WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez emilk 12 cze 2015, 13:23
Najgorsze przy tej chorobie jest brak zrozumienia przez najbliższych.
emilk

przez novymivo 12 cze 2015, 13:33
Najgorsze w tej chorobie to ze robia z Ciebie dziwolaga .....................
Emilk a Twoja dama wie ze jestes chory, a moze sama sie zorietowala czy jej sam powiedziales ? A wogole to piszesz ze boisz sie smierci i stad ten lek, a ja mam tak ze mi nie zalezy wogole na zyciu wiec sie akurat smierci nie boje, wogole. Jest mi obojetne czy zyje czy umre, chodzi mi tylko o rodzicow, wiec poki oni zyja , ja nic sobie nie zrobie.

przez Marekzmarek 12 cze 2015, 13:47
Dziękuję za odp
postaram się wytrzymać ten okres
bo chyba najważniejsze nie poddawać się od razu :D
moje kolejne pytanie czy mieliście podobnie
na początku że jak jestem sam efekty uboczne maleja
gdy tylko jestem wśród ludzi zaczyna być gorzej ??
pozdrawiam Marek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MalaMi1001 12 cze 2015, 13:53
emilk psychoterapię już przeszłam ale ona raczej nie zrobi ze mnie bezuczuciowego robota, którego zrobiła ze mnie wenla i co bardzo mi się podoba.

przez depresyjny098 12 cze 2015, 14:00
Powiedzcie mi od jakiej dawki wenla dziala juz na was negatywnie na nerwicę? Ja biore 200 mg. Dokucza mi zmeczenie po pracy, po wysilku fizycznym, jezdzie samochodem bo na prawko zdaje. Poprostu robie prozaiczna rzecz a serce mi tak wali, lek jest tak duzy jak bym uciekal przed jakims psychopatycznym mordercą. I dlatego pozniej jesy takie mega zmeczenie. Co radzicie robic z tym fantem. Odejmowac, dodawać, czy czekac na lepsze czasy ?

przez inez3 12 cze 2015, 14:01
Ja poza alko w normalnym stanie nie tykam nic innego. Grzeczna dziewczynka jestem ;). Ja się boję, że coś mi się stanie we łbie.

Co do drugich połówek. Aktualnie jestem z kimś od 6 miesięcy, od początku wiedział, że mam takie jazdy. Trafił akurat na nawrót niestety (prawdopodobnie przez za szybko odstawione leki). Trwa to już ponad miesiąc i jeszcze nie zwiał ;), bardzo mnie wspiera.

-- Pt cze 12, 2015 2:03 pm --

Marekzmarek, ja al mam, bo jak jestem sama to nie muszę udawać, że jest ok. Na zewnątrz stres jest większy. Poza tym lek jeszcze w pełni nie działa, więc spokojnie.

-- Pt cze 12, 2015 2:04 pm --

depresyjny098, a nie za duża ta dawka?

przez emilk 12 cze 2015, 14:07
novymivo napisał(a):Najgorsze w tej chorobie to ze robia z Ciebie dziwolaga .....................
Emilk a Twoja dama wie ze jestes chory, a moze sama sie zorietowala czy jej sam powiedziales ? A wogole to piszesz ze boisz sie smierci i stad ten lek, a ja mam tak ze mi nie zalezy wogole na zyciu wiec sie akurat smierci nie boje, wogole. Jest mi obojetne czy zyje czy umre, chodzi mi tylko o rodzicow, wiec poki oni zyja , ja nic sobie nie zrobie.

Wie wie od 5 lat,ale ciezko akceptuje moja chorobe,nie potrafi mnie zrozumiec dlaczego jestem ciagle zmeczony itp,mowi mi ze sobie wmawiam cos,ze jestem leniwy itp.Moja mama tak samo ciagle mowi ze mam isc do pracy,ze mam sie wziasc za cos,albo w domu cos z robic kiedy ja nie mam sil.Nie wiem czemu boje sie smierci,moze dlatego zer chce cos jeszcze osiagnac w zyciu,bo praktycznie nic nie osiagnelem jestem zerem.

-- 12 cze 2015, 14:09 --

MalaMi1001 napisał(a):emilk psychoterapię już przeszłam ale ona raczej nie zrobi ze mnie bezuczuciowego robota, którego zrobiła ze mnie wenla i co bardzo mi się podoba.

Ale co w tym fajnego jest ze nie ma sie uczuc ? Dla mnie to jest nie pojete,uczucia sa piekne,ludzie kochajmy sie,ludzie tak szybko odchodza.
emilk

przez Marekzmarek 12 cze 2015, 14:09
inez3 napisał(a):Ja poza alko w normalnym stanie nie tykam nic innego. Grzeczna dziewczynka jestem ;). Ja się boję, że coś mi się stanie we łbie.

Co do drugich połówek. Aktualnie jestem z kimś od 6 miesięcy, od początku wiedział, że mam takie jazdy. Trafił akurat na nawrót niestety (prawdopodobnie przez za szybko odstawione leki). Trwa to już ponad miesiąc i jeszcze nie zwiał ;), bardzo mnie wspiera.

-- Pt cze 12, 2015 2:03 pm --

Marekzmarek, ja al mam, bo jak jestem sama to nie muszę udawać, że jest ok. Na zewnątrz stres jest większy. Poza tym lek jeszcze w pełni nie działa, więc spokojnie.

-- Pt cze 12, 2015 2:04 pm --

depresyjny098, a nie za duża ta dawka?

Chyba już rozumiem mam tak samo z ludźmi :(
a póki co jedyne co mnie wspiera na duchu to Matula i muzyka

przez inez3 12 cze 2015, 14:13
Nie ma co się dobijac. Wszyscy jesteśmy normalni, to tylko zaburzenia emocjonalne. Leki i terapia nas z tego wyciągną. Jeśli nauczymy się z tym żyć, rozpoznawać jak coś jest nie tak w naszym życiu i zmieniać to, to nerwic i depresji nie będzie. Ja mimo nawrotów calu czas uważam, że z tego można wyjść. Mam znajomych, którzy wyszli i z depresji i nawet z anoreksji.

-- Pt cze 12, 2015 2:16 pm --

Marekzmarek napisał(a):Chyba już rozumiem mam tak samo z ludźmi :(

Wsparcie masz, będzie dobrze w końcu :).

-- Pt cze 12, 2015 2:17 pm --

emilk, skoro teraz już jest w zasadzie dobrze to może czas rozejrzeć się za pracą?

przez emilk 12 cze 2015, 14:19
inez3 napisał(a):Nie ma co się dobijac. Wszyscy jesteśmy normalni, to tylko zaburzenia emocjonalne. Leki i terapia nas z tego wyciągną. Jeśli nauczymy się z tym żyć, rozpoznawać jak coś jest nie tak w naszym życiu i zmieniać to, to nerwic i depresji nie będzie. Ja mimo nawrotów calu czas uważam, że z tego można wyjść. Mam znajomych, którzy wyszli i z depresji i nawet z anoreksji.

-- Pt cze 12, 2015 2:16 pm --

Marekzmarek napisał(a):Chyba już rozumiem mam tak samo z ludźmi :(

Wsparcie masz, będzie dobrze w końcu :).

-- Pt cze 12, 2015 2:17 pm --

emilk, skoro teraz już jest w zasadzie dobrze to może czas rozejrzeć się za pracą?

Inez no wlasnie rozgladam sie,lecz czlowiek bez wyksztalcenia ciezko ma w dzisiejszych czasach.

-- 12 cze 2015, 14:21 --

Za 1200 zl jebac co to za sens,gdzie zycie jest drogie,to ja juz na swoim zasilku mam 530 zl.

-- 12 cze 2015, 14:26 --

Zaraz jade do lekarza,jak wróce to wam powiem co i jak ;)
emilk

przez MalaMi1001 12 cze 2015, 14:26
emilk jeśli masz za dużo uczuć i indukują one chore jazdy w głowie to jest to spory problem. A tak mam wycięte 80% uczuć i o ile mniej problemów.

przez Patryk29 12 cze 2015, 14:26
emilk, Wielu ludzi jebie za 1200zl wiec nie narzekaj, co do depresji to da sie z tego wyjsc, skonczcie z tymi smutasami. :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez artur1978 12 cze 2015, 14:29
depresyjny098 napisał(a):Powiedzcie mi od jakiej dawki wenla dziala juz na was negatywnie na nerwicę? Ja biore 200 mg. Dokucza mi zmeczenie po pracy, po wysilku fizycznym, jezdzie samochodem bo na prawko zdaje. Poprostu robie prozaiczna rzecz a serce mi tak wali, lek jest tak duzy jak bym uciekal przed jakims psychopatycznym mordercą. I dlatego pozniej jesy takie mega zmeczenie. Co radzicie robic z tym fantem. Odejmowac, dodawać, czy czekac na lepsze czasy ?

Ja po 187,5mg wenli napierdalam ciezkie treningi wytrzymalosciowe i jest ok, mozliwe ze przez nerwice sobie wkrecasz.

przez Patryk29 12 cze 2015, 14:33
artur1978, Nie na kazdego tak dziala jak na ciebie, ja tez kiedys jak bralem ten lek to czulem zmeczenie, tylko ze bralem male dawki, teraz próbuje z wiekszymi. :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Sortuj wg