WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez novymivo 25 maja 2015, 12:37
Hej wszystkim. W skrocie jestem zdrowy. Nie wiem na ile to zasluga wenli, a na ile moja ciezka praca i pojscie na zywiol. Tak czy inaczej sytuacja w ktorej sie znalazlem 3 dni temu byla dla mnie paradoksalnie jak wybawienie. W skrocie bylem wkoncu soba, nie szedlem na kompromisy, postawilem sie fobii twarza w twarz. Od 3 dni czuje ze mam wkoncu wartosc i o fobii juz nie moze byc mowy. Mam nadzieje ze taki stan sie utrzyma do konca. Nie wyleczycie fobii siedziac w domu, nie wyleczycie depresji uzalajac sie nad soba, tracicie tylko swoj cenny czas. Tutaj musi isc akcja i wasza reakcja. Zdecydowanie i nie ustepowanie jezeli ma sie racje. Musicie miec poczucie WARTOSCI, bez tego nie przetrwacie. Jezeli chodzi o dokladna sytuacje z przed 3 dni to nie chce tego opisywac, chodzi o prywatnosc. pzdr
UmIeSz LiCzYc LiCz Na SiEbiE
kratom i tona innych supli
wenla35 mg
X

przez martate 25 maja 2015, 12:38
Dark Knight napisał(a):martate, w jakim szpitalu ?? Bylas ?? Lekarz wybral wenle ze wzgledu na to ze wczesniej ja bralas ?? Czy jak to bylo z doborem lekarstw ja mialem taki stan jak ty dwa razy w zyciu nie wiem co to bylo mega strach o wlasne zycie brak apetytu zgubilem 10 kilo zglaszalem sie na pogotowie ze mam mega stany lekowe a lekarze patrzyli na mnie z pogarda i jakos nie bardzo chcieli wierzyc wtedy ten stan trwal chyba z miesiac czulem totalna bezradnosc do dzis nie wiem jak to nazwac co to bylo trwalo to tak dlugo az postanowilem udac sie do psychiatry wszystko przeszlo i bylo ok przez 4 lata az tu nagle ni z gruszki ni z pietruszki sobota rano mega pobudzenie serucho zapier.... i znowu strach paniczny lek i brak racjonalnego myslenia wizyta na pogotowiu i co otrzymalem hydro ;/;/ smiech na sali zjadlem cale opakowanie przsspalem przynajmniej noc nastepnego dnia to samo caly dzien w lozku w poniedzialek udalem sie do rodzinnego po klona 4 mg na raz i jak reka odjol zasnolem i wstalem bez zadnych lekow klon moj wybawca nie wiem ile by to trwalo gdyby nie klon a i dodam ze za pierwszym razem tez bylem.w takim stanie zesam chcialem udac sie na odzial nikomu nie zycze takiego stanu i jesli ktos pisze ze leki sa dla slabych idacych na latwizne niech sie 2 razy zastanowi bo czlowiek z dnia na dzien moze wpasc w tak paskudny stan ze odechciewa sie zyc i prosi sie boga o to abo ten stan sie skonczyl pomimo ze nie jestem wierzacy

wysłałam priv

przez MalaMi1001 25 maja 2015, 12:49
Ach, co ta wenla robi z ludźmi. Czego oni tam dokładają? :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez emilk 26 maja 2015, 11:25
Kolejny tydzień z wenlą i trochę lipa,nie czuję już tej magicznej energii,bardziej to rozdrażnienie i senność,czekać czy wchodzić na 150 mg ?
emilk

przez MalaMi1001 26 maja 2015, 11:44
A jak długo już bierzesz tą dawkę co w tej chwili?

przez emilk 26 maja 2015, 11:46
MalaMi1001 napisał(a):A jak długo już bierzesz tą dawkę co w tej chwili?

Zaczynam 2 tydzień 75 mg pewnie krótko jeszcze.
emilk

przez MalaMi1001 26 maja 2015, 12:03
Ale zaczynałeś od 37,5mg? Skoro mimo wszystko coś czujesz, w sensie rozdrażnienie itp. to znak, że lek jednak działa.

przez emilk 26 maja 2015, 14:03
Tak od 37,5 zaczynalem ,powiem tak jestem pewniejszy siebie,czuje ze niczego ani nikogo sie nie boje,mowie wszystko co mi leży na sercu nie ważne jakie beda tego konsekwencje,lecz brakuje mi tego przyjemnego pobudzenia jak Bralem 37,5 na poczatku.

-- 26 maja 2015, 14:07 --

Znowu nic nie robię praktycznie bo nie mam chęci i kimam po poludniu,nawet zasypiam pozniej normalnie po 5,sekundach .

-- 26 maja 2015, 14:09 --

Wizytę kolejna mam za miesiąc u psychiatry i jak na razie mam zapisane 75 mg.
emilk

przez MalaMi1001 26 maja 2015, 14:12
Co Ci mogę powiedzieć, ja też nie robię nic więcej oprócz tego co koniecznie muszę. Na początku też było fajnie, miałam masę energii, chciało mi się czymś zająć, porobić coś spoza codziennych obowiązków, teraz również nic mi się nie chce. Może stan czuwania trochę mi się poprawił, nie jestem tak śpiąca jak to całe życie mam w zwyczaju, ale nie jest to to co na początku. Generalnie cieszę się, że nastrój mi się ustabilizował. W każdym razie jest jeszcze jedna rzecz, która zniechęca mnie do aktywności, ale to już moja broszka i to ja muszę się z tym zmierzyć, nie lek.

przez emilk 26 maja 2015, 14:18
MalaMi1001 napisał(a):Co Ci mogę powiedzieć, ja też nie robię nic więcej oprócz tego co koniecznie muszę. Na początku też było fajnie, miałam masę energii, chciało mi się czymś zająć, porobić coś spoza codziennych obowiązków, teraz również nic mi się nie chce. Może stan czuwania trochę mi się poprawił, nie jestem tak śpiąca jak to całe życie mam w zwyczaju, ale nie jest to to co na początku. Generalnie cieszę się, że nastrój mi się ustabilizował. W każdym razie jest jeszcze jedna rzecz, która zniechęca mnie do aktywności, ale to już moja broszka i to ja muszę się z tym zmierzyć, nie lek.

To mamy bardzo podobnie,u mnie nastrój jest bardzo rozbujany raz w miare dobrze póżniej miernie,na początku na prawdę byłem mega zadowolony ale wszystko prysło jak bańka mydlana,mam nadzieję że jeszcze zaskoczy tak jak wtedy.
emilk

przez cytrynka84 26 maja 2015, 14:22
emilk, poczekalabym jeszcze z podniesieniem dawki,krótko bierzesz, jeszcze się rozkręci, spokojnie.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez emilk 26 maja 2015, 14:27
cytrynka84 napisał(a):emilk, poczekalabym jeszcze z podniesieniem dawki,krótko bierzesz, jeszcze się rozkręci, spokojnie.

Oki poczekam,nie będę przesadzał z dużymi dawkami jeszcze ;)

-- 26 maja 2015, 14:28 --

Czy po wenli ogólnie się tyje ? bo jak brałem paro to przywaliłem ponad 30 kg do góry masakra.

-- 26 maja 2015, 15:08 --

Ale libido po wenli to jest mega,nie spodziewałem sie ze aż tak dobrze z tym bedzie ;)
emilk

przez artur1978 26 maja 2015, 16:18
emilk napisał(a):
cytrynka84 napisał(a):emilk, poczekalabym jeszcze z podniesieniem dawki,krótko bierzesz, jeszcze się rozkręci, spokojnie.

Oki poczekam,nie będę przesadzał z dużymi dawkami jeszcze ;)

-- 26 maja 2015, 14:28 --

Czy po wenli ogólnie się tyje ? bo jak brałem paro to przywaliłem ponad 30 kg do góry masakra.

-- 26 maja 2015, 15:08 --

Ale libido po wenli to jest mega,nie spodziewałem sie ze aż tak dobrze z tym bedzie ;)

Po wenli generalnei sie chudnie, mi tez podwyzsza libido.
Wenla generalnie ma sporo szerszy profil dzialania nzi podaja w ulotce , SERT i NET to najistotniejszy, ale jeszcze jest dzialania na opioidowe, na sigma 1, na NMDA etc.
Poza tym przy wneli ciezko jest wnioskowac o sile dzialanai na podstawie Ki bo wenla slabo sie wiaze z bialkami i biodostepnosc jest ogromna, slowem zalewa mozg substancja czynna.
Generalnie potezny lek z czego wynikaja i dobre i zle rzeczy (truzim :D)

przez Dark Knight 26 maja 2015, 16:44
Tydzien na dawce 300 mg ciagle brak energi motywacji ;/

Sortuj wg