WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez szaraczek 28 cze 2015, 18:22
Patryk29, Dokładnie tak było. Nie miałem też żadnych skutków ubocznych przez pierwsze 3 miesiące. I dopiero jak wenla zaczęła działać to pojawiła się ogromna potliwość. Budziłem się co rano cały mokry wraz z pościelą. Tak się złożyło, że wenla zaskoczyła u mnie jakoś w lutym w samym srodku mroźnej zimy. Pamiętam, że chodziłem po dworze w mrozie a było mi tak dobrze, ciepło. Bardzo przyjemne uczucie. Na dodatek w tych chwilach w których do tej pory doświadczałem lęków pojawiało się zamiast nich przyjemne uczucie dreszczy. To było niesamowite wręcz. I te świetne samopoczucie trwało cały czas, do czasu aż odstawiłem wenlę z dnia na dzień bo uznałem, że już nic mi nie jest. I to był jeden z największych błędów w moim życiu. Wszystko wróciło w kilka dni po odstawieniu z dużo większym nasileniem. Bałem się własnego cienia. Dosłownie. Budziłem się co chwilę w nocy z atakami paniki, płakałem bez powodu, miałem jakieś urojenia lękowe. Do tego objawy fizyczne (objawy grypopodobne, nudności, zawroty głowy, ból głowy). To było straszne. I co gorsza. W miarę upływu czasu tylko niektóre z tych rzeczy ustępowały. W zasadzie tak jak wszystkie dolegliwości fizyczne ustąpiły tak z psychicznych pozostały: lęk, ataki paniki, nerwowość, zaburzenia snu. Po kilku miesiącach męczarni postanowiłem wraz z lekarzem, że wrócę do leku. Zażywałem przez kilka miesięcy, ale to była kompletna klapa. Zero działania.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez emilk 28 cze 2015, 18:26
Dlatego nie można przerwywac leczenia jak jest dobrze,nawet zmniejszenie dawki moze narobić małego balaganu,jesli odstawi sie nawet stopniowo i jestesmy bez lekow to i tak za jakis czas bedzie pogorszenie.
emilk

przez szaraczek 28 cze 2015, 18:27
emilk, Teraz już to wiem.

-- 28 cze 2015, 17:32 --

emilk, Poza tym trzeba pamiętać, że leki tylko maskują objawy. Jeśli w czasie działania leku nic się nie robi ze sobą (mam tu na myśli psychoterapię) to i tak wszystko wróci po odstawieniu ponieważ leki nie leczą przyczyny a tylko objawy. Leki nie zmienią Twoich schematów myślenia które wywołały depresję i nerwicę.

Wenlafaksyna 225 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agusiaww 28 cze 2015, 18:41
niestety, ja odstawialam dwa razy. stopniowo i było ok.3 tygodnie to nie jest stopniowo. Za 1 razem odstawiałam stopniowo przez kilka m-cy. Za 2 juz w ciagu kilku dni i było ok.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez szaraczek 28 cze 2015, 18:44
agusiaww, Wenla za drugim razem też zaskoczyła u Ciebie? Jeszcze jeśli mogłabyś napisać to po jakim czasie zaskoczyła za pierwszym i jeśli tak to za drugim razem? I pod jaką nazwą brałaś wenlę?

Wenlafaksyna 225 mg

przez Patryk29 28 cze 2015, 18:44
szaraczek napisał(a):emilk, Teraz już to wiem.

-- 28 cze 2015, 17:32 --

emilk, Poza tym trzeba pamiętać, że leki tylko maskują objawy. Jeśli w czasie działania leku nic się nie robi ze sobą (mam tu na myśli psychoterapię) to i tak wszystko wróci po odstawieniu ponieważ leki nie leczą przyczyny a tylko objawy. Leki nie zmienią Twoich schematów myślenia które wywołały depresję i nerwicę.

Nie do konca tak jest, ze one maskuja objawy, one posrednio jednak lecza, bo prowadza do neurogenezy, tez wazne, jest skad depresja sie wziela, niby psychoterapia jest taka wspaniala i wogóle a ja chodzilem troche i huja mi to dawalo tak na prawde, poza tym jesli masz psychoterapie na nfz to jeszcze sie oplaca chodzic, ale jak masz za to placic to juz niech sie oni pierdola wszyscy, z tymi psychologami i terapeutami, wszyscy tylko siano chca sciagac, a pacjenta maja w pizdzie. :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez szaraczek 28 cze 2015, 18:47
Patryk29, Skoro leczą to dlaczego po odstawieniu często choroba wraca w większym nasileniu?

Wenlafaksyna 225 mg

przez artur1978 28 cze 2015, 18:49
Ja niestety po wenli chudne, nie mam za bardzo apetytu i chec do wysilku fizycznego wieksza z 2 kilo juz zgubilem gdzie i tak wyzylowany juz bylem.Z 4 kilo niedowagi mam do mojej normalnej wagi.
Od trzech dni biore 1/4 Valdoxanu ktory bardzo dobrze na mnie dziala i widze jak mocno wenla splaszcza emocje i wali po dopaminie negatywnie. Normalnie jakby mi ktos szare okulary zdjal.
Doloze jeszcze mirte na 1 miesiac i kolo 15 sierpnia bede odstawial jak hipomania nei wskoczy, nei ma co sie meczyc :D

przez szaraczek 28 cze 2015, 18:51
artur1978, A jak Valdoxan na Ciebie działa? Co Ci dobrego daje? :smile:

Wenlafaksyna 225 mg

przez agusiaww 28 cze 2015, 18:51
szaraczek, zaskoczyła za 2 razem (a 1 odstawieniu) troche niby słabiej na poczatku a pozniej sie rozkreciła. Ja mam Alvente. Teraz mam 2 odstawienie i nie biore.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez szaraczek 28 cze 2015, 18:53
agusiaww, A potrafiłabyś określić po jakim mniej więcej czasie zaczęła działać?

Wenlafaksyna 225 mg

przez Patryk29 28 cze 2015, 19:04
szaraczek napisał(a):Patryk29, Skoro leczą to dlaczego po odstawieniu często choroba wraca w większym nasileniu?

Nie wiem czemu, moge sie tylko domyslac, gdybym wiedzial to bylbym naukowcem, geniuszem i mial na pólce nagrode nobla. :mrgreen:

przez szaraczek 28 cze 2015, 19:07
Patryk29, Sugerujesz, że nawet lekarze tego nie wiedzą?

Wenlafaksyna 225 mg

przez Patryk29 28 cze 2015, 19:17
szaraczek napisał(a):Patryk29, Sugerujesz, że nawet lekarze tego nie wiedzą?

Jasne, ze nie wiedza, oni nawet nie wiedza jak dokladnie te leki dzialaja, to tylko przypuszczenia, zobacz w ulotce, jest jak mantra, dokladny mechanizm nie jest do konca poznany, ale przypuszcza sie ze, itd.

Sortuj wg