WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

Re: Efectin

przez Katarzynka35 25 lis 2008, 22:01
Dzięki Jaaa!
W końcu, zamiast kłocenia się, ktoś mi odpowiedział na moje pytanie o spłycenie pozytywnych emocji podczas brania efectinu:) Dzięki serdeczne, bo już się denerwowałam co się dzieje, będąć wdzięczna, że mi lęki minęły ale radość stłumiła... jeśli to w miarę czeste i normalne i inni to mają to ok:) i mam nadzieję, że odwracalne:)

Rozmawiałam wiele z dr na temat efectinu - mój dr twierdzi, że to najnowocześniejszy lek i przez ostatnie lata ma w swojej praktyce najlepsze wyniki z tym lekiem ... ma pacjentów, którym 5 leków z rzędu nie potrafiło pomóc, a efectin po 2-3 tygodniach polepszał ich stan bardzo, a po miesiącu stawiał do pionu... i najczęściej zapisuje tem lek (oczywiście przy określonych objawach) bo wyleczenie pacjenci są nejlepszym świadectwem, że efectin daje efekty!
Przykro mi bardzo Kuba001, że w Twoim przypadku efectin mógł przyczynić się do SLA... póki co na 100% nie znasz diagnozy, zatem trzymam kciuki, by okazało się, że ta straszna wstepna diagnoza jest zła...

I proszę nie kłóćmy się - mamy się wspierać, wystarczy stresów poza tym forum...
Życzę miłego i spokojnego wieczoru drodzy efectinowcy:)
papa
Katarzynka35

przez namiestnik 26 lis 2008, 11:45
Kuba-001, naprawdę się martw. Wierzę, że wyjdzie, że wszystko jest oki. Tu już ludzie robili tomografię głowy przekonani, że mają guza mózgu. I tak myśląc też by można dojść do wniosku, że musieli mieć guza bo inaczej lekarz by nie kazał badać czy jest, a nfz nie zwracało kilku tys. za drogie badanie. I co? I było tak jak było. Żadnych guzów i innych takich.

przez Katarzynka35 26 lis 2008, 14:11
Cześć Venlectine!
Głupio to zabrzmi, że się cieszę, ze też masz to spłycenie emocjonalne, ale to oznacza, że jednak to jest taki skutek uboczny... ja myślałam dlugo, że tylko ja tak mam... nawet nie potrafiłam nazwać tego, że coś jest ze mną nie tak... i tłumaczyłam lekarzowi, ze się boje, że dzieje sie ze mną coś dziwnego, ze może biorę efectin na nerwicę a dorobiłam się jakiegoś dołka, jakieś jakby depresji, bo stałam się taka właśnie jakby mniej przewrażlwiona, nie przeżywam tak jak kiedyś radości, szczęsliwych chwil - zarówno osobistych jak i tych zawodowych... taka jestem jakby za bardzo uspokojona... fajnie, że zniknęły negaywne emocje po efectinie - bo o to chodziło- nie mam lekow, nie denerwuję się szybko, ale zaczął mnie niepokoić, że pozytywne emocje po mnie też tak jakoś spływają....
Jak mnie - zakupoholiczką - nawet zakupy i buszowanie po sklepach nie "podniecają", to doszłam do wniosku, ze coś jest nie tak... a tak na poważnie... pytałam się ostatnio dr i on mnie uspokoił - powiedział, że to normalny objaw... to takie trochę spłycenie emocji - znieczulecie... efectin czy jakiś inny antydepresant wycisza negatywne emocje, ale niestety spłyca też trochę tez pozytywne... mowił, że to powinno powoli się normować, a w momenncie odstawienia zniknie zupełnie... że to jest przejściowe...
No i dr prosił mnie bym się tak bardzo nie wczuwała, nie myślala o tym, że biorę antydepresanty... bo ja tam mam czasem, że myślę, że jestem na antydepresantach... mam o tym nie myśleć, że coś biore...
tak od tygodnia starm się o tym nie myśleć, ze jestem na lekach, nie myśleć, co bedzie jak je odstawię i powiem szczerze, ze czuję się lepiej tzn. jakoś tak radośniej...:)

Pozdrawiam wszystkich, wracam do pracy:) bo czytanie forum zabiera mi zbyt wiele cennego czasu w pracy i potem się nie wyrabiam:)
miłego dnia!!!!
Katarzynka35

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kuba-001 26 lis 2008, 22:29
Wytłumaczcie mi jedno skoro moj psychiatra mówił mi na samym początku terapii że Efectin bedzie na 4 mesiące a pozniej dawał mi go przez 2,5 roku to o co tutaj chodzi ? Kto z was tak długo brał efectin ?

przez namiestnik 26 lis 2008, 23:04
Masz wyżej odpowiedź. Pewnie widział, że problemy trwale nie odeszły. I dobrze wiedział - bo jak przestałeś brać to widać lęki wróciły. Tak mi się wydaje.

przez stapelia 27 lis 2008, 09:24
albo, że nie jest dobrym psychiatrą. 2,5 roku wydaje mi się to dużo. Nie mogłeś tego z kimś skonsultować? Moja wiedza jest taka, że od pół roku do roku w zależności od nasilenia objawów i stanu pacjenta w trakcie kuracji.
pozdrawiam
Agnieszka

przez kasia000 27 lis 2008, 09:34
głupoty gadacie--wszystko zależy od danego przypadku...
moja lekarka powiedziała mi ,ze ja powinnam brac seroxat do 5 lat..
a niektórzy muszą całe zycie!!!!!
kasia000

przez zibimark 27 lis 2008, 12:25
oto podobieństwo chemiczne leków...
1.Tramal -lek opoidowy na silne bóle nowotworowe
2.znana wszystkim na tym forum wenlafaksyna...
... TRAMAL-C16 H25 NO2
WENLAFAKSYNA-C17 H27 NO2 ..... reszte dopowiedzcie sobie sami...

przez namiestnik 27 lis 2008, 12:32
To zupełnie inne związki. Nie są podobne.
Podobieństwo liczby atomów to nie wszystko.

To tak jak szafa i buda dla psa - można z tych samych desek zrobić - albo bardzo podobnych.

przez Ridllic 27 lis 2008, 12:51
zibimark napisał(a):oto podobieństwo chemiczne leków...
1.Tramal -lek opoidowy na silne bóle nowotworowe
2.znana wszystkim na tym forum wenlafaksyna...
... TRAMAL-C16 H25 NO2
WENLAFAKSYNA-C17 H27 NO2 ..... reszte dopowiedzcie sobie sami...

węgiel wzór chemiczny C
diament wzór chemiczny C
ten sam pierwiastek ta sama liczba atomów a jakże różne w rzeczywistości zastosowania
niewiele ma wspólnego wiec powyższe porównanie jest bezsensowne :roll:
Ridllic

przez zibimark 27 lis 2008, 12:56
hahahahaha rozsmieszacie mnie.....oczywiscie mam prawo do tego :P

przez namiestnik 27 lis 2008, 13:45
No i zobacz sobie na wzorek przestrzenny - są hmmm jak by to powiedzieć podobne jak wąż do konia. Praktycznie bez cech wspólnych w działaniu. Poza tym, że oba to leki i oba bardziej na głowę działają.

Re: Velafax

przez richi 27 lis 2008, 13:49
czy ktoś z was miał po tym leku następujace objawy , przed samym zaśnięciem drgawki nóg , głowy /takie nie kontrolowane ruchy w prawo , do góry /

przez Hans 29 lis 2008, 02:11
Venlectine napisał(a):łykacie rano czy wieczorem ?
Ja sie na wieczor przestawiam , bo jak rano to w poludnie totalna zwałka - bez sil i checi .
Jak to u was ? :smile:

Biorę rano, koło 14 muszę się położyć spać na godzinę lub dwie, tak już od kilku tygodni z tym popołudniowym spaniem.

Pozdrawiam.
Feed your head
Feed your head

Sortuj wg