WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez jetodik 07 maja 2015, 17:38
New-Tenuis, jaka dawka?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez szaraczek 07 maja 2015, 17:39
Patryk29, Czasem trzeba poczekać dłużej niż 4-6 tygodni ;)
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez jetodik 07 maja 2015, 17:40
szaraczek, a uboki kiedy schodzą?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez szaraczek 07 maja 2015, 17:42
jetodik, Różnie. Ale nie zdziw się też jeśli wszystkie lub niektóre z uboków nie miną w trakcie leczenia. Tego niestety nie można przewidzieć.

Wenlafaksyna 225 mg

przez Patryk29 07 maja 2015, 17:46
szaraczek, Ty jestes wyjatkiem :P
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez szaraczek 07 maja 2015, 17:48
Patryk29, Myślisz, że tylko u mnie zaskoczył tak późno? ;) Zdaje mi się, że czytałem w tym wątku, że u kogoś zaskoczyła po 6 miesiącach dopiero. Ale nie dam sobie głowy uciąć ;)

Wenlafaksyna 225 mg

przez jetodik 07 maja 2015, 17:48
no dobra ale jak się czuliście jak już zaskoczył?

przez szaraczek 07 maja 2015, 17:50
Patryk29, A może znaczenie ma to w jakiej formie przyjmuje się ten lek? Ja zawsze przyjmowałem kapsułki o przedłużonym uwalnianiu. Być może gdybym brał tabletki o natychmiastowym uwalnianiu to zaskoczyłby szybciej. Hmmm. Jak to jest? Poza tym to chyba jedyny lek z grupy SSRI/SNRI który można kupić w różnej formie (o natychmiastowym i o przedłużonym uwalnianiu).

Wenlafaksyna 225 mg

przez Patryk29 07 maja 2015, 17:51
szaraczek, Po 6 miesiacach to pewnie agusiww, on jest bajkopisarka :mrgreen:
jetodik, Po prostu budzisz sie ktoregos dnia i znow zycie ma sens a ty po prostu czujesz sie normalnie.

przez szaraczek 07 maja 2015, 17:51
jetodik, Ja z mojej strony mogę Ci tylko napisać, że jak zaskoczył u mnie to przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Zero lęku, zero fobii społecznej, zero depresji :smile:

Wenlafaksyna 225 mg

przez MalaMi1001 07 maja 2015, 17:52
Panowie, chyba wiem jak na mnie lek zadziałał, bo mam porównanie z innymi i zaręczam, że po 2 dniach (słownie: dwóch) odczułam niebywałą ulgę. Kołowrotek myśli, wspomnień i analiz zmniejszył się o 80%, po raz pierwszy od ponad dwóch lat mogłam się skupić na tym co ktoś do mnie mówi, a nie tylko gapić się na niego bez sensu i w głowie mielić te swoje scenariusze. Po tygodniu gdzieś chyba miałam głęboko w 4 literach problemy, które przez 2 lata wpędziły mnie w bagno no i dzięki dodatkowi hydroksyzyny na noc mogłam wreszcie spać spokojnie. Niestety, ponieważ niedługo potem zaczęły się jazdy z mega sennością było zwiększanie dawki, które nic nie dało, itd, itp. Ale leki wstrzeliły się we mnie tak dobrze, ze zapomniałam o problemach na bardzo długo, co oczywiście ich nie rozwiązało i rzecz jasna wróciły i tak trafiłam na terapię. Oczywiście nie wspomnę o tym, że po pierwszej tabletce zarzygałam sobie auto i myślałam, ze zejde, nie zmienia to faktu, że już następnego dnia czułam mega ulgę. W gruncie rzeczy to, że lek tak szybko zadziałał uratowało mi życie, bo nie wiem jakby się skończyło moje dłuższe trwanie w tym syfie, w którym byłam. Do psychiatry poszłam przecież z totalnej desperacji i bezsilności. Wenla to naprawdę dobry lek, chociaż lepszy jest dla mnie moklobemid, ale tycie....

przez szaraczek 07 maja 2015, 17:53
Patryk29, Ale u mnie naprawdę podziałał dopiero po 3 miesiącach kiedyś. Nie kłamię. Zanim zaskoczył nie czułem zupełnie nic ;)

Wenlafaksyna 225 mg

przez Patryk29 07 maja 2015, 17:54
szaraczek, To raczej nie ma znaczenia, choc fakt, ze o natychmiastowym uwalnianiu predzej dojdzie do osocza, ale stan stacjonarny jest osiagany po 3 dniach dla wenlafaksyny, niektórzy moga zauwazyc juz jakas poprawe po tygodniu, ja mialem poprawe w 8 dniu jesli chodzi o niepojój i zabrzurzenia lekowe., jesli chodzi o nastrój to ja mialem taki sobie po wenlafaksynie, byc moze trzeba bylo zwiekszac dawke wysoko, ale ja mialem straszne uboki po tym leku. :roll:

przez MalaMi1001 07 maja 2015, 18:01
Widać ja miałam zajebiste szczęście. Chociaż nie mogę tego powiedzieć np. o sertralinie, która solo powodowała tylko uboki. Na mnie działają tylko i wyłącznie leki działające tez na noradrenalinę. Po dołożeniu reboksetyny do sertry chyba po 3 dniach nie musiałam spać paru godzin po przyjściu z pracy. Po moklo natomiast posprzątałam całe mieszkanie łącznie z umyciem podłogi na kolanach :D Teraz też wenla zaskoczyła bardzo szybko. W ciągu pierwszego tygodnia miałam mega dół i potworną bezsenność, a później z dnia na dzień coraz lepiej. Po dwóch miesiącach niecałych jest super :)

Sortuj wg