WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez Veikko 24 cze 2015, 23:35
ill234 napisał(a):Dopiero po 4 tygodniach powinnam widziec pierwsze efekty?
lekarz mi owiedzial, ze po 2 powinno byc lepiej...

Mi się zrobiło chyba lepiej po 2 tyg., ale ja miałem wenlę wcześniej, więc może dlatego. A tak to raczej ciężko, trzeba poczekać.
bmwfan napisał(a):Mam pytanie. Czy jeżeli nie sprawdziła się u mnie sertralina 150 mg i paroksetyna 20 mg, to jak wielka jest szansa, że sprawdzi się u mnie wenlafaksyna. Mam takie objawy jak utrata zainteresowań, spadek energii, niska samoocena, problemy z koncentracją i pamięcią, lęki, fobia społeczna, lęk przed krytyką i ośmieszeniem się.

Mam bardzo podobne objawy, wyłączając lęki i fobię społeczną. Brałem wcześniej dość długo sertralinę, ale z marnym skutkiem. Długo już biorę wenlę i zainteresowania nadal nie wróciły, energii też nie mam i dalej jak piszesz, ale możliwe, że w moim wypadku 150 mg to za mało, ostatnio wchodzę na 225 i wydaje mi się, że jest lepiej. Tak czy siak, wenlafaksyna z tego co brałem jest zdecydowanie najlepsza. :)
F42.0, wenlafaksyna 225 mg

przez emilk 25 cze 2015, 00:12
Elo ludzie spicie ? :D
emilk

przez Veikko 25 cze 2015, 00:15
Nie, a co emilk, nadal Cię nosi? :mrgreen:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez emilk 25 cze 2015, 00:42
Veikko napisał(a):Nie, a co emilk, nadal Cię nosi? :mrgreen:

Nie juz tak slabiej ;)

-- 25 cze 2015, 00:43 --

Nie miales nigdy takiego powera po wenli "? :P
emilk

przez Veikko 25 cze 2015, 00:47
emilk napisał(a):

Nie i właśnie się dziwię ;)

przez emilk 25 cze 2015, 01:02
Veikko napisał(a):
emilk napisał(a):

Nie i właśnie się dziwię ;)

Ja sie wogole czegos takiego nie spodziewalem to tak nagle przyszlo :P

-- 25 cze 2015, 01:03 --

Az boje sie wchodzic na 225 mg bo pewnie mnie rozsadzi :P
emilk

przez artur1978 25 cze 2015, 01:06
bmwfan napisał(a):Mam pytanie. Czy jeżeli nie sprawdziła się u mnie sertralina 150 mg i paroksetyna 20 mg, to jak wielka jest szansa, że sprawdzi się u mnie wenlafaksyna. Mam takie objawy jak utrata zainteresowań, spadek energii, niska samoocena, problemy z koncentracją i pamięcią, lęki, fobia społeczna, lęk przed krytyką i ośmieszeniem się.

Utrata zainteresowan i poziom energii raczej sie nie poprawia, reszta mozliwe ze tak

przez inez3 25 cze 2015, 06:20
Wiem, że mam czekać itd. Wczorajszy dzień był całkiem niezły, ale nie zmienia to faktu, że nie ma nawet opcji żebym wsiadła w samochód i pojechała do pracy.
Wczoraj wieczorem miałam takie dziwne uczucie, że nie mogłam stać. Jakby mnie coś przygniatalo do ziemi, więc tylko leżałam. Chciałam w poniedziałek iść do pracy, ale kompletnie tego nie widzę :(.

-- Cz cze 25, 2015 7:41 am --

Czuję się więźniem. Pojechałam się przejechać samochodem, byłam w sklepie. Trzęsące się nogi nadal, nie wiem o co chodzi, nie umiem powiedzieć czy się czegoś boję...

przez agusiaww 25 cze 2015, 09:02
bmwfan napisał(a):Czy ten lek dobrze działa na motywację? Pytam, w takim sensie, że wracam na studia po roku przerwy i potrzebowałbym czegoś co by dało "kopa" do nauki.
kopa do nauki to masz tak, ze siadasz nad ksiazkami i wkuwasz. Nie ma kopa po leku ze Ci sie bedzie chciec.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez MalaMi1001 25 cze 2015, 09:06
A ja chyba na serio sobie poszukam innej pracy. Kierownik jest imbecylem, nie mam zapewnionych podstawowych warunków pracy, ogólnie od tygodnia przychodzę żeby sobie posiedzieć i z wami popisać. Ta praca to pierdolenie kotka przy pomocy młotka. Może jak znajdę normalną robotę to i zacznie mi się cokolwiek chcieć jak będę mieć świadomość, że nie wstaję o 7 rano na darmo. Posiedzieć przy kompie to sobie mogę /cenzura/ w domu. Przeraża mnie jeszcze wizja tego, że dzisiaj sobie nie pośpię po pracy tylko będę się męczyć. Ja /cenzura/ co za goowniane życie.

przez inez3 25 cze 2015, 09:08
A ja jestem w szoku jeżeli chodzi o moją firmę. Mimo, że to wielkie korpo moja szefowa mówi, że mam pracować w domu tyle ile potrzebuje. Po prostu jestem w ciężkim szoku.

-- Cz cze 25, 2015 9:10 am --

agusiaww napisał(a):
bmwfan napisał(a):Czy ten lek dobrze działa na motywację? Pytam, w takim sensie, że wracam na studia po roku przerwy i potrzebowałbym czegoś co by dało "kopa" do nauki.
kopa do nauki to masz tak, ze siadasz nad ksiazkami i wkuwasz. Nie ma kopa po leku ze Ci sie bedzie chciec.

Dokladnie, lek niczego za nas nie załatwi. To nie są pigułki szczęścia.

przez MalaMi1001 25 cze 2015, 09:13
Ja też pracuję w korpo ale mój kierownik to po prostu baran i idiota. Taka /cenzura/ menda, ktora siedzi na stanowisku od x lat, kompletnie nic nie robi i nie ma pojęcia czym zajmują się jego pracownicy (dosłownie) i sądzi, że sama sobie będę zapewniać warunki pracy. No nie doczekanie. Jutro nie przychodzę do pracy, tyle.

przez inez3 25 cze 2015, 09:15
MalaMi1001 napisał(a):Ja też pracuję w korpo ale mój kierownik to po prostu baran i idiota. Taka /cenzura/ menda, ktora siedzi na stanowisku od x lat, kompletnie nic nie robi i nie ma pojęcia czym zajmują się jego pracownicy (dosłownie) i sądzi, że sama sobie będę zapewniać warunki pracy. No nie doczekanie. Jutro nie przychodzę do pracy, tyle.

To kiepska sprawa, ale może zanim rzucisz robotę szukaj czegoś innego. Lepiej zmienić jak się ma pracę bz potem zostać na lodzie. Też w jednej pracy miałam tak, że przychodziłam i gapiłam się w sufit. To na prawdę masakra.

przez MalaMi1001 25 cze 2015, 09:19
Nie, to nie tak, że zamierzam w tej chwili rzucić robotę, nie przyjdę bo nie mam co robić bo nie mam do tego narzędzi. Ja mam to w dupie, serio. Jak ktoś mnie traktuje niepoważnie ja zamierzam robić dokładnie to samo.

Sortuj wg