WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

Re: Velaxin (Venlafaxinum)

przez nowawtymświecie 11 mar 2009, 22:42
Witam!
Kończę 3 tydzień Velafaxu 0.5 tabletki( 37.5) rano, czyli mała dawka.
Dopiero po 2 tygodniach zaczęły mi się problemy żołądkowe,ale najgorsze jest to,że jestem bardzo nerwowa,wręcz agresywna i zdarzyło mi się stracić panowanie nad sobą. odczuwam leki i niepokój. Generalnie psychicznie nie najlepiej. Czy możecie mi powiedzieć coś na pocieszenie. Kiedy mi to przejdzie?
Pozdrawiam cieplutko.

przez Moonlightsonata 11 mar 2009, 23:30
Katarzynka35, wiesz co, ja mała dawke brałam - za mała chyba aby mnie znieczulił - bo tylko 37.5 - zdziwilo mnie, ze moja pani psychiatra zmieniła mi velafax na prozac a nie zwiekszyła dawki leku. Jka brałam velafax to wyłam z bólu duszy do księzyca jak wilk, serio - nic nie pomagało.
“God, grant me the serenity to accept the things I cannot change, the courage to change the things I can, and the wisdom to know the difference.”

przez Katarzynka35 11 mar 2009, 23:55
NO ja brałam przez pierwsze 8 dni też 37,5 chociaz dr mi kazał od razu 75 er (miałam silne zawroty), juz 7 dnia na tej dawce zawroty ustapiły, lęki też i już byłam obojetna wobec problemów, stresów i tego czy jadąc na urlop nie padnę tam... dr kazał mi zwiekszyć dawkę więc po tych 8 dniach zwiekszyłam do 75 er i cały czas na niej jestem (od końca lipca)... teraz jest już troche lepiej, ale w styczniu, lutym skarżyłam sie dr, że mam taki tumiwisizm, że aż mnie to wkurza... normalne znieczulenie... super, ze te negatywne - jak już pisałam, ale te pozytywne tez mi znieczuliło...w sumie dziwne uczucie...
no a miałaś/masz depresje czy nerwicę lękowa, bo ja depresji raczej nie miałam...
no w kazdym razie podsumowując efectin dla mnie jest strasznym znieczulaczem:) widać jednak, że organizmy różnie reagują...
pozdrowionka
papa
Katarzynka35

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Moonlightsonata 12 mar 2009, 00:03
mam stany depresyjno lękowe
“God, grant me the serenity to accept the things I cannot change, the courage to change the things I can, and the wisdom to know the difference.”

Re: Simfaxin

przez sewila 12 mar 2009, 13:20
Dzięki, już przeczytałam. I jedno wiem na pewno - nigdy więcej nie tknę ani tego leku, ani jego odpowiedników ani nic tego typu! Skutki uboczne ( w życiu takiej masakry nie przeżyłam) i to co czytałam o ich odstawieniu wystarczytło mi, żeby podjąć decyzję. Jadę na Cloranxenie, jest trochę lepiej. Chyba...

Dzięki za odpowiedź:)
Pozdrawiam
Aurelia

przez Aniula Czarnula 13 mar 2009, 17:51
Ja juz od wczoraj czuje sie lepiej :D nie chce mi sie spac w ciagu dnia i moje samopoczucie jest coraz lepsze :D biore 3 razy dziennie po cwiartce.Od przyszlego tygodnia mam zwiekszyc sobie dawke.Kurcze i tego sie boje :( jak bede sie czula?Czy znowu spanie,mdlosci,zawroty?Czas pokaze.
Dobro zawsze wraca....

przez aldara.35 15 mar 2009, 18:56
Witam
Napiszcie proszę czy biorąc Venlafaxyne w jakiejkolwik postavi(elafax,Efectin itp)mialayscie jakiekolwiek klopoty związane z krwawieniem miesięcznym? Tzn glownie chodzi mi o niuewielkie plamienia międzymiesiączkowe.Od czasu kiedy zazywam ten lek zauwazylam takie plamienia po zakonczonej miesiączce az do owulacj
Dziękuje.

przez Katarzynka35 15 mar 2009, 19:10
Witaj Aldaro35
Biore efectin i podczas pierwszego miesiaca brania miesiączka opóźniła mi się o ponad tydzień, a zanim wsytąpiła miałam plamienia, zastanawiałam się, czy to jakaś skąpa wersja miesiączki... ale w końcu po tygodniu wystapiła "normalna" wersja" Mój dr mówił, ze podczas zazywania efectinu mogą być jakieś zawirowania miesiączkowe...

pozdr.

przez aldara.35 15 mar 2009, 19:39
Dzieki! Ja tez mam taką nadzieje ,poniewaz te moje problemy zbiegly sie z rozpoczeciem zazywania Velafaxu.Tylko ze ja plamie az do owulacji(z owu włącznie) czasem z przerwami.Na ulotce jest cos na ten temat ale chodzi o krwotoki miesiączkowe.Poza tym ja biore velafax juz od listopada :( Ale troszke mnie pocieszylas :)

przez Aniula Czarnula 15 mar 2009, 20:58
Dziewczyny.Ja mam podobnie, wlasnie teraz spoznia mi sie miesiaczka.A Velaxin biore 3 tydzien,wiec widze ,ze mamy podobnie.Ulotek nie czytam,wiec nawet nie wiem,co tam w niej pisza :lol: Pozdrawiam Was serdecznie.
Dobro zawsze wraca....

przez laguna 15 mar 2009, 21:23
zdarzaja sie plamienia, to normalne

przez aldara.35 15 mar 2009, 21:29
Ale jak dlugo te plamienia są normą? Dziwne ze plamie od okresu do owulacjii,potem zazwyczaj mija.Ale miesiączki mi sie nie spozniaja.

przez laguna 15 mar 2009, 21:41
ja zazwyczaj mam na niedlugo przed miesiaczka, czesto dostaje miesiaczki wczesniej co jest dziwne bo biore tabletki antykonc., po wybraniu opakowania po 3 dniach pojawia sie okres, z welafaxem czasem od razu dostawalam. nie przejmuj sie, wkrotce to minie.

przez aldara.35 16 mar 2009, 13:08
Mam nadzieje ;] Bo zaczynam juz ,,dorabiac,, sobie jakis problem ginekologiczny :(
Ostatnio edytowano 16 mar 2009, 13:12 przez aldara.35, łącznie edytowano 1 raz

Sortuj wg