WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez novymivo 09 maja 2015, 22:45
Bianka78 napisał(a):
novymivo napisał(a):Im mocniejsze uboki tym lek bedzie lepiej dzialac w przyszlosci.

Nie zgadzam się. Bardzo zdecydowanie się nie zgadzam.
Przez takie głupie gadanie straciłam pół roku na masakrującej mnie sercie. Bo ciągle miało to dać profity w przyszłości.
Myślałam, że oszaleję z cierpienia a skutki jej brania ciągną się za mną do dzisiaj.
Ricah napisał(a):novymivo, a dlaczego niby jak uboki mocniejsze = silniejsze dzialanie? Skad taka /cenzura/ zes wytrzasnal?

Ty mowisz o czyms zupelnie innym. Ja nie mowie o dlugosci ubokow ale o ich nasileniu na samym poczatku leczenia.Im gorzej przez pierwszy tydzien -dwa tym efekt terapeutyczny lepszy. Najgorsze jest to jezeli leku wogle nie czujemy i bierzemy je jak cukierki lub gdy objawy uboczne ciagna sie w nieskonczonosc, wtedy to nie lek dla nas. BTW-serta to gowno moim zdaniem tak jak i escitalopram,
A skad to wiem- moje doswiadczenie, doswiadczenie paru osob z mojego kregu i mnostwo opinii na forach, czy sa jakies badania tego nie wiem. W skrocie chodzi o to ze dajac lek ssri mozg dazy do rownowagi, im wieksze zawirowania na poczatku, tym lek ma wieksze pole do popisu(dazenia do rownowagi).
pzdr

-- 09 maja 2015, 22:07 --

A tu mala ciekawostka, wasza wrozka, wystarczy wybrac kolory. Mi sie sprawdza ,a WAM ?

http://www.colorquiz.com/quiz.php

przez Bianka78 10 maja 2015, 12:41
novymivo, nie wiem, nie będę się upierać, bo nie mam merytorycznych argumentów. Ale u mnie jest póki co odwrotnie niż piszesz, np. przy moklobemidzie nie miałam żadnych uboków a zadziałał genialnie.
Bianka78

przez Ricah 10 maja 2015, 13:31
novymivo napisał(a):Ty mowisz o czyms zupelnie innym. Ja nie mowie o dlugosci ubokow ale o ich nasileniu na samym poczatku leczenia.Im gorzej przez pierwszy tydzien -dwa tym efekt terapeutyczny lepszy. Najgorsze jest to jezeli leku wogle nie czujemy i bierzemy je jak cukierki lub gdy objawy uboczne ciagna sie w nieskonczonosc, wtedy to nie lek dla nas. BTW-serta to gowno moim zdaniem tak jak i escitalopram,
A skad to wiem- moje doswiadczenie, doswiadczenie paru osob z mojego kregu i mnostwo opinii na forach, czy sa jakies badania tego nie wiem. W skrocie chodzi o to ze dajac lek ssri mozg dazy do rownowagi, im wieksze zawirowania na poczatku, tym lek ma wieksze pole do popisu(dazenia do rownowagi).
pzdr

Alez ja rowniez mowie o sile ubokow. Najsilniejsze uboki mialem na reboksetynie, tygodniowe zaparcia, swedzenie oczu, brak apetytu, sennosc, oslabienie fizyczne, a efektu totalnie 0. Innym razem zas bralem bupropion, ktory mial 0 ubokow, a efekt mial najlepszy ze wszystkich, ktore do tej pory bralem.
Ty mowisz, ze Twoim zdaniem serta i esci to gowno, ja mowie, ze moim zdaniem Twoj poziom wiedzy jest taki. Przy SSRI mozg nie dazy do rownowagi(problem prawie nigdy nie sprowadza sie do samej serotoniny), a do zwiekszenia danego neuroprzekaznika w szczelinie synaptycznej, do sensytyzacji/desensytyzacji receptorow i paru innych mechanizmow. Dzialania niepozadane dosyc czesto wychodza z ich "nieselektywnosci", szerszego dzialania, a nie z samego bezposredniego dzialania leku.
Agomelatyna 25mg
some shit

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dark Knight 10 maja 2015, 14:06
Masakra zapomnialem dawki i noc znow byla koszmarem ;/;/ krotki okres poltrwania leku to jakas masakra nie wyobrazam sobie jak ludzie odstawiaja to z dnia na dzien

przez szaraczek 10 maja 2015, 18:13
Podobnież u mnie. Wenlafaksynę brałem bez zadnych skutków ubocznych a jak zaskoczyła to pożegnałem się z nerwicą i depresją. Ale to było kiedyś.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez novymivo 10 maja 2015, 19:02
Hej, no to widocznie ja sie nie znam i nie mam racji, jednak w moim wypadku ta teoria sie sprawdza w 100%.

-- 10 maja 2015, 18:06 --

Wciagal ktos nosem wenle ?????
UmIeSz LiCzYc LiCz Na SiEbiE
kratom i tona innych supli
wenla35 mg
X

przez Patryk29 10 maja 2015, 20:06
novymivo, Na /cenzura/ to do nosa walic.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Dark Knight 10 maja 2015, 20:19
Nie radze :/:/ obrzydliwe

przez novymivo 10 maja 2015, 21:00
Dark Knight napisał(a):Nie radze :/:/ obrzydliwe

A kopie czy to tez sciema ?

przez Dark Knight 10 maja 2015, 22:31
Sciema przynajmniej mnie nic nie kopie nie wyobrazam sobie wciagnac wiecej niz jedna tabletke ;/;/ leeeee masakra jak to sobie przypomne

przez New-Tenuis 11 maja 2015, 19:36
jetodik napisał(a):New-Tenuis, jaka dawka?

150 mg.
Ale tak szczerze, to jeszcze chyba "nie zaskoczyła" do końca, bo dziś jest nie najlepiej. :roll:

przez jetodik 11 maja 2015, 19:40
New-Tenuis, nic się nie martw, ja się czułem tak jak na moim awku jakieś 1,5 tygodnia i praktycznie z dnia na dzień przeszło i tak jest u większości z tego co czytałem :)
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Dark Knight 11 maja 2015, 21:48
Jakis lek po ktorym na pewno zaczne tracic na wadze jakies propozycje dodam ze ssri juz bylo

przez depresyjny098 11 maja 2015, 22:22
Okres półtrwania wenli jest jaki jest, wiec czy w zwiazku z tym dobrym rozwiazaniem jest 75 rano 75 powiedzmy godzina 14.00?

Sortuj wg