WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez janek2354 02 maja 2015, 19:50
Po prostu nerwica wracała po odstawianiu leków... a niestety w życiu pojawiały się nowe wyzwania (akurat jak byłem bez leków) i nerwica i ataki paniki wracały. Dwa razy wracałem do velafaxu. Ostatnio zwiększałem dawkę i już nie działał jak kiedyś, było ciągle gorzej dlatego psychiatra zmienił mi na Parogen.

przez szaraczek 02 maja 2015, 20:09
janek2354, Brałeś Velafax o natychmiastowym czy o przedłużonym uwalnianiu?
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez novymivo 02 maja 2015, 20:55
Hej wszystkim. Opisze moje objawy na wenli 5 tygodni :
A)negatywne :
- zombie mode
-apatia
-brak sily i motywacji
-anhedonia
-fobia dalej sie utrzymuje
-depresja ( w sumie teraz to mi wszystko jedno)
- brak wyzszych uczuc, odczuwania przyjemnosci z tego co kiedys robilem i sprawialo mi to przyjemnosc
- sennosc
- oglupienie, otumanienie
-mysli samobojcze
-brak sensu istnienia
B)pozytywne :
- stabilizacja nastroju
-zanik zachowan wybuchowo-agresywnych
-usmiecham sie do siebie samego
-lekki spadek wagi ciala
-mam wszystko w dupie ( nie wiem czy to pozytyw).
-mniej sie przejmuje, mniej rozmyslam
Podsumowanie :
No wiec Panie i Panowie, jak tak ma wygladac aktywizacja na wenli to ja chyba podziekuje. Nie wiem czy jest sens zwiekszac dawke (poki co to 150mg), 6 maja moge dostac inne leki, wiec nie wiem czy kontynuowac terapie i liczyc ze zaskoczy, czy zmienic na cos zupelnie innego ( tylko co? ) .
Co radzicie ?
pzdr
Z powazaniem :
"obojetny jak ja /cenzura/, zombie"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez szaraczek 02 maja 2015, 21:15
novymivo, Gdybym ja zrezygnował po 5 tygodniach, to straciłbym szansę zobaczenia życia bez lęków i depresji. Czekałem kilka miesięcy i opłaciło się wtedy.

Wenlafaksyna 225 mg

przez Ricah 02 maja 2015, 21:17
novymivo, jakim cudem usmiechasz sie do siebie przy apatii, anhedonii, braku uczuc wyzszych, depresji, braku sensu istnienia i myslach samobojczych? Wydaje mi sie, ze te czynniki(w sumie wystarczylaby apatia) skutecznie eliminuja usmiechanie sie, bo nie ma po co. Chyba, ze pozostala Ci reaktywnosc nastroju, to mogloby to jeszcze tlumaczyc.

A przechodzac do odpowiedzi na pytanie. Szukaj lekow NDRI/NRI, NaSSa, TLPD i cholinolitykow. Wiele osob probuje na poczatku bupropion, reboksetyne lub mirtazapine.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez novymivo 02 maja 2015, 21:34
Ricah napisał(a):novymivo, jakim cudem usmiechasz sie do siebie przy apatii, anhedonii, braku uczuc wyzszych, depresji, braku sensu istnienia i myslach samobojczych? Wydaje mi sie, ze te czynniki(w sumie wystarczylaby apatia) skutecznie eliminuja usmiechanie sie, bo nie ma po co. Chyba, ze pozostala Ci reaktywnosc nastroju, to mogloby to jeszcze tlumaczyc.

A przechodzac do odpowiedzi na pytanie. Szukaj lekow NDRI/NRI, NaSSa, TLPD i cholinolitykow. Wiele osob probuje na poczatku bupropion, reboksetyne lub mirtazapine.

Hej. Moj usmiech nie jest spowodowany tym ze jestem szczesliwy, tylko od czasu od czasu sie usmiechne nic przy tym nie czujac. Usmiecham sie bez powodu z automatu LOL. Do tego mam niespokojne nogi i zaczalem nimi czesto przewracac jak siedze w pracy, lub gdy jestem w lozku ( chodzi mi o stopy, lubia sie ruszac). Czasami tez czuje niektore miesnie, takie tiki jakby.(magnez zazywam wiec to nie to).

-- 02 maja 2015, 20:35 --

szaraczek napisał(a):novymivo, Gdybym ja zrezygnował po 5 tygodniach, to straciłbym szansę zobaczenia życia bez lęków i depresji. Czekałem kilka miesięcy i opłaciło się wtedy.

Na jakiej dawce byles i co czules gdy lek zaczal dzialac ?

przez szaraczek 02 maja 2015, 21:38
Ricah, Bupropion i reboksetyna słabo - jeśli nie w ogóle - działają na lęki. Więc jeśli depresja przebiega z lękami lub niepokojem to będzie raczej kiepski wybór. Ale kto wie. Podobno są tacy którym bupropion usuwa lęki.

-- 02 maja 2015, 20:41 --

novymivo, Przez pierwszy miesiąc brałem 75 mg/dobę później już 150 mg/dobę i po jakichś 3 miesiącach lek zaskoczył. Zlikwidował wszystko co mi dolegało, tzn.: fobię społeczną, nerwicę i depresję. Niestety odstawiłem nagle i wszystko wróciło z większą siłą.

Wenlafaksyna 225 mg

przez Ricah 02 maja 2015, 22:01
novymivo, dziwne zatem. Ja u siebie zauwazylem, ze musze sie zmuszac do usmiechu. Zatem jakis dopaminergik by sie nadal.

szaraczek, a gdzie novymivo napisal o lękach? Przy okazji - bupro mi leczyla lęki.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez novymivo 02 maja 2015, 22:10
Ricah napisał(a):novymivo, dziwne zatem. Ja u siebie zauwazylem, ze musze sie zmuszac do usmiechu. Zatem jakis dopaminergik by sie nadal.

szaraczek, a gdzie novymivo napisal o lękach? Przy okazji - bupro mi leczyla lęki.

Hej, mam fobie spoleczna, depresje i ogolnie jest do dupy. Mialo byc lepiej a jest albo gorzej albo nijako. Gdyby nie rodzice to zakonczyl bym ten zywot. Zycie mi sie przejadlo a nawet go nie posmakowalem. Ja tez sie wogole nie usmiechalem, chyba ze ktos sobie jakas krzywde zrobil albo cos komus nie wyszlo... Teraz sie usmiechne ale to takie sztuczne gowno a nie prawdziwy usmiech. Mam nadzieje ze ten lek sie rozbuja, chociaz duzo lepiej czulem sie na phenibucie albo kratomie. A wogole to teraz nawet benzo nie dziala tak jak powinno, duzo slabiej dziala.

przez szaraczek 03 maja 2015, 00:09
Ricah, Napisał wcześniej, że ma fobie a to często idzie w parze z lękami. No a teraz już jest więcej jasne bo sprecyzował i napisał, że ma fobię społeczną, czyli lęk przed ludźmi. Tak tak - napisałem, że niektórym bupropion pomaga na lęki :smile: Moim zdaniem wenlafaksyna jest dobrym wyborem w Jego przypadku, ewentualnie może celować w te leki które wymieniłaś albo w któryś SSRI.

Wenlafaksyna 225 mg

przez janek2354 03 maja 2015, 07:53
szaraczek brałem velafax o natychmiastowym działaniu w tabletkach

przez Psychopharm 03 maja 2015, 10:57
Ricah napisał o tym czym się leczy depresję z objawami negatywnymi (tzw. melancholijną lub endogenną) - leki które zwiększają serotoninę mogą ją pogłębiać. Do wymienionych leków dodałbym połączenie fluoksetyny z olanzapiną, bo w badaniach dość mocno podbija dopaminę w PFC. No i buspiron ew. na lęki (też podbija dopaminę w PFC). Ja bym zaczynał od mirtazapiny i bupropionu, później ew. spóbował reboksetyny, fluoksetyny z olanzapiną, trójpierścieniowych (amitryptyliny lub doxepiny). Duloksetyna ze względu na dość mocne działanie NRI też może być ok. Wenla jako NRI sprawdza się w wyższych dawkach.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Dark Knight 03 maja 2015, 12:37
czy ktoś zwał krwawił przy podcieraniu pupy podczas zazywania SSRI

przez Patryk29 03 maja 2015, 13:02
Dark Knight, ja mialem krwawienie to normalne rzecz przy zatwardzeniach i nie ma tu nic nadzwyczajnego no chyba ze nie masz zatwardzen?
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Sortuj wg