WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez Psychopharm 05 cze 2015, 08:30
Ja pamiętam moje początki z mirtazapiną spróbowaną po latach eseserajowego znieczulenia - aż się przestraszyłem tych emocji i uczuć i szybko wróciłem do SSRI. Dopiero później do mnie dotarło, że nie mogę tak jechać całe życie na znieczuleniu i prawdziwy "life" to właśnie też te emocje... Ale jak mirta zadziałała wtedy to były i te pozytywne - lepszy nastrój, nadzieja, optymizm, pasja, motywacja. SSRI ich mi nigdy nie dało - na tych lekach było znieczulenie od złych ale i też dobrych emocji (chociaż na agresję działały świetnie, czasami załączała się na nich empatia i sympatia ale było się dupą wołową bez zdania i przyjmującym wszystko co inni powiedzą, byle ich nie urazić). Jak ktoś ma problemy z agresją, impulsywnością to wg. mnie SSRI są na to najlepsze. Z drugiej strony jak ktoś ma ubogość uczuć i emocji (szczególnie tych pozytywnych bo o nie w depresji najtrudniej) to SSRI mogą nie zadziałać lub wręcz pogorszyć sprawę.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez MalaMi1001 05 cze 2015, 09:21
Na SSRI to ja nawet nie pamiętam jakie ja miałam emocje i czy w ogóle jakies były, jedno co pamiętam to mega chroniczne zmęczenie, potworną senność i brak jakiejkolwiek motywacji, nawet żeby sobie zrobić coś do jedzenia czy się umyć. Na wenli wcale nie jest lepiej w kwestii motywacji do tego stopnia, że bywa, że chodzę głodna, bo nie chce mi się zrobić czegoś do jedzenia. Albo chce mi się pić, a nie chce mi się zrobić herbaty. Więc za dobrze nie jest, ale w kwestii nastroju jest lepiej, chociaż miewam jeszcze spore schizy, no ale jest o wiele lepiej. Poza tym wenla mnie kompletnie wykastrowała, seks może nie istnieć.

przez artur1978 05 cze 2015, 09:51
Psychopharm napisał(a):Ja pamiętam moje początki z mirtazapiną spróbowaną po latach eseserajowego znieczulenia - aż się przestraszyłem tych emocji i uczuć i szybko wróciłem do SSRI. Dopiero później do mnie dotarło, że nie mogę tak jechać całe życie na znieczuleniu i prawdziwy "life" to właśnie też te emocje... Ale jak mirta zadziałała wtedy to były i te pozytywne - lepszy nastrój, nadzieja, optymizm, pasja, motywacja. SSRI ich mi nigdy nie dało - na tych lekach było znieczulenie od złych ale i też dobrych emocji (chociaż na agresję działały świetnie, czasami załączała się na nich empatia i sympatia ale było się dupą wołową bez zdania i przyjmującym wszystko co inni powiedzą, byle ich nie urazić). Jak ktoś ma problemy z agresją, impulsywnością to wg. mnie SSRI są na to najlepsze. Z drugiej strony jak ktoś ma ubogość uczuć i emocji (szczególnie tych pozytywnych bo o nie w depresji najtrudniej) to SSRI mogą nie zadziałać lub wręcz pogorszyć sprawę.

Prawdopodobnie miales hipomaniakalna reakcje przez jakis czas, ale trudno to utrzymac ciagle.

Zreszta sporo tu uogolnien, ja kiedys po Prozacu stawalem sie okrutnym tyranem, i tak mam tendencje do dominacji ale po tym bylem jak esesman, okrutny, impulsywyny i agresywny :D
SSRI nie sprawdzaja sie w depresji z melancholia i anhedonia, tutaj pewnie amfetamina albo wellbutrin czy coaxil bylby lepszy.

W sumie to nawet nei wiadomo czy depresja to jedna choroba czy grupa roznych chorob o podobnych objawach

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MalaMi1001 05 cze 2015, 09:55
artur1978 napisał(a):Zreszta sporo tu uogolnien, ja kiedys po Prozacu stawalem sie okrutnym tyranem, i tak mam tendencje do dominacji ale po tym bylem jak esesman, okrutny, impulsywyny i agresywny :D
SSRI nie sprawdzaja sie w depresji z melancholia i anhedonia, tutaj pewnie amfetamina albo wellbutrin czy coaxil bylby lepszy.

No ja fluoksetynę też wspominam jako jeden wielki agresor i wkurw. Szybko poszła w odstawkę.

przez emilk 05 cze 2015, 10:20
MalaMi1001 napisał(a):Na SSRI to ja nawet nie pamiętam jakie ja miałam emocje i czy w ogóle jakies były, jedno co pamiętam to mega chroniczne zmęczenie, potworną senność i brak jakiejkolwiek motywacji, nawet żeby sobie zrobić coś do jedzenia czy się umyć. Na wenli wcale nie jest lepiej w kwestii motywacji do tego stopnia, że bywa, że chodzę głodna, bo nie chce mi się zrobić czegoś do jedzenia. Albo chce mi się pić, a nie chce mi się zrobić herbaty. Więc za dobrze nie jest, ale w kwestii nastroju jest lepiej, chociaż miewam jeszcze spore schizy, no ale jest o wiele lepiej. Poza tym wenla mnie kompletnie wykastrowała, seks może nie istnieć.

Ja na wenli mam taki popęd seksulany jak bym wiagre łykał :D

-- 05 cze 2015, 10:21 --

MalaMi1001 napisał(a):
artur1978 napisał(a):Zreszta sporo tu uogolnien, ja kiedys po Prozacu stawalem sie okrutnym tyranem, i tak mam tendencje do dominacji ale po tym bylem jak esesman, okrutny, impulsywyny i agresywny :D

No ja fluoksetynę też wspominam jako jeden wielki agresor i wkurw. Szybko poszła w odstawkę.

Brałem fluksetyne 1 dzień,dostałem takiej schizy ze musialem odrazu odstawic,lęki potworne..
emilk

przez wisnia80 05 cze 2015, 10:27
emilk napisał(a):
Głownie chodzi o decyzje w strefie uczuć i finansowych nie myśląc co będzie dalej..

Ale ja mam tak np. przy kupnie butów np. Nie da się żyć. 8)

przez MalaMi1001 05 cze 2015, 10:28
emilk napisał(a):Ja na wenli mam taki popęd seksulany jak bym wiagre łykał :D

Pozazdrościć. Mam w domu takiego faceta, a mi się kompletnie nie chce :? To jak zupełnie nie ja, zwłaszcza, że uwielbiam seks, zwłaszcza z moim Kochaniem, a tu taki klops :roll:

emilk napisał(a):Brałem fluksetyne 1 dzień,dostałem takiej schizy ze musialem odrazu odstawic,lęki potworne..

No ja na lęki w ogóle nie narzekam, fluo właśnie pamiętam z racji tego agresora.

przez Psychopharm 05 cze 2015, 11:00
artur1978 hahaha, sorry ale to nie była hipomaniakalna reakcja, wiem mniej więcej czym jest hipomania i nigdy jej nie miałem - nawet się do niej nie zbliżyłem. To była po prostu normalna reakcja na lek jakiej po nim oczekuję - zapada w pamięć gdy nigdy tego nie masz i żaden lek tak nie działa. Wiem, że SSRI się nie sprawdzają w melancholii (w której anhedonia i brak reaktywności nastroju przebija się na pierwszy plan - zupełnie jak u mnie) bo to typ depresji związany z brakami dopaminy (szczególnie w PFC) i nadaktywnością osi HPA (która to nadaktywność powoduje braki dopaminy i kółko się zamyka). Na to skuteczniejsi są antagoniści alfa-2 (dlatego zadziałała u mnie mirta - dodatkowo lek ten obniża aktywność osi HPA co miało też pewnie pozytywny wpływ), antagoniści 5-HT2c, NRI (ew. SNRI), atypowe neuroleptyki (olanzapina, kwetiapina i te nowe - fluo+olanzapina działa w synergii na dopaminę w PFC więc powinna być nawet skuteczniejsza niż olanzapina solo). Bupropion i tianeptyna z braku laku też by zadziałały, chociaż je już kiedyś brałem - działały ale działanie mirty jest dla mnie najbardziej pożądane - bo przywróciło pasję i motywację, a za to ciepłe uczucie optymizmu i nadziei dałbym się pokroić.

PS. Kofeina też podnosi dopaminę w PFC, stąd pewnie jej działanie poprawiające nastrój.
Ostatnio edytowano 05 cze 2015, 11:04 przez Psychopharm, łącznie edytowano 1 raz
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez emilk 05 cze 2015, 11:03
MalaMi1001 napisał(a):
emilk napisał(a):Ja na wenli mam taki popęd seksulany jak bym wiagre łykał :D

Pozazdrościć. Mam w domu takiego faceta, a mi się kompletnie nie chce :? To jak zupełnie nie ja, zwłaszcza, że uwielbiam seks, zwłaszcza z moim Kochaniem, a tu taki klops :roll:

emilk napisał(a):Brałem fluksetyne 1 dzień,dostałem takiej schizy ze musialem odrazu odstawic,lęki potworne..

No ja na lęki w ogóle nie narzekam, fluo właśnie pamiętam z racji tego agresora.

No to mu współczuję bo jak by moja kobieta nie miala ochoty to bym sie zalamal :P
emilk

przez Psychopharm 05 cze 2015, 11:04
Nie dołuj dziewczyny. Jak się kochają to zrozumieją :)

przez inez3 05 cze 2015, 11:30
Czesc Wam, a ja moge powiedziec, że u mnie chyba lepiej. Od 2 dni przesypiam całe noce. Jak budzę się rano to jest oj, aż w którymś momencie dostaje jakiegoś strachu i wtedy wszystkie myśli mi się nakrecaja... W końcu to mins, ale dalej jestem napięta i roztrzesiona. Czy to się w końcu unormuje? Dziś 9 dzień na wenli. Apetyt lepszy,mam przeswity normalności, ale te poranki mnie rozwalają

-- Pt cze 05, 2015 11:32 am --

Fakt też, że jak się czymś zajmę to jest lepiej.

-- Pt cze 05, 2015 11:33 am --

A w ogóle jestem u rodziców na działce i się martwię, że jak wrócę do do domu to znow się pogorszy.

przez maniek123321 05 cze 2015, 11:44
wszystko sie ustabilizuje tzn. przejdzie to roztrzesienie fizyczno-psychiczne
cierpliwosci, jeszcze za krotko bierzesz
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez novymivo 05 cze 2015, 11:56
Hej wszystkim. Wenla to jakis naprawde zajebisty lek. Z jednej strony motywacja do robienia czegokolwiek jest przeogromna, z drugiej strony robie wiele rzeczy ponad moje sily. Ostatnie 4-5 dni spie max po 3 godziny dziennie , a do tego pracuje i cwicze na silce. Jestem wyjebany z butow a jednak motywacja zeby sie spakowac i jechac cwiczyc oraz sprztac, myc robic zakupy pracowac jest przeogromna. Nie wiem ile tak pociagne. Dodalem do wenli kratom w dawce 3g dziennie jako stymulant. Plus wielki za podbicie ego do sufitu . Do tego pije yerbamate, duzo nie jem i jest zajebiscie. Musze sie tylko wkoncu kiedys wyspac ....
pzdr
UmIeSz LiCzYc LiCz Na SiEbiE
kratom i tona innych supli
wenla35 mg
X

przez inez3 05 cze 2015, 12:00
Tak wiem, na drugie powinnam mieć niecierpliwosc. Tylko jak się pojawia ten poranny strach to ciężko to wytrzymać.

Sortuj wg