WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Dark Knight 18 cze 2015, 19:06
wenla + metylo dobre połączenie czy może być za dużo noradrenaliny
jeżeli tak to jakimi skutkami objawia sie nadmiar noradrenaliny bardzo prosze o odp

przez Patryk29 18 cze 2015, 19:26
Poza tym tam w tym artykule wspomniane jest o ukladzie serotogenicznym, gdzie w hipokampie w jadrze podkorowym istnieja mechanizmy hormonalne PPN które spotykaja sie i wspóldziaja z ukladem serotegenicznym, wiec wedlug tego leki SSRI powinny byc wrecz zbawienne na depresje u której podstawy leza w zaburzeniach kortyzolu wywolanych stresem, a bardzo czesto jednak tak nie jest, tutaj masz badania, jedyna poprawa po zmniejszeniu kortyzolu byla w kilku aspektach glównie w funkcjach poznawczych. w pamieci i intelekcie.
Jest tam napisane, ze po podaniu ssri najwiekszy poziom kortyzolu nastepowal wieczorem, gdzie to jest bez sensu, bo wieczorem u zdrowej osoby kortyzol jest na najnizszym poziomie, wiec odwrotnie niz u ludzi na lekach ssri.
Tutaj jest to badanie http://translate.google.pl/translate?hl ... rev=search
i tutaj: http://translate.google.pl/translate?hl ... rev=search
Nie ma za bardzo badan dlugoterminowych, czy ssri obnizaja kortyzol czy zwiekszaja, na poczatku go podwyzszaja

Jeszcze jedna sprawa, ludzie którzy biora ssri w dluzszym okresie bardzo czesto tyja, malo tego nie moga tej wagi zrzucic to moze byc pewien dowód ze leki ssri nie dosc, ze nie zmniejszaja kortyzolu to jeszcze stymuluja jego wzrost.
Tutaj masz artykul opis:

Przestrzegasz diety, regularnie ćwiczysz, starasz się żyć zdrowo, a mimo to nie chudniesz? Zastanów się, czy przypadkiem nie towarzyszy ci stres – jego nadmiar może utrudnić walkę z niechcianymi kilogramami. Winę ponosi kortyzol, nazywany hormonem stresu, który wywiera szeroki wpływ na metabolizm. Badania potwierdzają, że zestresowane osoby chudną bardzo wolno albo wcale.

– Kortyzol to hormon produkowany przez korę nadnerczy należący do grupy glikokortykoidów. Jest wydzielany przez cały czas, a jego stężenie jest zmienne w zależności od pory dnia czy nastroju. Jest on także, wraz z adrenaliną, jednym z najważniejszych hormonów będących odpowiedzią organizmu na stres zarówno fizyczny, jak i psychiczny – tłumaczy Ewa Kurowska, dietetyczka z Kliniki Leczenia Otyłości szpitala Medicover.

Jak ucieczka przed drapieżnikami

To dlatego kortyzol nazywany jest hormonem stresu. W chwilach zagrożenia czy nerwowych sytuacjach organizm zaczyna wytwarzać jego znaczne ilości.

– Jego działaniem, które może utrudniać odchudzanie lub wręcz powodować tycie, jest zwiększanie stężenia glukozy we krwi – mówi Ewa Kurowska. – W momencie pojawienia się stresu, kortyzol wraz z innymi hormonami (między innymi insuliną) mobilizuje tłuszcz i glukozę jako główne źródła energii, które planuje wykorzystać. Jednocześnie wycisza też apetyt i pracę przewodu pokarmowego, by ograniczyć zużywaną przez niego energię.

-- 18 cze 2015, 19:27 --

Dark Knight napisał(a):wenla + metylo dobre połączenie czy może być za dużo noradrenaliny
jeżeli tak to jakimi skutkami objawia sie nadmiar noradrenaliny bardzo prosze o odp

Zdenerwowanie, napiecie, lekkie pobudzenie, ale nie koniecznie przyjemne, bralem metylo mi nie pasuje, jestes nerwowy poirytowany, przynajmniej ja tak mialem.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez emilk 18 cze 2015, 19:31
Kurczę chwycił mnie jskis skurcz w plecach i teraz mnie boli caly czas,jak się tego pozbyć ?
emilk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 18 cze 2015, 19:31
andrew88, Nie zalamuj mnie nawet, bo liczylem ze wenla mnie troche zaktywizuje, kiedys bralem w mniejszy dawkach i troszke mulila, nastrój mialem fajny, ale z energia, slabo, moze lamo cie muli, z innych leków to wellbutrin, edronax, moze mirtazapiny w duzych dawkach, ewentualnie, jakies stymulanty, moze selegilina.

-- 18 cze 2015, 19:33 --

andrew88, A moze jeszcze za krótko bierzesz, moze jeszcze trzeba poczekac.

przez emilk 18 cze 2015, 19:34
Andrew88 taka dawka i efekt marny,ciekawe dlaczego.

-- 18 cze 2015, 19:38 --

Mnie tez na razie wenla tylko muli i nie za bardzo uspokaja,może nastrój lekko do góry i fobia mniejsza.

-- 18 cze 2015, 19:39 --

Aktywizacja zerowa jak na razie,minelo półtora miesiąca.

-- 18 cze 2015, 19:48 --

Jakies mdlosci mnie mecza,Glowa boli i tak dziwnie plecy jak skurcze.
emilk

przez Patryk29 18 cze 2015, 19:51
emilk, Te rzeczy moga byc od zwiekszenia dawki.

przez emilk 18 cze 2015, 19:52
A od tego ze bardzo się denerwowalem tez nie ?

-- 18 cze 2015, 19:53 --

Tak się zestresowalem ta praca ze nie poszedłem do niej ;/

-- 18 cze 2015, 19:54 --

Wczoraj to nie mogłem zasnąć bo caly czas myślałem o pracy i sie denerwowalem.
emilk

przez Patryk29 18 cze 2015, 19:55
emilk napisał(a):A od tego ze bardzo się denerwowalem tez nie ?
Moze byc i od tego w koncu ty masz nerwice tak?
To takie rzeczy moga byc.

przez emilk 18 cze 2015, 19:55
Nie wiem czy jestem gotowy żeby pójść do pracy teraz.

-- 18 cze 2015, 19:56 --

Patryk no tak nerwice.

-- 18 cze 2015, 19:57 --

Caly czas w glowie mam zle wspomnienia z praca.

-- 18 cze 2015, 19:58 --

Paniczny lek przed praca.
emilk

przez novymivo 18 cze 2015, 20:00
emilk napisał(a):Nie wiem czy jestem gotowy żeby pójść do pracy teraz.

-- 18 cze 2015, 19:56 --

Patryk no tak nerwice.

No jak nie poszedles ? Co sie stalo ?
My tu sobie piszemy ohy ahy nad wenla, a dopiero prawdziwa sytuacja stresogenna pokazuje jak wenla jest slaba ....
Ja wchodze na wyzsza dawke 225 i dam znac co w trawie piszczy. Mnie wenla pobudza ale o aktywizacji nie ma raczej mowy, tzn moge robic to i owo ale nie mam dalej planu dzialania, wszystko jest takie nijakie. Z jednej strony nie chce mi sie siedziec w domu, z drugiej nie mam z kim spedzac czasu i pogadac, z trzeciej to co robie dotychczas troche zajezdza juz rutyna. Musialbym zmienic moje zycie o 180 stopni, nie mam odwagi, checi, rodzice sie starzeja, ja tez i z kazdym rokiem jest tylko gorzej. Wenla to nie pigulca cud niestety, lekki slodzik do zycia.

przez emilk 18 cze 2015, 20:04
Novy no spanikowalem za bardzo,stres mnie pokonał.Chyba wenla nie jest tak cudowna jak by się wydawalo.Kurcze może poczekam aż bardziej sie rozbuja i wtedy pójdę do pracy.

-- 18 cze 2015, 20:05 --

Nie dość ze bol psychiczny to jeszcze fizyczny.

-- 18 cze 2015, 20:06 --

Moje życie stoi w miejscu od dłuższego czasu przez ta jebana nerwice juz mam dosyć tego kurestwa..

-- 18 cze 2015, 20:09 --

Chyba lepiej sobie strzelić w głowę żeby się nie meczyc.

-- 18 cze 2015, 20:10 --

Ja bym musial zmienić swoje życie o 360 stopni żeby bylo dobrze.
emilk

przez Patryk29 18 cze 2015, 20:10
novymivo, Ja mam podonie jak ty to opisales, ale ja to wogóle krótko biore, ja zaczalem od razu od 150mg 10dni bralem i wskoczylem na 225, aha i biore efectin oryginalny, zamiennik mnie wogóle nie pobudza, efectin tak i /cenzura/ wie czemu, ale mam tak samo to taki naped sztuczny polaczony z sennoscia troszke i tak na prawde brakiem checi do zycia, pojebane na maxa.

emilk, Zle zrobiles, ze nie poszedles, trzeba bylo wziasc alpre i pójsc obczaic co i jak i nastepnym razem juz bylo by ci lzej, bo w glowie mialbys to, ze praca ok, a tak ogólnie to co ty miales tam robic, co ta za praca?

przez emilk 18 cze 2015, 20:11
Mam ladnie zryta banie od tych lekow juz.
emilk

przez novymivo 18 cze 2015, 20:13
Emilk, u mnie to sie ciagnie od ponad 10 lat, raz lepiej raz gorzej, ostatnie 3 lata to juz wogole .... Do tego ja jestem z dala od rodziny, sam na emigracyjnym padole. Co mam rzucic wszystko i wrocic do pl i bede niedlugo 30latkiem bez pracy, rodziny, w miasteczku urodzenia- przeciez to jakby poddanie sie i zniweczenie calego trudu. Mialem strasznego pecha do ludzi i zwiazkow, a moze to cos ze mna jest nie tak.
Mogles jednak zacisnac zeby i isc, co teraz ?

Sortuj wg