WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez lunatic 02 cze 2015, 21:15
Jak ktos chce porownywac sile dzialania benzo to bierze sie do tego ekwiwalentne dawki lekow i ta sama droge podania,a nie porownuje 15 mg relnium dozylnie z jakas mala dawka alprazolamu doustnie

przez emilk 02 cze 2015, 21:18
lunatic napisał(a):Jak ktos chce porownywac sile dzialania benzo to bierze sie do tego ekwiwalentne dawki lekow i ta sama droge podania,a nie porownuje 15 mg relnium dozylnie z jakas mala dawka alprazolamu doustnie

Zacznijmy od tego ze nie na kazdego dany lek zadziala tak samo.
emilk

przez feniksx 02 cze 2015, 21:19
poza tym na każdego inaczej zadziała lek... inny będzie tolerował bez problemu benzo i sie nie uzalezni, drugi po 2-3 tabletkach zacznie domagac sie wiecej... to kwestia indywidualna naszych organizmów... ja brałem Alprazolam 6 miesięcy dzień w dzień ale w postaci SR, czyli tej mniej uzależniającej i zszedłem tego bez problemu bez objawów i skutków ubocznych odstawienia... ktoś inny mógłbym już smiało cierpieć..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez emilk 02 cze 2015, 21:21
Ale i tak lepiej Relanium 5 mg na mnie dziala niz np Alp 0,25 mg,chodzi o siłe.

-- 02 cze 2015, 21:34 --

feniksx napisał(a):poza tym na każdego inaczej zadziała lek... inny będzie tolerował bez problemu benzo i sie nie uzalezni, drugi po 2-3 tabletkach zacznie domagac sie wiecej... to kwestia indywidualna naszych organizmów... ja brałem Alprazolam 6 miesięcy dzień w dzień ale w postaci SR, czyli tej mniej uzależniającej i zszedłem tego bez problemu bez objawów i skutków ubocznych odstawienia... ktoś inny mógłbym już smiało cierpieć..

Dokładnie tak jak mówisz ;)
emilk

przez inez3 02 cze 2015, 21:49
Trittico rządzi :). Idealnie mnie usypia, czuje blogostan, nie czuje bijacego serca ani nic... Szkoda tylko, że póki co i tak budzilam się po 3, usypialam lub nie i pobudka po 4... Dziś próbuje z wyższą dawką, może pospie w końcu, marzę o tym, bo może łatwiej by mi było zmagać się z lękiem...

przez lunatic 02 cze 2015, 22:27
emilk napisał(a):Ale i tak lepiej Relanium 5 mg na mnie dziala niz np Alp 0,25 mg,chodzi o siłe.

odpowiednikiem 5 mg relanium jest 0,5 alprazolamu, więc nic w tym dziwnego ze działało lepiej relanium w takim porównaniu

przez artur1978 02 cze 2015, 22:41
Ja uwazam ze przy depresji tzreba benzo unikac jak ognia o ile nie ma jakichs lekow nie do zniesienia.
Wszystkie depresanty pogarszaja nastroj na dluzsza mete, dlugotrwale branie benzo (a wiekszosc uzytkownikow benzo staje sie :"dlugotrwalymi uzytkowanikami") zwieksza tez ryzyko demencji.
Oczywiscie benzo jest fajne i przytulasne, podobnie jak pigulka Szatana zolpidem( mniej przytulasne bardziej "wyjeb mnei w kosmos prosze") i do rekreacji sa zajebiste ale nie przy depresji.

przez emilk 02 cze 2015, 22:56
lunatic napisał(a):
emilk napisał(a):Ale i tak lepiej Relanium 5 mg na mnie dziala niz np Alp 0,25 mg,chodzi o siłe.

odpowiednikiem 5 mg relanium jest 0,5 alprazolamu, więc nic w tym dziwnego ze działało lepiej relanium w takim porównaniu

Jak to obliczyłeś ?

-- 02 cze 2015, 22:57 --

artur1978 napisał(a):Ja uwazam ze przy depresji tzreba benzo unikac jak ognia o ile nie ma jakichs lekow nie do zniesienia.
Wszystkie depresanty pogarszaja nastroj na dluzsza mete, dlugotrwale branie benzo (a wiekszosc uzytkownikow benzo staje sie :"dlugotrwalymi uzytkowanikami") zwieksza tez ryzyko demencji.
Oczywiscie benzo jest fajne i przytulasne, podobnie jak pigulka Szatana zolpidem( mniej przytulasne bardziej "wyjeb mnei w kosmos prosze") i do rekreacji sa zajebiste ale nie przy depresji.

No tak przy depresji benzo lipa,ale przy mojej nerwicy lękowej to było benzo na pożądku dziennym.

-- 02 cze 2015, 22:58 --

inez3 napisał(a):Trittico rządzi :). Idealnie mnie usypia, czuje blogostan, nie czuje bijacego serca ani nic... Szkoda tylko, że póki co i tak budzilam się po 3, usypialam lub nie i pobudka po 4... Dziś próbuje z wyższą dawką, może pospie w końcu, marzę o tym, bo może łatwiej by mi było zmagać się z lękiem...

Kiedyś brałem Trittico na sen,jak przywaliłem 2/3 tabletki to na drugi dzień wylądowałem na SORZE,na pół przytomny masakra..
emilk

przez novymivo 02 cze 2015, 23:03
U mnie wszystko oki. Przestalem sie spinac i mam coraz bardziej wyjebane na wszystkich :). Moze to poczatki schizofrenii i tworzenie wlasnego swiata, dziwnie sie czuje ostatnio. Tzn dobrze za bardzo ;). Nie spalem 36 godzin, poszedlem spac i dzis caly dzien w domu , spalem na raty lacznie 14 godzin :). Cos w tym jest ale omincie sobie spanie na jedna noc i depresja jest duzo duzo slabsza, leki tez.

przez emilk 02 cze 2015, 23:06
novymivo napisał(a):U mnie wszystko oki. Przestalem sie spinac i mam coraz bardziej wyjebane na wszystkich :). Moze to poczatki schizofrenii i tworzenie wlasnego swiata, dziwnie sie czuje ostatnio. Tzn dobrze za bardzo ;). Nie spalem 36 godzin, poszedlem spac i dzis caly dzien w domu , spalem na raty lacznie 14 godzin :). Cos w tym jest ale omincie sobie spanie na jedna noc i depresja jest duzo duzo slabsza, leki tez.

Hmm no dziwne,może ten kratom ma coś z tym wspólnego ? Ale nie spac 36 godzin,masakra nie wyobrazam sobie tego,no ale fajnie ze lepiej sie czujesz ;)
emilk

przez agusiaww 02 cze 2015, 23:37
novymivo napisał(a):U mnie wszystko oki. Przestalem sie spinac i mam coraz bardziej wyjebane na wszystkich :). Moze to poczatki schizofrenii i tworzenie wlasnego swiata, dziwnie sie czuje ostatnio. Tzn dobrze za bardzo ;). Nie spalem 36 godzin, poszedlem spac i dzis caly dzien w domu , spalem na raty lacznie 14 godzin :). Cos w tym jest ale omincie sobie spanie na jedna noc i depresja jest duzo duzo slabsza, leki tez.

nie polecam bezsennosci. Ja mam bezsennosc jakies 18 lat :shock: i bez leku nie zasne. Moge sobie lezec i lezec, a jak nie wezme to nie spie.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez crayzyalexxx 03 cze 2015, 00:20
INEZ u mnie tez Trittico rządzi :) na początku bralam 2/3 tabl teraz cała na noc. Dzis tez czulam jakbym nogami nie mogła chodzic...ale bez tego nie zasnę.

a tak wogole to dawno mnie tu nie było bo...jakoś mi sie nie chcialo, mam tak wylane na wszystko. Od lutego jestem na 225 wenli i trittico, jest to zestaw nawet nawet :) mogę powiedzieć ze deprechy nie ma :) i mam nadzieje, ze nie wroci. Jest dobrze :) pozdro
W życiu piękne są tylko chwile

przez emilk 03 cze 2015, 00:28
agusiaww napisał(a):

nie polecam bezsennosci. Ja mam bezsennosc jakies 18 lat :shock: i bez leku nie zasne. Moge sobie lezec i lezec, a jak nie wezme to nie spie.

Bezsennosc to nie mila sprawa,ale 18 lat to juz koszmar,wspolczuje Agus.Na poczatku mojej nerwicy tez mialem bezsennosc i bez lekow nie dalo rady spac.

-- 03 cze 2015, 00:30 --

crayzyalexxx napisał(a):INEZ u mnie tez Trittico rządzi :) na początku bralam 2/3 tabl teraz cała na noc. Dzis tez czulam jakbym nogami nie mogła chodzic...ale bez tego nie zasnę.

a tak wogole to dawno mnie tu nie było bo...jakoś mi sie nie chcialo, mam tak wylane na wszystko. Od lutego jestem na 225 wenli i trittico, jest to zestaw nawet nawet :) mogę powiedzieć ze deprechy nie ma :) i mam nadzieje, ze nie wroci. Jest dobrze :) pozdro

Super oby tak dalej ;) trzymam kciuki za pełny powrót do zdrowia ;)
emilk

przez crayzyalexxx 03 cze 2015, 00:39
Dzieks :) wzajemnie :)
W życiu piękne są tylko chwile

Sortuj wg