WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez agusiaww 21 cze 2015, 12:47
inez3

a do pracy jutro idziesz?
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez kuzyn 21 cze 2015, 12:51
lunatic napisał(a):ale ja mowie o dawkach przeciwdepresyjnych a nie przeciwpsychotycznych

najlepiej neuroleptyków nie tykac, takie moje zdanie

przez lunatic 21 cze 2015, 12:54
kuzyn napisał(a):
lunatic napisał(a):ale ja mowie o dawkach przeciwdepresyjnych a nie przeciwpsychotycznych

najlepiej neuroleptyków nie tykac, takie moje zdanie

tylko tak się składa ze taki amisulpryd dziala u mnie od pierwszej tabletki nie powodując żadnych działań ubocznych, a taka paroksetyna nie dosc ze dziala po kilku tygodniach to wchodzenie na nią było u mnie koszmarem, więc dla mnie gorsze są ssri pod każdym względem, oprócz jednego, mają bardziej stabilne dzialanie w dłuższej perspektywie
amisulpryd wiele razy wyciągnął mnie natychmiast z fatalnego stanu, żaden antydepresant czegoś takiego nie zrobi

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez artur1978 21 cze 2015, 12:57

Te dawki tez powoduja zespoly metaboliczne po dluzszym czasie brania, ale kazdy sam rzadzi swoim organizmem i jesli oceniles ze Ci jest z tym dobrze to przeciez ok;)

Jak ktos chce po prostu zwiekszyc dopamine w roznych czesciach mozgu to ja nie rozumiem tych wszystkich kombinacji z mieszaniem roznych drogich lekow.
30mg amfy rozwiazuje ten problem na kilkanascie godzin, zwiazek jest dobzre przebadany na ludziach (w odroznieniu od wiekszosci antydepresantow, ktore moga dac jakies uboki dziwne po kilkudziesieciu nawet latach). Dodatkowo amfetamina jest malo toksyczna i tania w produkcji.

Niestety rzad nie pozwala stosowac, lepiej zeby koncerny zarabialy :/

przez Psychopharm 21 cze 2015, 12:58
Ja podziękuję za amfe :)
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez kuzyn 21 cze 2015, 13:17
Amfa zwiększa mezolimbiczną dopaminę, a czy w korze czołowej to nie wiem
mirtazapino ojczyzno moja

gdzie Ty jesteś?

przez Patryk29 21 cze 2015, 13:24
Psychopharm, Ale tu chodzi o dawki kosmetyczne amfy, do 40mg jest bezpieczny, w usa nawet chyba 70mgpodaja, a metylofenidat to co to niby jest, kuzyn amfy, teoretycznie ma wieszka mozliwosc uzalezniania niz koks, tyle tylko, ze koks dziala szybko i bardzo szybko zostaje wyrzucona dopamina, a metylofenidat robi to znaczniej wolniej, no i równiez koks jest szybciej usuwany z organizmu stad, mozliwosc bardzo glebokiego i szykiego uzaleznienia, ja raz bralem kokaine i na 2 dzien praktycznie caly czas myslalem o tym by walnac znowu, to substancja strasznie uzalezniajaca :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez artur1978 21 cze 2015, 13:25
kuzyn napisał(a):Amfa zwiększa mezolimbiczną dopaminę, a czy w korze czołowej to nie wiem

Dziala tez na NA, wiec efekt bedzie podobny jak NRI. Sam mechanizm dzialanai jest duzo bardziej skomplikowany ale to nie meijsce do dyskusji o tym. I zeby nie bylo nikogo nei zachecam do cpania ulicznych lekow. Mowa jest o czystej aptecznie amfetaminie w dawkach do 30mg dziennie, wiec takich jakie dzieci z ADHD biora

przez Psychopharm 21 cze 2015, 13:26
No i choćby to u osoby chorej na depresje jest sporym zagrożeniem. Jeśli taka osoba zobaczy, że amfa jej pomaga to uzależnienie murowane. Poza tym skąd taka osoba ma to brać? Nie mówiąc o tym, że to nielegalne to zdobycie nie jest takie łatwe. Osobiście nie wyobrażam sobie "jechać" na tym wiele lat.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez kuzyn 21 cze 2015, 13:29
artur1978 napisał(a):
kuzyn napisał(a):Amfa zwiększa mezolimbiczną dopaminę, a czy w korze czołowej to nie wiem

Dziala tez na NA, wiec efekt bedzie podobny jak NRI. Sam mechanizm dzialanai jest duzo bardziej skomplikowany ale to nie meijsce do dyskusji o tym. I zeby nie bylo nikogo nei zachecam do cpania ulicznych lekow. Mowa jest o czystej aptecznie amfetaminie w dawkach do 30mg dziennie, wiec takich jakie dzieci z ADHD biora

Raz brałem i dobrrze komponowała mi się z donezepilem (jest chyba nawet takie badanie, że donezepil nasila uwalnianie dopaminy przez amfetamine), zajebiste połączenie, mega pewność siebie

przez Patryk29 21 cze 2015, 13:31
Psychopharm napisał(a):No i choćby to u osoby chorej na depresje jest sporym zagrożeniem. Jeśli taka osoba zobaczy, że amfa jej pomaga to uzależnienie murowane. Poza tym skąd taka osoba ma to brać? Nie mówiąc o tym, że to nielegalne to zdobycie nie jest takie łatwe. Osobiście nie wyobrażam sobie "jechać" na tym wiele lat.

Nie wiem skad to brac i jakby to dzialalo w dluzszej perspektywie, problemem moze byc tylko tolerancja, za to wiem co ssri robie z glowa po kilku latach brania, wiem jak sie czuje po paroksetynie branej 2 lata, poza tym ilu jest ludzi którzy wala amfe w dakwach bardzo duzych i nic im nie jest, najczescie problemy moga sie pojawic gdy towar jest zanieczyszczony i nie wiadomo co tam w srodku jest, ale to rzeczywiscie nie temat na takie rzeczy, nie to forum. :P
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez artur1978 21 cze 2015, 13:35
Psychopharm napisał(a):No i choćby to u osoby chorej na depresje jest sporym zagrożeniem. Jeśli taka osoba zobaczy, że amfa jej pomaga to uzależnienie murowane. Poza tym skąd taka osoba ma to brać? Nie mówiąc o tym, że to nielegalne to zdobycie nie jest takie łatwe. Osobiście nie wyobrażam sobie "jechać" na tym wiele lat.

Ludzie chorzy na adhd jada na tym wiele lat bez zwiekszenia tolerancji i zadnych skutkow ubocznych.
Amfetamina jest najlepiej chyba przebadanym lekiem psychotropowym ze wzgledu na to ze od dawna juz istnieje na rynku. Tolerancja wzrasta jak ladujesz dawki narkotyczne czyli ponad 100mg w nochala albo zyly.
A czym to sie bedzie roznic od twojej zależności od mirty jak zobaczysz ze Ci pomaga?tez bedziesz mial do wyboru brac i i czuc sie dobrze albo nie brac i czuc sie zle?

przez Psychopharm 21 cze 2015, 13:40
Jesteś pewien? Bo ja czytałem opinie ludzi na temat Aderallu i mam spore wątpliwości.

Człowiek jest tylko człowiekiem - jeśli Ty masz tak mocną wolę, że będziesz sobie dawkować te 30 mg przez lata bez zwiększania dawki to pogratulować siły wolnej woli. Ale osoba chora na depresję ma na pewno zjechany układ nagrody.

Zależność od leku a wpływ uzależniający to dwie różne sprawy. Amfa zwiększa dopaminę w NAC a mirta nie. Łatwo jest teoretyzować gdy się nie próbowało brać amfy przez dłuższy czas. Człowiek to jest takie śmieszne zwierze, że bardzo łatwo się uzależnia i często dawkuje sobie coraz wyżej taki lek.

przez Dark Knight 21 cze 2015, 13:46
Skoro dyskusja na ten temat to moje pytanie brzmi czy medikinet o przedluzonym uwalnianiu po rozkruszeniu i polknieciu bedzie zachowywal sie dokladnie jak ten o natychmiastowym uwalnianiu ??

Sortuj wg