WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez emilk 12 cze 2015, 11:18
MalaMi1001 napisał(a):Ja to w ogóle nie wiem jak rozmawiać z lekarzami. Oni nie kumają, że serotonina u mnie oznacza jedynie zamulenie i brak motywacji. Jeden był lekarz w mojej karierze, który to rozumiał, ale za to jak do/ebał zestaw leków to po ścianach chodziłam (fluoksetyna+moklobemid+cynaryzyna), więc też nie do końca fakt, że lekarz zrozumie problem oznacza, że dobierze właściwe leki. Chociaż w zasadzie to nie mają z czego wybierać, ja już chyba z bezsilności skusiłabym się na metylofenidat ale jest tak kurevsko drogi, że mogę tylko pomarzyć. Wellbutrin mnie też kusi, nie działa na dziadowską serotoninę, wenla u mnie jednak powoduje za duże zamulenie, nie wiem czy mam ochotę bawić się przez kilka miesięcy w zwiększanie dawek, życie mi ucieka a ja wciąż senna i zamulona :(

A co oni kumaja? nic korzystaja tylko z ksiazkowej wiedzy,przepisuja leki jak leci robiac z nas krulikow doswiadczalnych.

-- 12 cze 2015, 11:20 --

inez3 napisał(a):emilk, rano poczułam uspokojenie, potem zdenerwowanie wróciło, lekko mnie mdli i mam wrażenie wytrzeszczu i problemu ze zlapaniem ostrości, jakieś takie dziwne uczucie w głowie, ni to zawroty ni to je wiem co. Ogólnie nie ma tragedii

-- Pt cze 12, 2015 11:00 am --

Na wszelki wypadek jestem w domu, ale nawet w sklepie byłam, więc chyba żyć będę ;).

Standardowe objawy zwiekszenia dawki,to samo mialem ale szybko przeszlo ;) No pewnie ze bedziessz zyc nie ma innej opcji ;)

-- 12 cze 2015, 11:22 --

MalaMi1001, Powiem Ci szczerze ze ja tez wiekszosc czasu jestem senny,spodziewalem sie wiekszego kopa po wenli,no coz zobaczymy jak bedzie na wiekszej dawce.
emilk

przez novymivo 12 cze 2015, 12:32
Hej wszystkim. Ja od dwoch dni czuje sie zle, nie wiem czy bede chory , leku nie czuje wogole, dzisiaj wzialem phenibut i tez go nie czuje. a tak sie dobrze po nim czulem. Moze to grypa, a byc moze watroba mi siada bo sie naczytalem ze kratom w pewnych przypadkach powoduje uszkodzenie watroby i ludzie pisza ze na poczatku objawy sa podobne do grypy, potem bol i zolte oczy, potem skora .... omg

przez MalaMi1001 12 cze 2015, 12:37
Ja to powiem Wam szczerze, że bardzo mnie korci żeby to wszystko odstawić. Czuję, że się strasznie truję, czuję się chemicznie, zmęczona, senna, tylko szkoda tej pewności siebie i totalnej wylewki na wszystko jaka jest po wenli. Tak mi się to podoba, że nie chcę rezygnować z tego stanu, może faktycznie reboksetyna do tego? Sama już nie wiem. I nie cierpię zmieniać lekarzy, nigdy nie wiem na kogo trafię i kto mu zapłacił, że forsuje dany lek....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez novymivo 12 cze 2015, 12:42
Byc moze mam objawy abstynencji bo z 8 gram dziennie przeszedlem na 2-3 gramy co 2 dzien ...,

przez emilk 12 cze 2015, 12:43
Hej novymivo bardzo prawdopodobne ze watraba nie domaga ale może byc to tylko zwykla infekcja,bierzesz jakies leki oslonowe ? Ja biorę ortanol max lub controloc Control bo inaczej żołądek mi rozwala i czuje sie strasznie,powinieneś brać cos takiego jak bierzesz leki na codzien.

-- 12 cze 2015, 12:44 --

Tez może tak byc bo organizmowi brakuje większej dawki kratomu,najlepiej zaprzestań calkowicie brać go.
emilk

przez inez3 12 cze 2015, 12:45
Ja zmieniłam lekarza pierwszy raz od kilku lat po tym jak moja pani doktor powiedziała, że nie wie już co ze mną zrobić :). Trafiłam do bardzo fajnego młodego, który nawet skontaktował się z moja terapeutką i ogólnie powiedział, że 10 lat leczenia (z przerwami oczywiście kiedy to czułam się normalnie) już wystarczy i trzeba w końcu raz na zawsze pożegnać się z nerwicą. Liczę na to :).

przez emilk 12 cze 2015, 12:46
Malami nie polecam odstawienia wenli,może się to wiązać z nasileniem depresjii a nie wiadomo jak inny lek zsdziala,mój kumpel odstawil wenle i wpadl w ciezka depreche.

-- 12 cze 2015, 12:51 --

Inez 2 lata temu moja byla doktor powiedziała ze nie wie jak juz mnie leczyć i dala mi skierowanie do szpitala psychiatrycznego,5 tygodni diedzialem ale nie wytrzymalem dluzej i zrezygnowałem chcieli mnie tam trzymać 6 miesięcy.
emilk

przez inez3 12 cze 2015, 12:52
Ja to na wszystkich lekach zaczynałam się czuć po prostu normalnie, jakby wszystko wracało na swoje tory.

przez MalaMi1001 12 cze 2015, 12:54
emilk przecież nie będę brała tego leku do śmierci. Poza tym ja zawsze po odstawce czuję się świetnie, przynajmniej fizycznie, bo chemia schodzi, mam energię do życia i jest super. Z tym, że ta emocjonalna wylewka tak mi się podoba, że nie wiem czy dam radę z niej zrezygnować. Ale jak żyć będąc takim przymulonym? To też goowno nie życie.

przez inez3 12 cze 2015, 12:55
emilk, mi każdy lek pomagał, jestem ewenementem w tej kwestii :). Do szpitala nikt mnie nie wysyłał, bo gdy coś się zaczynało dziać to od razu psychiatra, psycholog i w końcu wracałam do siebie. Niestety to ciągle wraca.

-- Pt cze 12, 2015 12:57 pm --

Ja bym mogła żreć prochy do końca życia o ile już nigdy nie musiałabym przechodzić kolejnego nawrotu.

-- Pt cze 12, 2015 12:59 pm --

emilk, rany boskie to i ciebie aż tak poważnie? To co ci dokładnie dolegalo?

przez emilk 12 cze 2015, 13:13
Inez głównie to paniczny lek przed śmiercią,silne i częste ataki paniki gdzie Malo ktory lek mi pomagal albo tylko na krotki czas,fobia spoleczna,3 lata choroby to głównie wegetacja.

-- 12 cze 2015, 13:15 --

Malami to widocznie w Twoim przypadku psychoterapia tylko jak świetnie sobie radzisz bez lekow.
emilk

przez novymivo 12 cze 2015, 13:16
Kratomu nie odstawie bo to jedyny umilacz tego szarego zycia. Juz nawet na wenli piwo mi nie podchodzi jak kiedys wiec przestalem pic ...., chyba ze okazyjnie raz na rok. Mysle ze to objawy abstynencji , jak mi sie uda to dzis wezme 8 gram i zobacze jak sie bede czuc :D.
A wy wogole macie jakies umilacze od czasu do czasu, czy tylko wenla i nic wiecej ? Ja to w sumie niemoglbym tak dzien w dzien na trzezwo, swiadomie, bez odskoczni funkcjonowac. Kiedys phenibut i benzo na mnie cudnie dzialaly , a teraa na wenli wogole ich nie czuje, nie ma juz euforii :( taka szkoda , ja /cenzura/ ;(

-- 12 cze 2015, 12:17 --

emilk napisał(a):Inez głównie to paniczny lek przed śmiercią,silne i częste ataki paniki gdzie Malo ktory lek mi pomagal albo tylko na krotki czas,fobia spoleczna,3 lata choroby to głównie wegetacja.

-- 12 cze 2015, 13:15 --

Malami to widocznie w Twoim przypadku psychoterapia tylko jak świetnie sobie radzisz bez lekow.

Jak poznales dziewczyne majac fobie spoleczna, kto pierwszy zagadal ?

przez emilk 12 cze 2015, 13:18
Te choroby głównie po odstawieniu lekow wracają z potrojna sila,prędzej czy pozniej.Dlatego prawdopodobnie z większości nas będziemy brali leki do konca zycia,przykre jest to ale prawdziwe.Nie ma cudownych uzdrowień całkowitych z tych zaburzeń.

-- 12 cze 2015, 13:20 --

Novymivo wtedy jeszcze bylem zdrowy,ale poznaliśmy sie przez Internet ;)

-- 12 cze 2015, 13:21 --

Ja boje się wypic nawet jedno piwo przy lekach,zaraz bym sobie skręca ze cos mi się stanie.
emilk

przez jetodik 12 cze 2015, 13:22
novymivo, ja tylko wenla, umilacze bardzo sporadycznie, a w przyszłości chciałbym całkowicie z nich zrezygnować.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Sortuj wg