WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez inez3 21 cze 2015, 11:37
Dobra, znikam, bo mnie dziś już wszystko wkurza i będę niemiła. Lekarz mówił, że to jeszcze za krótko. Dawka terapeutyczna 10 dni. Ech, nie chcę mi się gadać.

przez Psychopharm 21 cze 2015, 11:38
lunatic trudno powiedzieć, na pewno kiedyś było z tym dużo lepiej (przed braniem SSRI) - SSRI na pewno tego nie leczyły, pewne aspekty pogarszały. SSRI mogą zmniejszać dopaminę w PFC więc teoretycznie to jest mechanizm przez który mogą pogarszać te objawy (dr. Daniel Amen pisze, że SSRI zmniejszają aktywność PFC - widoczne na SPECT).

Tak czy owak staram się brać leki które nie mają działania serotoninowego bo mi to nie pomaga a wręcz szkodzi.
Ostatnio edytowano 21 cze 2015, 11:40 przez Psychopharm, łącznie edytowano 1 raz
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Patryk29 21 cze 2015, 11:39
inez3, No to do miesiaca ci jeszcze troche zostalo, poza tym to ma byc miesiac na dawce terapeutycznej.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 21 cze 2015, 11:40
a moklobemid brałeś kiedyś? u mnie przez jakiś czas na tego typu objawy nawet nieźle działał, może poza lękiem

przez Psychopharm 21 cze 2015, 11:43
Nie brałem, ale mam go w planach spróbować jeśli mirta i inne leki nie wypalą.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez artur1978 21 cze 2015, 11:45
Psychopharm napisał(a):Nie brałem, ale mam go w planach spróbować jeśli mirta i inne leki nie wypalą.

Jest jeszcze nortryptylina na przyklad albo fenelzyna jesli ci zalezy ewentualnie atypowe neuroleptyki.
Moze masz osobowsc typu schizo?

przez lunatic 21 cze 2015, 11:45
to warto spróbować, ja chciałem no niego wrócić ale widocznie u mnie jego dzialanie się chyba trwale wykończyło bo nawet po kilku latach przerwy nie było tego dzialania co kiedyś

przez Psychopharm 21 cze 2015, 11:57
artur1978 nie wiem co mam, parunastu lekarzy u których byłem i testy wykazały depresję, ZOK i lęk, nigdy nikt nic nie wspomniał o zaburzeniach osobowości czy schizo.

Ja wiem, że są te leki ale jak Ty sobie wyobrażasz ich zdobycie w Polsce (bo nie są u nas dostępne) - miałbym je sprowadzać z zagranicy? Nie stać mnie na to za bardzo. Poza tym nortryptylina ma działanie serotoninowe - u nas jest reboksetyna i to powinno wystarczyć. Połączenie mirty z rebo (blokada H1, 5-HT2a/c 5-HT3 blokada alfa-2 + NRI) to coś jak trópierścieniowiec pozbawiony działania antycholinergicznego czy blokującego alfa-1, kanały sodowe, wapniowe czy co tam jeszcze.

Co do atypowych neuroleptyków to rozważam je chociaż wolałbym ich unikąć. Potrzebuje leku na długo, a jestem bardzo przeciwny braniu neuroleptyków (nawet atypowych) przez dłuższy czas (chyba, że jest to konieczne jak w schizie).

przez Patryk29 21 cze 2015, 12:19
Neurolepy cie zaktywizuja, ale to szybko mija, a potem jestes zamulony w /cenzura/, neurolepy sa dobre na jakies ostre obsesje, czy mysli samobójcze w depresji, oczywiscie na schizo dzialaja jak nalezy. :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Psychopharm 21 cze 2015, 12:23
Neurolepy to nie są idealne leki bo mimo iż zwiększają dopaminę w korze przedczołowej to jednocześnie blokują receptory D2.

przez artur1978 21 cze 2015, 12:30
Generalni warto unikac uproszczonego podejscia do lekow. To ze pewien mechanizm jets postulowany nie oznacza, ze jest jedyny i ze odpowiada sam za dzialanei terapeutyczne leku.
Na przyklad wenla dziala na wiele roznych ukladow i receptorow i nie do konca wiadomo co wlasciwie odpowiada za efekt leczniczy. POodobnie fluoksetyna.

Dopamine mozna uwalniac na wiele sposobow, miedzy innymi przez uklad opioidowy albo GABA ,ale ja uwazam ze bezposredni wzrost dopaminy dziala tylko czasowo a pozniej wzrasata tolerancja i efekt nigdy nie bedzie staly.
Jedyna droga tp desentytyzacja autoreceptorow typu na przyklad 5ht 2c ( i nei tylko) wtedy efekt moze byc bardziej dlugotrwaly

przez lunatic 21 cze 2015, 12:38
Patryk29 napisał(a):Neurolepy cie zaktywizuja, ale to szybko mija, a potem jestes zamulony w /cenzura/, neurolepy sa dobre na jakies ostre obsesje, czy mysli samobójcze w depresji, oczywiscie na schizo dzialaja jak nalezy. :pirate:

dlatego się odstawia wtedy, robi przerwe kilka dni i wraca z powrotem

przez artur1978 21 cze 2015, 12:40
lunatic napisał(a):
Patryk29 napisał(a):Neurolepy cie zaktywizuja, ale to szybko mija, a potem jestes zamulony w /cenzura/, neurolepy sa dobre na jakies ostre obsesje, czy mysli samobójcze w depresji, oczywiscie na schizo dzialaja jak nalezy. :pirate:

dlatego się odstawia wtedy, robi przerwe kilka dni i wraca z powrotem

Niestey neuroleptyki dyskwalifikuja powazne i czeste zespoly metaboliczne. To sa po prostu chu,jowe leki do brania i tyle, tego nei da sie przeskoczyc, wiekszosc schizofrenikow nienawidzi tych lekow nie bez powodu.

przez lunatic 21 cze 2015, 12:46
ale ja mowie o dawkach przeciwdepresyjnych a nie przeciwpsychotycznych

Sortuj wg