WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez novymivo 28 maja 2015, 18:06
Franz Maurer napisał(a):Wenlę biorę od kwietnia 2014. Mirtazapinę od maja 2014. Na 300mg byłem 5 miesięcy (wrzesień-styczeń), wcześniej 225mg. Odstawiam, bo tak uzgodniliśmy z psychiatrą. Leki pomogły, ale w pewnym momencie miałem wrażenie, że już tylko zamulały i taki trochę bez uczuć byłem. Po drodze jeszcze miałem trochę ponad miesięczną przygodę z Wellbutrinem, ale nic nie zmienił, a nawet trochę może pogorszył. Przecież nie można tego brać przez całe życie. Podjąłem decyzję z lekarzem, że odstawimy (bardzo powoli) i zobaczymy jak będzie.

Rok to troche krotko , tak czy inaczej jestes wyleczony ?

przez MalaMi1001 28 maja 2015, 19:22
A ja się czuję paskudnie od paru dni. Wracają stare "pracowe" lęki i już nerwowo zaczynam przeglądać ogłoszenia zanim się skompromituję w obecnej pracy, a najchętniej bym tam więcej nie poszła i schowała się do mysiej dziury. Ogólnie za dużo bodźców ostatnio do mnie dociera, zrobiłam się bardzo nerwowa, rozdrażniona, fizycznie zmęczona, mogę siedzieć i się gapić przed siebie i chyba tyle by mi wystarczyło. Jednym słowem lipa. Myślę o odstawieniu leku, sama już nie wiem czy tego chcę czy nie.

przez novymivo 28 maja 2015, 19:27
MalaMi1001 napisał(a):A ja się czuję paskudnie od paru dni. Wracają stare "pracowe" lęki i już nerwowo zaczynam przeglądać ogłoszenia zanim się skompromituję w obecnej pracy, a najchętniej bym tam więcej nie poszła i schowała się do mysiej dziury. Ogólnie za dużo bodźców ostatnio do mnie dociera, zrobiłam się bardzo nerwowa, rozdrażniona, fizycznie zmęczona, mogę siedzieć i się gapić przed siebie i chyba tyle by mi wystarczyło. Jednym słowem lipa. Myślę o odstawieniu leku, sama już nie wiem czy tego chcę czy nie.

Moze wyskoczymy na kawe ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MalaMi1001 28 maja 2015, 19:36
novymivo napisał(a):
MalaMi1001 napisał(a):A ja się czuję paskudnie od paru dni. Wracają stare "pracowe" lęki i już nerwowo zaczynam przeglądać ogłoszenia zanim się skompromituję w obecnej pracy, a najchętniej bym tam więcej nie poszła i schowała się do mysiej dziury. Ogólnie za dużo bodźców ostatnio do mnie dociera, zrobiłam się bardzo nerwowa, rozdrażniona, fizycznie zmęczona, mogę siedzieć i się gapić przed siebie i chyba tyle by mi wystarczyło. Jednym słowem lipa. Myślę o odstawieniu leku, sama już nie wiem czy tego chcę czy nie.

Moze wyskoczymy na kawe ?

;)
Myślę, że w obecnym stanie jestem totalnie kiepskim kompanem nawet do picia kawy.

przez inez3 28 maja 2015, 20:25
No i po rocznej przygodzie z esci + lamitrin, po niecałych 2 miechach od odstawienia tego zestawu (prawdopodobnie za szybko i stąd nawrót) wracam do wenli, którą brałam 5 lat temu i najszybciej postawiła mnie na nogi (nerwica, lęk uogólniony - jak zwał tak zwał). Dziś pierwszy dzień na 37,5 i tylko "dziwne widzenie" jakby trudność z ostrością. Szczerze już nie pamiętam jak to na tym leku było i nawet nie przeczytałam ulotki. Dodatkowo na spanie (budze się mega wcześnie) Trittico. A tak w ogóle to mówię "cześć" :)

przez emilk 28 maja 2015, 21:47
Ja wam powiem ze jestem bardziej wyluzowany wychodze z domu i patrze na swiat w kolorowych barwach,wewnetrzny spokoj,wczesniej to tylko zwracalem uwage na ludzi czy ktos na mnie nie patrzy i nie ocenia ,czulem straszne spiecie i lek jak ktos do mnie podchodzil,teraz luzik ;) pozdro ziomeczki :D

-- 29 maja 2015, 00:17 --

Małami nie rezygnuj jeszcze z wenli wydaje mi się ze warto dać jej szanse ;)
emilk

przez MalaMi1001 29 maja 2015, 13:14
emilk poczekam, chociaż w tej chwili czuję jakbym łykała cukierki. Kiedyś przynajmniej mogłam spać w dzień i nie miało to wpływu na wieczorne zasypianie, na wenli natomiast spanie w dzień wychodzi mi super, a spanie w nocy ... no cóż. Można powiedzieć, że mogłabym przetrzymać i nie kłaść się w dzień, ale nie dość, że moja aktywność polega na tym, że generalnie mogłabym się gapić wtedy przed siebie to mam tak nudne życie, że już wolę iść spać niż tak siedzieć bez celu. Chociaż to fakt, w kontaktach społecznych jest ok, jak na mnie nawet zbyt ok i czuję się z tym trochę nieswojo. Takie to wydaje mi się takie "nie moje", może się przyzwyczaję.

przez kalikali1 29 maja 2015, 13:21
Czy przerwa(planuje 3 miesiące)od SSri,tlpd spowoduje że inaczej zadziałają na mnie? Ma to wogóle jakiś sens...?Wogule te leki nie działają na moje lęki,nastrój i powodują straszną anhedonie i apatie.Ogólnie straszna kicha ;/ :(

przez Psychopharm 29 maja 2015, 13:31
Ja bym sobie darował, motasz się jak ja kiedyś. Liczyłem, że SSRI w końcu zaskoczą (przecież pomagają tylu ludziom), próbowałem różnych, w różnych dawkach i przez różny czas ale dupa. W końcu dałem sobie spokój.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez kalikali1 29 maja 2015, 13:45
Wiem miko,jedyny jaki objaw mi leczą te leki to ZOK.Chyba najlepsza była paroksetyna 60mg.Ale nie zamierzam juz do niej wracać.Potrzebuje jakiegoś silnego neuroleptyku który skasuje mi mocno ZOK,i żeby sie nie tyło na nim i nie było akatyzji.Fobie społeczną i depresje dobrze mi kasuje baclo+klon,to przynajmiej dziala i to calkiem niezle.

przez Psychopharm 29 maja 2015, 14:04
To samo u mnie, leczą tylko ZOK i tak samo paro działało na to najlepiej.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez artur1978 29 maja 2015, 15:30
kalikali1 napisał(a):Wiem miko,jedyny jaki objaw mi leczą te leki to ZOK.Chyba najlepsza była paroksetyna 60mg.Ale nie zamierzam juz do niej wracać.Potrzebuje jakiegoś silnego neuroleptyku który skasuje mi mocno ZOK,i żeby sie nie tyło na nim i nie było akatyzji.Fobie społeczną i depresje dobrze mi kasuje baclo+klon,to przynajmiej dziala i to calkiem niezle.

To niewykonalne wedlug mnie,na tym wlasnie sie opiera ich dzialanie szczegolnei wiekszych dawkach ze blokuja receptory D, oprocz akatyzji masz tez szanse na dyskinezy i zwiekszone ryzyko parkinsona,cukrzyce i inne wypasy.
Jak ktos nie ma ostrej schizofrenii albo manii to nie powinien sie neuroleptykow tykac, to toksyczne i niebezpieczne leki, nawet przy chad lepiej juz lit albo lamo brac niz sie truzcizna faszerowac.

przez kalikali1 29 maja 2015, 17:46
artur1978, No ja wiem o tym.Ale problem polega u mnie na tym że paroksetyna która jest najlepsza dla mnie natręctwa,powoduje że benzo mnie duzo slabiej klepie i zaburza euforyczne dzialanie alku,trafki i innych używek.A ja bardzo lubie sobie coś brać,biorę z powodu moich objawów choroby,umilam se czasami swiat zgnojony przez moje zaburzenia psychiczne daje mi to jakąś ulge.Po neuro,kiedys brałem samą olanzapine 10mg,i dzialala na natręctwa ale spaslem sie jak swinia +20kg w 4 miechy.Szukam jakiegos dobrego neuroleptyku,co zadziala na natręctwa i nie spowoduje tycia i tych pojebanych akatyzji.
Idealny byłby dla mnie rispolept,w dawce 4 mg juzpo paru godzinach skasowal mi prawie calkowicie natręctwa ale spowodowal piekielnie mocną akatyzje,ze wpierdalalem benzo co chwile bo nie szlo w chacie bylo wyrobic.
Nie mam pojęcia czy ta akatyzja przechodzi z czasem jak neuro sie zaadoptuje czy tak samo jest caly czas.Poświęcilbym sie i bralbym risperidon,zaczynając od malych dawek pod warunkiem ze ta jebana aktyzja mnie nie zlapie....

przez emilk 29 maja 2015, 19:26
Witajcie dzisiaj jest to jakaś porażka,nastrój mam na skraju depresji + natrętne myśli,że ktos chce mnie zabic,nie moge sobie z tymi myslami poradzic,jakas masakra... ;(

-- 29 maja 2015, 19:27 --

wenla nie dziala na natrectwa ?

-- 29 maja 2015, 19:29 --

chujozy chyba dostane jakiejs

-- 29 maja 2015, 19:31 --

Caly czas mam wrazenie ze ktos sie zatrzymuje pod moim domem i ze zaraz bedzie po mnie ;/
emilk

Sortuj wg