WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 310

przez Zbychu 1977 07 maja 2015, 19:32
khat pewnie lepszy
Zbychu 1977

przez jetodik 07 maja 2015, 19:52
a słuchajcie bo ja chyba złą porę wybrałem na ten lek, skoro tyle trzeba czekać na efekt, a w robocie nikt na nikogo nie czeka, każdemu się spieszy i jest mi bardzo ciężko w ogóle wytrzymać od gwizdka do gwizdka...do rzeczy: wziąłem 3 tabsy 37,5mg, to może lepiej jak już nie bede brał wróce z powrotem do 20mg paro i poczekam z wenlą jak będę miał luźniejszy okres? co o tym sądzicie?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Dark Knight 07 maja 2015, 22:05
novymivo, :D:D czekamy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agusiaww 07 maja 2015, 22:12
jetodik, ja bym poczekała na luzniejszy okres. Sama mam w pracy teraz po urlopie mega roboty i jeszcze biore hormony (Sprawy kobiecie ) tez ciezkawo, ale nie poddaje sie i do przodu :mrgreen: ale wiadomo jak sie nie czujesz na siłach to bierz. U mnie srednio ale ja jestem mocny zawodnik i zostaje przy 75 mg. :shock:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez niosaca_radosc 07 maja 2015, 22:13
jetodik, to byłaby zmiana leku? Bo właściwie wszystkie psychotropy długo się rozkręcają, także zawsze trzeba poczekać na 100% efekt.
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

przez agusiaww 07 maja 2015, 22:13
szaraczek napisał(a):Patryk29, Zastanawiam się dlaczego musiałem czekać tak długo na zaskoczenie wenli. Przecież lekarze twierdzą, że te leki zaczynają działać znacznie wcześniej. Prawdopodobnie gdybym zrezygnował wcześniej z tego leku to pisałbym teraz na forum, że to niezły szit i, że żałuję, że go kiedykolwiek brałem. Ale przekonałem się, że to jak narazie najlepszy lek pod słońcem jaki brałem ;) Swoją drogą ilu jest takich którzy przedwcześnie rezygnowali z wenli sugerując się tym co mówią lekarze na temat czasu kiedy lek zaczyna działać. Być może i u tych osób po jakimś czasie wenla by zaskoczyła.

-- 07 maja 2015, 17:03 --

MalaMi1001, To jednak po tej dwudniowej przerwie już wszystko się ustabilizowało? :smile:

u mnie jak wenla działa to sa poty nocne, teraz tak sie poce, ze włosy, skora, cała pociel, poszewka, przescieradło i łozko mokre.... :mrgreen: ale dzieki temu lepiej.

-- 07 maja 2015, 21:14 --

niosaca_radosc napisał(a):jetodik, to byłaby zmiana leku? Bo właściwie wszystkie psychotropy długo się rozkręcają, także zawsze trzeba poczekać na 100% efekt.
napisał ze powrot, wiec powinien mu pomoc.

przez novymivo 07 maja 2015, 22:41
Hej
Jak Wam mija dzien ? Ja mam narescie prawie 4 dni wolnego. Nie wiem czy wskocze na wenli na 225, mam tabletki, do tego clony i inne wynalazki :D :D :D :D :D . Kratom wymiata a mam tego 8 odmian, poki co probowalem dwoch, niebo w gebie.
Wenla potrzebuje duzo czasu aby dobrze zaskoczyla, ja czuje ze pomalutki niweluje mi leki i ciagly natlok mysli.

przez Dark Knight 07 maja 2015, 22:48
Z znowu jak nie wesm wenli jeden dzien to mam takie koszmary ze wstaaje totalnie mokry nie wiem jak bedzie z odstawka mysle ze jak wskocze odrazu na inny lek to bedzie ok novymivo, skad to zalatwiles ??

przez novymivo 07 maja 2015, 22:54
Dark Knight napisał(a):Z znowu jak nie wesm wenli jeden dzien to mam takie koszmary ze wstaaje totalnie mokry nie wiem jak bedzie z odstawka mysle ze jak wskocze odrazu na inny lek to bedzie ok novymivo, skad to zalatwiles ??

Od magika ;), mowie i mam co chce, dostep w sumie do wszystkiego. OD malego to takie moje hobby ;), pierwsza roslina jaka uprawialem za malolata to byla salvia divinorum :D

przez wisnia80 08 maja 2015, 08:26
Dark Knight napisał(a): nie wiem jak bedzie z odstawka

Normalnie a jak ma być?

Nie wkręcaj sobie ustawki.

przez MalaMi1001 08 maja 2015, 08:32
novymivo słyszałam, że amfetamina podana per rectum działa też antydepresyjnie. A w ogóle to polecam działkę owej fety i jakiś dobry IMAO, efekt antydepresyjny murowany, a i pobudzi właściwie. :roll:

agusiaww ja też się pocę na wenli, czasami budzę się lekko mokra, ale najgorzej było na sertralinie, wtedy budziłam się całkowicie przemoczona, łącznie z pościelą i prześcieradłem. Przy wenli to chyba zależne jest od dawki, biorę narazie 75mg i nie jest z tym najgorzej, ale pamiętam, ze kiedyś na 225mg było podobnie jak na sertrze.

przez cala w trawie 08 maja 2015, 09:45
Minął tydzień,teraz wskoczyłam od dwóch dni na 300mgxl z zalecenia lekarza,kiedys juz brałam taką dawkę. Kiedy to zacznie działać,mam straszny lęk jadłowstręt i mega dół. To normalne ,że po 2 tygodniach nie brania weneli(w tym czasie paro)ona się na nowo tak dlugo rozkręca? Chyba powinna odrazu zadziałać,nie wiem po co wchodzialam w paro bo bylo dobrze i wszystko spieprzylam tą zamianą. bez benzo nie funkcjonuje

przez agusiaww 08 maja 2015, 10:30
MalaMi1001 napisał(a):novymivo słyszałam, że amfetamina podana per rectum działa też antydepresyjnie. A w ogóle to polecam działkę owej fety i jakiś dobry IMAO, efekt antydepresyjny murowany, a i pobudzi właściwie. :roll:

agusiaww ja też się pocę na wenli, czasami budzę się lekko mokra, ale najgorzej było na sertralinie, wtedy budziłam się całkowicie przemoczona, łącznie z pościelą i prześcieradłem. Przy wenli to chyba zależne jest od dawki, biorę narazie 75mg i nie jest z tym najgorzej, ale pamiętam, ze kiedyś na 225mg było podobnie jak na sertrze.

u mnie jak jest działanie wenli to tak sie dzieje. A akurat mam nasilone objawy, bo biore hormony ktore rozwalaja moj organizm, teraz to juz jestem 100% pewna ze u mnie depresja i nerwica wspolistnieja z zaburzeniami hormonalnymi, tyle ze tak naprawde to nie ma jak tego leczyc oprocz stosowania antydepresantow i uspokajajacych lekow.

Tu jest taki artykulik, niezbyt jakis zaawansowany ale wg mnie to prawda http://www.cps.org.pl/czytelnia/psychol ... w-depresji

jakby zbadac np ANA to sa p/ciala immunologiczne (tak mniej wiecej) ciekawe u ilu osob by wyszły pozytywne itd itd itd. A czasami wlasnie np jak sa wahania estrogenow u kobiety to nawet nie musi wychodzic we krwi bo to sa takie czastkowe itd itd.

przez novymivo 08 maja 2015, 13:12
Ja od dzisiaj wskakuje na 225 mg :). pzdr

Sortuj wg