WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

Re: Efectin

przez Kuba-001 15 sty 2009, 16:47
Mowisz że się ubawiłaś ?? Szkoda czy bys tak samo spiewała jakbyś miała SLA przez tabletki a to że miałaś takiego wspaniałego leakrza to chyba ty trafiłaś na takiego bo w Polsce nie ma dużo takich lekarzy w Polsce tabletki przepisuje się każdemu obojętnie czy ma wirusa czy ma bakterie czy ma lekkie czy mocne problemy psychiczne także nie wiem skąd ty się zerwałaś z tą swoją gadką.Polska to raj dla firm farmaceutycznych własnie przez naszych lekarzy.To że to łykałem mimo słabych rezultatów to też moja wina i żałuje jak cholera no ale nic dziwnego że żałuje bo to co mnie czeka nie śniło mi się w koszmarach.Ogólnie to lekarz powinien być odpowiedzialny za wszystko co przepisuje pacjentowi i za wszystko co się z pacjentem dzieje moze wtedy dziady bardziej dbali by o czyjeś dobro.Ja mimo wszystko wytaczam proces swojemu psychiatrze i rządam grubego odszkodowania bo człowiek zmarnował mi jedyne życie(mi i mojej rodzinie bo to tragedia dla wszystkich) wlasnie poprzez nieodpowiednie i nieodpowiedzialne leczenie pacjenta z narażeniem na uszczerbek na zdrowiu bo takie leki to nie zabawa a on urządził sobie zabawe z leczenia psychiatrycznego.
Zgadzam się z toba że takie leki to góra pół roku dłużej nie wolno bo to zmienia całą biochemię w mózgu i co niektórym może się coś posypać po dłuższym czasie zresztą jak mówi przysłowie co za dużo to nie zdrowo a szczególnie jeśli chodzi o taki temat jak psychotropy.

przez namiestnik 15 sty 2009, 17:18
Kuba-001, tak naprawdę to NIGDY nie powiedziałeś nam czy masz już diagnozę. Tymczasem to jest tylko wytwór Twojej wyobraźni i typowe objawy nerwicy po odstawieniu leków.

przez Kuba-001 15 sty 2009, 18:27
Mowisz że się ubawiłaś ?? Szkoda czy bys tak samo spiewała jakbyś miała SLA przez tabletki a to że miałaś takiego wspaniałego leakrza to chyba ty trafiłaś na takiego bo w Polsce nie ma dużo takich lekarzy w Polsce tabletki przepisuje się każdemu obojętnie czy ma wirusa czy ma bakterie czy ma lekkie czy mocne problemy psychiczne także nie wiem skąd ty się zerwałaś z tą swoją gadką.Polska to raj dla firm farmaceutycznych własnie przez naszych lekarzy.To że to łykałem mimo słabych rezultatów to też moja wina i żałuje jak cholera no ale nic dziwnego że żałuje bo to co mnie czeka nie śniło mi się w koszmarach.Ogólnie to lekarz powinien być odpowiedzialny za wszystko co przepisuje pacjentowi i za wszystko co się z pacjentem dzieje moze wtedy dziady bardziej dbali by o czyjeś dobro.Ja mimo wszystko wytaczam proces swojemu psychiatrze i rządam grubego odszkodowania bo człowiek zmarnował mi jedyne życie(mi i mojej rodzinie bo to tragedia dla wszystkich) wlasnie poprzez nieodpowiednie i nieodpowiedzialne leczenie pacjenta z narażeniem na uszczerbek na zdrowiu bo takie leki to nie zabawa a on urządził sobie zabawe z leczenia psychiatrycznego.
Zgadzam się z toba że takie leki to góra pół roku dłużej nie wolno bo to zmienia całą biochemię w mózgu i co niektórym może się coś posypać po dłuższym czasie zresztą jak mówi przysłowie co za dużo to nie zdrowo a szczególnie jeśli chodzi o taki temat jak psychotropy.

[*EDIT*]

Diagnozy nie mam bo jak powiedziała dr.Tomik chorobę diagnozuje sie po progresji tak jak Parkinsona bo nie ma badania które moze potwierdzić lub wykluczyć chorobę są objawy kliniczne i jest progresja i jest jedynie badanie pomocnicze w diagnozie tz.EMG.Dr.Tomik na ostatniej wizycie nie powiedziała mi że mam nerwice i że nie mam SLA tylko powiedziała że nie twierdzi że sie nic nie dzieje bo nie siedzimy w środku organizmu i tego nie wiemy i że jest za wczesnie aby cokolwiek stwerdzić ale to dobrze bo to dobrze dla mnie rokuje a wiec kazała mi się stawic za pół roku na wizytę.Powiem Ci że zyć mi sie nie chce straciłem już wszystko firmę samochód prawo jazdy dziewczynę i teraz powoli tracę swoje ciało !!! Co to K..RWA jest ??? Ja miałem nerwice i żeby częśc z tego osiągnąć co napisałem wyżej musiałem się z niej wyleczyc ale wyleczyć nie kosztem śmiertelnej choroby neurologicznej i nikt mi kitu nie wcisnie że to nie od tych tabsów bo nie możliwe jest żebym w tym wieku na to zachorował w tym wieku się praktycznie na to nie choruje chyba że na wersje dziedziczną sporadyczna jest tak rzadka w moim wieku że praktycznie nie możliwa no ale ja sobie zwiększyłem szanse biorąc efectin przez 2,5 roku.
To co napisała dziewczyna wyżej to mi się podoba pełen profesjonalizm ze strony lekarza tz.badania w trakcie podania leku no i czas podawania leku też bezpieczny bez możliwości wyrządzenia szkody.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez namiestnik 15 sty 2009, 19:00
W jaki sposób straciłeś prawo jazdy?

przez kasia000 16 sty 2009, 09:34
hehe..straciłeś prawo jazdy po Efectinie-tego jeszcze nie grali..hehe
Ja lecze sie 4 lata są ludzie co leczą się 10 lat a inni całe życie--i co jakoś objawów SLA czy Als nie mają...
Muszę tutaj podkraślić na czerwono--MASZ TYPOWE UROJENIA! HIPOCHONDRIĘ!i NASILENIE NERWICY PO odstawieniu efectinu--chłopie weż jakiś psychotrop-bo właśnie Tobie on jest najbardziej potrzebny!!!
kasia000

przez namiestnik 16 sty 2009, 10:08
Kuba-001, zobacz wszyscy mówią Tobie to samo - coś w tym musi być prawda?

przez linka 16 sty 2009, 11:07
Dobra to inaczej - poczytałam o SLA, jest ciężka do zdiagnozowania - owszem ale nie niemożliwa - to raz. Tyle, że ona sama sie nie zatrzymuje ....... skoro twierdzisz, że lekarz nie zaobserwował nic niepokojącego to chyba raczej znaczy, że to nie koniecznie ta choroba....
Poza tym jesteś jeszcze niezdiagnozowany....więc po co ta cała krucjata.....
Przebadaj się może najpierw gruntownie na boreliozę, potem do jakiegoś dobrego psychiatry - żeby okreśłił jaki jest twój stan psychiczny i radzę znaleźć dobrego psychologa który wyciągnie cię z takiego stanu.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Kuba-001 16 sty 2009, 15:53
kasia000 napisał(a):hehe..straciłeś prawo jazdy po Efectinie-tego jeszcze nie grali..hehe
Ja lecze sie 4 lata są ludzie co leczą się 10 lat a inni całe życie--i co jakoś objawów SLA czy Als nie mają...
Muszę tutaj podkraślić na czerwono--MASZ TYPOWE UROJENIA! HIPOCHONDRIĘ!i NASILENIE NERWICY PO odstawieniu efectinu--chłopie weż jakiś psychotrop-bo właśnie Tobie on jest najbardziej potrzebny!!!

W moim przypdaku efectin wywołał SLA.Sla powastaje gdy zostają uszkodzone astrocyty (komórki glejowe) na te komórki własnie dziala psychotrop zmieniając w mózgu calkowicie skład chemiczny i teraz zależy od człowieka czy ten układ przy ostrym działaniu tych tabletek u danego czlowieka się posypie czy nie zalezy na ile dany człowiek ma mocny układ nerwowy.Poczytaj sobie o tym na zagranicznych stronach przeczytaj coś co jest aktualne !! Naukowcy odkryli na razie że wśród ludzi zażywających psychotropy jest zwiększony liczba zachorowań na Parkisona a to jest bliska choroba SLA tylko że nie śmiertelna.Mówisz że jesz to gówno 4 lata ?? dla mnie możesz to jeść nawet cale życie ja wiem ze ja jadłem to o 2 lata za długo ! Poprostu mój organizm nie mogł zażywać tych leków tak jak nie każdy moze pic kawę lub alkohol to jest proste i logiczne że każdy jest inny i nie każdy może robić to co inny robi ale Ty tego nie rozumiesz bo tak Ci napakowali do głowy tych tabeltek że Ty już może nawet nie wiesz co łykasz myślisz może że to jakaś witamina C albo tran.I nie pisz mi że mam urojenia bo ja doskonale wiem i zdaje sobie sprawę z tego co pisze i w to co pisze wierze bo myśle racjonalnie i logicznie.
Zachorowac na SLA jest możliwe zawsze ale w wieku między 20-30 lat choruje 1/800 tyś ludności i są to zazwyczaj bardziej pod trzydziestkę niż pod dwadzieścia lat.Ja bralem silny lek do tego piłem często alkohol i zaraz po tym mięśnie mi flaczeją maleją drżą słabną chudne zle się czuje słabo sennie kończyny zimne no i typowy objaw w sla czyli fascykulacje języka dużo wiem na temat sla i widze co się mi dzieje także ciężko jest tutaj mówić o czymś innym jedynie o boreliozie ale w niej znowu nie ma zaników mięśni i fascykulacji języka a jeśli są to w jakiś pojedyńczych przypadkach a w SLA te dwa objawy są typowe w tej chorobie i zawsze występują.
Piszesz że bierzesz to 4 lata inni biorą 10 lat a ja brałem 2,5 roku i tabletki zakonczyły cos co miały naprawić czyli moje życie !

przez linka 16 sty 2009, 16:31
Kuba-001 napisał(a):Ja bralem silny lek do tego piłem często alkohol

A może to jest przyczyna, nie sam lek jak twierdzisz ale częste łączenie go z alkoholem?

Po raz kolejny pytam czy zdiagnozowano u ciebie SLA?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez namiestnik 16 sty 2009, 16:34
Nadal nie odpowiedziałeś jak straciłeś prawo jazdy?

przez Kuba-001 16 sty 2009, 19:36
Możliwe że przez łączenie z alkoholem ale mówilem nie raz lekarzowi że lubie imprezy a na nich alkohol ale on sobie nic z tego nie robił mimo że żadne badania kliniczne przed wprowadzeniem psychotropów do obiegu nie były robione przy łączeniu tego typu leków z alkoholem.Co do diagnozy to jeszcze nie mam bo mogę mieć wolną progresje choroby tak mi lekarz powiedział i jest poprostu za wczesnie żeby postawić diagnoze.Sla to choroba o bardzo idywidualnym przebiegu większośc chorych umiera w ciągu 2-5 lat lecz są przypadki dłuzszych przeżyc tz.wolniejszej progresji choroby nawet do 25 lat ! Są przypadki pacjentów którzy mają diagnoze w 3 miesiące ale większość dostaje diagnoze po roku czasu od wystąpienia pierwszych objawów są też tacy co dostają diagnoze dopiero po 3-4 latach !! także nie pytaj mnie o diagnoze bo na razie jej nie mam.Na razie mam początkowe objawy SLA międzyinnymi coraz słabsze nogi.Tańce już mnie tak nie bawią jak pół roku temu ! Namiestnik czemu interesuje Cię jak straciłem prawko ?? Poprostu straciłem i tyle a dlaczego to się sam domyśl ! Młody człowiek stojący w obliczu takiej choroby wiedząc co jest jej powodem powiem Ci ze może sie załamać.Ja jestem strasznie załamany i się sobie nie dziwie rozpatrzyłem juz wszystko i wiem że tabletki + alkohol mnie zgubiły.

przez amalka 16 sty 2009, 19:49
a może tylko przez alkohol..?

przez Kuba-001 16 sty 2009, 20:08
a może tylko przez tabletki ??

Jeżeli mówie alkohol mam na myśli raz w miesiącu impreze przy drinkach a jeśli mówie o tabletkach to dzień w dzień przez dwa i pół roku.

przez amalka 16 sty 2009, 20:11
wyluzuj...poczujesz się zdrowszy i ciśnienie ci spadnie :smile:

Sortuj wg