WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez MalaMi1001 03 maja 2015, 13:41
Dark Knight napisał(a):czy ktoś zwał krwawił przy podcieraniu pupy podczas zazywania SSRI

3 dziń zażywam laktulozę - nie działa. Już mam serdecznie dosyć. Jeszcze brakło mi piguł, wizyta dopiero w poniedziałek wieczorem, dzisiaj już nie wzięłam wenli, będę mieć już jutro brain zapsy? Wk/rwia mnie ta wenla, tyle wam powiem. Najgorsze jest to, że działa, tak to bym ten badziew odstawiła.

przez Ewgf 03 maja 2015, 13:58
MalaMi1001, mnie też wkurwiała i teraz jestem już po 2 tygodniach zadowolony ze zmiany na serte. Ja bym już dziś miał brain zapy ;d Ale ja to twardy jestem ;d Jak chcesz coś na szybko na przeczyszczenie to 3łyżeczki soli kuchennej na litr wody i to wypić. Malowanie murowane ;dddddd
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez szaraczek 03 maja 2015, 14:29
MalaMi1001, Jeśli działa to może jednak nie odstawiaj? A co jeśli będziesz chciała wrócić do wenli i już nie zaskoczy? Podejmujesz duże ryzyko ;)
Ewgf, Tzn. że sertralina zaskoczyła już u Ciebie? Ja biorę dopiero od 4 dni i jak na razie jest trochę skutków ubocznych: zawroty głowy, senność, nudności, uczucie jakby oszołomienia i dezorientacji :-|
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MalaMi1001 03 maja 2015, 14:49
No na mnie sertra w ogóle nie działała, tak się nią zaprawiłam że po paru miesiącach jedzenia tego wylądowałam w szpitalu po próbie S... Zatem choćby z lufą przy głowie nie wrócę do tego świństwa. A wenla jak się wkręci jest nawet dobrym lekiem, człowiek jest przymulony ale przeszło mi to wku/wienie na senność, nie jest więc źle. W sumie brałam już esci, fluoksetynę, sertrę, wenlę no i bezkonkurencyjny mokobemid, po którym człowiek czuje się bardzo naturalnie, nie ma przymulenia, jest energia i zmęczenie wynikające z tego, że się naprawdę zmęczyłeś, a nie od leku. No ale ma jedną poważną wadę - pochłaniałam po nim tłuszcz z powietrza, przybrało mi się sporo na wadze.
Wiem, ze wenla może po raz kolejny nie zaskoczyć, ale te zatwardzenia są tak męczące, ze masakra. Zaczęłam nawet ćwiczyć! Ja leń patentowany! I nic! Przetestowałam już wszystko na regulację co można zażywać przewlekle, ale nic nie działa. Na przeczyszczenie niezawodny jest bisacodyl, ale nie można go jeść przewlekle bo można sobie zrobić ładne kuku. I bądź tu człowieku mądry. Jutro powiem o tym lekarzowi, może zna jakiś mądry, bezpieczny i skuteczny sposób poza zmianą leku....
Acha, generalnie wczoraj byłam w szoku. Zazdzwoniłam do gościa się umówić na wizytę i pytał przez telefon jak sie czuje :shock: Jakie leki biorę, czy dobrze się po nich czuję, czy wszystko na pewno ok :shock: Pierwszy raz lekarz zapytał się przy zapisywaniu na wizytę czy dobrze się czuję :!: No ale kasuje 140zł za wizytę ;)

przez agusiaww 03 maja 2015, 16:16
janek2354, ile czasu juz bierzesz leki? :)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Dark Knight 03 maja 2015, 16:36
Patryk29, yhm troche mnie uspokojiles dodatkowo zrobil mi sie jakis maly wyczuwalny guzek mozliwe ze to zaleczona szczelina odbytu podobno powstaje przy zatwardzeniach z tym ze ostanio nie bylo krwawienia a teraz znowu 6 maja mam wizyte kontrolna u proktologa zobaczymy co powie mi sie wydaje ze to wszystko od ten wenli i chyba czas powrotu na serte i powrot do regularnych wyproznien i powrotu do swojej wagi

-- 03 maja 2015, 16:38 --

U mnie ta witamina c chyba faktycznie poprawila prace jelit

przez janek2354 03 maja 2015, 19:19
agusiaww napisał(a):janek2354, ile czasu juz bierzesz leki? :)

6 lat już biorę. Moim głównym lekiem był velafax teraz się przerzucam na Parogen

przez szaraczek 03 maja 2015, 19:34
Dlaczego wenlafaksyna jednym razem zaskakuje a za kolejnymi razami już nie chce zaskoczyć? Czy dany lek można przyjmować tylko raz w życiu? Od czego to zależy?
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez janek2354 03 maja 2015, 19:46
szaraczek napisał(a):Dlaczego wenlafaksyna jednym razem zaskakuje a za kolejnymi razami już nie chce zaskoczyć? Czy dany lek można przyjmować tylko raz w życiu? Od czego to zależy?

Świetne pytanie! Ja też chciałbym to wiedzieć :D

przez MalaMi1001 04 maja 2015, 11:43
Moja teoria, sprawdzona empirycznie jest taka, że jak się przeskakuje z leku na lek to ten lek nie działa. Ja w łykaniu proszków miałam dwie przerwy po ok. pół roku i za każdym razem lek wzięty po tych przerwach zadziałał. Pierwsze uderzenie wenli było mega, postawiła mnie na nogi w tydzień. Później jadłam esci i już nie zaskoczyło. Potem przerwa, zanim znów poszłam do lekarza wzięłam może z tydzień esci i dostałam fluoksetynę, która owszem zadziała ale nie tak jakbym sobie tego życzyła. Później przeszłam na sertre i to było tak jakbym lykała cukierki bo nawet trafiłam po kilku miesiącach do szpitala. Po szpitalu odstawiłam do dziadostwo i weszłam na moklobemid, który uważam za najlepszy lek po słońcem. Później znowu długa przerwa i teraz wenla, która zadziałała. Teraz pewnie gdybym weszła na inny lek też by nie zadziałał. Nie wiem czy to ogólna prawidłowość, ale może przy przeskakiwaniu z leku na lek receptory ogólnie się tak uniewrażliwiają, że można sobie łykać i tracić kasę, a tu nic nie zaskoczy. Ja przynajmniej tak mam, dlatego jeśli teraz będę musiała zmienić lek odstawię wenlę i odczekam ze dwa miesiące na reset mózgu i dopiero wejdę na nowe pigułki. Póki co laktuloza zaczyna przynosić jako takie efekty, dzisiaj na ten temat pogadam jeszcze z lekarzem, ale z ciężkim sercem odstawiałabym wenlę, bo fajnie się czuję.

A na dodatek dzisiaj 2 dzień bez wenli, a ja nie mam brain zapsów, czuję tylko taki nieogar i jakby dyskomfort w mózgu ;P Tak jakbym czuła, że w tej czaszce jest ;P

przez Patryk29 04 maja 2015, 13:13
Na mnie te leki wogole nie dzialaja caly czas sie czuje parszywie a z rana to jest po prostu Texanska masakra pila mechaniczna. :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez MalaMi1001 04 maja 2015, 13:15
A czego właściwie oczekujesz od leku?

przez Patryk29 04 maja 2015, 13:19
MalaMi1001, poprawy nastroju a o energii to juz nie wspomne, lece na oparach.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez MalaMi1001 04 maja 2015, 13:46
A co do tej pory brałeś i jak długo? Próbowałeś reboksetyny (Edronax)? Ja swego czasu brałam to razem z sertraliną i dopóki brałam jakoś było. Później przestałam, w sumie nie pamiętam dlaczego, dorzuciłam sobie do sertry fluo i też leciało jako tako. Sama sertra natomiast nie działała w ogóle. W sumie nie jestem Ci w stanie powiedzieć czy reboksetyna działała pobudzająco, to był taki dziwny okres w moim życiu że w sumie niewiele pamiętam. W każdym razie mógłbyś spróbować. Podobno solo się tego raczej nie bierze, raczej jako dodatek, ale może nóż widelec u Ciebie dałoby radę.

Sortuj wg