WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez emilk 24 cze 2015, 18:01
Novy w PL co chwile sie slyszy o morderstwach,zaginieciach,jest coraz gorzej.Moze gdyby prawo Polskie bylo by bardziej surowe nie bylo by type tego.Jeszcze troche I bedzie jak w Rosjii.

-- 24 cze 2015, 18:04 --

Za dużo psycholi chodzi po tym świecie.

-- 24 cze 2015, 18:04 --

Wprowadzić kare śmierci i /cenzura/.
emilk

przez novymivo 24 cze 2015, 18:05
Jak sie dzisiaj czujecie ?
Ja juz nie odczuwam ani skutkow ubocznych leku ani wachan w dzialaniu. Jest jak jest - no ale do zajebistosci duzo brakuje. Mysle ze jeszcze 2 miechy i zmienie na cos innego tylko na co...
UmIeSz LiCzYc LiCz Na SiEbiE
kratom i tona innych supli
wenla35 mg
X

przez emilk 24 cze 2015, 18:08
novymivo napisał(a):Jak sie dzisiaj czujecie ?
Ja juz nie odczuwam ani skutkow ubocznych leku ani wachan w dzialaniu. Jest jak jest - no ale do zajebistosci duzo brakuje. Mysle ze jeszcze 2 miechy i zmienie na cos innego tylko na co...

Po co zmieniac moze bedzie jeszcze lepiej,ja dopiero po niecalych 2 miesiacach czuje ze cos sie rusza ;)
emilk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez novymivo 24 cze 2015, 18:13
no ja juz jestem 4 miechy wiec nie sadze ze bedzie lepiej
wenla35 mg
X

przez Patryk29 24 cze 2015, 18:17
novymivo napisał(a):Jak sie dzisiaj czujecie ?

Ja rano czulem sie dobrze, nawet zachcialo mi sie isc na silownie, potem troche gorzej i teraz jest ok. :mrgreen:
Ale wiecie jak to mówia jedna jaskólka wiosny nie czyni.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez inez3 24 cze 2015, 18:22
U mnie niby lepiej, ale tak jak pisałam wcześniej mam jakies usztywnienie w szyi i lekkie drżenie. Ciężko mi dłużej stać. Nawet na spacerze jakoś tak dziwnie.

przez Patryk29 24 cze 2015, 18:28
inez3 napisał(a):U mnie niby lepiej, ale tak jak pisałam wcześniej mam jakies usztywnienie w szyi i lekkie drżenie. Ciężko mi dłużej stać. Nawet na spacerze jakoś tak dziwnie.

No, ale juz na spacery widze latasz, normalnie szok. :shock: :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez inez3 24 cze 2015, 18:34
Nie no, latalam i wcześniej ;). Chociaż wczoraj to była masakra. Ja to od pon chce wrócić do pracy.

przez steflin 24 cze 2015, 18:56
Ponad miesiąc temu jedna lekarka poradziła mi odłączyć escitalopram od mixu z tianeptyną i dołączyć 37,5 mg wenlafaksyny. Po tygodniu zwiększyłem wenle do 75 mg ale nie czułem żadnych efektów oprócz senności w dzień. Z tego powodu oraz, że lekarka przepisała mi tylko jedno opakowanie (a mam dość już ciągłego płacenia za leczenie polegające na przepisywaniu leków) więc odstawiłem wenlafaksynę.
Przez ponad tydzień po odstawieniu miałem jakieś bardzo nieprzyjemne wstrząsy, trzepawki w głowie jakby zawroty.

Jak na razie dla mnie najskuteczniejszym lekiem jest tianeptyna. Nie zawsze daje rade ale przez większość czasu spisuje się bardzo dobrze.
Widocznie moje stany lękowo-depresyjne mają podłoże w dysfunkcji układu dopaminergicznego.
Dobrze byłoby znaleźć całkowicie skuteczny dla mnie lek lub mix leków. Szkoda, że bupropion jest taki drogi.
Mam w planie jeszcze spróbować podwojenie dawki tianeptyny ale muszę znależć lekarza co nie bierze za przepisanie recepty tyle co za godzinę wizyty. Może ktoś zna takiego w Warszawie i okolicach? Bo jak dotychczas moje leczenie ogranicza się tylko do przepisywania leków
Ja na razie jestem zdecydowanie na wozie. Czego życzę i Wam wszystkim.

przez novymivo 24 cze 2015, 19:16
hej stefin. Moglbys opisac jak dziala na ciebie tianeptyna i jakie masz problemy ze bierzesz leki ?
wenla35 mg
X

przez Mamre 24 cze 2015, 19:23
MalaMi1001 napisał(a):artur1978, fajne jest to co mówisz i po części prawdziwe, bo sama przeszłam terapię i rzeczywiście dużo mi dała, dużo poukładała ale nie jest w stanie załatwić wszystkiego. I nikt mi nie wmówi, że jest. W lżejszych zaburzeniach pewnie tak, w uzależnieniach, w fobiach, w natręctwach pewnie jest w stanie załatwić większość problemów, jednak kiedy w grę wchodzi somatyka jak np. u mnie słabo to widzę. Był czas w moim życiu kiedy zaczęłam wiele zmieniać, najpierw kupiłam mieszkanie i wyprowadziłam się od rodziców, później zmieniłam pracę i wyjechałam do innego miasta, wszystko wydawało się piękne i cudowne ale nie da się walczyć na siłę z somatyką bo człowiek cholernie się wypala i ma jeszcze mniej sił. Teraz żałuję, że zmieniłam pracę, bo poprzednia była mniej wymagająca, żałuję, że wyprowadziłam się ze swojego miasta i mieszkania, generalnie wszystkich tych cudownych zmian, które były wynikiem przemian jakie zaszły we mnie podczas terapii żałuję. Okazało się, że przeceniłam siebie i swoje umiejętności, że zaszczepiona we mnie przez terapeutę wiara w siebie była całkiem sztuczna, bo nie da zaczarować rzeczywistości. Nie da się nauczyć człowieka radości i terapia nie sprawi, że będę mniej senna i fizycznie zmęczona. Usiłowałam się cieszyć z wielu rzeczy, ale to tylko maska jaką sama sobie zakładałam. I co mam teraz z tym zrobić? Iść na kolejną terapię i przerabiać to, co już zostało przerobione? No nie, pozostaje mi łykanie proszków i życie do śmierci jak to mawiam, w takim stanie jakim jestem.

MalaMi, przydałaby Ci się praca z ciałem, np. w terapii Gestalt, metodą Lowena czy choreoterapia. Psychosomatyka jest do wyleczenia :). Warto jeszcze ogarnąć gospodarkę hormonalną i witaminową, zbadać, czy wszystko ok.

Pisaliście o witaminie D3. Warto zrobić sobie badanie, bo prawie wszyscy w tym klimacie mamy jej niedobór :). Tylko trzeba uważać z dawkami i trzeba dodać do tego inne suplementy. Jeszcze tego nie ogarnęłam, ale tu jest porządnie to opisane: http://www.sygnaturazdrowia.pl/witaminy ... tamina-d3/

Pochwalę się, że wenlę biorę już 3 lata :P. Większość czasu 225mg. Na 75mg mam epizod depresyjny nie do wytrzymania. Dwa razy próbowałam odstawić i nie mogę. Też odczuwam zmniejszenie motywacji. Lęki jak były tak są, może trochę mniejsze, nie wiem. Pozytywne zmiany właściwie zawdzięczam tylko psychoterapii i pracy nad sobą.
Ostatnio edytowano 24 cze 2015, 19:28 przez Mamre, łącznie edytowano 1 raz

przez agusiaww 24 cze 2015, 19:25
steflin, w Wawie marne szanse. Wiem bo sama jestem z Wawy :)

-- 24 cze 2015, 18:31 --

Mamre, fajnie ze masz takie poztywne zdanie ale ja na somatyke choruje z 14 lat i mi nic nie pomagało. Terpia u mnie nie jest w stanie tego zmniejszyc oprocz leków. Moze jak ktos ma słabe objawy to mu pomoze.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez novymivo 24 cze 2015, 19:32
Hej mamre. Przechodzilas moze z dawki 150 na 225 WENLA i mozesz opisac jakie zaobserwowalas roznice ?
wenla35 mg
X

przez slow_down 24 cze 2015, 19:45
Na pewno ci przepisze, moj bierze 120zl i przepisuje mi dwie paczki po 20mg na dwa miesiace.
slow_down

Sortuj wg