a w nocy lulu, chociaz ja na 150 mg malo spie, duzo za malo max 4-4.5 godziny na dobe ....
Hej emilk, ucaluj ode mnie twoja zabcie :P
Pramolanu nigdy nie probowalem ale duzo negatywnych opinii jest o nim,
ps- ja dzisiaj na phenibucie, jest mily blogostan , jest oki :)

Novy na mnie pramolan dziala super ;) nie uzaleznia przedewszystkim.
emilk

przez novymivo 03 lip 2015, 17:57
emilk lepiej sie przyznaj ile benzo wysepiles ;D
UmIeSz LiCzYc LiCz Na SiEbiE
kratom i tona innych supli
wenla35 mg
X

Sortuj wg