WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Patryk29 20 cze 2015, 23:43
artur1978, tak, ale noradrenalina powoduje równiez, napiecie, roztrzesienie, irytacje i rózne dziwne akcje, chore pobudzenia, a ogólnie to wenla jak dla mnie jest bardzo niestabilnym lekiem, pamietam jak ja kiedys ja bralem to raz moglem góry przenosic a drugiego dnia zamula i dól, dodam ze bralem ja z pól roku i minimum 3 miechy na jednej stalej dawce, ale zgadzam sie ze noradrenalina, ma swój udzial w patogenezie depresji, ale wenla stosunowo mocno dziala serotonine i wtedy ta noradrenaline niezbyt czuc, ale to tez zalezy jeden bedzie senny i bez energii, a inny bedzie latal jak po kresce dobrej fety
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez jetodik 21 cze 2015, 00:45
inez3, czemu 37,5 mg to nie dawka terapeutyczna :o ?
uboki byly, a jak nie bralem 3 dni to brain zapsy, czyli lek dziala :]
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez artur1978 21 cze 2015, 01:49
Patryk29 napisał(a):artur1978, tak, ale noradrenalina powoduje równiez, napiecie, roztrzesienie, irytacje i rózne dziwne akcje, chore pobudzenia, a ogólnie to wenla jak dla mnie jest bardzo niestabilnym lekiem, pamietam jak ja kiedys ja bralem to raz moglem góry przenosic a drugiego dnia zamula i dól, dodam ze bralem ja z pól roku i minimum 3 miechy na jednej stalej dawce, ale zgadzam sie ze noradrenalina, ma swój udzial w patogenezie depresji, ale wenla stosunowo mocno dziala serotonine i wtedy ta noradrenaline niezbyt czuc, ale to tez zalezy jeden bedzie senny i bez energii, a inny bedzie latal jak po kresce dobrej fety

To zalezy, dla mnie noradrenalina to dobry naped, motywacja i energia do dzialania. Ale efekt przeciwdepresyjny i tak wynika z faktu ze serotonina i noradrenalina sa czynnikami sprzyjajacymi przezyciu i regeneracji neuronow.
Generalnie podwyzszenie noradrenaliny nei jest dobre dla fobikow bo oni i tak maja prawdopodobnie zbyt duzo receptorow alpha lub te receptory sa zbyt wrazliwe

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez crayzyalexxx 21 cze 2015, 02:57
PATRYK29 to fakt wenla jest niestabilna. U mnie bylo góra dól góra dół. Ale teraz jest sama góra jiz baaaardzo długo, juz zapomnialam co to deprecha i stany depresyjne :)

NOVYMIVO mi dawka 225 wkręcała sie 2 miesiące...raz bylo zajebiscie a za chwile dól a po 2 miechach cód miód ii trwa dotychczas :) tyle ze ja na depreche

-- 21 cze 2015, 02:04 --

MANIEK ja jestem na 225 a lecze sie na nadciśnienie od 5-6 lat i jest Oki. Zawsze przy zwiększaniu dawki cos tam moze podskoczylo...biore leki na nadciśnienie z wenlą i źle nie jest. Po prostu nie mozna sobie wkręcać :) mi z kolei 225 pomogło. Nie bylo txtu a przecież moze byc lepiej...ja juz chcialam rzucić wenle w pizdu...a teraz proszę, nie mam depresji od dawna hehe :):):)

-- 21 cze 2015, 02:11 --

A bywało skumajcie, ze zanim zaczelam leczyc nadciśnienie to mialam 220/119 no i tak sobie żylam...babka wylew, dziadek zmarl na wylew, ciotka zmarla na wylew 33 lata, tata nadciśnienie, nastepna ciotka nadciśnienie...u mnie to dziedziczne...a mimo to nie bałam sie brać wenli sama nie wiem czemu ? Myślę, ze jak ktoś żyje w depresji to woli nawet rok przezyc w szczęściu niż reszte życia w depresji. Ten kto tak mial to zrozumie...depresja to najgorsze gowno w życiu...pozdro
W życiu piękne są tylko chwile

przez Kot_ 21 cze 2015, 03:29
crayzyalexxx, zgadzam się, też wolałbym pożyć krócej w pełnej remisji niż żyć długo ale w depresji. Ta choroba, to jest coś czego słowami nie da się nawet wyrazic. Jeszcze gdy dochodzi do tego lęk jak u mnie, to błagam o śmierć, a sam nie potrafię sie zdobyc na taki czyn, choć planowałem samobójstwo nie raz. No i szkoda mi rodziców, zostawić ich z tym, chociaż według mnie depresja to coś gorszego nawet od śmierci bliskiej osoby. Psychika jest najważniejsza.

Edit: ktoś tu ma fajny podpis, brzmi jakoś tak : ból fizyczny gdy przekroczy pewną granice zabija, natomiast ból psychiczny zabija cie codziennie od nowa.
Kot_

przez crayzyalexxx 21 cze 2015, 03:38
Depresja to najgorsze co moze dotknąć czlowieka :( tak jak pisalam, z nerwica radzilam sobie bez lekow ale z depresją juz nie dalo rady...KOT masz racje w100 %. A z depresją czlowieka nie ma, tak naprawdę nie żyje. Żywy trup...ja teraz piękne mam życie bez deprechy :):):) jeśli mialo by krotko trwac to wole takie. A nie długie w depresji...

-- 21 cze 2015, 02:52 --

INEZKA ślicznie wyglądasz :):):) widzialam fotke. Wyglądasz na twardą babkę dasz sobie rade z nerwicą zobaczysz :):):)

przez Kot_ 21 cze 2015, 03:58
Dlatego lubię to forum ponieważ można spotkać się ze zrozumieniem. W realu mało jest ludzi którzy to rozumieją, nawet lekarze, oni choć mają praktykę w kontakcie z chorymi, to i tak znają tą chorobę tylko w teorii.

Mnie o dopiero teraz o 3 puścił lęk. Od kilku dni mam takie problemy z lękiem wolnopłynącym, ze przechodze piekło na ziemi, nawet 4 mg alpry czy klona sobie z tym nie radzi co mnie jeszcze bardziej przeraża. Boję się zasnąć bo po śnie ten lęk wraca i jest obłędny. Wracam do paroksetyny przez ten lęk, kosztem innych wielu negatywnych działań.
Kot_

przez crayzyalexxx 21 cze 2015, 03:59
KOT nie wiem czyj to podpis ale jest 100% :) fizyczny ból zniosę, psychiczny jest cięzko...kiedys jak facet sie znęcał nade mną psychicznie to czasem myslalam, zeby lepiej mi przypierdolil :( bo tego bólu psychicznego nie moglam znieść...

-- 21 cze 2015, 03:01 --

To prawda :) nie ma zrozumienia... Ja przez dlugie miesiące mowilam bliskim, ze chodze do dermatologa....

-- 21 cze 2015, 03:03 --

Lęk jest okropny kiedys mialam lęki strach, nerwica. Później przyszla deprecha...

-- 21 cze 2015, 03:09 --

Dobrejnocki KOT ja uciekam lulu zdrówka życze :):):)

przez inez3 21 cze 2015, 05:58
W koncu pobudka po 5, a nie po 4 :D!!!
Mam do was jedno pytanie. Jak się budzę to łapie mnie rozdygotanie i lęk - od razu pojawiają się myśli negatywne, typu nie dam rady, pojawiają się "wizje" jak to zle będzie w pracy, w sklepie, na ulicy itp. Po jakimś czasie to mija. Czy to normalne na początku brania leku?

-- N cze 21, 2015 6:00 am --

Ból fizyczny to pikuś, bierzesz procha i przechodzi. Natomiast psychika to zupełnie inna bajka. Najgorszemu wrogowi nie życzę tego co my przechodzimy.

przez agusiaww 21 cze 2015, 07:09
maniek123321, a tam, jak ktoś ma ciezkie problemy ze sobą to i wenla nie pomoze...
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Kot_ 21 cze 2015, 07:54
inez3, też mam po przebudzeniu największy lęk i jak to nazwałaś "rozdygotanie" a czym dłużej śpię tym gorzej. Nie wiem od czego do zalezy.

-- 21 cze 2015, 07:02 --

Edit: ogólnie czym dłużej śpię tym mam większy lęk. Chociaż różnie to bywa, nie zawsze tak jest.

-- 21 cze 2015, 07:09 --

Może dlatego, że rano najwyższy kortyzol jest.
Kot_

przez inez3 21 cze 2015, 08:44
Idzie z tym wszystkim zwariować. Po obudzeniu rozdygotanie. Potem przeszło, byłam z psem na spacerze. Teraz znow uczucie strachu a do tego wszystkiego zmęczenie, że spać się chce. Jakiś dziwny misz-masz.

-- N cze 21, 2015 9:56 am --

Ja już na prawdę myslalam, że po 2 tyg na 37.5 i 10 dniach na 75 mg będzie jakas poprawa, a tu dupa. Wczoraj było ok, dziś znow mnie telepie.

przez Psychopharm 21 cze 2015, 10:19
Odnośnie noradrenaliny to leki ją zwiększające mają ten ogromny plus, że zwiększają dopaminę w korze przedczołowej (wielką wagę tego obszaru w depresji podkreśla się od dawna), a więc leki noradrenalinowe są pośrednio dopaminowe - trudno więc oddzielić stricte działanie przeciwdepresyjne noradrenaliny od dopaminy. Ich przewaga jest taka, że np. DRI nie zwiększają dopaminy w PFC. Minusem zwiększania noradrenaliny jest niestety wzrost aktywności układu nerwowego a co za tym idzie pewne pobudzenie, napięcie, nasilenie potliwości, akcji serca itp. chociaż nie jest to reguła - być może przez stałe zwiększenie noradrenaliny receptory odpowiedzialne za te objawy ulegają downregulacji i uniewrażliwieniu więc te objawy mogą z czasem osłabnąć.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez inez3 21 cze 2015, 10:29
Ja już mam gdzieś czy to będzie serotonina, notadrenalina, dopamina czy inny shit, ja chcę wrócić do normalności!

Sortuj wg