WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez agusiaww 22 cze 2015, 16:42
emilk, o doczytałam to jak 5 lat to wskazana pełna diagnostyka, badania kobiety od 2 dnia cyklu do 6 dnia cyklu: FSH, LH, prolaktyna, progesteron, insulina, glukoza, TSH, testosteron. Ty badanie nasienia, jak wyjdą dobre wyniki to dziewczyna badanie HSG -droznosc jajowodów. Pozniej mozna zbadac genetyke i immunologie, np. duzo kobiet ma zepsol antyfosfolipidowy itd. Mozna tez zbadac przeciwciała we krwi ANA i przeciwciała plemnikowe (kobieta). DObrze tez zrobic badanie AMH kobieta, niestety coraz wiecej młodych kobiet ma problemy z obnizona iloscia jajeczek. I obowiazkowy monitoring cyklu zeby sprawdzic, czy kobieta ma owulacje. Do tego sprawdzenie fazy lutelnej ile dni trwa (2 faza cyklu).

-- 22 cze 2015, 15:44 --

emilk, i jeszcze jedno faceci maja nosic luzne gacie, nie przegrzewac jader, nie palic, nie brac uzywek itd. to ma duzy wpływ na nasienie, ale jak parametry sa obnizone istnieja preparaty poprawiajace nasienie np. Androvit (tani) lub drogi Profertil -kuracja 3 m-czna, nastepuje wymiana spermy i mozna badanie powtorzyc :)

-- 22 cze 2015, 15:46 --

inez3 napisał(a):U mnie lipa. Boję się jechać sama na terapię, więc ojciec mnie wiezie, a wczoraj smigalam autem samą kawał od domu. Mam wrażenie, że mi się wszystko nasiliło. Matka uważa, że w tym nawrocie nie walczę w ogóle i nie próbuje. Jedyne co to spanie ok, dziś 7h, ale to pewnie trittico. Dalej nie dam rady iść do pracy, lekkie problemy z jedzeniem dalej są. Ogólnie załamka.

A wczesniej ile czasu brałaś wenle?
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Patryk29 22 cze 2015, 16:52
agusiaww, Mozna zrobic to albo tamto, jak chce, albo oba dla pewnosci, podalem mu najprostszy sposób, wystarczy w necie poszukac.

-- 22 cze 2015, 16:55 --

agusiaww, emilk, i jeszcze jedno faceci maja nosic luzne gacie, nie przegrzewac jader, nie palic, nie brac uzywek itd. to ma duzy wpływ na nasienie, ale jak parametry sa obnizone istnieja preparaty poprawiajace nasienie np. Androvit (tani) lub drogi Profertil -kuracja 3 m-czna, nastepuje wymiana spermy i mozna badanie powtorzyc :)

No jesli uzywki wplywaja na plodnosc to moze i leki tez w jakis sposób, z tego co wiem prowadzone sa badania na temat i opinie sa podzielone, jedno jest pewne jak przestaniesz brac antydepresanty to wszystko wróci do normy, chyba :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez inez3 22 cze 2015, 16:59
agusiaww, pewnie coś koło roku, nie pamiętam dokładnie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agusiaww 22 cze 2015, 17:02
Patryk29, to napisałam ze obnizaja parametry :P

inez3, to moze teraz musisz miec wiecej czasu zeby zaskoczyc.

przez emilk 22 cze 2015, 17:05
Agus prosze Spośród leków psychotropowych często negatywny wpływ na funkcje seksualne wykazują leki antydepresyjne z grupy SSRI jak na przykład fluoksetyna, citalopram, fluwoksamina. Efekt ten wynika w dużej mierze z obniżenia popędu płciowego i wrażliwości na bodźce seksualne. Niekorzystne oddziaływanie na płodność udowodniono także w stosunku do leku neuroleptycznego stosowanego w terapii psychoz i nerwic, jakim jest tiorydazyna. Jednak w największym stopniu upośledzająco na płodność wpływają leki stosowane w chemioterapii chorób nowotworowych. Leki te jak busulfan, chlorambucil czy cyklofosfamid działają cytotoksycznie niszcząc komórki nowotworowe, ale jednocześnie niszczą także komórki zdrowe, a zwłaszcza te szybko dzielące się, czyli na przykład spermatocyty i w ten sposób hamują spermatogenezę. Silnie negatywny wpływ na płodność wywierają również substancje narkotyczne, jak kokaina, marihuana, a także używki jak alkohol czy papierosy, powodując zmniejszenie ilości i jakości plemników.
Wszystkie wymienione leki wywołują zaburzenia płodności i mogą utrudnić poczęcie dziecka. Na ogół efekt ten ustępuje po zakończeniu terapii, jednak zwykle prawidłowa płodność wraca po dwóch, trzech miesiącach od zaprzestania ich stosowania. Jeśli osoba przyjmująca takie leki w sposób przewlekły pragnie mieć dziecko to wspólnie z lekarzem należy zastanowić się nad możliwością zmiany sposobu terapii i zastąpieniu tych leków innymi.

-- 22 cze 2015, 17:06 --

Co do gaci to nosze luzne bokserki,no ale tez duzo pale fajek ;)

-- 22 cze 2015, 17:09 --

Czesta masturbacja raczej nie ma na to wplywu nie ?
emilk

przez Patryk29 22 cze 2015, 17:09
agusiaww, Napisalas uzywki, no ale ok luzik. :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez emilk 22 cze 2015, 17:11
Po wenli poped seksulany tak mi wzrosl,ze jeden dzien bez masturbacji czy sexu to masakra :P
emilk

przez inez3 22 cze 2015, 17:11
agusiaww napisał(a):Patryk29, to napisałam ze obnizaja parametry :P

A to tobie chodzi o ile czasu brałam aż były efekty? Nie pamiętam, to było z 5-6 lat temu. Wydaje mi się, że z miesiąc, ale to było dawno.

przez emilk 22 cze 2015, 17:15
inez3 napisał(a):
agusiaww napisał(a):Patryk29, to napisałam ze obnizaja parametry :P

A to tobie chodzi o ile czasu brałam aż były efekty? Nie pamiętam, to było z 5-6 lat temu. Wydaje mi się, że z miesiąc, ale to było dawno.

To szybko jak po miesiacu zaskoczyla wenla,ja prawie 2 miechy i nie moge sie jeszcze ogarnac.Tylko pala lepiej stoi a tak to nic pozatym :P

-- 22 cze 2015, 17:17 --

Co za pogoda, pada ;/

-- 22 cze 2015, 17:17 --

Zaraz chyba sie poloze,bo juz niemogie.
emilk

przez inez3 22 cze 2015, 17:33
Nie no, po miesiącu było na tyle ok, że wróciłam do pracy. Dobrze tego Noe pamiętam, bo to dawno było.

przez agusiaww 22 cze 2015, 17:46
emilk, zawsze mozesz sie zbadac i sprawdzic stan nasienia. Pogoda faktycznie nienajlepsza, ale przed chwilą w tv mówili ze ma byc cieplej od nastepnego poniedziałku.

inez3, bedzie lepiej trzeba w to wierzyć :)

przez Kalebx3 22 cze 2015, 18:24
inez3, bedzie lepiej trzeba w to wierzyć :)

agusiaww, dokładnie ,
bez tej dobrej wiary od razu nachodzi czarna rozpacz i mysli samobójcze .
Oby nigdy nam tej wiary w największym nawet bagnie nie zabrakło . ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez crayzyalexxx 22 cze 2015, 22:28
PATRYK29 dzieks :):):):):)

no ja spałam od 18 do 21....trochę źle bo w nocy mogę nie spac :( mam nadzieje ze tritto da rade. Ale taka padnięta bylam. To chyba ta pogoda do dupy, jak jesien przyjdzie a tego sie boje to sprobuje z tą Wit d.

EMILK próbujcie w dni płodne Twojej babki a nawet dzien przed nimi. Bo plemniki żyją dlugo jak sie spuścisz to będą juz sobie czekać :):):) bo sam pisales, ze rzadko sie spotykacie, moze akurat nie trafialiscie w te dni. No i fajnie, ze chcesz byc Tatusiem :):):) jutro Dzien Taty :)
W życiu piękne są tylko chwile

przez emilk 22 cze 2015, 23:31
crayzyalexxx napisał(a):PATRYK29 dzieks :):):):):)

no ja spałam od 18 do 21....trochę źle bo w nocy mogę nie spac :( mam nadzieje ze tritto da rade. Ale taka padnięta bylam. To chyba ta pogoda do dupy, jak jesien przyjdzie a tego sie boje to sprobuje z tą Wit d.

EMILK próbujcie w dni płodne Twojej babki a nawet dzien przed nimi. Bo plemniki żyją dlugo jak sie spuścisz to będą juz sobie czekać :):):) bo sam pisales, ze rzadko sie spotykacie, moze akurat nie trafialiscie w te dni. No i fajnie, ze chcesz byc Tatusiem :):):) jutro Dzien Taty :)

Ja tez dzisiaj senny na ta pogode przespalem sie z 2 godzinki,troche na podworku porobilem.Teraz zeby pojsc spac to troche sie namecze,crazyalexx no fajnie fajnie,tylko pozniej juz jest mniej kolorowo jak sie noce ma nie przespane :P
emilk

Sortuj wg