WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez artur1978 04 cze 2015, 14:45
Zbychu 1977 napisał(a):
agusiaww napisał(a):inez3, unikaj benzo. Jak czytam na forum jak ludzie schodza z benzo to az mi włos sie jezy na głowie.
Patryk29, no patrz wrociles do wenli a pisałes ze to szajs :mrgreen:

A ja sobie stoje na 37,5 :shock:

-- 04 cze 2015, 10:45 --

Zbychu 1977 napisał(a):Dzis w nocy na mircie miałem niewiarygodne wrecz realistyczne sny o zabarwieniu seksualnym,doszło do tego ze we snie pytałem samego siebie kiedy sie w końcu obudze,no i obudziłem sie o godz 10.Sen potwornie głęboki,twardy bez przebudzeń.

:mrgreen: a cos bierzesz na sen? Po chlorze to ja takich akcji nie mam.

To były ekstremalne orgie,słowem tarło :mrgreen:

-- 04 cze 2015, 13:36 --

Jak już pisałem nie raz SSRI powodują u osób je przyjmujących bierne samozadowolenie ,serotonina-jesteś syty,spełniony więc nie musisz dbać o nic więcej,kroczysz przez świat upajając się swą sytością.Znów jestem w punkcie w którym wnioskuje ze serotonina do niczego mnie nie prowadzi poza wstecznictwem,staje sie jak potulny baranek nie potrafiący walczyć o swoje zdanie ,ulegam wpływom z zewnątrz,jestem neutralny wobec dynamicznej i wymagającej agresywności rzeczywistości.Odkładam wobec powyzszego wenlafaksyne bo to ona doprowadziła mnie do takich przemysleń i status quo w którym obecnie sie znajduje.Będe brał mirtazapine w dawce 90 mg ,aripiprazol 7,5 mg a więc substancje oddziałujące na przedewszystkim na DA i NE.W planach mam dołączyć do zestau bupropion lub metylo.To tyle w temacie.

To sa nie poparte zadna naukowa wiedza generalizacje, na podstawie ktorych ciezko ustalac sobie terapie. SSRI powoduja czasami spadek motywacji przez wplyw na receptory uwalniajace dopamine, ale ja nie laczylbym tego z biernym samozadowoleniem, raczej z brakiem motywacji i czasami lekka anhedonia ale to sa objawy uboczne.
Samo zwiekszanie DA powoduje chwilowa poprawe nastroju ale raz ze szybko wytwarza sie tolerancja, dwa nie ma dzialania stricte przecidepresyjnego w przeciwnym wypadku wystarczyloby amfe nawalac i po depresji.
Napierdalasz tyle tych lekow ze nawet nie wiadomo co i jak tutaj dziala,i to juz zajezdza politoksykomania ;)
No i neuroleptyk plus mirta oznacza rozjebanie metabolizmu totalne, wiem ze na razie nikogo nie obchodzi czy bedzie mnial cukrzyce czy nie ale uwierzcie mi skutki uboczne istnieja i jak juz sie pojawia wtedy dopiero jest placz.

przez lunatic 04 cze 2015, 14:46
emilk napisał(a):
lunatic napisał(a):
emilk napisał(a):Ale i tak lepiej Relanium 5 mg na mnie dziala niz np Alp 0,25 mg,chodzi o siłe.

odpowiednikiem 5 mg relanium jest 0,5 alprazolamu, więc nic w tym dziwnego ze działało lepiej relanium w takim porównaniu

Jak to obliczyłeś ?

-- 04 cze 2015, 14:00 --

Zbychu 1977 napisał(a):Jak już pisałem nie raz SSRI powodują u osób je przyjmujących bierne samozadowolenie ,serotonina-jesteś syty,spełniony więc nie musisz dbać o nic więcej,kroczysz przez świat upajając się swą sytością

artur1978 napisał(a):To sa nie poparte zadna naukowa wiedza generalizacje, na podstawie ktorych ciezko ustalac sobie terapie.

Być może nie jest to poparte badaniami, kiedyś w szpitalu lekarka mnie pyta kiedy się ocknąłem się i postanowiłem cokolwiek zmienić u siebie, ja na to stwierdziłem ze jak odstawiłem paroksetyne i obudziłem się z letargu w który mnie wpędziła, to stwierdzenie spotkało się z ogromnym zaskoczeniem i zdziwieniem ze strony lekarki, bo powiedziałem jej coś czego jej nie uczyli
To ze coś nie jest poparte nauką nie oznacza ze nie może wystąpić, dlatego z lekarzami się czasem trudno rozmawia, bo oni skupiają się na tym jak ma lek działać wg tego co ich uczyli a nie patrzą jak działa w rzeczywistości jak zgłasza to pacjent
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

przez artur1978 04 cze 2015, 15:08
Zgadza sie, ale letarg i brak motywacji to nie to samo co bierne samozadowolenie.
I akurat wenla rozni sie tutaj od SSRI szczegolnie w wiekszych dawkach, bo motwyacji potrafi dac sporo chociaz dopaminowego haju po tym raczej nie ma.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bonsai 04 cze 2015, 15:09
lunatic, ta tabelka jest jakaś lewa. Ekwiwalent 0,5 mg alprazolamu to 10 mg diazepamu, a nie 5 mg. Poza tym w Lexotanie jest Bromazepam, a nie Flunitrazepam. Coś się komuś mocno pomyliło...
bonsai

przez lunatic 04 cze 2015, 15:12
dla mnie to jedno i to samo, coś dzieje się wokół źle a ja jestem zadowolony z tego i nic z tym nie robie, nie mam motywacji zeby coś zmienic bo obecny stan mnie zadowala mimo ze jest zły, to jest dobre jeżeli umie się to dostrzec i kontrolować, dzięki temu można coś zmienić nie pogrążając się ciągle w smutku i beznadziei obecnej sytuacji, ale jak się tego nie będzie umiało dostrzec tak jak u mnie kiedyś to będzie się tkwiło w tym stanie pozornego zadowolenia z życia

przez Zbychu 1977 04 cze 2015, 15:13
Owszem troche generalizowałem,przyznaje sie,powinienem napisac u mnie SSRI powodują to i to,jatak a nie inaczej na nie reaguje.Ale są pewne cechy wspólne wszystkim użytkownikom SSRI-spłycenie emocji,anhedonia,czasem bierność i wycofanie u tych którym brakuje takze dopaminy,czasem przeciwnie zaangazowanie w zyciu u osób z silnym lękiem który SSRI tłumią.W każdym bądź razie czując juz lekką poprawe na mircie po odstawieniu wenli mam prawo wnioskowac o skutecznosci w moim przypadku leków opartych na działaniu innym niz serotoninergiki.
Zbychu 1977

przez lunatic 04 cze 2015, 15:16
bonsai napisał(a):lunatic, ta tabelka jest jakaś lewa. Ekwiwalent 0,5 mg alprazolamu to 10 mg diazepamu, a nie 5 mg. Poza tym w Lexotanie jest Bromazepam, a nie Flunitrazepam. Coś się komuś mocno pomyliło...

faktycznie z lexotanem masz racje, a skąd masz info ze 0,5 alprazolamu to 10 relanium?
ja to brałem stąd
http://www.czytelniamedyczna.pl/741,czy ... oroby.html

przez bonsai 04 cze 2015, 15:18
Hmm, no stąd - to taka biblia benzodiazepinowa.

http://www.benzo.org.uk/polman/bzcha01.htm
bonsai

przez Psychopharm 04 cze 2015, 15:23
Z SSRI są dwa główne problemy - mogą blokować dopaminę przez zmniejszenie ostrzału neuronów dopaminowych w VTA, skutkuje to obniżeniem dopaminy w PFC i prążkowiu. Stąd prawdopodobnie objawy anhedonii, braku motywacji i apatii oraz obniżeniu libido. Drugi problem to słabe działanie obniżające kortyzol i aktywność osi HPA (a objawy negatywne i anhedonia często związane są z wysokim kortyzolem).

Żeby nie było - nie są to reguły, ale czynniki które mogą wystąpić i często występują (wynika to z badań i opinii ludzi na lekach). Dobrze jest znać te efekty i dobrze by także lekarze je znali - jak jest wszyscy wiemy.

Wenla jest już lepsza bo przez NRI zwiększa dopaminę w PFC - to może przeciwdziałać skutkom blokady SERT o których pisałem wyżej. Dlatego też często dokłada się dopaminergiki do SSRI.

Zwiększenie dopaminy nie jest proste, nie można tego oceniać po DRI - np. w PFC nie ma DAT, więc tu potrzebna jest blokada NET lub receptorów alfa-2. Problem dopaminy w mózgu jest złożony i aktualnie nie ma leków dobrych na jej słabą transmisję. Z tego co mamy polecam blokerów alfa-2, antagonistów 5-HT2c i NRI, ew. słabych DRI (jak bupropion) lub selegilinę - ale żaden z tych leków nie jest idealny.

PS. Sam po sobie widziałem różnicę między działaniem SSRI a np. mirty - mimo, ze mirta to chyba jeden z najbardziej zamulających i powodujących senność leków (szczególnie na początku), to długotrwale brany nie powoduje takiej anhedonii, apatii ani braku motywacji jak SSRI - często wręcz przeciwnie. Ten lek zwiększa jednak dopaminę w PFC (przez co w badaniach w odróżnieniu do innych leków wychodzi, że zwiększa aktywność tego obszaru mózgu) i zwiększa ostrzał neuronów dopaminowych w VTA - zupełne przeciwieństwo SSRI (wyłączając z tego fluoksetynę, która przez antagonizm 5-HT2c może działać troszku inaczej).
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez emilk 04 cze 2015, 15:38
SSRI to jedna wielka zamulka Bralem dużo lekow z tej grupy i oprócz stlumienia lekow nic wiecej pozytywnego,lenistwo i brak chęci totalne...o senności nie wspomnę.
emilk

przez Zbychu 1977 04 cze 2015, 15:41
Bliskim ideału lekiem byłby UWA -101 lub RTI-83 tylko czy doczekamy sie ich kiedykolwiek ?
Zbychu 1977

przez Psychopharm 04 cze 2015, 15:47
Ja tak nie uważam - SDRI już mamy, jest nią sertralina - poza tym jak już wspomniałem bez blokady NET nie będzie dopaminy w PFC bo nie ma tam DAT.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Zbychu 1977 04 cze 2015, 15:59
Tylko ze sertralina to 1% wychwytu DA w stosunku do serotoniny a UWA 101 to prawie po połowie .
Zbychu 1977

przez emilk 04 cze 2015, 16:02
Brakuje nam wciąż rewolucyjnych lekow,psychiatria nie jest tak dobrze rozwinieta jak inne dziedziny medycyny.

-- 04 cze 2015, 16:03 --

Bardzo wolno to sie rozwija.
emilk

Sortuj wg