WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez szaraczek 04 maja 2015, 15:47
MalaMi1001, A skąd wiesz, że sertralina działała u Ciebie wraz z reboksetyną a później z fluoksetyną? Być może sertralina dalej nie działała a podziałała tylko reboksetyna a później tylko fluoksetyna ;)
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez MalaMi1001 04 maja 2015, 17:27
Ale ja właśnie mówię, że sertralina na mnie w ogóle nie działała, a solo już w ogóle. Brałam też solo fluoksetynę - działała, ale byłam po niej strasznie agresywna i senna. Kiedy nie spałam mogłam wpie/dolić z uśmiechem na ustach wszystkim w robocie :D Później właśnie dostałam sertrę, którą brałam solo przez jakiś czas, ale poprosiłam o reboksetynę, bo sertra nie dość, ze nie działała, to jeszcze byłam po niej mega senna. Brałam ją w zestawie z rebo przez jakiś czas i było raczej dobrze. Później już nie pamiętam dlaczego odstawiłam rebo i włączyłam sobie fluo, które zostało mi po poprzednim leczeniu i też było nieczego sobie :D Sennie, ale spokojnie. Później brakło mi fluo i została sama sertra, która działała tak pięknie, ze po paru miesiącach na niej solo wylądowałam w psychuszce po próbie S. No więc stwierdzam jednoznacznie, ze nie dość, ze nie działała to jeszcze potęgowała moje paranoje itp. Tzn. inaczej, pewnie działała jakoś tam, ale w moim wypadku skrajnie niekorzystnie albo wcale, bo doprowadziło to do czego doprowadziło, za to w połączeniach dawała jakoś radę. Z miksie z fluo to raczej nie zasługa samej fluo, bo fluo brana samodzielnie też rewelacji nie dawała. Na mnie brane solo działają dobrze tylko wenla i moklobemid, same leki na serotoninę dają tylko niepożądane efekty jak senność, autoagresja bądź agresja. Generalnie zaczyna mi po nich odpier/alać jak biorę dłuższy czas. Dlatego trzymam się z daleka od SSRI-goowna. W zasadzie jak wenla przestanie działać może wrócę do samej reboksetyny, spróbuję wellbutrinu albo ostatecznie roztyję się na moklobemidzie. Nie mam za dużego wyboru w sumie, ale z autopsji wiem, że sama serotonina nie wróży u mnie niczego dobrego.

Póki co jestem na wenli i jakoś ciągnę, nawet jest całkiem fajnie jak na dawkę 75mg, bo ostatnim razem doszłam już do 225mg, ale miałam wory pod oczami, byłam wyprana z emocji, senna, przymulona, zero koncentracji, szara cera i inne tego typu atrakcje kiedy jest za dużo chemii w organizmie. Później dostałam escitalopram i oprócz senności nie czułam żadnego efektu antydepresyjnego.

przez szaraczek 04 maja 2015, 18:35
MalaMi1001, Ja od kilku dni zażywam sertralinę i jak narazie mam trochę skutków ubocznych: zawroty głowy, senność, nudności, odrealnienie, lekkie oszołomienie, ogłupienie. Czekam na działanie leku. Gdyby nie zadziałał to być może wrócę do swojej cudownej wenlafaksyny ;) Tylko tak się zastanawiam czy wenlafaksyna mogłaby zadziałać znowu jeśli wcześniej zażywałem sertralinę i paroksetynę. Ma to ze sobą jakiś związek? I tak samo czy skutki uboczne które powoduje dany lek przeciwdepresyjny znikają po odstawieniu czy któryś może mi zostać na stałe? Oczywiście pomijam już zespół PSSD który dostałem po paroksetynie.

Wenlafaksyna 225 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jetodik 04 maja 2015, 19:51
dzisiaj pierwsza tabletka wenli niebawem, czego moge sie spodziewać?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez maniek123321 04 maja 2015, 20:54
To nie prawda ze wenla za drugim podejsciem nie dziala.bralem z 1.5 roku temu 300 i 450mg wenli i za mocno sie pocilem, teraz drugie podejscie na 150mg i dziala swietnie az goraco na twarzy od serotoniny.nic tak dobrze nie dzialalo glownie na przede wszystkim naped i leki a bralem wszystkie ssri i neurolepttki na dopamine, selegiline tez.biore teraz razem ze stabilizatorem naateoju mianowicie convulexem ale wkrotce odstawiam wiec powinno byc jeszcze lepiej, humor powinien sie zwiekszyc.przeszedlem ciezka droge odstawoania klonazepamu, wenla w tym czasie rozkrecala sie rowno miesiac powoli zwiekszajac dawke od 37.5mg.to dobry lek na depreche, aktywizujacy.dorzuce do wenli 2x150mg sulpirydu aby jeszcze bardziej sie nakrecic i funkcjonowac jak normalny czlowiek robiac przerwy w weekend od sulpi.

przez szaraczek 04 maja 2015, 21:55
maniek123321, U mnie za drugim razem nie zaskoczyła więc prawda :smile: A pod jaką postacią zażywasz teraz wenlafaksynę? I jakie dawkowanie? O przedłużonym czy natychmiastowym uwalnianiu?

Wenlafaksyna 225 mg

przez MalaMi1001 04 maja 2015, 22:53
szaraczek, tak jak pisałam wcześniej, leki w moim przypadku brane na czyściocha po dłuższej przerwie działają zawsze. Jak skaczę po lekach one na mnie nie działają nie ważne jak długo biorę. Zauważ, że zazwyczaj zaczyna się od leków branych solo, później on przestaje działać lub jak na moje oko działanie przestaje być przez delikwenta zauważalne, chce więcej dobrego samopoczucia i "mniej" problemów "uleczonych" przez proszki, zmienia się lek lub dokłada kolejny i kolejny. Jak brakuje antydepów dorzucają neuroleptyka bądź dwa, normorytmiki i wszelki inny badziew. Zobacz jakie tutaj ludzie mają listy przyjmowanych prochów, a większosć była zadowolona ze swojego pierwszego leku. Ja w pewnym momencie brałam sertraline, reboksetynę i manserynę, bo często wybudzałam się w nocy. To już masz 3 antydepresanty w jednym zestawie. Po przerwie brałam sam moklobemid i było ok, chociaż przerwa była może z miesiąc od odstawienia dziadowskiej sertry. Teraz po przerwie, dłuższej co prawda biorę ino wenlę i na sen doraźnie zolpidem/zopiklon. Ale to nadal jest jeden lek i nie oczekuję od niego cudownego uleczenia tylko wspomagania. Zauważ, że loguje się tutaj coraz więcej osób które przez kilka lat zażywały jeden lek i było super. Tutaj panuje trochę w bardzo wielu przypadkach ćpuńska atmosfera moim zdaniem, ludzie oczekują, że lek zmieni całe ich życie łącznie z zapłaceniem rachunków więc pakują w siebie tą chemię licząc na cud. Ja trochę zmieniłam swoje podejście do leków po terapii, mają być wspomaganiem w ch/jowych monetach, a z resztą muszę poradzić sobie sama.

przez jetodik 05 maja 2015, 16:30
co można powiedzieć o dawce wenli 37,5mg?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Dark Knight 05 maja 2015, 17:17
Nic :) ja wskakuje na 375 zeby nie zalowac ze nie wycisnolem maxium z leku jak nic nie drgnie to 1 czerwca wsok na 200 serty

przez jetodik 05 maja 2015, 18:49
Dark Knight, nic? czyli, że nie działa? bo wiem, że jedne dawki noradrenalinowo inne serotoninowo itp., w tym względzie pytałem :)

przez novymivo 05 maja 2015, 20:48
Hej wszystkim. Widze ze niektorzy z Was polecaja, sertraline ..., szczerze- to jeszcze wieksze gowno niz wenla. Ze wszystkich ssri-snri najgorzej na mnie dzialala, o ile wogole mozna cos o niej powiedzie.c Napewno nie nadaje sie dla lekowcow, pewnie bardziej celuje w depresje. Dawkowalem do max. Wracajac do tematu. Chyba cos zaczyna drgac u mnie ta wenla. Jestem na dawce 150 i zdecydowalem sie nie zwiekszac przez kolejne pare miesiecy aby miec pewnosc ze dawka jest odpowiednia. Czuje podrygi radosci. Wczoraj na silowni sie usmiechalem lol . Natomiast silownia i wenla sie wykluczaja, mam polowe sily co mialem, wydolnosc tez gorsza, ciekawe jak to bedzie. Od 3 dni sie relaksuje i lacze wenle z kratomem.
btw- wczoraj sie prawie wyjebalem na moto od tych lekow, bo chcialem byc pierwszy LOL
A tak wogole to mam wyjebane na wszystko lacznie z robota !!!!!!!!!!!!!!!
pzdr wszystkim

-- 05 maja 2015, 19:59 --

Obrazek
UmIeSz LiCzYc LiCz Na SiEbiE
kratom i tona innych supli
wenla35 mg
X

przez Dark Knight 06 maja 2015, 08:48
37 to slaba dawka 75 zaczyna leczenie jesli na kogos dzialana dawki rzedu 37 to chyba swiadczy tylko o tym ze nie ma zadnych problemow i efekt placbo jest w stanie go wyleczyc ja co kolwiek zaczynam czuc przy max dawkach

przez MalaMi1001 06 maja 2015, 09:53
Po coś chyba jednak są takie dawki nie uważasz? Nie sądzę, że są to dawki nie działające, zwłaszcza, że np. 9mg takiej sertraliny ma blokować już 50% wychwytu, a są tacy, na których nawet dawka 200mg nie działa. To cecha osobnicza. Ja jestem na 75mg i póki co nie zamierzam zmieniać dawki, zwłaszcza, że rozwiązałam jako tako problem zaparć (biorę laktulozę). Wolałabym zostać na możliwie najniższej dawce, taniej i zdrowiej.

przez novymivo 06 maja 2015, 19:50
U mnie sie lek dalej rozkreca , ale nie wiem na ile to efekt kratomu. Dzisiaj z rana mialem dobry humor, potem sredni a wieczorem wkurw mam na ludzi ogolnie. Troche mnie wkurwia to ze ludzie pokupowali domy (kredyt) auta (kredyt) porobili dzieci i jakos im sie zycie toczy do przodu. A jak /cenzura/ stoje w miejscu od 3 lat i chocbym chcial to nie wiem jak to ugrysc aby ruszyc. Tak czy inaczej wkurw odczytuje jako mobilizacje i sile napedowa.
pzdr
ps - a tym wszystkim frajerom to ja pomagalem na poczatku i to ja zostalem frajerem na samym koncu /cenzura/. Jakie to zycie jest popierdolone. Tak sobie mysle ze od jutra bede ludzi traktowal jak mupety , zwierzatka bo inaczej sie nie da, czuje sie jak jedyny normalny w tym jebanym teatrze.

Sortuj wg