WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez inez3 15 cze 2015, 11:33
Nie potrafię powiedzieć czego się boję. To się pojawia taki strach, że muszę tam iść i trzeba wytrzymać te 8h. Boję się, że jeść nie będę mogła przez co będę się czuć gorzej, a ja muszę byc ogarnieta.

-- Pn cze 15, 2015 11:35 am --

No dobrze, ale ja za każdym raz na początku tak mam i niezależnie czy to była setra, esci czy wenla.

przez artur1978 15 cze 2015, 11:37
inez3 napisał(a):Nie potrafię powiedzieć czego się boję. To się pojawia taki strach, że muszę tam iść i trzeba wytrzymać te 8h. Boję się, że jeść nie będę mogła przez co będę się czuć gorzej, a ja muszę byc ogarnieta.

-- Pn cze 15, 2015 11:35 am --

No dobrze, ale ja za każdym raz na początku tak mam i niezależnie czy to była setra, esci czy wenla.

Moim zdaniem to ejst wlasnie sytuacja kiedy benzo mzoe sie przydac, 0,25mg alpry przed praca przez kilka dni az uboki mina.

przez inez3 15 cze 2015, 11:39
Czekam jeszcze na kontakt od lekarza. Nie wiem,może jednak muszę isc na L4.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MalaMi1001 15 cze 2015, 11:43
Ja bym poprosiła jednak zwolnienie, zmianę leku na jakiś z lekką sedacją (miasna, amitryptylina?) i kilka dni porządnego odpoczynku.

przez inez3 15 cze 2015, 11:43
Dzięki Wam wszystkim za wsparcie.

-- Pn cze 15, 2015 11:45 am --

Ja nie chcę zmieniać leku skoro on jeszcze nie zaczął działać. 4 dni dawkę terapeutyczna biorę.

-- Pn cze 15, 2015 11:50 am --

Czuję się jak przypadek beznadziejny.

przez Patryk29 15 cze 2015, 12:02
inez3, Wierz mi nie tylko ty sie tak czujesz. :roll:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez inez3 15 cze 2015, 12:03
Jakoś wmusilam w siebie kanapkę...

-- Pn cze 15, 2015 12:07 pm --

Patryk29, jakoś w końcu coś się musi zmienić.

przez MalaMi1001 15 cze 2015, 12:24
Znalazłam sobie całkiem fajny sposób na ciszę w robocie. Wkładam w uszy słuchawki, nie włączam muzyki tylko tłumię trochę odgłosy tego syfu.

przez emilk 15 cze 2015, 12:46
novymivo napisał(a):
inez3 napisał(a):Zwopnilam się do domu.

Hej, az tak zle bylo ? odpisz

emilk Powodzenia , trzymam kciuki a ze mam dar przewidywania przyszlosci i wiem wiele rzeczy o ktorych nie mowie, to powiem ze masz ta prace . pzdr- bez stresu, najlepiej przed 1 mg alpry albo 2 clonow- rozmawiasz jak z kolegami ( ktorych tak naprawde nie masz lOLOLOLOLOL).
pzdr

Jestem juz ;) No wiec tak na razie to byla wstepna rozmowa,musze jeszcze im dowiesc papiery,bez wspomagaczy poradzilem sobie bez problemu :D nawet leku nie czulem :D stawka 8 zl jest mega nie ? :P heh ;)

-- 15 cze 2015, 12:47 --

Gadalem z gosciem jakbym go znal od dawna :P facet jakos po 50 :P

-- 15 cze 2015, 12:48 --

inez3 napisał(a):Zwopnilam się do domu.

Nie poddawaj sie bedzie dobrze ;)

-- 15 cze 2015, 13:05 --

Inez nie rezygnuj z wenli to dobry lek ale potrzebuje czasu ;) Nie ma sensu co chwile zmieniac leku,bo tez nie ma gwarancji czy na innym nie bedzie lepiej,bierzesz jeszcze go za krótko ;)

-- 15 cze 2015, 13:09 --

Ja przetestowalem większość SSRI i leki tego typu to tylko zamulenie.Jesli sie pracuje to tylko SNRI.
emilk

przez inez3 15 cze 2015, 13:19
emilk, no to super, że rozmowa ok :).

Nie zamierzam rezygnowac z wenli, ale kompletnie nie wiem co mam zrobić. Boję się co z pracą, po dzisiejszym nie dam rady. Chociaż jakby tak spojrzeć z boku to nic takiego się nie stało. Jestem załamana.

-- Pn cze 15, 2015 1:28 pm --

emilk, no to super, że rozmowa ok :).

Nie zamierzam rezygnowac z wenli, ale kompletnie nie wiem co mam zrobić. Boję się co z pracą, po dzisiejszym nie dam rady. Chociaż jakby tak spojrzeć z boku to nic takiego się nie stało. Jestem załamana.

przez MalaMi1001 15 cze 2015, 13:50
Inez, a może powinnaś sobie kupić te jogurty/papki, które kupuje się w aptece dla osób bardzo wycienczonych? Mogłabyś sobie strzelić taką z rana, później w pracy popijać a coś konkretnego jeść dopiero w domu. Przynajmniej się nie wykończysz fizycznie.

przez buubi 15 cze 2015, 13:52
Leczę się wenlafaksyną - Faxolet ER od 3 miesięcy i efekty są super. A było to tak: w styczniu dostałem sedam od psychiatry (mocną benzodiazepinę) na problemy bólowe somatyczne (od półtorej roku z nasilającym się natężeniem odczuwam dolegliwości takie jak: ból po żebrami w prawym boku, bóle pleców i kręgosłupa, po pewnym czasie doszło spore osłabienie i po pewnym czasie z tego wszystkiego deprecha, do tego schudłem 15kg z 82 na 67kg). Lekarz twierdził że po wykonanych badaniach eliminujących przyczyny organiczne (2 razu USG, morfologia, gastroskopia, kolonoskopia, próby wątrobowe, TK i RM kręgosłupa i jamy brzusznej) że to objawy somatyczne nasilającej się nerwicy. Sedam pięknie pomógł tylko, że gdy go zacząłem odkładać po 2 miesiącach to mnie tak poskładało że nie mogłem wstać z łóżka, zero snu i koniec końców wylądowałem w psychiatryku :papa: . Gdy z niego wychodziłem po kolejnych 2 miesiącach okazało się że po tym wszystkim leczono mnie kolejną benzodiazepiną - właśnie Tranxene. Faktyczne objawy somatyczne w dużej mierze przeszły, ale... no właśnie - kilka dni temu zacząłem (po konsultacji z psychiatrą) ograniczać dawkę (z 5 codziennie na 5 co drugi dzień) i znowu somatyczne bóle wróciły (kręgosłup, brzuch i spore osłabienie). Nie wiem co mam zrobić, bo boję się że jak za jakieś 3 tygodnie odłożę całkowicie to mnie znowu poskłada a ja chcę pracować i nie stracić pracy i opiekować się moją 3 letnią córką.

To tyle o benzo - wracając do wenlafaksyny od początku pobytu w szpitalu dostawałem to na wydobycie psychiczne i na początku czułem się nie za dobrze, ale po 2 miesiącach stosowania tego antydepresantu (równolegle z auto terapią - pozytywne myślenie, stymulowanie podświadomości itp.) psychika i ogólne nastawienie do życia naprawdę WIEEEEEEELKA poprawa. To znaczy nawet w obliczu wyżej opisanych problemów somatycznych myślę dniem dzisiejszym, bardzo pozytywnie, nie zamartwiam się, nie mam lęków - a to wszystko doskwierało mi i to bardzo przed trafieniem do psychiatryka. Mam nadzieję, że w miarę brania tego leku psyche będzie coraz spokojniejsza a idealnie by było gdyby w/w objawy somatyczne (brzuch i kręgosłup) poszły sobie precz :yeah:
Ostatnio edytowano 15 cze 2015, 13:55 przez buubi, łącznie edytowano 2 razy

przez emilk 15 cze 2015, 13:53
Inez kup sobie ortanol max albo controloc Control mdlosci znikna albo beda mniejsze,ja bez tego to mam caly czas mdlosci na tych lekach.

-- 15 cze 2015, 13:56 --

Buubi jaka dawkę masz wenli ? Te benzo to nic fajnego wiem jak to jest,bylem uzależniony od cloranxenu i relanium odstawienie tego to tragedia.
emilk

przez buubi 15 cze 2015, 13:59
emilk napisał(a):Buubi jaka dawkę masz wenli ? Te benzo to nic fajnego wiem jak to jest,bylem uzależniony od cloranxenu i relanium odstawienie tego to tragedia.

Faxolet 75 2-0-1

zaraz zaktualizuję stopkę

Sortuj wg