WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez ill234 09 cze 2015, 23:19
Moze chodziło o leki na hormony. Uslyszałam tylko jak powiedziala "leki na humorki" i tak mi sie skojarzyło ;)
Dziekuje :)

Jutro zaczynam brac wenle+miztra.

przez emilk 10 cze 2015, 00:07
Na mnie juz chyba 75 mg wenli nie dziala,leki sie nasilyly dobrze ze w piatek mam wizyte u lekarza ;)
emilk

przez crayzyalexxx 10 cze 2015, 00:33
EMILK u mnie z wenlą bylo tak ze dzialala zajebiscie i przestawała.....wiec mialam ciągle zmianę dawki. Teraz jestem na 225 ale skumaj, ze do 225 doszlam po roku czasu. Teraz na koniec czerwca będzie rok z wenlą. Ale teraz jest dłuuuuugo zajebiscie, deprechy nie ma, z kontaktami spolecznymi lepiej, strachu ni ma :):):) co do ataków paniki to ja raz tez wzywalam pogotowie ale mi to cisnienie wtedy wskoczylo na 210/180 pytali sie jakie leki mam w domu itd no bo akurat wtedy nie bralam ich, mialam dluzsza przerwe. Bo tak to na codzien biore na nadciśnienie leki kur.....w mlodym wieku. Przez telefon kazali mi sie uspokoić wziąć leki. A ja myslalam ze zaraz umrę. Trzymaj sie :) a to Twoja pierwsza przygoda z wenla ?

PATRYK29 ja tez zartowalam hehe co tam u Ciebie jak na wenli ??? Pisz mi tu szybko. Ja do wenli wale trittico, co do tianeptynki to kiedyś bralam. Poooozdro
W życiu piękne są tylko chwile

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez emilk 10 cze 2015, 00:47
crayzyalexxx napisał(a):EMILK u mnie z wenlą bylo tak ze dzialala zajebiscie i przestawała.....wiec mialam ciągle zmianę dawki. Teraz jestem na 225 ale skumaj, ze do 225 doszlam po roku czasu. Teraz na koniec czerwca będzie rok z wenlą. Ale teraz jest dłuuuuugo zajebiscie, deprechy nie ma, z kontaktami spolecznymi lepiej, strachu ni ma :):):) co do ataków paniki to ja raz tez wzywalam pogotowie ale mi to cisnienie wtedy wskoczylo na 210/180 pytali sie jakie leki mam w domu itd no bo akurat wtedy nie bralam ich, mialam dluzsza przerwe. Bo tak to na codzien biore na nadciśnienie leki kur.....w mlodym wieku. Przez telefon kazali mi sie uspokoić wziąć leki. A ja myslalam ze zaraz umrę. Trzymaj sie :) a to Twoja pierwsza przygoda z wenla ?

PATRYK29 ja tez zartowalam hehe co tam u Ciebie jak na wenli ??? Pisz mi tu szybko. Ja do wenli wale trittico, co do tianeptynki to kiedyś bralam. Poooozdro

No ja zuwazylem ze raz jest lepiej na wenli raz gorzej, ale wczoraj to juz byla masakra,taki lek ze nie moglem tego opanowac.Nie zlicze ile razy u mnie pogotowie bylo gdy nerwica sie zaczela,pierwszy raz jestem na wenli.

-- 10 cze 2015, 00:47 --

crayzyalexxx,

Dlaczego tak wolno wchodzilas z dawkami ?

-- 10 cze 2015, 00:48 --

Moze byc tak ze jak wejde na 150 mg to leki sie zwieksza ?
emilk

przez crayzyalexxx 10 cze 2015, 01:27
Tak wchodzilam z dawkami bo lekarka decydowala...chodzę na NFZ wiec jak widziala ze lepiej niby to tez kazala rzadziej przychodzić...na 75 bylo cudnie, czulam sie królową życia hehe dokladnie do sierpnia. Potem do dupy...a że wizyte mialam na wrzesień to sama se zwiekszylam dawke o 37,5 bo mialam je w domku w zapasie. Jak poszlam do psycho to tez mi tak kazala zwiększyć o 37,5 a potem po 2 tyg o 75. No wiec po jakims czasie juz bylam na pelnym 150. No i te 150 tez zadzialalo ale na krótko....a do wizyty znów dlugo i dlugo. No i tak sie meczylam i meczylam :( raz nawet sama juz do psychiatryka a chcialam jechac a sama juz balam sie zwiększać dawki. A ta mi znów ze mam byc na 150 dalej...az wkoncu w lutym dała mi 225 i jest pieknie :) sama wkoncu stwierdzila, ze male dawki to nie dla mnie.

-- 10 cze 2015, 00:39 --

-- 10 cze 2015, 00:40 --

Co do Twoich lęków to nie wiem, u mnie głownie deprecha chociaż po drodze mialam tez twierdzone lęk uogólniony i fobia spoleczna... Ale z tym sobie zawsze tez sama radzilam, wmawialam sobie ze jest ok i tyle i do przodu hehe, u mnie glownie najgorsze gówno to deprecha. Ja lece lulu bo juz mam mięciutkie nóżki po trittico :):):):) jest pieknie
W życiu piękne są tylko chwile

przez emilk 10 cze 2015, 02:16
crayzyalexxx napisał(a):Tak wchodzilam z dawkami bo lekarka decydowala...chodzę na NFZ wiec jak widziala ze lepiej niby to tez kazala rzadziej przychodzić...na 75 bylo cudnie, czulam sie królową życia hehe dokladnie do sierpnia. Potem do dupy...a że wizyte mialam na wrzesień to sama se zwiekszylam dawke o 37,5 bo mialam je w domku w zapasie. Jak poszlam do psycho to tez mi tak kazala zwiększyć o 37,5 a potem po 2 tyg o 75. No wiec po jakims czasie juz bylam na pelnym 150. No i te 150 tez zadzialalo ale na krótko....a do wizyty znów dlugo i dlugo. No i tak sie meczylam i meczylam :( raz nawet sama juz do psychiatryka a chcialam jechac a sama juz balam sie zwiększać dawki. A ta mi znów ze mam byc na 150 dalej...az wkoncu w lutym dała mi 225 i jest pieknie :) sama wkoncu stwierdzila, ze male dawki to nie dla mnie.

-- 10 cze 2015, 00:39 --

-- 10 cze 2015, 00:40 --

Co do Twoich lęków to nie wiem, u mnie głownie deprecha chociaż po drodze mialam tez twierdzone lęk uogólniony i fobia spoleczna... Ale z tym sobie zawsze tez sama radzilam, wmawialam sobie ze jest ok i tyle i do przodu hehe, u mnie glownie najgorsze gówno to deprecha. Ja lece lulu bo juz mam mięciutkie nóżki po trittico :):):):) jest pieknie

No u mnie nerwica lękowa i fobia spoleczna,ogolnie dobrze sie czulem na 75 mg do wczoraj,mysle ze zwiekszenie dawki pomoze ;) Ja tam nie bede czekal Bog wie ile na zwiekszanie dawek,raz sie zyje i trzeba dobrze to wykorzystac ;)
emilk

przez agusiaww 10 cze 2015, 06:17
Nie biore już wenli od dwóch dni. Jest znośnie :) 8)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez inez3 10 cze 2015, 06:40
Czy to poddenerwowanie i niepokój na wenli jest normalny? Biorę 2 tyg 37.5 i mam wrażenie, że bardziej to odczuwam.

przez novymivo 10 cze 2015, 07:30
agusiaww napisał(a):Nie biore już wenli od dwóch dni. Jest znośnie :) 8)

Powodzenia, pisz na bierzaco, jestesmy tutaj by Ciebie wspierac !

inez3 napisał(a):Czy to poddenerwowanie i niepokój na wenli jest normalny? Biorę 2 tyg 37.5 i mam wrażenie, że bardziej to odczuwam.

Tak, wenla jest specyficzna i moim osobistym zdaniem pobudza co na poczatku nasila Twoje objawy. Z biegiem czasu to sie zmieni, da kopa do dzialania ale leku juz nie bedzie.

Btw : ja po nocce, nie ide spac bo szkoda dnia i wlasnie parzy mi sie 4 g kratomu :D

przez inez3 10 cze 2015, 07:35
To ile jeszcze to potrwa? Dziś jest jakoś tak okropnie, że nigdzie nie chce iść.

przez novymivo 10 cze 2015, 08:06
inez3 napisał(a):To ile jeszcze to potrwa? Dziś jest jakoś tak okropnie, że nigdzie nie chce iść.

Inez mnie tak jak Ciebie trzymalo ok 4 tygodnie, napewno nie krocej. Potem kolejne 4 tygodnie bylo nijako ani plus ani minus, a dopiero w 3 miesiacu sie poprawilo.
Pytanie, jak z apetytem, spaniem i czy pocisz sie w nocy ?

-- 10 cze 2015, 07:10 --

ill234 napisał(a):Moze chodziło o leki na hormony. Uslyszałam tylko jak powiedziala "leki na humorki" i tak mi sie skojarzyło ;)
Dziekuje :)

Jutro zaczynam brac wenle+miztra.

Hej, jak przeczytalem twoj post o tych humorkach to odrazu mi humor sie poprawil. Mysle ze jestes fajna osoba, tak jakos Ciebie odebralem bardzo pozytywnie. Powodzenia w terapii, na poczatku moze byc pogorszenie , ale moim zdaniem to bardzo dobrze wrozy na przyszlosc, im gorzej na poczatku, tym lepiej pozniej.pzdr serdecznie

-- 10 cze 2015, 07:11 --

A mam pytanie do Was. Ktos z Was bral sama wenle a potem wenle z mirta np i mogby porownac co lepiej dziala i jakie sa roznice solo i w duecie z mirta bo nie wiem czy nie sprobowac.
UmIeSz LiCzYc LiCz Na SiEbiE
kratom i tona innych supli
wenla35 mg
X

przez inez3 10 cze 2015, 08:17
Apetyt rano do bani. Tzn jestem głodna, ale z nerwów nie mogę. W pracy podobnie, chociaż wczoraj całkiem sporo zjadlam, ale dziś śniadanie, ledwo miska płatków. Ze spaniem ok,biorę trittico i dziś spałam 9h.

-- Śr cze 10, 2015 8:22 am --

Poce się w mcy, ale nie jakoś tragicznie.

przez novymivo 10 cze 2015, 08:50
inez3 napisał(a):Apetyt rano do bani. Tzn jestem głodna, ale z nerwów nie mogę. W pracy podobnie, chociaż wczoraj całkiem sporo zjadlam, ale dziś śniadanie, ledwo miska płatków. Ze spaniem ok,biorę trittico i dziś spałam 9h.

-- Śr cze 10, 2015 8:22 am --

Poce się w mcy, ale nie jakoś tragicznie.

Napisz jeszcze czego sie tak panicznie boisz ? Ja przez 4 tyg apetytu nie mialem wogole ale nie przez fobie a przez ten lek, nie moglem tez spac w nocy.

przez inez3 10 cze 2015, 08:57
Nie wiem czy to strach,bo w rezultacie jestem teraz w pracy. To jest zdenerwowanie i niepokój jakiś.

-- Śr cze 10, 2015 9:04 am --

Problem się robi też jak mam jeść. Ciągle mi się wydaje, że za mało jem itd. Wcześniej zjadalam śniadanie, a potem obiad w pracy. Obiadu nie jestem w stanie jeść. Wpycham w siebie owoce, jogurty itd.

Sortuj wg