WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez emilk 28 cze 2015, 13:45
Dzisiaj jakis senny jestem..Nie wiem moze ta pogoda.
emilk

przez ill234 28 cze 2015, 14:27
Postanowiłam, ze dzisiaj nie bede brala nic na zbicie tempreatury i zobacze do ilu mi wzrosnie.
Od rana mam stan podgorączkowy i to pewnie ta tempreatura trzyma mnie w lozku :(

przez szaraczek 28 cze 2015, 16:56
agusiaww, Sęk w tym, że ja doskonale wiem o tym, że leki antydepresyjne nie uzależniają. Tylko właśnie zastanawia mnie to dlaczego sertralina poprzez wpływ również na receptory GABA nie uzależnia biorąc pod uwagę to, że wszystko co działa na GABA jest uzależniające. Jednak ten ludzki mózg jest skomplikowany ;)
emilk, Cześć. Akurat wenlafaksyna jest prędzej wskazana w leczeniu lęku uogólnionego niż sertralina ;) I u mnie oba leki na to działały, z tymże wenla była trochę lepsza bo miałem więcej energii. Na lęki uważam, że działanie sertraliny i wenlafaksyny jest porównywalne u mnie.
Dark Knight, Mam podobną przeszłość farmakologiczną do Twojej. To znaczy z tych leków które brałeś i je wymieniłeś, nie brałem tylko klomipraminy, buspironu i escitalopramu. Wenlafaksyna za pierwszą kuracją podziałała wybitnie dobrze, za drugą w ogóle. Paroksetyna tylko zamulała, zobojętniała i odmóżdżała - prawie zerowe działanie na lęki. A teraz jest sertralina i jest prawie tak samo dobrze jak podczas pierwszej kuracji wenlafaksyną ;)
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez niestety 28 cze 2015, 17:01
hej, czy ktoś odstawiał wenle? Ja nie biorę od 2 dni i jest słabo, mam zawroty głowy i spore osłabienie. Schodziłam stopniowo przez 3 tygodnie...

przez emilk 28 cze 2015, 17:07
Ill to może idź do lekarza co ? Moze masz jakis stan zapalny i trzeba będzie wdrożyć jakis antybiotyk.

-- 28 cze 2015, 17:12 --

Szaraczek serta jest dobrym lekiem lepszym od paro jesli chodzi o dobre samopoczucie i brak senności ;) wenla dodaje energii ale jak by byla stabilna to by bylo super.
emilk

przez szaraczek 28 cze 2015, 17:29
niestety, Ja odstawiłem kiedyś z dnia na dzień po kilkumiesięcznej kuracji i przeżyłem piekło. Ale prawdopodobnie gdybym odstawiał stopniowo tak jak Ty to również miałbym objawy odstawienne bo to jest dość powszechne przy odstawianiu tego leku. Także niczym się nie przejmuj bo to normalne. Masz kilka rozwiązań w tej sytuacji. 1) Możesz spróbować przetrzymać jakoś te objawy odstawienne. 2) Jeśli odstawiłaś lek bez wiedzy lekarza to najlepiej by było żebyś się z nim skontaktowała. 3) Jeśli jednak lek odstawiałaś w porozumieniu z lekarzem to być może również powinnaś go poinformować o swoich objawach. Pamiętaj, że od podejmowania decyzji w sprawie leczenia jest tylko i wyłącznie Twój lekarz prowadzący. Pozdrawiam :smile:
emilk, Wiem jak działa wenla. Jest nie tylko dobra na energię i depresję, ale też na różne rodzaje nerwic. I jak u mnie zaskoczyła to było stabilnie, po prostu tak normalnie bez żadnych wahań nastroju. Na lęki też miodzio :smile:

Wenlafaksyna 225 mg

przez Patryk29 28 cze 2015, 17:42
szaraczek, A na jakiej dawce miales ta super poprawe po wenlafaksynie??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez szaraczek 28 cze 2015, 17:46
Patryk29, Na 150 mg. Z tymże lek zaskoczył dopiero po około 3 miesiącach od rozpoczęcia kuracji.

Wenlafaksyna 225 mg

przez Patryk29 28 cze 2015, 17:48
szaraczek napisał(a):Patryk29, Na 150 mg. Z tymże lek zaskoczył dopiero po około 3 miesiącach od rozpoczęcia kuracji.

I co chcialo ci sie zyc, czy jak to wygladalo?

przez niestety 28 cze 2015, 17:49
szaraczek. dzięki. oczywiście odstawiłam teraz bez wiedzy lekarza... tzn. wspominałam mu o tym planie już nie raz, więc powtarzał, że zawsze odstawiać stopniowo.

Złości mnie to, że zanim zaczęłam się leczyć miałam gorsze nastroje itp., ale sobie z nimi radziłam. Teraz już nie. Wydaję mi się, że każdy kolejny epizod jest coraz silniejszy

przez szaraczek 28 cze 2015, 17:55
Patryk29, W największym uproszczeniu tak właśnie można powiedzieć - chciało mi się żyć. A jeśli chodzi o szczegóły to całkowicie ustąpiły wszelkie objawy depresji, takie jak: ciągłe dołowanie samego siebie, smutek, niechęć do wszystkiego, brak odczuwania jakiejkolwiek przyjemności. Do tego ustąpiły wszelkie bóle somatyczne, szczególnie bóle mięśni (wcześniej kilkakrotnie robiłem badania w kierunku różnych chorób związanych z bólami mięśniowymi). Poza tym całkowicie ustąpiła fobia społeczna i wszystkie lęki. Zacząłem po prostu normalnie żyć.

Wenlafaksyna 225 mg

przez Patryk29 28 cze 2015, 17:55
niestety napisał(a):szaraczek. dzięki. oczywiście odstawiłam teraz bez wiedzy lekarza... tzn. wspominałam mu o tym planie już nie raz, więc powtarzał, że zawsze odstawiać stopniowo.

Złości mnie to, że zanim zaczęłam się leczyć miałam gorsze nastroje itp., ale sobie z nimi radziłam. Teraz już nie. Wydaję mi się, że każdy kolejny epizod jest coraz silniejszy

I wlasnie to jest w tych lekach tragiczne, niby pomagaja, a tak na prawde kazdy kolejny epizod jest gorszy, co wlasciwie nie ma /cenzura/ sensu, o ile nastapi nawrót to powinien byc chociaz slabszy od poprzedniego. :pirate:

-- 28 cze 2015, 18:05 --

szaraczek napisał(a):Patryk29, W największym uproszczeniu tak właśnie można powiedzieć - chciało mi się żyć. A jeśli chodzi o szczegóły to całkowicie ustąpiły wszelkie objawy depresji, takie jak: ciągłe dołowanie samego siebie, smutek, niechęć do wszystkiego, brak odczuwania jakiejkolwiek przyjemności. Do tego ustąpiły wszelkie bóle somatyczne, szczególnie bóle mięśni (wcześniej kilkakrotnie robiłem badania w kierunku różnych chorób związanych z bólami mięśniowymi). Poza tym całkowicie ustąpiła fobia społeczna i wszystkie lęki. Zacząłem po prostu normalnie żyć.

Ok dzieki. :D

przez szaraczek 28 cze 2015, 18:08
Patryk29, Teraz po czasie zastanawiam się czy to nie była przypadkiem swojego rodzaju hipomania bo zachwycałem się nawet widokiem zachodzącego słońca. Hipomania czy nie, nieważne. Najważniejsze, że czułem się tak normalnie, a nie jak jakiś odmieniec.

Wenlafaksyna 225 mg

przez Patryk29 28 cze 2015, 18:08
szaraczek, Aha jeszcze jedno pytanie, to przez te 3 miechy lykales to jak cukierki i nic nie czules?? a jakies skutki uboczne miales?

Sortuj wg